Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.20 -4 1 76369

Arra van önkéntes meg kapacitás hogy leszürkézzék a még megmaradt piros jelzéseket arra meg nincs hogy karbantartsák őket.

Visszataszító, ellenszenves, álszent és undorító ami ott megy.

 

Az évtizedekkel ezelőtti borsodi természetjárók szégyenkeznének...az elmúlt években "utódaik"(?) megszüntettek egy csomó mozgalmat, tönkretették évtizedeken át épített munkáikat.

 

Gratulálunk nekik, kár volt megmozdulniuk is.

 

 

Előzmény: V43 1279 (76365)
timetable Creative Commons License 2023.03.20 -1 2 76368

Vasárnap kell menni, akkor délelőtt megy busz Miskolcról.

 

Vigyél magaddal egy piros festékszórót, a csíkot innentől már csak egy mozdulat a gondosan lepacsmagolt szürke alapra ráfújni...:)

Előzmény: jzp2107 (76367)
jzp2107 Creative Commons License 2023.03.19 0 3 76367

köszi az infót

 

Kányba vicces lesz eljutni tömegközlekedéssel...

Előzmény: V43 1279 (76365)
V43 1279 Creative Commons License 2023.03.18 -1 1 76366

*önkénteseivel

Előzmény: V43 1279 (76365)
V43 1279 Creative Commons License 2023.03.18 -3 2 76365

Aki szeretné még végigjárni a Cserehát turistáját, az siessen, mert már egyre kevesebb marad belőle. Ma Irota-Szakácsi határában találkoztunk a megyei egyesület önköntéseivel, akik a mai napon leszürkézték a Felsővadász-Irota szakaszt. Tehát ezen a részen már senki ne keressen jelzést, mert nem fog találni (egy maradt meg egy bozótos mögött, ezt említették, meg is találtuk). A terveik szerint a most Tornabarakonyból kiágázó K+ helyett fordítják be a pirosat és onnan megmarad az északi része Kányig, jelen állás szerint a többi kuka. Tehát hamarosan jelzett turistaút nélkül maradnak a következő falvak és az őket összekötő szakaszok: Abaújlak-Szanticska, Felsőgagy, Csenyéte, Fáj, Fulókércs, Szemere, Debréte, Rakaca, Lak, Tomor, Kupa. Az utóbbi három faluban és közöttük ez már jelen idő és hamarosan a térképeken is meg fog szűnni a jelzés.

klogg Creative Commons License 2023.03.18 -1 2 76364

Na, az ilyen dolgok, amiken csak felhúzni tudja magát az ember, már jó ideje piszkosul nem érdekelnek. Nagy-Magyarországos emlékmű amúgy van fenn a Szent Margit kápolnánál is (de az legalább magánszemélyek adakozásából készült), azt megtekintettem, elég is volt annyi.

Előzmény: HEV (76363)
HEV Creative Commons License 2023.03.18 -1 2 76363

Van arra még egészen friss látnivaló is. :-(

Előzmény: klogg (76362)
klogg Creative Commons License 2023.03.18 -1 1 76362

Ma felmentem Somoskőújfaluról a Karancs kilátóba, hát ez a cirka 3 km-nyi piros, illetve piros háromszög valószínűleg benne van a magyar tüdőköptető top 5-ben. De odafenn a kilátás valóban pazar.

Meg ha már arra jártam, felszaladtam a Salgó-várba is, remek idő volt.

Jesper Olsen Creative Commons License 2023.03.11 0 3 76361

Köszönöm!

Előzmény: HEV (76360)
HEV Creative Commons License 2023.03.11 -1 2 76360

Nem jártam arra, de ez talán hiteles infó, mindenesetre telefonszám is van. 

 

Előzmény: Jesper Olsen (76359)
Jesper Olsen Creative Commons License 2023.03.11 -1 2 76359

Friss infót keresek a Nagy-Villámon lévő kilátó belépődíjáról, ha valaki mostanában járt arra, kérem írja meg.

-huMSTS- Creative Commons License 2023.03.10 -4 0 76358

Sziasztok!

Ha még nincs programotok szombatra, és nincs meg a Sirok-Szarvaskő szakasz, a túravezetésemmel, társaságban, szervezett körülmények között van lehetőség teljesíteni! :) 

Részletek:

https://www.facebook.com/events/5722313757895350/

VéPetya Creative Commons License 2023.03.09 -1 5 76357

Nos helyesbítenem kell. A kritikus hozzászólásom, másnapján, örömmel értesítettek, hogy a 2 kitűző úton van a gazdái felé. 

Természetesen azt már meg is kaptuk. Köszönjük szépen, remélem a jövőben aki ezt a szép mozgalmat tervezi teljesíteni, annak gördülékenyebb lesz az egész.

Bár hangsúlyozom ,nem ezért csináljuk, de azért öröm egy-egy ilyen szép kitűzőnek a birtokában lenni. 

Előzmény: nagypapi (76337)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.08 -4 1 76356

Ijesztően realista, szinte szürrealista.:-))

 

Egyébként ők sem egységesek, van aki már rég megcsinálta volna, de ott is vannak "fékek és ellensúlyok"

Finom voltam és nőies. :-)

Többet tudok mint mondok, de ez így van rendjén. 

 

Dicséretes a törekvés, csak szerencsétlen a kivitelezés.

Miért is kéne annak tapsolni hogy kb öt éve tetszhalott minden mozgalmuk, mióta megszüntették az NMTSz-t?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (76354)
llakli Creative Commons License 2023.03.08 -2 1 76355

PMP hírek

Ráckevén Rizzo büfénél tulajdonosváltás, bélyegző nincs. Javaslat: MOL-kút

Szigetújfalu, Kozel söröző zárva. Javaslat: Posta

Verőce, Oázis cukrászda (kezdőpont) Csak péntek-szombat-vasárnap van nyitva.

(Internet szerint minden nap...nem kell ott mindent elhinni...)

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.08 0 0 76354

Még mindig szigorú, még mindig szigorú…… :-)

 

Előzmény: Törölt nick (76350)
olahtamas Creative Commons License 2023.03.08 -2 3 76353

Egercsehi remek hely, minden évben járunk oda "topic túrára", csak sajnos egyre kevesebben jönnek a régi csapatból.

Előzmény: Törölt nick (76352)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -2 1 76352

Még valami:

Aki ezen a tájon tervez túrát és autóval érkezik az készüljön fel hogy a 25-ös főút Szentdomonkos és Borsodnádasd közti szakasza az idén lel lesz zárva, útjavítás (bővítés ) miatt.

 

A kerülő nem nagy, Egercsehi, Bekölce irányába vitték el a forgalmat.

Így fedeztem fel Egercsehi aprócska Bányász-emlékművét egy kora reggeli órán, majd ezt követően a számomra elbűvölően retro és érdekes, egykori Borsodnádasdi Lemezgyár felé tettem kitérőt:

 

Előzmény: Törölt nick (76351)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -2 1 76351

Pozitívum viszont a Vajdavár-vidék turistaútjainak jelzettségében bekövetkező látványos javulás, melyet a hétvégén volt szerencsém tapasztalni.

 

Járdánháza-Dobronya-hegyese-Zár-rét-Palina eh.- Vörösvár-hegyese- Domaháza szakaszokon a kék +, a sárga sáv és a domaházi zöld sáv is szépen karban van tartva, a jelzések egy része új, szürke használata van, de minimális.

 

 

 

Partizán táblái még jobban benőve, immár olvashatatlanok, talán egy kivételével.

 

Igen nagy meglepetés volt számomra egy régi, huszita jellegű ház Domaházán, nem kevésbé Feszty Masa munkásságának emlékei a domaházi templomban.

 

 

Domaháza, templom, a versike olvasható így is:

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -3 1 76350

A napokban leveleztem velük.

Nem keveset, több témában.

Azt írták hogy talán májusban újraindul ez a mozgalom, füzet még nincsen, kódok nincsenek.

Kb 4-5 éve megy ez. 

Mi ez ha nem szerencsétlenkedés? Hagyjuk már... 

Előzmény: nagypapi (76348)
jzp2107 Creative Commons License 2023.03.07 -2 3 76349

nekem teljesen pozitív tapasztalatom volt velük '18-19 fordulóján (akkorra már megtörtént az átvétel)

megbeszéltük hogy nem szűnt meg a mozgalom (mert én akkoriban ilyesmit olvastam valahol, talán itt?) csak megújul (új füzet lesz)

van jelvény, ha megszerzem a maradék 2-3 hiányzó kódot akkor tudják is postázni és így is lett

 

Előzmény: nagypapi (76348)
nagypapi Creative Commons License 2023.03.07 -1 7 76348

Azért én azt, hogy valamely szervezet önként felkarol egy (illetve több) mozgalmat, új jelvényt csináltat, vállalja a kapcsolódó hercehurcát (füzetek küldése, fogadása, elbírálása, e-mailezés stb.) én azt nem nevezném szerencsétlenkedésnek, még ha a jelvény esetleg nem is tetszik.

Előzmény: Törölt nick (76347)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -4 1 76347

Évek óta megy a ZÚTE szerencsétlenkedése az NMTSz elárvult mozgalmainak romjai felett, jelenleg gyakorlatilag nem létezik a NMTJ mozgalom. 

Nagypapinak szerencséje volt a jelvénnyel.

Elvileg pár hónapon belül újraindítják.

Elvileg. 

 

A régi jelvény egyszerűségében sokkal szebb és igényesebb volt. Az új egy giccsparádé lett szvsz.

 

 

 

Nekem volt 5 db régi, Tevemadárnak küldtem el ebből kettőt ajándékba mikor végigjárták pár esztendeje.

Előzmény: VéPetya (76335)
Jesper Olsen Creative Commons License 2023.03.07 0 0 76346

Ez itt a reklám helye: ha szeretnéd a Gödöllői Kéktúra és a Gödöllői-dombság csúcsai mozgalmat jelvényért teljesíteni, akkor várnak a Piliscsabai Természetjáró Egyesület által kiírt, a korábbi mozgalmakat megújító túrák:

 

https://piliscsabaite.hu/index.php/hu/turamozgalmak/160-godolloi-kektura

 

https://piliscsabaite.hu/index.php/hu/turamozgalmak/154-a-godolloi-dombsag-csucsai

HEV Creative Commons License 2023.03.06 0 2 76345

Heyjoe-nál az OKT után a DDK, RPDDK útvonalak megjelenítése is kezdetét vette, rögtön egy nagy 'falattal' kezdve, az 1986-os bejárás útvonalát is térképre tették.  

 

KFeri_2+4 Creative Commons License 2023.03.04 -2 4 76344

Két "keleti" túra után ismét Nyugat-Magyarországon folytattam a RPDDK-t. Fagyos reggelen indultam Egyházasrádócról, de a következő településen már kellemes túraidő fogadott. A síkvidéki gyaloglásnak Döröskén lett vége, ahol nem felejtettem el megnézni az Árpád-kori templomot. A nap folyamán még 6 kis falut érintettem, közülük kettőben pecsételtem, egyben pedig átléptem a képzeletbeli felezővonalat. A halogyi tétlen várakozás helyett még sétáltam egy kicsit és Csákánydoroszlón szálltam fel a vonatra.
A túra hosszabb, fényképes beszámolója a következő oldalon olvasható: https://turaelmenyeim.blogspot.com/2023/02/rpddk-02-egyhazasradoc-himfai-to.html

bárány Creative Commons License 2023.03.04 -3 1 76343

Valószínűleg inkább túrázás lesz az, mint futás, de még 80 évesen is járt úszni, hosszú gyalogtúrákra, azt írták róla. 

Előzmény: Tavaszi Széll (76342)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2023.03.04 -2 3 76342

Nagy érdeklődéssel olvastam a Turista Magazin márciusi számában az „Élmények és történetek a Magas-Mátrából” című írást. A szerző a Galyatetői Nagyszálló kapcsán arról ír, hogy „1940-től Kodály Zoltán is gyakran pihent feleségével Galyatetőn. Az ötvenes évek elején örökös használatra ki is utaltak számukra két erkélyes szobát. A zeneszerző általában úszással kezdte a napot, szívesen futott a közeli erdőkben …” Megdobbant a szívem: az általam nagyon tisztelt, az embertelen diktatúra előtt fejet nem hajtó Kodály Zoltán a hazai terepfutás korai előfutára lenne? Rendkívül jól hangzik, de szerintem ez elég valószínűtlen. Egyrészt Kodály ugyan kiváló fizikai állóképességnek örvendett, de az 1940-es évek elején töltötte be hatvanadik életévét. Másrészt a futás, mint tömegsport sem a két világháború között, sem a kommunista hatalomátvételt követő időszakban nem tartozott a széles tömegek által űzött tevékenységek közé. A fentiek miatt nem hiszem, hogy a hatvanas-hetvenes éveit taposó mester a Mátra bércein futott volna. Aztán ki tudja. Aki hazánk történelmének egyik leggyűlöletesebb diktátorával ilyen párbeszédbe elegyedett, arról bármi feltételezhető.

 

„Sok rosszat hallok magáról mostanában, mester.

Én is magáról, Rákosi.”

 

Agymenésem nem teljesen ontopic sem Galyatető (OKT bélyegzőhely, Encián Emlékek bélyegzőhely), sem Kodály Zoltán (Kodály Zoltán Emléktúra a Mátrában) miatt.

Előzmény: Tavaszi Széll (76220)
pozo Creative Commons License 2023.03.03 0 0 76341

Köszi:)

Előzmény: nagypapi (76340)
nagypapi Creative Commons License 2023.03.03 -1 1 76340

Összeadogattam, kb. 87km és 2600m szint lehet.

Jzp-nek köszönet, hogy felhívta a mozgalomra a figyelmet. A kékezéssel is jól összeköthető, hiszen bő kétharmada az OKT-n halad.

Előzmény: pozo (76339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!