Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25627
vigyázz ezzel a 2-es mutogatással, mindjárt jön Visztula...
Előzmény: Múzsla (25614)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25626
HM teljesítéséről tudunk azóta valamit?
Visszatért a kihagyott szakaszokhoz?

A mai HVG-hez csomagoltak egy 'mozgás' nevezetű füzetkét, abban van vele egy interjú. (azt nem tudom hogy újságosnál vett példányhoz jár-e ez a magazin vagy csak előfizetőknek)

A sok politikus mellett résztvevőként megemlíti Joey-t és Hörpölint is "az egyik legismertebb hazai kéktúrázó"
'Az alapcsapat, amelyik Velemtől végiggyalogolta az egész távot..'
Na ezért kérdeztem amit kérdeztem

gyongyhaju lany Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25624
Mert a forrás nevére keresgéltem és nem a túramozgalomra.

(Ezexerint régen volt Pomázi és mostanában lett Szürke, de vajh mióta?)
Előzmény: tufi2 (25620)
Joeyline Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25623
Kíváncsian várom a híreket, és ezúton is üdvözlöm Matyit!
Előzmény: kvte (25613)
Joeyline Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25622
Gratula!
Tervezem, hogy jövőre én is újra belefogok. Olvastam a felújításokról, kíváncsivá tett, és amúgy is nagyon tetszett nekem ez az egyébként méltatlanul nem túl népszerű túramozgalom.
Több teljesítőt érdemelne.
Előzmény: Törölt nick (25606)
Joeyline Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25621
Gratulálok!
Mivel egy viszonylag friss túramozgalomról van szó, ha jól sejtem, akkor akár az 1-es sorszámot is kaphatod a teljesítésre :)
Előzmény: Múzsla (25614)
tufi2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25620
...guglis nyomozgatás után találtam rá a Pilis forrásai túramozgalomra...

Minek ehhez is Google?
www.turabazis.hu
Előzmény: gyongyhaju lany (25612)
tufi2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25619
Eger, 2008.10.23 - 26

3. nap
A napi program: Eger. Igyekeztünk visszafogni a reggeli mennyiségéből, hogy mihamarabb nekivághassunk a városnak. A Gárdonyi háznál nyitottuk az események sorát, mivel ez pont útba esett a vár felé. Ez geoláda, illetve túramozgalom (Irodalmi Emlékhelyek Heves megyében) pont is egyben. Hátulról támadtuk a várat, ahol 10:25-től egészen 14:20-ig tartózkodtunk. Megdöbbenést okozott az 1200 ft-os jegyár, miután kiderült, hogy több kiállítást és vezetett túrát is tartalmaz, kicsit megenyhültünk. Az első fél óra alatt a déli oldalról gyönyörködtünk a városképben, majd 11:00-kor indult a csak vezetéssel megtekinthető részek (többek között a kazamaták) felfedezése. Ez benne foglaltatik a kombinált jegyben. Apróbb probléma volt, hogy a csoport nem az előre kijelölt helyről indult, így néhány perces késéssel sikerül csatlakoznunk. Megérte! A vezető zseniális szófordulatokkal idézte fel a történelmi időket. Élő történelem órának tűnt az előadása, bár ilyen lenne a suliban! A felszínre visszatérve a kiállításokat és a bástyákat vettük sorra céltudatosan. Az "Eger 450 éve" túramozgalom furmányos kérdéseire kerestük a választ.

Elég alapos munkát végeztek a szervezők. Gondoltuk, ezáltal a komplexum minden zeg-zugát megismerjük majd és szépen sorba megkeresgéljük a válaszokat. Nagyjából így is lett. Bejártunk mindent, valamit többször is; sajnos így sem sikerült minden "egri váras" kérdésre megtalálni a választ. (Akinek ez már sikerült, árulja el, hogyan csinálta! Úgy sejtjük, a tényleges várlátogatáson kívül komoly utánaolvasást is igényel a dolog. De akkor miért is túramozgalom?) 14:20-kor hagytuk el a vár főkapuját. A Dobó tér felé vettük az irányt.

Kellemes délutáni programnak bizonyult az irodalmi emlékek felkeresése a két multi geoláda pontjaival kombinálva, mely jól lefedte a város belső részét. Dobó szobor (láda jelszó), majd a Minorita templom megtekintését követően a Szent János utcában volt keresni valónk. Nevezetesen Jókai és Vörösmarty kőportréja; a leírásnak megfelelően tényleg figyelmesen kell nézni a homlokzatokat. Gyomrunk már jelezte, hogy javában a délutánban járunk, így gyorsétterembe tértünk ezt feledtetni vele. Jelentősen könyebb pénztárcával zsebünkben indultunk a Bazilika monumentális épületébe. A bámészkodást egy újabb irodalmi pont, a (leírás szerint az Eszterházy tér 5. szám épületen levő) Koháry István költő, hadvezér emléktáblájának megtekintése követte. Követte volna, ha megtaláljuk az említett, egyébként szemet gyönyörködtető épületen. Többször oda-vissza végignéztük a homlokzatot, mely mögött az Államkincstár helyi kirendeltsége rejtőzik, már aggódtunk, hogy betörőnek néznek. Nem tudtuk mire vélni a dolgot, hiszen márványtábla nem szokott csak úgy eltűnni házfalról.

Túllépve a problémán és a közelgő szürkületre koncentrálva a Kossuth utcában megtekintettük a Megyeháza híres kovácsoltvas kapuzatát, majd percek múltán már a szomszédos Jókai utcában jegyzetelhettük, mivel foglalkozott Breznay Imre. Az egészségház után lecsoszogtunk a Petőfi szoborhoz, majd az uszodai GC jelszó megállapítása után a szemközti szökőkútnál megtekinthettük, hogyan készülnek a szabadtéri modell fotók. Az Érsekkert déli felében tett körséta alatt újabb GC jelszóval illetve a Múzsák ligete részen irodalmi válasszal lettünk gazdagabbak. A Klapka utcán a gázvezetéknek kiásott árkon bukdácsolva értük a színház mögé, megtekinteni Ipolyi Arnold emléktábláját. A Hatvani Kapu téri emlékmű érintésével a Deák után jutottunk vissza az Eszterházy térre, ahol véletlenül kiszúrtuk a Koháry emléktáblát. A megadottal átellenes sarkon levő ház falán (Eszterházy tér 4!) Közeledett a napnyugta, így emelt tempóban igyekeztünk elérni a belvárotsól legmesszebb eső irodalmi pontot a Széchenyi utca 55. szám alatti emlékszobát. Ez az idei évben nem látogatható. Innen már sötétben kalkuláltuk ki a Minaretnél szükséges geoláda jelszórészletet. Gyenge kísérletet tettünk a vár északi kapuja közelében elrejtett hagyományos geodoboz becserkészésére, de a sötétben elég hamar letettünk róla. Így inkább a közelgő vacsoraidő hajtásában ültünk vissza a délelőtt magára hagyott járművünkbe, melynek segítségével meg sem álltunk a szállásig. A napot a "csomagban"
levő borkóstolóval zártuk, ahol az Egri Korona borház finom nedűi mellett asztaltársaságunk tagjainak köszönhetően újabb ismeretekkel gazdagíthattuk mezőgazdasági tudásunkat.

4. nap
Vasárnap ránk virradt az utolsó nap is. Még este átállítottuk a vekkereket, de így is sikerült a konyha nyitást negyed órával megelőzni. Gyors reggeli és kijelentkezés után a helyi De La Motte kastélyhoz vettük az irányt. A 9:25-ös érkezés korainak bizonyult, így az épületet csak kívülről sikerült szemrevételezni. A kastélypark mögötti geoládát becserkésztük, majd meg sem álltunk a bogácsi autós moziig. Innen besétáltunk a forrás és a Szent Márton fa érintésével a helyi kaptárkövekig. Érdekes tapasztalataink voltak: a 450 évesnek mondott fa fele akkora sem volt, mint a noszvajon levő 250 éves, kicsit csalódottan nézegettük. A kaptárkő semmilyen tekintetben sem "leg", de azért ide is megérte felmászni egy geoláda és az akkor kissé párás tájra nyíló kilátás miatt. A község túlsó végén meglátogattuk a milleniumi kilátót, ahonnan szépen áttekinthető az egész völgy. A panorámát hátrahagyva indultunk hazafelé, néhány pontot még útba ejtve.

Egerben felkutattuk az esti sötét miatt hanyagolt vár környéki ládát, majd a Rác templom berendezésén legeltettük szemünket. Itt a 400 ft-os belépőjegybe csupán egy A4-es információs lap kinyomtatása fért bele, a gondnok egy szót sem szólt az épületről. Igaz, nem is volt olyan állapotban, hogy ezt a látogatók számára is élvezetesen megtegye. Így be kell érni a néma látvánnyal a kizárólag múzeumként "üzemeltetett" templomban. A berendezés csodálatos. Sikerült leolvasni a geoláda jelszót is. Körülötte régi és néhány éves, cirill betűs sírkövek is találhatók. Utunk következő állomása a Minaret, ahová előző nap nem jutottunk el időben. Most felmentünk. Elég szűkös, az biztos! A panoráma föntről gyönyörű, csak kissé lábremegtető az erkély szélessége (illetve keskenysége). Az övtáskát sem lett volna szabad felvinni a 97 lépcsőn a 40 méter magasra, mert már ezzel is megszorultunk. Hátizsákkal, esernyővel esélytelen próbálkozni, nem is engedik. Bőven megérte a kipengetett 200 ft-ot!

A várost Egerszalók irányában hagytuk el. Tanúi lehettünk az ország egyik legnagyobb természetrombolásának. Igen, a hőforrás környéki "fejlesztésekről" van szó. Szörnyű látvány, ahogy a forrás közeli fehér domb elveszik a hatalmas vasbeton építmény és a megszámlálhatatlan parkoló és forgolódó gépjármű mögött. :'(

Nem is időztünk sokáig, várt ránk Verpelét. Itt a Szabadság térre siettünk megtekinteni a Honvéd emlékművön helyet kapott Petőfi mellszobrot. (Irodalmi emlékhely). Miután a buszra váró helyiek jól megnéztek minket, indultunk tovább utolsó pontunk felé. A főútvonalat eltorlaszoló helyi búcsút nagy nehezen magunk mögött hagyva mellőztük a Feldebrői templomot és egyenesen Kál község temetőjéhez hajtottunk. Itt kell megkeresni Gárdonyi Géza édesapjának (Ziegler Sándor gépész) síremlékét. Jó ideig kóvályogtunk a temetőben, mire rájöttünk, hogy kiszúrja a szemünket a szürke márványoszlop a ravatalozó épülete mellett 20 méterre. Talapzatán mécsesek sora. Mi is gyújtottunk néhányat. Néhány perces elmélkedéssel zártuk a mögöttünk álló 4 nap eseményeit.


Adatok:
Szállás: Hotel Síkfőkút: http://www.turabazis.hu/egyszallas.php?i=2917

Geoládák:
GCBKAP, GCRACT, GCEGRI, GCNOSZ, GCSIKU, GCECSI, GCCSVA,GCKAPT,GCHIRI
http://www.geocaching.hu/

Túramozgalmak:
Irodalmi Emlékhelyek Nógrád megyében: http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=259
Források Síkfőkút környékén: http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=254
Eger 450 éve: http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=137
A Bükk déli forrásai: http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=71

Egri vár: http://www.egrivar.hu/

Települések:
http://www.eger.hu/
http://www.noszvaj.hu/
http://www.szomolya.hu/
http://www.bogacs.hu/
http://www.cserepvaralja.hu/
http://www.cserepfalu.hu/
http://www.egerszalok.hu/
http://www.verpelet.hu/
http://www.feldebro.hu/
http://www.kal.hu/
tufi2 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25618
Eger, 2008.10.23 - 26

A 4 napos hétvégét családi, országjárós programmal terveztük már jó előre megtölteni. Miután az utolsó napokban tisztázódott, hogy ezt a munkahelyi feladatok állása lehetővé teszi, indulás előtti napon igyekeztünk Eger környékén szállást keresni. Ez szinte az indulásig megoldhatatlannak bizonyult. Az ilyenkor egyébként is aranyárban dolgozó szálláshelyek a hosszú hétvégére rászervezett kórusfesztivál miatt előre megteltek.
Így mégis az elsőre gyémántárúnak tűnő, kizárólag programcsomaggal igénybe vehető Hotel Síkfőkútra esett a választás. Itt a szállás mellett svédasztalos étkezést, borkóstolót, vezetett túrát és zenés estet is élvezhettünk a többi vendég családokkal együtt.

1. nap
A nem túl korai indulást követően, koradélben értünk Egerbe, pontosabban Noszvajra, a szálláshelyre. Bejelentkezést és rövid táplálkozást követően a délután elegendőnek bizonyult a "Források Síkfőkút környékén"
túramozgalom ( http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=254 ) bejárására az ajánlott útvonalon. A felkeresendő 9 forrás közül 1 közös a "Bükk déli forrásai" mozgalommal. Ráadásként 2 geoláda, 1 "Bükk szirtjei" valamint
1 "Irodalmi Emlékhelyek Heves megyében" pont is útba esik a 10-12 km-es, Z4, P-, P+ SO vezetésű úton. Bár az Ágoston-kút (nincs út, a doboldalon fel kell mászni), a Szarvas-kút (jelzetlen szekérút, majd ösvény vezet hozzá) és a Katalin-forrás (nehezen azonosítható a forrás helye) esetében szükség volt némi "kutató" munkára, a mozgalom kiírásában szereplő iránymutatások nagyon pontosnak bizonyultak. A többi felkeresendő forrásba keresés nélkül belebotlottunk. Már szürkületben, 17:37-kor értünk vissza a dombok ölében rejtőzködő hotelhez, ahol nekiláthattunk a svédasztal kifosztásának. Ismét kilókkal lettünk gazdagabbak.

2. nap
Autós, falunéző programot szerveztünk a környéken. Az első menet Szomolyára vezetett, ahol a legtöbb lyukú kaptárkövet igyekeztünk megtekinteni +geoláda. A kövek szépek, a tanösvény inkább csak hírből és (a Faragó-féle) térképen létezik. A környék és a kövek szép látványt nyújtanak, de igazi, tudatformáló táblákkal tarkított, vezetett vonalú tanösvényt nem találtunk. A ládát is "toronyiránt" lehetett csak megközelíteni. Erre a tervezett idő többszöröse is ráment, melyből kisebb családi összetűzés is lett.

Cserépváraljáig mindenki lehiggadt, ahol is a Cserépvár romjainak felfedezésével kezdtük az ismerkedést a falu látnivalóival. Igazi rom! Érdemes megkeresni. A dombtetőn elterülő, kerítéssel zárt területet balról kerüli az az ösvény, melynek mentén a sziklába vájt, régi gabonatárolók mellet elhaladva jutunk a romokhoz. A várhegy oldalában geoláda is van. Innen visszatérve, rövid éltető tápanyag felvétel után nekivágtunk a piros sávon a Kő-völgy illetve a Felső-szoros szurdokát megtekinteni. Csodálatos szikla képződmények láthatók mindkét oldalon. Néhányat próbáltunk felismerni, volt emberfej alakú szikla is. A szép szurdokos rész vége felé egy gombász-túra csoporttal is találkoztunk. Innen mi visszafordultunk, hogy az alakzatok újbóli megcsodálása közepette megtaláljuk az autót. Nem sajnáltuk az időt, hogy a piros háromszög jelzés mentén látható legnagyobb kaptárkövet is felkeressük. Tényleg nagy! Majdnem 16:00 óra lévén szaporáztuk lépteinket, reménykedve, hogy még nyitva találjuk a település barlanglakásos tájházát. Sajnos, ez nem jött be, próbáltuk a kapun kiírt telefonszámot hívni, de nem vették fel. Kissé elkeseredetten robogtunk a járgánnyal visszafelé.

Cserépfalun megállva, a Milleniumi kilátó érdekes épületének és a dombról nyíló látvánnyal igyekeztük kárpótolni magunkat. Itt fényképezkedni kell, mert a pont része a "Bükk-Zemplén kilátótornyai" túramozgalomnak. A csúcshoz vezető úton megtekinthető a "Kisamerika", ahogyan a falusiak nevezték a barlanglakásos negyedet régen. Elképesztő, hogy néhány évtizede itt még éltek emberek, ilyen körülmények között!

Bogácson volt a következő parkolóhelyünk, ahol is a szabadtéri lepke gyűjteményt kívántuk szemrevételezni. Abban a hitben, hogy "szabadtéri", tehát a 17:22-es érkezés sem fog akadályt jelenteni. A helyszínen tudtuk meg, hogy ez egy magánház kertjében felállított bemutató, aminek ilyesformában nyitva tartási ideje van. Erről mi lekéstünk. De nem csüggedve ültünk vissza a verdába, hiszen ezt a tartalmas napot is szállásadónk svédasztalának kifosztásával kívántuk lezárni. Úgy is lett.

(folyt. köv.)
neduddgi(én) Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25616

Azér', mer' Gergő lusta feldolgozni a fotóit. :o)

Én meg negatívra dolgozok. De igyexünk pótolni a hiányosságainkat!

Előzmény: HEV (25605)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25615
> mióta Pomázi, mert az én térképemen (2005 Cartographia) ugyanaz Szürke-forrásként szerepel

érdekes, 2000. Cartographia atlaszon Pomázi
Előzmény: gyongyhaju lany (25612)
Múzsla Creative Commons License 2008.11.06 0 0 25614

Cserhát forrásai

Készre jelentés

 

Bár Szarvas Matyi rekordjához képest az enyém az eltörpül, mégis engedjétek meg, hogy a mai napon megosszam veletek örömömet.

 

Tegnap a Ficsor-kút megtalálásával befejeztem életem egyik legkalandosabb mozgalmát. Természetesen a három "hosszú kék" nehezebb volt már ha csak a hosszukat és a teljesítési időt is figyelembe vesszük, de ezt a mozgalmat érzem számomra az egyik legnagyobb "skalpnak".

 

Beszámolót írok még a tegnapi túráról és összegzés is lesz, de most sok a dolgom.

Addig is az öröm, azaz 21/21. ;-)

 

Szép napot!

 

 

kvte Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25613

 

Nagyon úgy néz ki, hogy csütörtökön 15 óra körül egy újabb kéktúra füzet telik be Szigligetnél...

 

Véget ér Szarvas Mátyás 45 napos Kék Kör Futása, amelynek keretében 2500 km-t megtéve egyvégtében teljesítette az Országos Kéktúrát, az Alföldi Kéktúrát és a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrát!

gyongyhaju lany Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25612
Van vmi infótok arról, hogy a Pomázi-forrás mióta Pomázi, mert az én térképemen (2005 Cartographia) ugyanaz Szürke-forrásként szerepel. (Dobogókő-Pszentkereszt között a Bükkös-patak mellett, ahol a K+ a patakhoz ér.)

Az OKT el van terelve Dobogókő és kb. a Sikáros közti szakaszáról erdőfelújítás miatt, az infós táblákon Pomázi-forrás volt. Kis guglis nyomozgatás után találtam rá a Pilis forrásai túramozgalomra, ott is Pomázi-forrásnak hívják.



G(Dzsí) Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25611
Gratula!
Előzmény: Törölt nick (25606)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25610
Azért ez elég meleg, hogy se e-mail cím, se internet, meg saját mobilról telefonál...azon meg meg sem lepődök, hogy közben két betöréshez riasztják...
Előzmény: HEV (25607)
HEV Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25609

Gratulálok!

 

Irtam az Smtsz-nek, hogy ha adnának nyalókát akkor Alirétre ki tudnám juttatni.

Előzmény: Törölt nick (25606)
nagypapi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25608
Gratulálok a teljesítéshez!!
Előzmény: Törölt nick (25606)
HEV Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25607

RP-DDK járó geoládászok figyelmébe !

 

http://somogyorszag.extra.hu/news.php?readmore=33

 

HEV Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25605
Gratulálok, de az őrségi képeiteket miért tartjátok elzárva?
Előzmény: neduddgi(én) (25604)
neduddgi(én) Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25604

Szasztok, Kékezők!

 

Tájékoztatom a Tisztelt Közösséget, hogy megkaptuk a Dorog-Nógrád plecsniket.

Kizárólag fénymásolatokat küldtünk a szegedieknek, de csont nélkül elfogadták.

A kékfüzet adatlapját, az igazoló oldalakat küldtük be, na meg a zemmtéjessz igazolványunk másolatát. Mert olyanunk is van, hála HEV heves aggitációs tevékenységének. :o))  (Bocs, Zoli bátyám, de beledöglöttem volna, ha ezt a geget kihagyom!) 

 

Szép időt mindenkinek!

Vagdalthús Creative Commons License 2008.11.05 0 0 25603
Az igen!
Előzmény: 1009 (25597)
Zete Creative Commons License 2008.11.04 0 0 25602

Nem semmi, úgy látszik, ez tipikusan a XI. kerületiekre jellemző :-)

Én majd ugyanígy jártam, télen a százfelé taposott réten át rossz irányba tartottam, és az Irhás-árokban kötöttem ki. A temető után pedig a Dayka Gábor utcánál döntöttem úgy, hogy ennyi elég volt.

Azóta viszont már a második bejárást csinálom, a gyerekekkel, még egyenlőre nem tévedtünk el sehol .-)

Előzmény: DJ_RushBoy (25601)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2008.11.04 0 0 25601

Hunyad oromtól a Gellért hegyig:

 

Nagy naívan azt hittem hogy nem kell majd térkép, mert az itiner nagyon bőséges volt, de sajnos kiderült hogy ehhez a mozgalomhoz mindenféleképpen szükség lett volna térképre, mert így......

 

Jól kezdődött minden, a Járőr utca végétől a Hunyad-oromig is nagyon tetszettek a felfestett fehér háromszögecskék. A Tündér-szikla tetején elképesztő köd, mintha a világvégén járnék, de tetszett. A János hegy-nyergéig megint nagy mászás, 5,5 km-re már 555 m szintkülönbségem összegyűlt. Viszont innen jöttek a galibák... A leírás annyt ír csak hogy balra induljunk el a műúttól. Stimm. De arról szó se volt hogy a K-körsétaút jelzésen merre is menjek. Persze a másik ágán sikerült mennem. Aztán sikeresen kilyukadtam Normafánál, nagy "örömömre". Mindegy, a kérdés megvan.

Széchenyi-hegyig becsukott szemmel is elmegyek, viszont utána megint okosság az itinerből: "Mindig a legkitaposottabb úton megyünk". Na most itt naponta megfordul nyáron kb. több száz ember. Talán mindegyik út eléggé le volt taposva...

Maradtam a Zháromszögön. Elvileg balra kellett volna térnem a leírás szerint a Z+ elágazásnál. Most lehet hogy csak én vagyok a hülye, de semmilyen Z+-et nem láttam sehol. Ha valaki segítene hogy esetleg hol rejtőzik ez a jelzés (de amit látni is lehet) akkor kérem segítsen, és ígérem visszamegyek megnézni.

Persze mivel nem volt más jelzés ezért maradtam a Zháromszögön, de rájöttem később hogy már nagyon nem vagyok jó helyen, és lassan az Irhás-árokhoz jutottam. Végül sikeres tömegforgalomban visszasétáltam jó 2 km-t a temetőhöz, majd amikor láttam hogy a Farkasréti temetőn belül (!) kell összevissza a sírok között kolbászolni közöltem magammal hogy köszönöm, nekem ennyi elég lesz. Vajon hogy nézhettek volna rám a hozzátartozók hogy retkesen ott szlalomozok a sírok között? No mindegy, majd valamikor visszamegyek és befejezem azt a maradék 10 km-t, de csakis TÉRKÉPPEL!

Úgy érzem hogy egy mozgalmat érdemes jelzett utakon vinni, nem a belvárosban.

Persze ez egyéni vélemény. Tudom, a térkép segített volna sokat, de olyan hosszúnak és egyszerűnek tűnt a leírás vesztemre..

Legalább kirándultam egyet.

1009 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 25600
A több naposakon igen, 25-28 fő a létszám. Az egynaposak 22-25 közöttiek.
Előzmény: Törölt nick (25598)
[PSP] Creative Commons License 2008.11.03 0 0 25599
Derék dolog, hajrá-hajrá!

Mi 3-5 embert nehezen szervezünk már össze így 1000 km után, pedig már alig van hátra valami :)

[kektura.eu]
Előzmény: 1009 (25597)
1009 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 25597
Engedjétek meg, hogy a 400.-ik km. megtétele után megmutassam mekkora csapattal járjuk az O.K.T.-t. Két éve csináljuk.
buszosbandi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 25595
OKT: Csókakői elág. - Bodajk - Bakonykúti

Hűűű de rég írtam. Augusztus óta nem kékeztem.
Szerda reggel indultam a Csókakői elágazáshoz. Itt találkoztam Joeyline túratársammal: lényegében a túrát ő szervezte.
Még szemergő esőben indultunk Bodajk felé. Itt bélyegzés, rajtsör:) aztán indulás a sípályán felfelé. Két kerítés átmászása után, a Gaja-szurdok peremén egy sziklás pontról gyönyörű kilátás nyílik a völgybe. Majd egy érdekes megoldású létra, és némi ereszkedés (további szép kilátópontok) után a Varjúvár turistaháznál kanyarodtunk be a Gaja-szurdokba.
Én még konkrétan nem jártam ebben a völgyben, mindenesetre a K hrsz elágazása kimondottan tetszett. A kidőlt Ádám Éva-fán kel át a turistaút a Gaján.
A szurdok végén hangulatos kis tó...
A kerítésen egy korhadt létrán kimásztunk az aszfaltútra. Majd fel egy kis fenyves hegyre. Innen jól látni a Fehérvárcsurgói-víztározót, aminek később a gátján is végigsétáltunk. Innen egy kutya is társult a csapathoz.
A Becsali büfében bélyegző: Érdekessége, hogy ez a kis kocsma, és a pár házból álló utca, nem a közeli Fehérvárcsurgó része, hanem közigazgatásilag a jóval messzebb lévő Kincsesbányához tartozik...
A tó melletti kis ösvényen mentünk ki a gát zsilipéhez.
Majd az Isztimérre vezető utat kereszteztük. Felmentünk a Bogrács-hegyre: itt az "út" kissé érdekes, ugyanis nincs: legalábbis aki itt nem téved el az profi: Joeyline ismerte a járást...
Egy birkanyájba is belefutottunk a Bakonykúti puszta közelében, majd egy rövidebb sietősre vett szakasz után értük el Bakonykútit. Rendezett község. A pecsét a buszmegállóban van, egy stílusos kis ládikában:) Itt kellett hagyni az egyik túratársunkat: a Fehérvárcsurgón mellénk szegődött kutyát...
A buszunk átvitt Guttamásiba, majd egy átszállással Székesfehérvárra...
Morcsi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 25594
Biztos munkahely. Pedig nem is ugyanaz :)
Előzmény: Törölt nick (25590)
Morcsi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 25593
Borsfán nem bélyegeztünk, nem tekintjük tényleges útmegszakításnak, mivel csak a logisztika miatt jött így ki, de ugyanabban a "blokkban" továbbmentünk. Végülis minden mezőbe került bélyegzés, mert több helyen is vagylagos az igazolás. (pl. Lasztonya, vagy Lispeszentadorján)

Általában a füzetbe be szoktuk írni, hogy melyik településen szálltunk meg és hány napos blokkban teljesítettük az adott szakaszt. Mondjuk a DDK-nál kicsit más, mint az OKT-nál, itt nincsenek hivatalos szakaszhatárok.
Előzmény: Törölt nick (25590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!