Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tommy003 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1676

Csak olvasni felejtettem el... Megtaláltam 1270 környékén a választ.
Azt hiszem újra szét kell szednem és meghallgatni.
Hol tudtatok ilyen speckó zsírt venni?

Előzmény: tommy003 (1675)
tommy003 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1675

Valami cicereg a műszerfal környékén. Az autó egy Opel Meriva 1,6.

 

Csak menet közben jön elő, hol jobban hol kevésbé, néha elhallgat, és olyami mint annó ladában ha pl meg volt törve a km spirál, és cicergett.
De ugye ebben már digitális a cucc. Szétbonottam a borításokat, kivettem az órát is, de így sem tudom meghatározni pontosan honnan jön.
Amugy óra nélkül elindult az autó de le is állt :) Így nem tudtam behatárolni hogy az órából jöhet e.

 

Van valami ötletetek mi lehet, vagy mit próbáljak megnézni?

peklit Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1674

Heló !

 

MERIVA B tapasztalatot várnék ha van ilyen a fórumozók között !

 

üdv. Tamás

Heand Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1673

Sziasztok!

 

Eladó egy pár első ablakokra valő légterelőm Merivához! 3 hónapot használtam!  (Szatuna)

 

Ára: 5000 Ft

 

Érdeklődni e-mailben lehet!

 

Átvétel csak Budapesten és személyesen!

 

http://www.szatuna.hu/

 

Üdv:

 

Heand

 

 

Brancsek Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1672

Szia!

 

Akarok hozzá venni egy használt távirányítót,ezért kérdem hogy azt lehet okosítani.

Ford mkIII-som volt azt lehetett de hát minden autó más.

Fogasztásró tudnál valamit mondani,mert a gyári értéknél szerintem többet fogyaszt.

Üdv Laci

Előzmény: ombre.meriva (1671)
ombre.meriva Creative Commons License 2011.03.19 0 0 1671

Szia!

 

"Távirányítót lehet hozzá okosítani vagy programozni." - mire gondoltál?

Előzmény: Brancsek (1670)
Brancsek Creative Commons License 2011.03.19 0 0 1670

Meriva 2004-es 1.7 dti tényleges fogyasztásról érdeklődöm szerintem az enyém sokat fogyaszt kb 7 l vegyesbe.

Távirányítót lehet hozzá okosítani vagy programozni.

peklit Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1669

Heló !

 

Véletlenül nem túl magas a motor olaj szint ! ?vagy nem vízszintesen áll az autó és úgy inditod ?

 

üdv Tamás

Előzmény: gunge (1663)
gunge Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1668

Szia papzi! 

A p0400 hiba 6 hibára utal nem 3! 

Áramlási hiba lehet,én kitakarítanám az EGR szeleptöl menö csövet,a szivótorkot is,töltőnyomas vezérlőszelep müködik-e

Előzmény: papzi57 (1667)
papzi57 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1667

A hiba (mint írtam) 0400. Ez a leírások szerint három lehetséges hibára utal az AGR szeleppel kapcsolatban.

Sajnos legutóbb, mikor hasonló hibám volt (csak akkor a kis villáskulcsos jelzésem volt és más volt a hiba - "turbónyomás túl alacsony" - a kódra már nem emlékszem) szervízben 5000 Ft ellenében kiolvasták, megállapították, hogy semmi hibát nem látnak, a hibát kitörölték.

Pénztárcám könnyebb lett, de nem lettem okosabb, illetve az autó nem lett megjavítva.

Ezért (is) fordultam volna a fórumhoz...

Előzmény: ombre.meriva (1664)
ombre.meriva Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1666

Szia!

 

Talán egy opel márkaszervízt vagy mást egy legalább hiba kiolvasásáig megérne.

Előzmény: gunge (1663)
gunge Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1665

Az már megtörtént! 

Rendszertelen gyujtás kimaradás 1 2 4 hegernél! 

Hibakód P0300 P0301 P0302 P0304!

ombre.meriva Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1664

Szia!

 

Talán egy opel márkaszervízt vagy mást egy legalább hiba kiolvasásáig megérne szerintem.

Előzmény: papzi57 (1662)
gunge Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1663

Sziasztok! 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy a Merivám amiben 1 z14xep-és moci van indítás után kb 1 percig szépen jár aztán elkezd dadogni mintha 1 ill.2 henger nem menne,ha megálítom és indítok ismét ugyan ez a tünet!Az Agr szelep csatiát lehúzom JÓ,ha a légtömegét akkor is,légtömegméröt,lambda szondát,gyertyát,gyujtótrafót cseréltem,az Agr szelep jó!Mi a rák lehet még vele?????? 

Ja és 19000 km van benne!de már nem garis!

Válaszotokat köszönöm!

 

papzi57 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1662

Kis segítség kéne:

4 éves 1.3 dízel Merivámban kb egy hónapja kigyulladt a motorkontroll-lámpa. Nem a villáskulcsos figyelmeztető, a másik. Nem éreztem semmi változást, az autó ugyanúgy ment tovább, mint előtte, nem volt vészprogram, sem rángatás, semmi.

Aztán kb két nap múlva elaludt a jelzés.

Most a hétvégén megint kigyulladt a jelzés, egyelőre nem múlik el.

Megnéztem a hibakódot (gáz+fék+gyújtás): 0400. Ez ha igaz az AGR szelep környékén lehet többféle hiba is.

Külföldi fórumokon olvastam, hogy nem is biztos, hogy közvetlenül az AGR szelep lehet a hiba oka, lehet akár befecskendező hiba is.

Szerintetek?

rellé Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1661

2005 ös 1.6 16v 78 ezer (lekopogom még eredeti) Viszont ha olyan kedve van  évente talán, egy kátyuban-döcenő elmegy a töltés,leálitom ujraindit és megy tovább.Megnézettem a fél megyével,a legtöbje csak anyit tudot mondani hajtsam mig bennem szarik  és akkor megtudom mi csinálta.

Néci Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1660

Igen, ez tiszta sor, ez megint az hogy szerintem ember nem magyarázza meg miért kellett ezeket a szarokat berakniaz "A"-ba, a régi jól bevált elektróhidraulikus helyett.

Arra lennék kiváncsi akinek cseréltek már ugyanezt rakták-e  bele és 3-4 év után kezdődik minden újból, vagy azok már jobbak, illetve a régebbiek 7-8 évesek is zizegnek?

Üdv

Előzmény: peklit (1659)
peklit Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1659

Heló Mindenkinek

 

Valami nem volt üzembiztos a FIAT-tol átvett tiszta elektromos szervó kormány rendszerben,mert a Meriva -B-ben visszatértek a G-Astrában jól bevált elektróhidraulikus kormányszervó ujra alkalmazásra

És ez úgy van rendben ahogy kell.

 

üdv.:Tamás

Néci Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1658

Szia !

1270-75 körül már értekeztünk eme problémáról akinek van pénze cserélteti én speciel széthúz tengely elforgat újból összerak.Illetve az ott lévő speckó ragacsos zsirt potólni és akkor egy ideig nem zörög . De ha nem a motor tengelye és a körmánymű között zörög hanem beljebb akkor sajna...

Elég szomorú hogy pár éves autóknál (nekem 3év 45e km és elég sokan panszkodnak) ilyen cuccokat kell cserélni, cseréltetni ...

 

Üdv:Néci

Előzmény: Heand (1657)
Heand Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1657

Sziasztok!

 

Akinek volt már kormányzörgés problémája (elvileg a kormányoszlop és a szervó motor között kopik ki és ezért iszonyatosan zörög). Cseréje újonnan több 100 ezer forint!

 

Hogyan oldottátok meg a problémát??? Bontottan érdemes???

 

Köszönöm!

 

Üdv:

 

ANdrew

raliroli Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1656

Sziasztok!

 

Eladó Opel Merivá-ba való tipusspecifikus autoLIFT márkáju elektromos ablakemelő szett (a 2motor + mechanika + kábelköteg + kapcsolókészlet)...

Teljesen bontatlan!!!! Készleten ragadt termék...

Ára: 30 000 HUF

(a bolti ára: 66 000HUF)

 

Cikkszáma:OV55

 

Elérhetőség: Horváth Roland

                     20/954-7613

                raliroli@vipmail.hu

 

Én győri vagyok, de Dunántúl nagyrészén megfordulok minden héten...

 

collinsE21 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 1655

Mert hűtőfolyadékot 3 évente, fékolajat 2 évente illene azért cserélni.

Gyertyát azért, mert eddigi tapasztalatok alapján Bosch gyertyák 30 ezer km után már nem az igaziak. Nem rosszak, véletlenül se szeretnék bárkinek ezzel beszólni, de nem tökéletesek. Persze tudom, hogy ez gyakoribb, mint az előírás, de ezzel nem ártok senkinek :).

De jó, hogy mondtad ezt a Csergőt! Most nézem milyen jó kis áruház ez, akkor valószínűleg tőlük veszem meg a "hozzávalókat". Kösz!

Előzmény: ombre.meriva (1652)
collinsE21 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 1654

Hú, bocsi, kihagytam a lényeget :).

 

Szóval 1.4-es benzines, 2005-ös. Eddig márkaszervizben volt szervizelve, csak olajcseréket csináltak rajta.

Előzmény: papzi57 (1653)
papzi57 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 1653

"Tarktor, vagy fűnyíró"?

Szóval:

- Milyen motor?

- Mennyi idős?

Egyébként ha benzines, akkor GM-LL-025A jóváhagyású olaj kell bele. Eddig milyen olaj volt benne? Kétévente, vagy 30 ezer km-nként kell olajcsere, ez megvolt?

Szóval elég kevés az info ahhoz, hogy a kérdéseidre választ kaphass!

Előzmény: collinsE21 (1651)
ombre.meriva Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1652

Szia!

 

Én speciál a csergőnél veszek mindent, így gyertyát is és olajat is, ott tudják milyen kell bele. Nekem 14XEP van, abba 5W30 megy.

 

De tényleg csak érdeklődöm, és ()-ben kérdezem meg, hogy 42Ekm-nél hűtőfolyadékot, gyertyát, fékolajat miért cserélsz? Nem vagyok szervíz guru.

 

Üdv.

Előzmény: collinsE21 (1651)
collinsE21 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1651

Sziasztok!

 

 

 

Egy szervizes kérdésem lenne.

42 ezer km-r futott Merivát szeretnék otthon leszervizelni.

Gondoltam, hogy cserélek olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt, üzemanyag- és pollenszűrőt, valamint fékolajat, és gyertyákat. Ezenkívül a hűtőfolyadékot is kicserélem.

Milyen olaj, és gyertya való bele gyárilag? Erre pontos információt nem találtam.

 

Köszi a segítséget!

Üdv!

ombre.meriva Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1650

Helló!

 

Megpróbálok válaszolni.

 

1. fényre sötétedő tükör: ebay.de-n vagy itthon kell rá vadászni + takaró burkolat is kell a tükör mögé a szélvédőre.

http://cgi.ebay.de/Opel-Meriva-corsa-Innen-Spiegel-GM-24438231-/140397751944?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item20b05bae88

 

A kábelnek speciális csatlakozója van, tükörhöz nem adnak, amit megint nehéz felkutatni. Létezik gyári javítókészletben de az kb. 15E,-Ft, nagyon drága.

Szóval ahonnan a tükröt veszed ott kell érdeklődeni kábel után is. Ez bizonyos tükör elég sok opel típusban létezett, és így a kábel is ugyanaz. Nekem pl. egy bontott Corsa D-ből sikerült szerezni. A tüköröt újonnan vettem leárazva, de így sem volt olcsó. Az új teli ár kb. 50E,-Ft. A takaró burkulat kb 5E,-Ft itthon rendelésre(Csergő).

 

2. Központi zár: az autó indítókulcsának a feje távirányítós alapban? Vagy gyárilag nem volt benne központi zár, így rendelték annak idején, mert ez is előfordulhat. Ha nem távirányítós, akkor utólag raktak bele valamilyet. Szóval?

 

3. tükör fűtés: az autóban gyárilag van elekotromosan mozgatható tükör? Többek között a merivában is a tükörfűtés együtt van elektromos mozgatással. Ha nem elektromosan mozghatható a tüköröd, akkor nem is fűthető. Hol látod a fűtőszálakat? Kivetted a házból a tükörlapot?

Egyébként utólag a komplett elektromos külső tükör is beszerelhető, szintén magamnak megcsináltam.

Kell kettő komplett tükör+kapcsoló+ajtó burkolatok+kábelkötegek az ajtókba. Az autó egyébénként elő van készítve rá.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Hudiny (1649)
Hudiny Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1649

Na hát jó néha ide benézni!

 


Ombre.meriva!

 

Nemsemmi vagy! Nekem is kellene fényre sötétedő tükör a kocsiba, de én nagyon béna vagyok ezekhez a cuccokhoz.

Segíthetnél kicsit benne, persze nem ingyen!

 

A másik poén, ha ezt előre tudom, hogy ennyire szakik vagytok a kocsihoz, akkor nem szívok a távirányítóval és gyári bicskakulcsos rendszert alakíthattunk volna ki...

 

Felmerült egy kérdés még: A tükör fűtés is csak előre ki val építve, de nincs bekötve a kocsiban? Mert a visszapillantón ott van a fűtőszál, de ebben a hidegben hiába teszem rá az ablakfűtést nem olvasztja le a fagyos vizet...

 


papzi57 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1648

Köszi a segítséget, akkor nekiállok ezeket összevadászni.

Azért ez olyan jellemző, egy széria-tartozékként kapott rádióhoz (CD30 MP3) a néhány €-ba kerülő kapcsolókat, nyomógombokat és a szintén minimálisan többe kerülő (hiszen a szalagkábelnek csak két vezetékkel kell többet tartalmaznia!) átvezetőt jelentős "opciós felár" ("multikormány") ellenében adják (adnák) oda. Pontosabban azzal a felszereltséggel nem is tudtam ilyet rendelni, pont azért, mert a rádió az alapfelszereltség része volt!

Annak idején eleget mérgelődtem rajta!

Előzmény: ombre.meriva (1647)
ombre.meriva Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1647

Szia!

 

Én tudom, mivel én is multi bőrkormányt raktam utólag a verdába.

Elsőre annyit, hogy az enyém már(E755) can-bus rendszerű(cd30 mp3 van benne), ez az info lehet hogy számít, lehet hogy nem.

 

Ami biztos:

1. Ki kell cserélned a kormány mögötti légzsák átvezető szalagos házat olyanra, amelynek a fekete csatlakozójában 4 vezeték van. Képet mellékelek. Ilyet az ebay.de tudsz venni olcsón, én is ott vettem. Ha az autótban nincs xenon+ESP(e.stabilitás), akkor a 24459850 alkatrészszámú jó lesz.

Ehhez a "dobozhoz" emlékeim szerint a központi kijelzőből mennek a szálak, amit utólag behúzni érdekes lenne, szóval nekem ez meg volt. Szerintem ezzel Neked sem lesz gond.

Annak idején a TIS 2000-ben töviről-hegyire körbe jártam a témát vezeték ügyileg, így raktam be GID kijelzőt, tempomatot, fényre sötétedő tükröt stb..

 

2. TECH 2-vel aktiváltatni kell ez a kimondottan ezt a funkciót, különben nem fog működni a távirányító.

 

Szóval légzsák átvezető csere+tech 2 és kész.

 

Jó munkát.

 

Előzmény: papzi57 (1646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!