Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25746
A DDP Ali-rét Erdészház pecsételő helyen a mai napon nyalókák kihelyezve!
Múzsla Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25745

Gratulálok!

Én annak idején (négy éve) a Vasasnál (Fabók Juli) intéztem.

Rákérdezhetsz a dologra a topikosok közül Tibetnél vagy cejasnál is.

Előzmény: Jesper Olsen (25738)
Múzsla Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25744

Látom magadra ismertél. ;-)

Szerintem az a tíz nap egy csoda volt!

 

Köszi a "felkérést" de egyenlőre nem tervezem az újbóli bejárást. Ha azonban készülnék, akkor Téged nem hagynálak ki a csapatból.

 

Azért majd megkereslek más ügyben. Annyit előzetesen, hogy jmte kedvenc ttúrájának rendezése. ;-)

 

Előzmény: lükepék (25718)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25743
Vasárnap voltam kékezni a Várolőd-Bakonybél szakaszon Városlődről indulva.

Valaki elkezdte - és be is fejezte egy jelentős részen a jelzések felújítását... De egy helyen alaposan elrontotta, elvitte az eredeti útról az egészet valami olyan irányba, aminek semmi köze a kékhez.....

Részletes beszámoló majd később...

Attila
asciimo Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25742
engem az érdekelne, hogy Matyi hogy csinalta azokat az onkioldos képeket, amin fut.
Előzmény: kvte (25732)
emgergo Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25741
Nagyon jó a post. Érdemes ezúttal a kommenteket is végignézni, mennyi és mennyiféle embert ragadott meg. Sőt, késztetett arra, hogy végigjárja a Kéktúrát.
Előzmény: bandikaa (25734)
Güsziológus Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25740

Na jó!


Egyes újságírókat:-)

Előzmény: emgergo (25739)
emgergo Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25739
Nana! ;)
Előzmény: Güsziológus (25737)
Jesper Olsen Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25738

Szombaton egy Leányfalu-Szentendre szakasszal sikerült befejeznem a Pilisi Parkerdő Útjain túramozgalmat. Egy kérdés maradt csak: hol kell leadni az igazolófüzetet (és mikor van félfogadás)? Ha valaki tud friss információt, nagyon köszönöm!

Güsziológus Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25737

Milyen kár, hogy az OKT nem érinti Szilvásváradot!

 

Az újságírókat úgy látszik ilyen apróságok nem érdeklik!

Előzmény: kvte (25701)
kvte Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25736

"Szép film."

 

Nem hiába, van benne kutya! Ha még gyerek is lenne, akkor nagyon szép film lenne! :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (25733)
bandikaa Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25735
Lekéstem :)
Előzmény: efemm (25724)
bandikaa Creative Commons License 2008.11.17 0 0 25734
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25733
Szép film.
Előzmény: kvte (25732)
kvte Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25732

Egy kis előzetes a Szarvas Matyi féle Országos Kék Kör futást bemutató filmből:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KB7PvEA9JAs

 

Hamarosan további anyagokkal frissül a kektura.hu honlap, köztük Matyi összefoglaló írásaival. Lesz benne kifejezetten futásszakmai :-) anyag is.

Joeyline Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25731
Nagyon jó!
Előzmény: efemm (25724)
padler Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25730
Még nem volt kütyüm. Volt viszont sportcipőm, ami abban az évben március 15-én - Székesfehérváron kellemes tavaszi napsütés - a Vértesben teljesen alkalmatlannak bizonyult a 30 centis hóban.
Előzmény: Törölt nick (25727)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25729
Ó, igen, nagyon is...
Előzmény: Törölt nick (25728)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25725
Épp most akartam bemásolni, miután elolvastam :)
Előzmény: efemm (25724)
efemm Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25724
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25723
Ja, nem is, csak nagy.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (25722)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25722
Elképzeltem a Nyagy Fal teljesítménytúrát... :-)
Előzmény: Törölt nick (25719)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25721
Csak vigyázat, mert Kínában a golyó általi kivégzés költségeit kiszámlázzák az elítélt családjának, úgyhogy tessék erre elkülöníteni a céltartalékot pistázás előtt.
Előzmény: Törölt nick (25719)
lükepék Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25718
Esetleg megint meg lehetne csinálni valamikor, naaaaaaa... léccilécci.. :) ígérem, nem nyikorgok és viszek aszfaltos gumit is.
Előzmény: Múzsla (25716)
Múzsla Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25717

Börzsöny csúcsai, Emlékhelyek a Börzsönyben I.

 

Tegnap sikerült összeszerveznem két barátommal, hogy együtt túrázhattunk a Börzsönyben. Mivel én anyósoméknél voltam (Gödön), ők meg Salgótarjánból jöttek így jól jött az asciimo féle autós logisztika.

 

Reggel hétkor találkoztunk Nagybörzsönyben, ahonan az én autómmal átmentünk a Vilatihoz. Először csomagok nélkül vágtunk neki a Miklós-tetőnek. A patakátkelés után a nagy beszélgetésben elnéztem a zöld nz-et, így szinte toronyirányt (sárga H betűkkel) értünk fel a zöld sávra. Innen egy jó kis kaptatóval fel a Godó-rétig. Tíz éve jártam itt bicajjal, de nem tudtam elképzelni hogyan tudtam akkor itt lejönni. Hja, a fiatalos hév. :-))

 

Amikor jött a szintvesztés, ott elindultunk irányban a csúcs felé. Kissé kőgörgeteges volt egy-egy szakasza, de hamar felértünk. Volt egy "előszikla" és utána jött az igazi csúcs. A kilátás gyönyörű volt. A nyugati gerincet nézve elképesztő volt látni, ahogy felhőbe vesznek a csúcsok. Északi irányan pedig napfürdőzésben láthattuk Ipolyság városát.

 

A leírás alapján a csúcsszikla mászását nehezebbnek gondoltuk, probléma nélkül meghódítottuk. A szükséges kód rendben megtalálható.

 

Visszafelé nagyon térdgyilkos volt a lejtő, amikor csak lehetett, igyekeztünk szerpentinezve haladni. Az egész út oda-vissza másfél órát vett igénybe.

 

A kocsinál frissítettünk, magunkhoz vettünk egy-két szükséges felszerelést, és a piros nz jelzésen nekivágtunk a nyugati gerincnek. Jelzésünket egy tanösvény is követte, melynek szépen kidolgozott táblái sok ismertetővel szolgáltak. A meredekség a kezdeti nehézségek után alábbhagyott. Vagdalthús leírása alapján tudtuk, hogy a Berecz Bertalan kopjafát a jelzett úttól beljebb keressük. Ennek ellenére meglepődtünk, hogy több, mint tíz méterre van jobbra az úttól, közvetlenül egy vadkerítés előtt. A kopjafa eyébként nagyon igényes kialakítású, bár egy újralakkozás már ráférne - így 20 év távlatából.

 

Egyszer csak megérkezett a piros jelzés Perőcsény felől, és azon balra kanyarodva ismét kicsit komolyabb meredekséggel nekiindultunk a Jancsi-hegynek. Útközben utolértünk egy túrázót. Melléérve kiderült, hogy egy lány, aki két napra kijött túrázni a Börzsönybe. Kérdésünkre, hogy "Hol alszol?", az volt a válasza, hogy "egy olyan házikóban, ami még a térképeken sincs rajta". Le a kalappal az ilyen természetjárók előtt.

 

A Jancsi-hegyen verőfényes napsütés fogadott bennünket, ami szerencsére innen sokáig el is kísért minket. Jobbnál jobb kilátópontokat érintve haladtunk ezen a csodálatos, érintetlen gerincen. Következett a Holló-kő, a Salgóvár, Várbükk. Innen tájoló segítségével lenavigáltunk a Magyar-hegy előtti nyeregbe, ahonnan egy viszonylag könnyű mászással megtaláltuk a csúcsot. Elmondható, hogy a gerincen lévő csúcsok mozgalomhoz szükséges válaszai megadhatók.

 

Innen ismét tájolás következett és irány a Börzsönyi-kék. 1,2 km-re volt 300 méter a szintesés. Nem volt könyű feladat, de megoldottuk. Itt jegyezném meg, hogy három kullancsot is felfedeztem a nadrágomon. Mindenki legyen óvatos még november derekán is!

 

Elérve a Börzsönyi-kéket, balra fordultunk és megtalálva a kék+ jelzést, azon jobbra vettük az irányt. Egy csodálatos réten keltünk át és közben már feltűnt a háttérben lévő Hegyes-hegy-orom. Először azonban leereszkedtünk a Vasedény kulcsosházig a szükséges matricához. Igazi meseházikó(kat) találtunk egy gyönyörű pihenőhellyel és egy működő forrással. Matrica van még bőven.

 

A kék + jelzésen egészen a kék hsz kereszteződéséig mentünk. Onnan tájolóval fel a sárga hsz-re. Ez a jelzés viszont meglepett. Alig láthatóak és néha az út is el-eltűnik. Ennek köszönhetően valahol le is értünk róla, így megint maradt a tájolós hegymászás. A válasz megvan és irány a falu. Ez a lejtmenet nem esett túl jól. A jelzést is nagyon figyelni kellett, de végül leértünk a völgybe és hangulatos beszélgetés közepette visszasétáltunk a barátaim kocsijához. Aztán velük elmentem Kemencéig, ahonnan ki-ki a maga irányában hazatért.

 

Csodálatos, ugyanakkor nagyon nehéz túra volt. A 24 km-re közel 1600 m volt a szintemelkedés.

 

Szép vasárnapot!

Múzsla Creative Commons License 2008.11.16 0 0 25716

Kéktúra témák

 

Én is csináltam már autós pecsételést. Vol olyan, hogy azért mert a túrára elfelejtettem elvinni a füzetemet. Máskor meg azért mert bélyegzőpárnát nem vittem magammal. Szóval így pótoltam később. Mondjuk ez még a korai túrázásaimra volt jellemző.

 

Szerintem az AK egyre népszerűbb. Legalábbis  a környezetemben többfelől is hallom-olvasom, hogy belevágtak bicajosok.

Csatlakozom Visztulához. Nekem is a legnagyobb élmény a három "kékből". Ebben azért jelentős tényező volt a szuper csapat és, hogy egyben (10 nap alatt) csináltuk meg az egészet. Talán ez a mozgalom mutatta meg legjobban hazánk rejtett kincseit.

 

 

padler Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25715

"egy érthetetlen pár méteres jobbra kitérő kunkor, ami annak köszönhető szerintem, hogy régebben kerítés lehetett keresztben is"

 

A kunkornál egy nem túl mély, de meredek árkon (Szép-víz-ér?) kell(ett) átkelni, az Oroszlány felőli oldalán kisebb susnyával. Egy havas túrán fenéken haladva abszolváltam az akadály első felét:)

Előzmény: Törölt nick (25690)
Joeyline Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25714
:)
Előzmény: jzp2107 (25713)
jzp2107 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25713
és én ebből ma legalább kettővel találkoztam. Durva, nem? :-)
Előzmény: Joeyline (25712)
Joeyline Creative Commons License 2008.11.15 0 0 25712
Az 50000 nyilvánvalóan az összes eddigi eladott igazolófüzet száma akar lenni. (Már csak annál inkább is, mivel kb. minden tizedik kéktúrázóból lesz kéktúra-teljesítő.)

A cikk egy későbbi részében meg azt írja, hogy "Mellesleg, a rendszerváltás óta alig több mint ezerötszáz igazoló füzetet adtak le."

A teljes Kék Kör teljesítőinek nyilván az AK a szűrője, mint legfiatalabb a 3 mozgalom közül. 2004-ben én a 29-es sorszámú jelvény birtokosa lettem (sajnos vagy nem sajnos, szerintem sajnos: egybe vannak véve a nyilvántartásnál a kerékpárosok a gyalogosokkal). Nem tudom, mennyien teljesítették azóta, de valószínűleg most még tizes nagyságrend az össz. Jó eséllyel többségük már korábbi OKT-teljesítő, de az viszont nem annyira biztos, hogy egyben RP DDK teljesítők is.

Tippre én olyan max 20-25 fő körülinek gondolnám, akinek megvan a teljes Kék Kör, de inkább kevesebb.
Előzmény: hörpölin (25707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!