Keresés

Részletes keresés

gyoripictures Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1355

Hello!

Gondolom a szalagok már nem kellenek?!

akai EE
Előzmény: Robzie70 (1354)
Robzie70 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1354
Persze, meg olyanról is hallottunk, hogy más gyártotta és másik cég meg sajátjának cimkézte. ilyen most is van. :-)
Előzmény: gyoripictures (1352)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1353
Nem csak a vezérlőpanel, hanem a hf panel is Toshiba feliratos:


Előzmény: gyoripictures (1352)
gyoripictures Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1352

Sziasztok!

Nekem a birtokomba van már régóta egy AKAI 635D , ebben a magnóban a vezérlő elektromika panelja például Toshiba gyártmány.A panelon a motorokat kapcsolgató relék Omron márkájuak,persze lehetne még említeni pár neves alkatrész gyártot!Csak azt akartam ezzel mondani hogy szerintem nagy cégek között mindig is megvoltak a kölcsönös összefonodások....

akai 635d
Előzmény: najoo (1349)
Robzie70 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1351
Na ez mondjuk elképzelhető.
Előzmény: najoo (1349)
Robzie70 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1350
Lassan a CD-nek is annyi.
Előzmény: Kaziking (1348)
najoo Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1349
OK. Ezeket nem tudtam és elhiszem, hogy így van. Ezzel szemben van a birtokomban pl olyan Fisher, ami pontosan úgy néz ki, mint egy Akai erősítő és a bele is megegyezik.

Ezen kívül Akai feliratú alkatrészek is vannak benne. Nos ha nem Akai, akkor valami olyasmi, mint a Renault és Dacia.
Előzmény: TT Bahnen (1344)
Kaziking Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1348
Köszönöm soraidat, újabb adalékokat tudtam meg az AKAI-ról.
Várom az adatokat a DX-49-ről, nekem sehogy sem sikerült összeszedni őket.
Valóban, a GX-esek hangja között, az azonos évjáratúaknál elég kicsi a különbség.
Azért a hetvenes évek eleji szériák és a kilencvenesek között jól hallható a fejlődés. Még ma is szívesen hallgatom a GXC-706D vagy a GXC-570D hangját. Ez utóbbi 1976-ban a japán hifi kiállításon első díjat nyert. Bele is adtak apait-anyait, a súlya
13,5 kg, nehézsúlyú bajnok. Ez most azért jutott eszembe, mert írod, hogy a DX-49 ajtaja műanyag. Ez így van, és sajnos nincs benne a kazetta stabilizátor sem, csak mint optikai "tuning". Kár, hogy a CD technika, stb. kihalásra ítélte a kazettás magnókat. Én meg szeretek velük vacakolni, szinte minden nap hallgatok valami zenét rajtuk. Gyűjtöm a felvételeket is, a hatvanas évek óta sok minden összejött.
A GXC-570 ajtaja meg egy műszaki remekmű, mindig megcsodálom ahogy egy bonyolult pályán felhelyezi a kazettát a csévélő tengelyekre. Tiszta fém az egész, súlyos darab. A nyitásba bele kalkulálták a több milliméteres előlap súlyát is, ha leveszem, ki sem nyílik, rá kell segíteni.
A DX-49 meg nagyon szépen szól, felüdülés vele újra hallgatni még a régi felvételeket is. Nem tudom, hogy a benne lévő fej mennyire lesz tartós, igaz én rendszeresen hallgatom a többi készüléken is felvételeimet. Így talán nem is lesz ideje elkopni.
Az Audio-narodot ismerem, nagyon jó a táblzatuk, kár hogy az elmúlt öt évben nem pótolták a hiányosságokat, több adat és készülék sincs benne. Emellett is egy szép munka, kinyomtatva is használom.

Örülök, hogy az utóbbi hetekben tartalmasabb lett a topik, sok érdekes dolog ki lett tárgyalva. Persze azért az AKAIK-ról kell hogy szóljon.

A samplereket nem ismerem, ez már egy digitális világ, gondolom a szakembereknek sokat jelent. A magyar közreműködés egy kis büszkeséggel tölt el, hajrá AKAI.
Előzmény: TT Bahnen (1345)
newnikk Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1347
A motor hátulján van egy lyuk, mögötte egy trimmerpoti. Húzz a csavarhúzó szárára szigetelőcsövet!
Előzmény: darthdenes1 (1346)
darthdenes1 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1346
Hali nem tudja valaki, hogyan lehetne egy Akai hx-2 deck lejátszási sebességén állítani, ugyanis szerintem lassan játszik le!
TT Bahnen Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1345

Büszkék lehetünk Szalay András főmérnök úrra, hogy van egy híres Magyar, aki az AKAI-nál dolgozik.

 

AKAI Professional

 

Az Akai Pro 1984-es alapításakor lépett az elektronikus zene piacára, egyetlen céllal: olyan eszközöket adni a zenészek kezébe, amelyekre azért van szükségük, hogy új zenei lehetõségeket fedezzenek fel és fejezzenek ki. Azóta az Akai Pro termékei a modern stúdió és élõ zene egyik nélkülözhetetlen részévé váltak. Digitális mintavételezési technológiájának kifinomultsága napjaink népszerû zenéinek építõelemévé vált. Az MPC szekvenszeres samplerek kivételessége örökre megváltoztatta a digitális minták képzésével alkotott modern zene útját, amely a zeneszerzés alapja lett. Az Akai Pro a digitális technológia élharcosaként a zenei eszközök egyik legbefolyásosabb gyártója maradt az elmúlt 20 esztendõben. A cég történelme gazdag és legendás. Az Akai Pro nagy felfordulást okozott a 80-as évek közepén S-900 samplerével, amelyet a sikeres termékek láncolata követett, benne például az MPC sorozatú dobsampler / szekvenszerek, a DR-8 és a DR-16 multirack rögzítõk. A kilencvenes években jelentõs hírnevet szerzett magának a televíziós és filmes utómunkálatok piacán a DD-8 digitális dubber megalkotásával. Manapság az Akai Pro folytatja az innovációt. A mintavételezõ és a szekvenszer termékek, mint az MPD-16 és az MPC-2500 a legfontosabbak nemcsak a felvevõ stúdiók, hanem a színpadi élõ produkciók számára is. A cég felvevõ eszközeinek rendkívül jó a fogadtatása, a DPS-24 digitális személyi stúdió pedig a mûfajban már elvárt szint méltó folytatása. Az Akai Pro termékeinek hírnevét megbízható teljesítménnyel és a minõség örökségével vívta ki a stúdió-rögzítés, a DJ eszközök és az élõ színpadi produkciók piacán. A szakmában sokan tudják, de az egész országban büszkék lehetünk arra, hogy David Cockerell kutatás-fejlesztési vezetõ mellett 1998-tól Szalay András az Akai Pro fõmérnökeként elévülhetetlen érdemeket szerzett a cég termékeinek fejlesztésében.

Az AKAI Professional magyar nyelvû weboldala megtalálható ide kattintva: www.akaipro.hu

TT Bahnen Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1344

Az Akai Electric Company, Ltd. egy japán eredetű cég, melyet 1929-ben alapítottak. A székhelye Szingapúrban található, a cég jelenleg a Grande Holdings része, ami a Nakamichit és a Sansuit is birtokolja. Jelenleg főleg szórakoztatóelektronikai és háztartási berendezések gyártásával foglalkozik.

Az 1960-as években az Akai termékei az USA-ban Roberts, Japánban A&D néven kerültek forgalomba. Az 1980-es években az Akai vezető márkánák számított a videomagnógyártásban, hozzájuk fűzödik az OSD funkció bevezetése. 1984-ben az Akainak új részlege jött létre, mely elektronikus hangszerek gyártásával foglalkozott. 2004-ban a céget a Grande Group vásárolta fel.

 

 

Előzmény: najoo (1328)
TT Bahnen Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1343
http://www.analogaudio.narod.ru/handbook/akai.htm  Itt látsz egy kis összehasonlítást. (A DX-49 nincs rajt.)
Előzmény: Kaziking (1334)
TT Bahnen Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1342
Már régen hallgattam a DX-49-et. Én is úgy emlékszem, hogy szépen vesz fel. Jó az automata felvételi kalibrációja. Több frekvencián megméri a szalag tulajdonságait. A külseje is szép. Ami nem tetszik benne, hogy az eloxált előlaphoz műanyag kazetta ajtót szereltek rá. Megérdemelt volna egy fém előlapos ajtót, mint a nagyobb testvérei. Pl. kazetta stabilizátor is van az ajtajában, ami a DX-59-ben nincs.
Előzmény: Kaziking (1330)
TT Bahnen Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1341
Ha jól emlékszem, az AKAI a GX adatait egy picivel jobbnak hozza ki, mint a DX-et. Hétvégén beszkennelem a DX-49, DX-59, GX-69 adatait. Sok külömbség nem lehet, mert pár alkatrész kivételével azonosak a magnók (DX-59, GX-69, DX-57, GX-67). Pár szolgáltatásban térnek el egymástól, de ez a hangjukat nem befolyásolja. Nekem van mindegyik, de nem igazán hallok közöttük külömbséget. Árban is csak 30 USD volt a különbség.
Előzmény: Kaziking (1334)
Robzie70 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1340
Egyébként utána néztünk ennek a dolognak, de nem láttunk erre utaló nyomokat az AKAI történetében. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem volt, de itt még rajtad kívül senki sem hallott erről.
Előzmény: najoo (1338)
Robzie70 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1339
Képekkel kellene ezt alátámasztani mert szkeptikus népség vagyunk. :-)
Előzmény: najoo (1338)
najoo Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1338
A cég igen, de az erősítők made in Japan és ecte AKAI.

De nem akarok tolakodni.
Előzmény: close652 (1331)
najoo Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1337
Igen, én gyűjtöm az ekvivalens Fisher erősítőket.
Előzmény: Robzie70 (1329)
***RS*** Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1336
Ez sis szép eladó készülék, és szép állapotban is van. (GX-365D)
Robzie70 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1335
Nos, ebben nem tudok segíteni. :-)
Előzmény: Kaziking (1334)
Kaziking Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1334
Köszi. Érdekes, hogy önmagában hallgatva nagyon finoman szólnak a GX fejes készülékek. Sokáig csak azokat hallgattam, van vagy egy tucat. Kíváncsiságból szereztem egy DX-est, nagyon jó. Azért kellene a gép frekimenete, stb, hogy a fülemet is ellenőrizzem. Ha tényleg ilyen jó, ezzel a masinával csinálnám a felvételeimet.
Előzmény: Robzie70 (1333)
Robzie70 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1333
A CÉG utolsó szériája kétféle fejjel GX és DX. Erre utal az elnevezés is. Egy deck azoknak akik nem szeretik a GX hangját. Röviden ennyi! :-)
Előzmény: Kaziking (1330)
Robzie70 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1332
Fisher. :-)
Előzmény: close652 (1331)
close652 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1331
A Fischer echte amerikai cég volt.
Előzmény: najoo (1328)
Kaziking Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1330
Van egy AKAI DX-49-es deckem. Nagyon szépen szól, kiválóan lehet vele zenélni. Nektek milyen tapasztalatotok van a DX sorozattal?
Ebbe a magnóba sok mindent beépítettek, legjobban az automata szalagkalibráció tetszik, néhány funkciót meg még ki sem próbáltam, mert általában lejátszásra használom.

Nagyon jók a magasai, mélyei, nyíltan, kellemesen zenél. El tudom hallgatni órákig.

Sajnos a neten hiába próbálok technikai adatokat begyűjteni ehhez a típushoz, nincs szerencsém vele. Az adatbázisok jó részéből hiányzik is, ahol meg feltüntették, ott semmi kézzel fogható adat nem szerepel.




A képen is látható, hogy kevesebb forgató gomb van rajta, mint a többi típuson, mert automata kalibrációval működik. Távirányítóval nagyon könnyen kezelhető, a kazetta ajtó viszont kézi működtetésű.
Robzie70 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1329
Fisher néven?
Előzmény: najoo (1328)
najoo Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1328
Hello Mindenki!

Fisher cuccok is érnek? - az AKAI erősítőket amerikában ezen a néven forgalmazták.
Endiman Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1327
de odaférek! :)

viszont ebbe rövidebb szíj kell mint a cs-f 21-be....
Előzmény: Audi80Avant (1325)
dzogcsen Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1326
Téged azért megpróbálunk belepaszírozni.:-)
Előzmény: Audi80Avant (1325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!