Keresés

Részletes keresés

hörpölin Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25711

Tudod jól, hogy nem ilyen autós pecsételésre gondoltunk. Az ilyen bármikor előfordulhat, bár velünk ilyesforma pecsétbeszerzés még nem történt.

 

Viszont kaptunk már ismerősöktől olyan RP-DDK nyalókákat, hogy tudták, mi már jártunk ott, de nem volt akkor nyalóka a dobozban, hát küldtek nekünk a levél mellé téve a borítékban!

Én meg azon vergődtem az igazolófüzetbe való (be)nyalás közben a hülye nagy lelkiismeretemmel, hogy ez vajon szabályos-e?  :-/

Előzmény: lükepék (25709)
hörpölin Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25710

Ha csak azt összeveted, hány szgk. volt Magyarországon 1979-ben és manapság, már így is adódik egy nagyságrend. Ezzel pedig szvsz egyenesen arányos a kispistázók száma is. :-((

Bár most, hogy részletes szakaszleírásokat lehet találni több helyen is a neten a kéktúráról, ezernyi fényképpel megspékelve, viszonylag könnyű jól informáltnak lenni! Viszont, ha valaki úgy bevágja ezeket, hogy a beszámolón megfelejen, attól nem sajnálom a jelvényt sem! :-)))

 

Azt én is hallottam, hogy igazolásképpen meghallgatták régebben a delikvenst, még ijesztgettem is ezzel &sont, de nekünk egyszerűen a kezünkbe nyomták a jelvényt az MTSZ központban 2006 nyarán.

Ha pedig végig ködben ment, akkor ilyeneket mondjon:

- és akkor lefejeltem a fehér kulimászban a bányahegyi tisztáson az öreg cserfát....

- kapaszkodtam, kapaszkodtam a Nagy-Gete nyugati lejtőjén, aztán egyszer csak nekiütköztem egy tisztáson egy fakeresztnek...

- stb....

Szóval valami ilyesmit! Biztos hisznek majd neki!

Előzmény: efemm (25708)
lükepék Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25709
A főnököm mesélte (akinek a hátizsákja látható is az egyik Másfélmillió.. részben), hogy tényleg odamentek, és megkérdezték, hogy milyen jellegfa van itt vagy ott... Hát nem tudom, én ha megszakadnék se tudnék néhány szakaszt felidézni.. :) max azt, hogy itt sokat emelgettük a kutyát a létrákon, vagy hogy ide érkeztem akkor feldagadt darázscsípéssel, hogy arra alig emlékszem, hogy értem haza...

Az autós pecsételést már megbeszéltük... nem volt nyitva, éjjel jártál ott, stbstb. én is mentem autóval pecsétért, mert pont sziesztaidőben értem oda, aztán a célból visszamentem a hiányzóért...
Előzmény: efemm (25708)
efemm Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25708
Az autós teljesítést már A Filmben is emlegették. Nem új és nem hinném, hogy "egyre jellemzőbb" lenne. Az említett képfelismerős számonkérés új infó volt. Érdekelne, hogy mettől meddig alkalmazták. Mi történt azzal, aki végig ködös időben teljesített? :))
Előzmény: hörpölin (25707)
hörpölin Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25707

Mivel külön-külön van nyilvántartva az OKT, RP-DDK és AK teljesítések száma, a jelvények is ezekre a "résztávokra" vannak, nem hinném, hogy bármiféle nyilvántartás létezne a Kék-Kör teljesítésére.

Talán megérné egy ilyen fajta elismerést (jelvényt) is létrehozni, amit akkor lehetne megkapni, amennyiben az illető túrázó (teljesítő) hitelt érdemlően bizonyítja, hogy mindhárom résztávot megtette.

 

A cikkre visszatérve pedig nagyon örülök én is annak, hogy egy országos napilap internetes oldala ilyen nagy terjedelemben foglalkozik az Országos Kéktúrával, a kéktúrázással, illetve Szarvas Mátyás teljesítésével.

Remélem, néhányan az olvasók közül látnak majd fantáziát abban, hogy belevágjanak a kéktúrázásba!

 

Azért meglep az az 50.000 fő, aki az utóbbi tizennyolc évben belevágott! Gondolom, ennyi igazoló füzetet adtak el a szövetségek az eltelt időben!

Azt a számonkérést a kéktúra teljesítés után pedig vissza lehetne hozni, mert a cikkben is említetett autós teljesítések már egyre nagyobb hullámokat kavarnak, egyre többször hallom már nem kéktúrázóktól is ezt!

Előzmény: jzp2107 (25706)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25706
Azt tudjuk számszerűen vagy nagyságrendileg hogy hány olyan van aki teljesítette a teljes kék kört?

Előzmény: kvte (25701)
[PSP] Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25705
:) hörpölin, ha Ti nem vagytok (fenn a neten), el sem kezdem a kéktúrát!
Előzmény: hörpölin (25704)
hörpölin Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25704

"És benne vagyok!!! Jajj, nagyon örülök :D Már jó ez a hétvége :D"

 

És még rám mondják egyesek, hogy ismert vagyok... Te meg benne vagy az újságban!! Gratula!!!

De azt a "Másfélmillió lépés Európa szívében" szólást is tőled nyúlták le! Legalább megköszönték?? ;-))

Előzmény: [PSP] (25702)
[PSP] Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25703
No, most akkor nyugodtabban: nagyon örülök, hogy szeretett Kéktúránkról ilyen terjedelmű cikk jelent meg, azt meg sajnálom, hogy Matyi nevét elírták :S Meg a nagy bakancsfotó helyett lehetett volna még a túráról írni :) De nem vagyok telhetetlen :)
Előzmény: [PSP] (25702)
[PSP] Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25702
ÁÁÁÁÁÁ :D Még jó hogy beírtad, mert reggeli mellett átlapozva észre sem vettem... És benne vagyok!!! Jajj, nagyon örülök :D Már jó ez a hétvége :D

kektura.eu
Előzmény: kvte (25701)
kvte Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25701

Az országos kék


Az út hossza 1128 kilométer és 200 méter. Ritkán járt szakaszait időről időre visszaveszi az erdő, a Budapest határában húzódó ösvényeit viszont szeméthegyekkel és építési törmelékkel "kövezték ki" látogatói. A rendszerváltás óta több mint ötvenezren vágtak neki, a rekordot egy békéscsabai sportember tartja, aki tizenhét nap alatt végigfutotta. A többség néhány résztáv után feladta, a végállomásra évente csupán hetven-száz túrázó érkezik meg. Az Országos Kéktúrát ötvenhét év alatt négyezer-négyszázan járták végig.

 

http://nol.hu/lap/hetvege/lap-20081115-20081115hv-18

efemm Creative Commons License 2008.11.14 0 0 25698
Átemelni nincs értelme, de a TTT honlap Kapcsolatok oldalán egy kicsit jobban kiemelem majd a kéktúra és piros túra fórumokra mutató linkeket. A DDP-nek van pl. wiki oldala is (HEV készítette), azt is lehet bővíteni mindenfélével. Igazából mindegy, hogy a fórumok hol vannak a neten, google-val úgyis megtalálod. Nem kell mindennek azonos helyen lennie, csak ne aprózódjanak el, ne legyen egy témáról több (nem)működő fórum.
Előzmény: Törölt nick (25695)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 25697
"miért pont az AK"

mer' puhány vagy és nem bírod a szintet :-) bocs, muszáj volt..

OFF: akksikat megvetted végül?
Előzmény: Törölt nick (25695)
Zete Creative Commons License 2008.11.14 0 0 25696

Ne is mond: én is annyira mentem volna idén AK-zni, bicóval, hogy nehéz szavakba önteni... Nyárra komplett utitervem volt Csongrád-megyére, még a helyi szövetségnek is írtam, akik megküldték a bélyegzőhelyek náluk nyilvántartott pontos helyeit, nagyon kedvesek voltak. Aztán mégse jött össze. Azért elkezdeni elkezdtem, az eddigi legrövidebb kéktúrás szakaszom volt Debrecen körül, amikor Haláptól elkutyagoltam az Erdőspusztai házig. Talán még egy hasonló szakasz összejön, ha ismét Debrecenben járok.

 

Előzmény: Törölt nick (25695)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.14 0 0 25694
Most megnézve nálam megy (Firefox 3)

De nem sokat vesztesz vele, sőt talán nyersz :-(

Attila
Előzmény: Zete (25692)
Zete Creative Commons License 2008.11.14 0 0 25693

"..nem lehetne átemelni őket a ttt.tr.hu alá?"

 

Efemm-nek kell írni, ha ez szóba jön, de mondjuk ettől még nem lesz népszerűbb a mozgalom.

Előzmény: Törölt nick (25691)
Zete Creative Commons License 2008.11.14 0 0 25692

Érdekelt volna, de sajna nem tudtam megnézni, nem indult el a videó.

 

Előzmény: Törölt nick (25666)
kvte Creative Commons License 2008.11.13 0 0 25688

Megújult a Kéktúra bélyegzőhely Berettyóújfaluban!

 

A Bihari Természetbarát Egyesület új Alföldi Kéktúra bélyegzőt és ládikát helyezett ki az Alföldi túra berettyóújfalui állomásán.

 

A "Tivizig" vezetőjének engedélyével 2008. november 9.-én az épület portája előtti kapu oszlopára szereltük fel a ládát, benne a bélyegzővel. A korábbi bélyegző is a "Tivizig" portáján volt fellelhető egykor - amíg nyoma nem veszett.

 

A ládika különlegessége, hogy beépített tintapárnával rendelkezik, így a túrázóknak nem szükséges elővenni a bélyegzőpárnáját (mert a tapasztalt kéktúrázó ugyebár mindig tart magánál).

 

A bélyegzőhelyet a Berettyó-gátról Berettyóújfalu felé letérve mintegy 200 méterre, a gát szomszédságában, a főút mentén található sárga ikerház, a vízügyi igazgatóság személykapujának oszlopán találjuk.

 

http://www.freeweb.hu/btbe/hirek/index.php?/archives/424-Megujult-a-Kektura-belyegzohely-Berettyoujfaluban!.html

 

Képgaléria: http://btbe.freeweb.hu/kepek_elemei/170%20belyegzo/index.html

 

asciimo Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25687
ha valaki esetleg nem látogatja a ttt.tr.hu-t bemásolom ide :

Tisztelt Természetjárók!

Az alábbi időpontokban és helyszíneken a Nagymarosi Erdészet területén társas vadászatokat fogunk tartani, amely a turistaforgalom átmeneti korlátozásával járhat, elsősorban biztonsági okokból. Kérem, hogy különböző turisták által látogatott fórumokon, honlapokon megjelenteni szíveskedjen a nevünkben kérve a turisták megértését és türelmét.

Az időpontok:
2008. november 21. - hajtással érintett területek: - Zebegény, Malom-völgy (Z turistajelzés)
- Nagymaros, Hatló-patak - Eszperantó-hegy - Pásztor-parlag (P, ZΔ)
- Zebegény, Kerek-hegy (SΔ, K+)
- Nagymaros, Hétvályú - Szent-Gál föld (K, P)
2008. december 12.
- Zebegény, Varjúvár - Csernák-kút - Ispila - Mészbánya (K)
- Nagymaros, Gubacsi-hálás - Kapu-hegy - Köves mező (K, ZΔ)
- Nagymaros, Kútvölgy - Trampó - Bodzás-völgy - Világos-tér (S+, SΔ, So, S, K)
2008. december 19.
- Letkés, Fekete-hegy (K)
- Nagybörzsöny, Nagy-Koppány (P, K)
- Ipolytölgyes, Sákola-tó - Ispán-kút

Nagymaros, 2008. november 10.
Köszönettel:
Gáncs Viktor erdészetvezető

Ipoly Erdő Zártkörűen működő Részvénytársaság, Központ. 2660 Balassagyarmat, Bajcsy u. 10., 2661 Balassagyarmat, Pf: 34. Telefon/fax/mobil: (35) 300769; (20) 4687131, Fax: (35) 301424. E-mail titkarsag@ipolyerdo.hu www.ipolyerdo.hu
tufi2 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25686
Előzmény: Jesper Olsen (25681)
Güsziológus Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25685

Nem, szerintem az jóval délebbre van.

Én úgy értelmeztem a helymeghatározást, hogy Bánkúttól északkelet felé.

 

A kép elborzasztó!

Gyönyörű bükkösök!

A kedvenceim.

 

Előzmény: lükepék (25682)
Morcsi Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25684

Valóban, Síkfőkút környékén, az viszont érintőpontos és javasolt útvonal van hozzá. Nem tudom, ez szempont-e, illetve mennyire szigorúan egy naposról van szó. Pl. a Pilisi forrásokat is néhány, jól megtervezett útvonalú egynapos túrával össze lehet hozni.

Előzmény: jzp2107 (25683)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25683
Felazso írt pár hete valami Eger környéki forrásos mozgalomról
Előzmény: Jesper Olsen (25681)
lükepék Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25682
Hát igen, ilyenkor mindig elgondolkodok, mennyire kevésbé lett volna az erdő veszélyeztetve, ha nem egykorú, egyforma fák lennének ott, hanem természetes koreloszlású erdő... Az Őserdő is ebbe a sávba esett vajon?
Előzmény: Güsziológus (25679)
Jesper Olsen Creative Commons License 2008.11.12 0 0 25681

Két téma egy hozzászólásban:

- Ma reggel, amikor kislányommal elindultunk az iskolába, a piliscsabai vasútállomásnál szembejött egy nagy hátizsákos fiatalember. Sajnos nem kérdeztem meg, hogy meddig megy, de nagyon kéktúrásnak nézett ki...

- Egynapos túramozgalmak. Az alább felsoroltakon kívül tud-e még valaki ilyenről?

Peremtúra, Gödöllői kék, Mária-képek a Mátrában, Vörösmarty Mihály emléktúra, Kodály Zoltán emléktúra, Kós Károly emléktúra, Partizán Út, Kalmár László emléktúra, Hunyad-oromtól a Gellérthegyig, Bükkfennsík. (Nekem 30 km a felső határ egy napra.)

Güsziológus Creative Commons License 2008.11.11 0 0 25679

A Bükköt szeretőknek:

 

http://www.mno.hu/portal/596558

 

Szomorú.

 

jzp2107 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 25678
tavaly vagy mikor adták a TV-ben és szépen felvettem :-)
Előzmény: PrInCe (25677)
PrInCe Creative Commons License 2008.11.11 0 0 25677

Szia!

 

A Szent István vándorlást honnan szerezted meg? Érdekelne engem is.

Előzmény: jzp2107 (25676)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 25676
> Ja, és túra előtt is, és túra után is megnézem a Másfélmillió lépés

én még hozzáveszem a Szent István vándorlást is (bár ezt sokan nem szeretik)
így lehet látni mi változott 1979-2000-2008 között. A 79-2000 mindig megdöbbentő, de néha a 2000-2008 is
Előzmény: jázminapja (25673)
jázminapja Creative Commons License 2008.11.11 0 0 25675
Köszi, ott már jártunk, emlékszem, hogy gyönyörű! Képet nem tudok betenni, mert akkor még filmes géppel fényképeztem.
Előzmény: Güsziológus (25674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!