Keresés

Részletes keresés

Basildon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7377

nem tudom mostanában mik a szabályok..én '99-ben elköltöztem Újhegyről,ezt egy ismerősöm fotózta.Gyerekkorunkban simán bemásztunk rá:)

 

Előzmény: csufi.rulez (7376)
csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7376

Azon a stégen be lehet menni a víz fölé?

Előzmény: Basildon (7375)
Basildon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7375

még meleg:)

csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7374

Itt pedig a Kőbányai Kaszinó (link1 és link2) állt.....

 

csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7373

Ex-Füzér utca, 2012....

 

csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7372

Ott a söröző helyén pedig Kába Jenő boltja üzemelt :)

---------------------------------------

Nincs fotótok arról, amikor a Kába Jenő a Kőrösin volt még?

 

csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7371

FANTASZTIKUSAN JÓ LINK!

Előzmény: kakkuktojas (7367)
csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7370

Néhány kb egy órája készült életkép..

 

 

 

Kuruc71 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7369

En meg kerekpar versenyekre emlekszem de nem a Nepligetbol hanem a Baratsag park kornyekerol. Rendes RAJT CEL molinoval serlegekkel mindennel. De ez cca a 70 es evek kozepe vege magassagaban volt.

 

Előzmény: kakkuktojas (7366)
csufi.rulez Creative Commons License 2012.06.11 0 0 7368

Külön köszi a fotóidért, nagyon jó volt nézegetni őket!

---------------------------------------------

Előzmény: kakkuktojas (7345)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.08 0 0 7367

 

A Népliget története avagy hogyan lett az új városligetből a főváros legelhanyagoltabb közparkja
(szerk.: Balázs Bálint)

http://www.futas.net/futoverseny/Nepliget/nepliget_tortenete.pdf

kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.08 0 0 7366

egy kia motorverseny a Népligetben anno:-)) ....màr 60 km/h feletti àtlaggal gyözteka kismotorkategoriàban .-)))

 

http://filmhiradok.nava.hu/watch.php?id=4157

kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.08 0 0 7365

 

 

Még kiegészìteném avval,hogy autòverseny volt még a Vàrosligetben és a Vàrban is azokat is làtogattuk.

Előzmény: kakkuktojas (7363)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.08 0 0 7364
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.08 0 0 7363

Hello Tom !

Gondolom e autòverseny a Népligetben van, ha nem tévedek. Ugyanis oda sokat jàrtam apàmmal autò és motor versenyekre ahol a Szabò I.LàszLò volt a kedvenc motorversenyőm, ha jòl emlékszem Puch motorral . De volt még oldalkocsis motorverseny is. Az utolsò amire emlékszem a tùra kocsik versenye ahol kettö sötét zöld Alfa Romeo " hengerelte " a mezönyt. Kedves emlékek ezek. Mindig az Egészséghàz felöl mentünk be és azon a részen kerestünk a kordonok mellett helyet. A Népligetet is "nyirbàljàk màr lakòtelepekkel pl."Taraliget". A többi része meg egy kicsit kezeletlen . Legközelebbi kőbànyai tùràm alkalmàval ezeket a helyeket fogom felkeresni. Azelött még az iskolàval madarak és fàk napjàn kiràndultunk a Nèpligetbe az osztàllyal. Hàt ilyeneket talàn ma is tartanak, ha nem be kellene vezetni .

r_tamas Creative Commons License 2012.06.07 0 0 7362

 

foto:fortepan . hu

 

r_tamas Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7361

http://filmhiradok.nava.hu/watch.php?id=3941

 

1940. szeptember
Magyar Világhíradó 866.

kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7360
a Kőbányai Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános IskolaBudapest 1108 Újhegyi-sétány 1-3videòs bemutatkozòja http://www.szechenyi-bp10.sulinet.hu/indexr.htm
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7359

 

Szervusz James bàtyàm !

Jò olvasni ismét soraidat és az sem megvető, hogy milyen érdekes dolgokat halàszol ki a "farzsebedből" :-) . Csak igy tovàbb !

üdv kakkuk ( majdnem mint a Kőbànya logo abban is 4 "K" van :-))

Előzmény: james 36 (7357)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.06 0 0 7358

 

http://indavideo.hu/video/Kobanyai_Hirado_20120604 ebben a Hìradòban a Széchenyi Istvàn àlt.isk aulàjàban megrendezett fotokiàllìtàsra szeretném felhìvni a figyelmet ahol egyik kedves fòrumozònk is kiàllìtott termèszeti képeket Kőbànya zöldövezeteiből. De sok màs jò fotok is làthatòak. Ha jòl tudom még ezen a héten làthatòak az iskola aulàjàban.

james 36 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7357

Üdvözletem mindenkinek!

Régi hétköznapok fontos kelléke volt a „személyi igazolvány” előtti időkből.

Ez egy korabeli állandó lakás bejelentő „cetli”, vagy minek is nevezzem, mert igen gyorsan rongyolódott a farzsebben. Hová is tehettük volna, hogy el ne hagyjuk, mint afféle tizenévesek.

Fontos irat volt, engem egyszer elvitt a rendőr a Szt. László térről, mert nem volt nálam. Kissé túlbuzgó volt a szerv, hiába magyaráztam neki, csak két perc, míg hazaszaladok érte. :))

Egy osztálytársam szalad el hozzánk a Halom u. 12-be, és a tesóm hozta magával a Gergely-utcába, hogy kiváltson, addig csak ültem a folyosón, padon, vagy széken, arra már nem emlékszem.

 

 

 

A jobb olvashatóság érdekében írom le:

 

FIGYELMEZTETÉS.

  1. Ez a lebélyegzett szelvény a bejelentett személy tulajdona.
  2. Ezt a szelvényt gondosan meg kell őrizni és a hatóságok előtt való eljárás alkalmával, továbbá mindenkor, amikor azt a hatósági közegek megkövetelik, fel kell mutatni.
  3. Az ideiglenes lakásba történő megérkezés bejelentése alkalmával ezt a szelvényt az ideiglenes bejelentőlap lebélyegzését teljesítő rendőrségi közegnek való bemutatás céljából a szállásadónak át kell adni.
  4. Az állandó lakás végleges megváltoztatása alkalmával ezt a szelvényt az elhagyandó állandó lakásra vonatkozó kijelentőlaphoz kell csatolni.

 

kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.05 0 0 7356
(2011 jan.01 től) egy logo amit érdemes megjegyezni, honlapjàt (www.korosi.org) pedig gyakrabban felkeresni.
sámuel Creative Commons License 2012.06.04 0 0 7355

Ma bekanyarodtam a Liget utcába, hogy fény derüljön a talányra: T. Nagy Tamás sajtkereskedő varázsolta újjá a rusnya rothadó gyárépület, és nyitott új raktárat-üzletet. Jó látni az ilyen szép fejlesztéseket Kőbányán, ahol nem valami egy-két évnyi áfacsalásra, vagy átverésen alapuló gyors meggazdagodásra gründolt "vállalkozó" áll a háttérben, hanem hosszú távú beruházásról van szó. Bizony, jó célpont a kerület olcsó, tágas, belvároshoz relatív közeli, jó közlekedéssel bíró telephelyet kereső cégek számára (további példa: Docler az Albertirsain).

 

http://www.tnagytamas.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=40&Itemid=53&lang=hu

 

 

Előzmény: sámuel (7351)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.03 0 0 7354

 

Sam ! ha elöbb kaptam volna a feladatot kiderìtettem volna neked ùgyanis jàrtam ott de a màsik felére koncentràltam ìgy sajn nem tudom :(

Előzmény: sámuel (7351)
kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.03 0 0 7353
Aki mer nagy Budapest területén is retrozni mondjuk a Liszt Ferenc tér àrnyékàban .-))) annak ajànlom e könyvet .Ebben van 3 db.Kőbànyai vonatkozàsù. Azt hiszem ebből a 3 bòl ez még nem ismert itt .
Spéci Creative Commons License 2012.06.02 0 0 7352

Köszi! jövök egy sörrel:)

Előzmény: kakkuktojas (7347)
sámuel Creative Commons License 2012.06.01 0 0 7351

Nem tudjátok, mi lett végül a Harmat és Liget utcák sarkán (rendőrséggel átellenben) most felújított régi gyárépület funkciója? Korábban hajléktalanszállóról illetve gimnáziumhoz tartozó beruházásról hallottam tippeket - de most a Kőrösiről benézve mintha valaki neon-feliratot láttam volna rajta. Ami hát...egyikre sem jellemző...

kakkuktojas Creative Commons License 2012.06.01 0 0 7350
Elolvastam Dausz Gyula fővàrosi tanìtò „Kőbànya mùltja és jelene“ cìmü könyvét. A könyvet kiadta a Pataky Művelődès Központ a Millennium évében A könyv megegyező fakszimile kiadàs az 1913 as kiadàssal.
Rögtön kezdeném György Istvàn akkori polgàr mester előszaival ìrodott köszöntőt. Kàr, hogy nem a 70 es 80 as években ìrta ami ìgy hangzik : „ Teremtsünk ùjat és őrizzük meg a régit ! Ùgy tudunk a tradicòinkhoz leginkàbb hűek maradni , ha àtvesszük elődeink lokàlpatriotizmusàt. „ Ha ezt olvasom akkor mindig arra gondolok a régi Casinò, Fűzér utcai posta és sok màs régi épület is élne köztünk nem esett volna barbàr kezek-fejek àldozatànak, valamint Kőbànya sokkal szebben, patinàsabban nézne ki mint most. Ha mindez, a régi megòvàsa megtörtént volna szerintem ma Kőbànyànak nagyon szép jövedelme lenne a turizmusbòl akik ide làtogattak volna, hogy a szépen felùjìtott régi hàzakat, utcarendet ,emlèkeinket làthassàk. Sajna nem ìgy történt …….
Még szeretném ide bekopìzni a könyv ùtòszavainak kettő oldalàt, màr csak azért is mert vannak olyanok akik nem értik meg a „bezzeg a mi időnkben“ nek a lényegét és bàr van benne valami, hogy a fiataloknak mindig a sajàt fiatalsàga a „bezzeg a mi időnkben“ de e kettő soha sem lesz azonosértékű a mienkével akik ebben a korban éltek és ùgy érzem e ùtòszòìrònak talàn jobban fog hinni. Èn boldog vagyok, hogy még a 70 es évek elött élhettem szüleimmel, nagyszüleimmel, dédszüleimmel / mert ugye az én tradiciòm nem csak ràm vonatkozik / Kőbànyàn, mert szerintem az akkori idők soha nem fognak visszatérni, az egyedi marad, csak a mi "bezzeg mi időnk" marad! Aki nekem nem hisz az olvassa el itt az àltalam feltett ùtsò kettő oldalt a könyvből amit Csernus Lukàcs Lajos ùr ìrt hozzà és minden szavàval egyetértek és megismétlem az ő szavainak utolsò soràt : “ Adja a jò Isten, hogy mielőbb igy legyen !“
kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.31 0 0 7349

 

Frissült: 2012.05.31. 09:47


Életének 72. évében elhunyt Kalocsai Henrik, az 1966-os budapesti atlétikai Eb bronzérmese, főiskolai világbajnok, a mexikói olimpia 10. helyezettje.
A magyar ugróatlétika kiemelkedő versenyzőjének végső búcsúztatására június 11-én, 14.30 órakor kerül sor a kőbányai Szent László templom urnatemetőjében.

kakkuktojas Creative Commons License 2012.05.31 0 0 7348

 

 

Javìtàs a 7345 ben: természetesen nem Szent Laci 34 mert ott az iskola volt :-)) hanem Budapest, X. Szent László tér 29 az Önkormanyzat hivatala és az épìtési -fejlesztèsi oszt.is itt van.

Előzmény: kakkuktojas (7345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!