Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22672

En a vakusaruval sagitettem a celzast, hogy ne szoritsam el a kepet oldalra.

Előzmény: siófoki35 (22671)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22671

Köszi a dicséretet!

 

nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

 

Ezt mire érted? Arra hogy jobb minősdégűek a képek mint amit egy Szmenától elvárnánk? Nos a Szmenának, hiába volt olcsó tömeggép, nagyon jó objektíve volt (és van!) :) Az állítható fókusz miatt még a mélységélességgel is lehet játszani (igaz nem egy portréobjektív).

Ami miatt azonban jól felismerhetők a Szmenás képek, az a teljesen használhatatlan átnézeti kereső miatti esetlen képkivágások, és a keresőtől viszonylag távol lévő objektív miatt okozott parallaxis (a kép középponti témája jobbra lefelé tolódik) :D

Előzmény: azmárOdébbia (22670)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22670

De jó hogy feltetted, én úgy elnézegettem ezeket a fotókat, és nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

Valahogy az én szememnek és ízlésemnek ezek a filmes fotók sokkal jobban tetszenek, mint a digitális, ezeknek a képeknek van ízük, a digitális túl steril.

Előzmény: siófoki35 (22669)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22669

bár OFF, mert színes, de nem nagyon tudom hová máshová tenni:

 

Piliscsabai fotóim. Smena 8M, januárban lejárt Kodak Gold 200.

 

dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 22668

Ezt is élvezettel olvastam/néztem, mint mindig! ;-)

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.10.19 0 0 22667

A lejárt filmek rovatban ezúttal: 

Filmotec (ORWO) PF2.

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 22666

Köszi, én is így tudom, ennek ellenére nem vállalták, de már megoldódott.

Előzmény: sóhajtó (22665)
sóhajtó Creative Commons License 2014.10.07 0 0 22665

Egy fotós mondta valaha hogy azok az automaták amelyek a kisfilmet hívják, tudják a rollt is (van adapter hozzá).

De nem javasolta mert szerinte tiszta trutyi ott ahol a kisfilm nem takarít.

Így az enyémet sem hívta elő - jót akart nekem.

art4lab ha nem lesz közelebbi ötlet

Előzmény: BNSfoto (22664)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 22664

Zugló, Újpalota környékén hívnak valahol C41 rollt?

(XP400)

petikám Creative Commons License 2014.10.01 0 0 22663
Előzmény: Károly Hullman (22661)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22662

Valakit érdekel egy doboz 250db-os síkfilm?

Képek róla és adatok a képeken:

Árban megegyezünk.

 

 

 

Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22661

Tisztelt fórumozok!

Ha valakinek van elfekvőben negatív szkennere és el szeretné adni, akkor azt szívesen megvenném.Kis és középformátumú negatívokat szkennelnék vele.

Emilem publikus

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.23 0 0 22660

Beszeltem egy Kodak alkalmazottal, bar o nem a fotoreszlegnel dolgozik. annyit emlitett, hogy a szabadalmakbol probalnak/probaltak penzt csinalni, vagy bizonyos termekeket atadni masoknak.

Előzmény: D94A (22659)
D94A Creative Commons License 2014.09.22 0 0 22659

Érdekes módon történt a Kodaknál a termékpaletta szűkítése....

Sztem megszüntettek olyan nyersanyagot aminek biztos, hogy keresete lenne( f.f fotópapír, Ektar 25, E6 dia...)

Ektachrome 100D-t használták a S8 kedvelők. Ennek az anyagnak a halála óriási lökést adott a Ferrania cégnek. Mondom! Nekem az a furcsa, hogy nem a működő gyár indítja újra valamelyik megszüntetett termékét, hanem egy " új  gyár" indul.

 

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22658

Ebben igazad van. De a vallalt strukturajat nem lehetett atalakitani, mert a jogi kovetelesek elsoseget elveztek. Igy nem volt ido az atalakitasra, csak a csodvedelemre. Majd lesz egy szep muzeum belole. Eppenseggel van egy muzeum.

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22657

Ha vinnék a fotóanyagokat, mint a cukrot, lenne miből fizetni a nyugdíjat.

Előzmény: -Minarik- (22656)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22656

Igy van ez rendjen. Egyszeruen mas alapokra kellett helyezni a gyartast. A nagy cegek nem feltetlenul a csokkent igenyek miatt zartak be. a kodaknak is  a nyugdijas dolgozoi utan fizetett terhek okoztak a legnagyobb gondot.

Előzmény: D94A (22653)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22655

Kíváncsi lennék a gazdasági, piackutatási eredményekre. Ugye a film gyártása nem egy olcsó mulatság. 

Ettől függetlenül örülök neki!

Előzmény: pacs_425 (22654)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22654

Öröm ha végre nem megszűnik egy film.

Előzmény: lzs81 (22650)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22653

Valamint a jó kis maszk nélküli színes negáik...

Milyen furi! Mikor dübörög a digitális, újra nyitják a nyersanyag gyárakat....

Én ezt már nem értem....:-)))

Előzmény: Rőth Sándor (22651)
tomicandy Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22652

www.kissfoto.hu

 

Náluk intézem én is a hasonló ügyeimet.

Előzmény: Törölt nick (22624)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22651

Még Brezsnyev elvtárs korában járt a kezemben Svema film. Akkora lapfátyla volt, mint a röntgenfilmnek, és úgy tekeredett, mint a régi vekker rugója.

Előzmény: lzs81 (22650)
lzs81 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 22650

Ismét gyárt filmet az ukrán Svema:

 

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-color-negative-125-35mm-x-305m-100-ft

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-fn-64-bw-35mm-x-305m-100-ft

 

Igyekezhetne a Ferrania, mert nagyon várom már az új diájukat....

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22649

Az a BMW tetszik az elso kepen.

Előzmény: DJ Szegecs (22648)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22648
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 22647
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.15 0 0 22646

A géped lelki csipkéit te ismered, vagy a kezelési utasításból kiolvashatod.

Addig is fényképezz színesben (úgysem tudsz máshogy) és utólag konvertáld át a képeket ff-be.

Előzmény: frida verde (22645)
frida verde Creative Commons License 2014.09.15 0 0 22645

Sziasztok kedves Fórumozók!

 

Talán akad egy hozzáértő, aki tudna segíteni a "gondomban". Van egy szuper Sony Cyber-shot DSC-WX60-as fényképezőm, viszonyunk elég harmonikus, viszont a fekete-fehér fotózással ez a barátság kezd megtörni...

 

Nem tudom miért, de az FF fotózásnál mindig valami nagyon furcsa effektet rak hozzá önkényesen a gép (ezt nemes egyszerűséggel "gazdag tónus"-nak nevezi el). A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám kikapcsolni ezt a hatást, és teljesen egyszerű fekete-fehér képeket készíteni?

 

A válaszokért hálás köszönet!

:)

pacs_425 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 22644

Bocs a duplázásért.

Előzmény: pacs_425 (22643)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 22643

Némi kis programajánló, ha valaki eddig kihagyta volna:

MAGNUM’s First
Magnum Photos: Kontaktok  (még egy hétig)

Ha az elsővel kezd az ember, a második helyszinen kedvezményes a belépö az első jegy bemutatásával.
Kihagyhatatlan élmény egy-másfél tekercs film áráért.

Bresson, Capa, Lessing, Marquis, McCurry - kihagyhatatlan élmény egy-másfél tekercs film áráért.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!