Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.06.15 -1 4 71788

Akik rögzítenek egy túrát a heyjoe.hu-n, és írnak logot az érintett pecsétekről, hamarosan ilyen kis térképes naplót kapnak.
Egyelőre napi bontásban, majd aztán a teljes mozgalomra kiterjedően, így végig egy helyen olvashatóak az élmények:
https://beta.heyjoe.hu/storymap.php?mozgalom=okt&felhasznalo=1&datum=2020-06-13

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.14 -3 1 71787

Alapvetően igen, azokat. :-(

 

Így van, igazad van.

Az a hisztérikus hashtag-erdő a cikkek alján rendkívül irritáló, teljesen hiteltelenné teszi a Turistát is, a Természetjárót is, és az MTSz-t is, nagyobb cirkuszt csapnak az egészből mint azok akiknek ez a dolga. 

 

Előzmény: jzp2107 (71786)
jzp2107 Creative Commons License 2020.06.14 -2 2 71786

egyelőre még nem olvastam csak átfutottam, mit szedtek ki belőle, Trianonos dolgokat?

 

nálam akkor rúgták el a pöttyöst mikor a túrabeszámolók alját május magasságában telerakták a hülye #maradjon #azerdőmegvár dolgaikkal (gondolom nem a cikkírók tették bele)

mintha az ember azért menne túrázni mert nem várja meg az erdő, de most kiderült hogy megvárja :-)

ráadásul még Cecília néni is mindenkit testmozgásra buzdított, pedig ő aztán néha tudott mondani meredek dolgokat, de a TM (meg az MTSZ is :-( überelte a pánikkeltést

 

Előzmény: Törölt nick (71785)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.14 -2 0 71785

A Turistába kb az "ezzel még tartoztam" alapon írtam meg ezt a beszámolót, leginkább a résztvevő túratársakat szem előtt tartva. Mivel eléggé meg is nyirbálták, ezért még inkább megerősödött bennem hogy ezt inkább ne erőltessük. 

 

Igen, jelentősen feljavítják a fotókat, ezt viszont elég jól csinálják, néha én is meglepődöm. :-)

Igaz, ezúttal az alapok is elég jók voltak, az időjárás kedvező volt a fotózáshoz. 

Előzmény: jzp2107 (71784)
jzp2107 Creative Commons License 2020.06.14 -1 0 71784

van két kérdésem a Mátrától függetlenül

 

nem az volt a mondás hogy a TM-be nem írsz többet? (ceredi túráról kaptam linket az MKE-től)

a másik: ha az ember küld a TM-be "kéziratot" meg fotókat, akkor a fotókat feljavítgatják? gamma meg túlszaturálás meg ami belefér?

Előzmény: Törölt nick (71783)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.13 -2 1 71783

Mátrai Rákóczi-túra Kékes-Parádsasvár Parádfürdő

 

Impressziók:

Tökéletesen járható, szépen felfestett túra, a kódok frissen felújítva, táblák kihelyezése folyamatban. Aki meg szeretné ismerni a Mátrát annak melegen ajánlott. Másodszorra járom, jobban élvezem mint először, kifejezetten új élményeket tartogat másodszorra is.

 száz éve a semmiből a csúcsra. Muszáj Herkules, megkoszorúzva, magányosan.

 ...áldd meg a magyart!

 a jól ismert kéktúra jelvény ötletadó sziklái :-)

 a Sas-kő a Keleti-Mátra legszebb kilátópontja, szerintem. (na jó, a Gazos-kővel karöltve)

 no, ez sem piskóta... a Disznó-kő kilátása Galyatetőtől a Medves-vidékig 

 Rózsaszállás. Kicsi pénzből kipofozva. Lakható, foglalható, információ lefotózva. Errefelé minden ház egyforma, ugyanilyen a Hármashatári és a közeli Disznókő-őrház is.

 Ilona-völgyi vízesés. Mint az oroszok úgy jönnek az autós (buszos) turisták... :-) (pörformansz instatwitterface :-) )

Na húzzunk innen vazze. :-)

 gyönyörű fasor, háttérben a Cserepes-tető

 

 Szent-István csevice, gyógyvíz. És tényleg! Büdös, de hatásos.

 

 ezzel vajon mi lesz? Parádfürdő hátulról.

 viszlát Mátra!

 

 

Előzmény: Törölt nick (71782)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.13 -2 0 71782

Lócitrom... veréb. Nagyon igaz!

off

Ma a Mátrában a busz ablakából láttam két kanyarban is fotósokat, akik a motorosokat fotózták. (rengeteg volt)

Ki volt írva nagy betűkkel hogy "kanyarfotó com" vagy valami ilyesmi, és gondolom eladják a képeket a motorosoknak.

Lehidaltam az ötleten, de végül is nagyon jó, eszembe nem jutna. :-)

 

On. A Mátra. 

A Mátrai Rákóczit folytattuk, a kapkodósabb fajta, 4-5km/h átlag túrázókra megint szégyent hoztunk a 2.3-as átlagunkkal, :-) nem is bírtuk befejezni a túrát, Kékesről mindössze Parádfürdőig jutottunk.

"b" terv lépett életbe, jövünk még egyszer...

De nem bánjuk, a Sas-kő, a Disznó-kő panorámája fél-fél óra volt, a Rózsaszállási erdészháznál is elücsörögtünk egy felet, kitérő az Ilona-völgyi vízesés felé +1... stb. 

De én már egyre inkább így szeretek túrázni. Nem érdekel a rohanás.

 

 szívbarát túra. :-)

Előzmény: hörpölin (71780)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.13 -2 1 71781

A 71770-től felfelé az összes hozzászólással maradéktalanul egyetértek. 

Nagyon jó lenne ha a kéktúra megmaradna az ami régen is volt, ennek két jelentős akadályát látom:

- az egyik amit mindenki megfogalmazott, a felhígult kéktúrázó réteg, akik azt sem tudják mibe vágtak bele és meg vannak sértődve minden apró nehézségen, a szabályokról pedig fogalmuk sincsen, vagy éppen nem érdekli őket.

 

- a másik akadályt is jelentősnek látom: az MTSz teljesítménykényszerét. Egyszerűen kell a sok teljesítő! 

Hogy miért? Van itt egy jól felépített brand, szó se róla, tényleg sokat tettek a népszerűsítésért, infrastruktúráért, hogy nézne már ki ha stagnálna, horribile dictu csökkenne a teljesítők száma? 

És itt  találkozik a két réteg egy közös érdek által, ami az hogy minél több füzet legyen, minél több teljesítő legyen.

 

A kéktúra akkor áll majd vissza a rendes kerékvágásba -szerintem- ha kifut ez a nagy hajcihő, abbamarad ez a felhajtás.

Jó ez most így, kellett egy kis reklám, de ne maradjon így sokáig, mert a hangsúly jelenleg valóban nem az igazi értékeken van hanem az instant, facebukk-ra, instára azonnal kidobható látványos pörformanszokon.

(A gyaloglás csak felesleges nyűg két pörformansz közt.)

 

hörpölin Creative Commons License 2020.06.13 -1 2 71780

Nem, nem olvasom. Semmiféle közösségi oldalon nem vagyok jelen.

 

A taxin pedig ne lepődjél meg. Ahol lócitrom van, ott veréb is van. :-)

Előzmény: HEV (71779)
HEV Creative Commons License 2020.06.13 0 4 71779

Nem tudom szoktad e olvasni az OKT csoportot a facebookon? Szinte hetenként előjön a kérdés, hogy Írott-kőre milyen tömegközlekedéssel lehet eljutni, a legmeglepőbb viszont az, hogy az igények megteremtették hozzá a szolgáltatást is. Taxisok felviszik a népeket esetenként osztrák oldalról szinte a csúcsig. Tudom az Írott-kő felfelé lejt de én külön felmentem az OKT- miatt és az RP-DDK miatt is, más úton, és milyen szép utakon! Tudom ez szabályba nem ütközik, de ez is az utóbbi évek termése. 

Akinek probléma egy kidőlt fa vagy az eső után meglepődik a sáron, ők az a kategória akiknek nem a kékkel kellene kezdeni de nem is tudnak arról, hogy van más is. Egy darabig szórakoztató ezeket olvasni, még lehet is segíteni ha az embernek van valami logisztikai tippje de egy 10000 fős csoportban mindig vannak okosabbak amitől elmegy az ember kedve, akkor inkább azt mondom, mindenki a saját kárán tanuljon.  

 

Füzetet nem olvasnak, az hosszú és bonyolult és valójában ha valaki beleolvas akkor sem értik sokan, mert nem tudják, hogy a természetjárás hogy is működik.

 

 

 

Előzmény: hörpölin (71777)
HEV Creative Commons License 2020.06.13 0 4 71778

Tudjuk, mi legalábbis remélem tudjuk, hogy rengeteg túramozgalom van Magyarországon. A csapon viszont kizárólag a kéktúra folyik, pedig a többi nagy részét is MTSZ tagszervezetek , tagok találták ki, és csinálják most is, csak saját erőből nem tudják úgy népszerűsíteni.  Az én véleményem az, hogy az MTSZ-nek egy kicsit több hangsúlyt kellene helyezni a megyei és regionális túramozgalmakra és ezzel a kommunikációval ki lehetne emelni, hogy a csúcs az majd a kéktúra de előtte szerezzenek egy kis gyakorlatot a rövidebb de ugyanúgy szabályokhoz kötött mozgalmakkal. Természetesen az ilyen jellegű információval egyenletesen illő lefedni az egész országot mert az utazási költség sok.

 

Egy 100 km-es megyei vagy 300 km-es regionális mozgalom is rengeteg élményt és tapasztalatot tud adni.

 

Előzmény: Simulacrum (71776)
hörpölin Creative Commons License 2020.06.13 -1 4 71777

Már többször leírtam itt is, meg más helyeken is, hogy ha valaki megveszi az igazolófüzetet, akkor miért nem olvassa el és értelmezi a túra kiírását még azelőtt, hogy belekezd a kéktúrázásba? Hiszen azzal kezdődik a füzet! Ott van, kiveri a szemét!

 

 

Nem költői kérdésnek szántam ezt sohasem, választ vártam rá, de eddig még sehonnan se kaptam. Pedig nem tartana hosszú ideig, szerintem egy óra alatt bárki megteheti, hogy végigolvassa és értelmezi a szöveget. Ha valaki ezt képtelen megtenni, az meg is érdemli, hogy ne fogadjuk el a teljesítését!

Ha pedig elolvassa és dafke nem a szabályok szerint teljesíti a kéktúrát, akkor meg pláne megérdemli, hogy ne igazoljuk a teljesítését!

 

Szerencsére ebben a dologban az MTSZ-nek azonosak az elvárásai.

Előzmény: Simulacrum (71776)
Simulacrum Creative Commons License 2020.06.13 0 1 71776

Teljesen egyetértek, csak ugye elindult a kéktúra népszerűsítése ami nyilván olyan réteghez is eljut most, aki kevésbé szabályszerető. Talán túra népszerűsítése mellett a szabályok népszerűsítését is mindig ki kellene emelni, hogy az is rögzüljön az emberek fejében. Így az van, amit csg ír, hogy az új belépők, akik csak fél füllel elkapnak egy kéktúra népszerűsítő foszlányt a rádióban, tvben, azok megveszik a füzetet és elindulnak a saját módjukon.

Tök jó, hogy vannak ilyen alternatív túrák, amit a 71773-ban írsz, de ugye mindenki a nagy Kéktúrát ismeri, azt amit Rockenbauerék jártak és egy társaságban el lehet sütni egy beszélgetésben, hogy én meglátogattam az összes várat a kéktúra mentén, de jobban hangzik valószínűleg, hogy én meg végigjártam az egész túrát (nyilván ilyenkor elfelejtődik említeni, hogy a felét lóval, a másik felét meg kerékpárral).

Előzmény: hörpölin (71772)
Fődíszpinty Creative Commons License 2020.06.13 0 1 71775

Emlékszem a kapcsolatunk felhős vitatkozós idején mit össze hisztiztem az ellenőrzés módján :). Így sok tapasztalat után Nektek van  igazatok. Valami szabály kell. Tényleg látszik, hogy hogy 0 gondolkozás nélkül indulnak neki a kékeknek az emberkék. ha sár vn az a baj ha meleg az, miért ilyen miért olyan, életveszélyes a fő út. Jó igaz nekem is eltelt pár száz km mire rájöttem akkor van értelme csinálni, ha az úton lenni a fontos nem az, hogy milyen az út :) Hobo: úton lenni az élet, megérkezni a halál 

Előzmény: csg65 (71774)
csg65 Creative Commons License 2020.06.13 0 4 71774

Sajnos igaz, hogy nagyon más világ kezd egyre elfogadottabbá válni, mint a nagy kék út hőskorában. A tiszteletet és a rendet szép lassan átveszi a kispistázás és a nemtörődömség, legalábbis ezek egyre nagyobb elfogadottsága. De ezekre hiába adsz választ a szabályok számának növelésével. Ma az új belépők egyre nagyobb része egyre kevesebbet olvas el a kiírásból. Különben hogyan kaphatnék olyan kérdést - már nem is tudom melyik online közösségi felületen - hogy ha az OKT érintőpontos, hiszen be kell csak gyűjteni a bélyegzéseket, akkor minek bohóckodni a dátumokkal, meg mi az, hogy útmegszakítás?

 

És, ahogy bírálótársam is írta az imént, ha ilyen nyilvánvalóan a szabályos teljesítést kizáró akciókra akadunk, akkor bizony el lesznek utasítva. A célunk az, hogy a Kéktúrák tartsák meg az értéküket. Ehhez pedig a kiíró általi megszabott szabályok adják a keretet. Ha valaki nem fér bele, azzal sincs baj, mert tényleg buszozza, lovagolja vagy biciklizze le azt a szakaszt, amihez nincs kedve vagy akár hagyja is ki, akkor is sok-sok élménnyel lesz gazdagabb, de ennél szerintünk is több kell a hivatalos elismerésért. A cél, hogy maradjon értéke egy Kéktúra teljesítésnek. Ez a cél vezette az MTSZ-t is, amikor az új AK füzet megjelenésével a 20 új, terepi bélyegzőpontot is bevezette.

Előzmény: Simulacrum (71770)
hörpölin Creative Commons License 2020.06.13 -1 3 71773

Lépcsőházi gondolat, de csak most kapcsoltam, hogy nemrég született két olyan jelvényszerző mozgalom is az Országos Kéktúrához kapcsolódóan, ami érintőpontos! A Kilátók az Országos Kéktúra mentén és a Várak az Országos Kéktúra mentén érintőpontos mozgalmak, és nagyon szép jelvényeket adnak a teljesítésükkor! És itt a kiíró nem firtatja, hogy jutott el a delikvens a várakhoz/kilátókhoz, ha megvan az összes stempli, akkor megkapja a jelvényeket. 

 

Hát tessék: itt van az alternatív teljesítők OKT-ja! Beül a kocsiba, lóra pattan vagy quadra és felkeresi a várakat, vagy a kilátókat, stemplizik, ahol kell és teljesítette a kiírást!

 

Várak az Országos Kéktúra mentén

Kilátók az Országos Kéktúra mentén

hörpölin Creative Commons License 2020.06.13 -1 5 71772

"A kérdés cél-e ez. Egyre népszerűbb a kéktúra, az erős szabályozás lehet csak visszavetné a természetbe egyre nagyobb számban kijáró emberek számát."

 

Az nem baj, ha egyre többen mennek ki a természetbe! Én is örülök, hogy egyre több emberrel találkozom az erdei utakon. Sétáljanak, kiránduljanak, túrázzanak, eléggé nagy ez az ország, eléggé sok a jelzett turistaút, elférünk rajta! Szinte mindenfajta kötöttség nélkül megtehetik ezt! És előbb-utóbb ennek jelentkezni fog a haszna abban, hogy egészségesebbek lesznek azok, akik az erdőket járják!

 

De úgy vélem, a kéktúrázás maradjon meg annak, ami régebben is volt! Vagyis ha valaki az erdőjárásra való késztetés mellett még érez magában annyi erőt, hogy vállal annyi plusz kötöttséget, hogy a szabályok szerint járja végig a kék sávval jelzett turistautat az Írott-kő és Hollóháza között (de mondhatnám a többi jelvényszerző túramozgalmat is), csak az kaphassa meg a díjazást!

 

Úgy gondolom, nem kellenek ide plusz szabályok a kerékpárosoknak, lovasoknak, quadosoknak, és még másféle módon erdőt járóknak. A kiírás csak a gyalogos teljesítést engedi meg és slussz! Aki ehhez nem tud alkalmazkodni, az így járt! Természetesen, ha az egyéb erdőjárási szabályok megengedik, végigjárhatja a kéktúrát kerékpáron, lovon, vagy mittudomén, tauntaunon lovagolva, de jelvényt ne kérjen!

 

Egy atlétikai versenyen a magasugráshoz sem lehet rugóslábú cipővel nekikészülődni, meg a súlylökésnél sincsenek könnyített golyók alternatív sporteszközként rendszeresítve. És akinek ez nem tetszik, az annyit tehet, hogy távol marad a versenyektől. Persze versenyen kívül ugorhat rugóscipővel, meg a futókörön is körbetekerhet biciklivel - már ha a gondnok megengedi és nem hajtja el a pékbe. De a versenybíróság nem hitelesíti a teljesítményét, az hótt biztos!

 

Persze a versenybíróság a teljes verseny folyamán látja a delikvenseket, és minden apelláta nélkül kizárja a versenyekből a szabályokat csak a legkisebb mértékben is megszegőket - de ez ugye a túramozgalmak esetében nem működik. Itt nekünk, ellenőröknek meg kell bíznunk a teljesítőkben - de az igazolófüzetben is megtalálható kiírás szabályainak megfelelő teljesítést várunk el! Ennek általában az egyetlen látható bizonyítéka az igazolófüzet. Azt hiszem, joggal várhatjuk el a szabályoknak megfelelő vezetését, és ha ez rendben van, és nincs más bizonyíték, ami ellene szólna, akkor jóváhagyjuk a teljesítést. De ha valaki egy blogban leírja, hogy nem gyalogosan teljesítette a mozgalmat, hanem lovon, vagy kerékpáron, más módon, akkor visszadobjuk a füzeteket, bármilyen szabályosan vezették is!

Előzmény: Simulacrum (71770)
HEV Creative Commons License 2020.06.13 0 2 71771

Most olvastam, hogy valakik nyilvánosan jelezték sértődöttségüket azért mert Tésen a szélmalomnál/kovácsműhelynél a tulaj szólni mert, hogy az magánterület. Hátulról jöttek be valakik a területre, persze kihagyva a jegyvásárlást. Amikor egyesek úgy gondolják, hogy nekik mindent szabad és minden jár azért mert vettek egy kéktúra füzetet akkor már régen rossz. 

Előzmény: Simulacrum (71770)
Simulacrum Creative Commons License 2020.06.13 0 2 71770

Sajnos teljesen más világot élünk, mint korábban. A tisztelet, becsület, rend már kiveszőben vannak. Ha cél a kéktúra értékének megtartása, akkor muszáj lesz egyre több szabályt bevezetni, ellenőrzést megújítani a "csalások" kizárására.

A kérdés cél-e ez. Egyre népszerűbb a kéktúra, az erős szabályozás lehet csak visszavetné a természetbe egyre nagyobb számban kijáró emberek számát. Lehetne esetleg olyanon gondolkozni, hogy más jelvény járjon a gyalogos és más a kerékpáros, lovas, érintőpontos teljesítőknek. Nyilván így oda jutunk, amiről már itt is megy a szó, hogy a versenyeken arra törekednek a szervezők, hogy minél több ember kaphasson érmet, a népszerűség növelése érdekében. Gondolom az szakmai kérdés is, hogy az erdők mennyi túrázót bírnak el, de gondolom a kéktúra esetén közel sem beszélhetünk akkor népszerűségről, mint a Gerecse vagy Kinizsi esetén, ahol már a sok résztvevő egyszeri megjelenése kárt is jelent a természet számára.

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2020.06.12 -2 1 71769

Pár komment túralovasoktól - csak hogy tiszta legyen a kép, hogy miért férhet vagy nem férhet el egymás mellett a gyalogos és a lovas turista

 

"Túrán nem nagyon szoktunk ügetni, nagyrészt lépés, néha kis ügetés, vágta, de az út 80%-át biztos lépésben tesszük meg. A ló lépéstempója is csak 5-6km/h a pár ügetés, vágtaszakasszal megy kicsit feljebb."

 

"Bizony, fõleg ismeretlen terepen nem biztos, hogy olyan sokat vágtázik az ember... Már csak azért is, mert sok az új látnivaló "

 

"Egy lovastúra esetében a tervezés még nehezebb, mert bejön egy kazal olyan tényezõ, ami nem elõre látható. Sártenger, fakitermelés, eltévedés, patkó elvesztés, lórol esés... és a szép terveknek vége is. A gyalogturista is lesántulhat, de az õt nem olyan mértékben lassítja le, mint a járómûvest. Amikor a járómû elromlik, a távolságok hirtelen hatalmasra nõnek! "

 

Egyik évek óta bejáratott útvonalunk A-ból B-be 30 km. Ismerem az utat, nem tévedek el, tudom, hogy hol milyen talajra számíthatok. Van jónéhány hosszabb vágtaszakasz. Szoktunk is vágtázni, olyan túrásan, mint akinek még másnap is menni kell. Meg ügetni is. Lépni sok helyen muszáj, pl. keresztül egy falun, majdnem egy óra. Ha vizes a talaj, akkor azért, mert szuttyog, ha ugyanott száraz a talaj, akkor azért, mert öklömnyi repedésekkel van tele. De összességében szerintem egy nagyon szép és jól járható útvonal az átlaghoz képest. Ha négy óra alatt megjárjuk, akkor jók voltunk. (Ha nem botlunk bele aemukba, mert az + negyed óra.  ) És még nem néztük meg a gyurgyalagokat, meg az avar síremléket, és lóháton ettük a szendvicset. Ugyanez gyalog nekem hat óra volt. "

 

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (71768)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2020.06.12 0 2 71768

I love Asperger!

 

Nagyon remélem, hogy nem fogunk eljutni oda a sok Ügyviteli Utasítás gyártása közepette, hogy a végén egy hónap engedélyeztetési bürök(ha már természetjárás)rácia után lehet csak majd bárhova is menni bármivel.

 

A kategórikus imperativusszal az a baj, hogy a széles túraútvonalat egy kalap alá veszi a vadváltó méretű ösvénnyel. Elárulom, hogy lóval te per tuti nem mész be egynyomsávos rekettyésbe, mégha azt mondod az öregeknek, hogy NI, mert félő, hogy olyan szituba kerülsz, hogy se előre se hátra.

 

A lovaglás széles erdei utat igényel, és ha te kimondod azt, hogy ahova rányomtad a gyalogos festéket, oda lovas ne menjen be egy széles erdészeti úton, hát nem tudom, mennyi pénzetek van kilométerenként egy rangerre, hogy betartassátok a szabályt? Vagy lesz videówatch team, aki 0-24ben szűri a youtube és insta tartalmakat és ha csak egy helyen észreveszem, hogy büdös dög átlépett a gyalogösvényen, már töltöm ki a névtelen feljelentő tömböt?

Ebben tönkre lehet menni.

 

Ami azt azon érvet illeti, hogy a gyalogosok által felfestett jelzéseket használva ingyen örülgetnek  lovasok azért nem állja meg  helyét, mert frankóra nem túrajelzések alapján terpezel, hanem az alapján, hogy milyen a talaj, milyen a domborzati viszony és mit várhatsz a lótól.

 

Jó lenne egy szakágak közötti átjárás és mondjuk a gyalogtúrázók döntéshozói egyszer-egyszer belenéznének a lovastúrázás világába és elmennének egy-két terepre, mert egyből ki fog derülni, hogy lehet, hogy vannak tévképzeteink a dolgokat illetően.

 

 

 

 

Előzmény: olahtamas (71766)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.12 0 2 71767

Na a motoros gumicsontot előhúzva, arra én is nagyon pipa vagyok, mert semmi látványos intézkedés nem kerül napvilágra...

Pedig fa felmész valamelyik videómegosztóra, van ott egy csomó videó, ahol büszkén csapatnak a terepen és felismerhető a helyszín és az ember is.

Meg ha egy picit is izgatná a rendőröket egy motoros elkapása, egy-két jól összehangolt  mai drónnal már gyermekjáték lenne elcsípni.

Előzmény: Törölt nick (71765)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.12 0 0 71766

Nem tudom a tulajdon viszonyokat, de ah netán az övék lenne az út, akkor azt kéne jelezni táblával, hogy magánterület és az áthaladás szabályrendszerét akár kifüggeszteni.

Pl. minimum annyit, hogy vigyázat lovak, vagy valami hasonló.

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (71763)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.12 -3 2 71765

"...Tudom, hogy ez túlszabályozás, de sajnos olyan világot élünk, ahol már arra is törvényt kell hozni, hogy tartsuk be az elemi viselkedés szabályait..."

Pontosan azért ilyen a világ mert túl van már szabályozva. 22-es csapdája. 

 

Szerintem amúgy Pest környékén kívül elenyésző az esélye hogy összefut a lovas a kerékpáros és a gyalogos.

De.

Tamás, ezeknél mindnél ezerszer veszélyesebbek a kvadosok, motorosok, akik vígan csapatnak az erdőkben! Amíg azokkal nem tudnak (nem akarnak)  mit kezdeni addig totálisan okafogyott a lovasokat és a kerékpárosokat terelgetni! 

 

Más

A bőszen csalózók pedig erkölcsi emelkedettségükben inkább gondolkodjanak el azon hogy mennyivel különb az aki bemárt, megbélyegez, mint az aki lóval vagy biciklivel megy el egy-egy szakaszra. Előbbihez rosszindulat kell, utóbbihoz pedig maximum némi tudatlanság.

 

A nettó rosszindulat nem mostanában termelődött ki, sajnos régóta jelen van kis hazánkban. (is) 

 

 

Előzmény: olahtamas (71761)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 71764

Ja egyébként a kutyások is veszélyesek, szerintem nekik is kéne egy külön ösvény, most gondolt el, elmegy egymás mellett egy kutyás és a kutya megharapja. Full veszély. :)

Előzmény: olahtamas (71761)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2020.06.12 0 1 71763

A saját telkükön? Hm, ez nekem viccesnek hangzik. :D

Ők engedtek be titeket magukhoz ;)

Előzmény: olahtamas (71761)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 71762

Gumicsont reloaded :)

Bár a lovas téma még nem volt olyan sokszor kitárgyalva, mint a ....

Előzmény: Törölt nick (71751)
olahtamas Creative Commons License 2020.06.12 0 1 71761

Kérjenek együttes használatra engedélyt és fessenek fel lovas jelzést!

Ha az együttes használat feltételei adottak, akkor nem lehet akadálya a dolognak.

Tudom, hogy ez túlszabályozás, de sajnos olyan világot élünk, ahol már arra is törvényt kell hozni, hogy tartsuk be az elemi viselkedés szabályait.

Nem lehet manapság abban bízni, hogy egy random lovastúrázó nem fog ész nélkül egy szűk turistaösvényre tévedni, ahol esetleg épp kutyájukat sétáltató kisgyermekes családok vannak.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (71754)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2020.06.12 0 0 71760

Sőt, továbbmegyek. Az Alsójegenye-völgyben csak gyalogos ösvény van, biztos a környékbeliek nem járnak rá bringával. Vagy akár a kéktúra Árpád-kilátó-.Reptér-Hűvösvölgy kéktúra szakaszon biztos nem fognak bringázni. Pláne nem a helyiek. 

 

Szabályozzunk le mindent és tök élhetetlen lesz a világ, plusz betarthatatlan lesz

Előzmény: Remélemilyennicknincs (71754)
HEV Creative Commons License 2020.06.12 0 1 71759

TT esetében ez teljesen igaz. Én is szerveztem pár évig - régen - kupát Somogyban. Ennek egy célja volt, a részvételi szám emelése az egyes rendezvényeken.  Talán ez most már általánossá vált. Némelyik kupának vannak fokozatai is de valójában az csak darabszámtól függ, ki hányat teljesített.

 

A természetjárók MTSZ-es minősítési rendszere még eléggé korrekt és értékes lenne, de sajnos kicsit sok vele az adminisztráció, azért talán csinálják még.

Előzmény: annyi baj legyen (71757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!