Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.08 0 0 212

Violini,

a válasz röveiden: csak.

Mert én így neveztem el, engem erre emlékeztetett, olyan aránytalanul nagy monstrum a többi talphoz képest.

Sue

Előzmény: violini (208)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.08 0 0 211

Márta néni,

Beszélhetünk róla....

Sue

Előzmény: Márta néni (199)
violini Creative Commons License 2007.02.07 0 0 210

Igen,láttam,felismertem,csak nem értem az elnevezést.A traktor jobban tetszik :-))

Előzmény: katafa (209)
katafa Creative Commons License 2007.02.07 0 0 209
A 196-os hozzászólásban lévő kép (a külön papírdobozban levő talp). Én magam traktornak nevezem.
Előzmény: violini (208)
violini Creative Commons License 2007.02.07 0 0 208

És tudja valaki,miért birodalmi lépegető?

Amikor 1-2 hónapja először olvastam ezt az elnevezést,én kapásból a szabad tűzéshez használt talpra tippeltem,mert az tényleg lépeget.Vagy inkább gyorsan ugrál.De ez?Miért?

Előzmény: sunbonnetsue (196)
36évi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 207
hál isten, már otthon, ezért is vettem elő a dobozt.
Gondolom nincs nagy különbség a kettő között, annyi, mint a zárt kör és nyitott félkör tűzőtalp között. Ezekből én a nyitottat szeretem, mert kezdőszálat én mindig hátrahúzom és ezeknél lehetséges ez. A zártnál az elején görcsölni kell, hogy a cérna a talp alá kerüljön. Viszont a zárt egy hangyányival nagyobb felületen tart, de szerintem ez elhanyagolhatóan hangyányi. Szóval inkább csak szokásbéli különbséget látok.

De ha más tud valami lényegeset, ossza meg velünk. :)
Előzmény: Zsuzsuci (206)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.02.07 0 0 206

Ja, és mire jobb az egyik mint a másik. Van ebben tapasztalatod?

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.02.07 0 0 205

Ah, köszi Évi a gyors választ!

Látom, Te is a gépnél ülsz.De remélem, nem a munkahelyeden.

36évi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 204
A talprész cserélhető nyitottra vagy zártra. Az egyik fent van rajta gyárilag, a másikat hozzá adják, egy pattintással cserélhető. Ja, és benne volt az alapkészletben.
Előzmény: Zsuzsuci (203)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.02.07 0 0 203

Én is meglepődtem az elnevezést olvasva, felső anyagtovábbítónak ismerem és akként használom.

Persze hogy nagyon jó, pont azért, amit az Évi írt.

Úgy emlékszem, az alaptartozékokhoz tartozik, vagy csak rögtön megvettem?Mindenesetre nem élet az élet nélküle.

Viszont: van hozzá egy másik izé is, ami a Sue felvételén is látszik.Biztos utána lehet olvasni, de esetleg tudja valaki, mire használható ?

Alaposabban megfigyelve van egy kis különbség a hozzá szerelt rész és e között

36évi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 202
Na, hát jól hitted :))))
Ő a felső anyagtvábbító, pont az a szerepe, hogy együtt továbbítson az alsó fogazattal. Ismereitek biztosan azt a problémát, hogy az alső kelmetovábbító kicsit jobban tolja az alsó anyagot, mint ahogy a talp alatt csúszik felső. Ilyenkor egy kicsit betartódik az alsó anyag (Ezért volt régebben annyi csavarodott szárú nadrág :))) ).
Ezt a hibát küszöböli ki a felső továbbítás.

Előzmény: Márta néni (199)
Kria Creative Commons License 2007.02.07 0 0 201
Sue!
Te meg tarthatnál olyan bemutatót, továbbképzést, mint Katafa a festékest.
Előzmény: sunbonnetsue (197)
Kria Creative Commons License 2007.02.07 0 0 200
Márta néni!
Ezt nagyon támogatom, mivel már a gépet jobban ismerjük, mint akkor mikor a boltból kihoztuk, és jobban megragadja az embert most már, hogy mit miért és mikor kell csinálni, mint akkor ott az üzletben mikor elmagyarázták. Én elhiszem, hogy az eladó érti, mert ő is kapott okitást, de én nem túl sokat tudtam belőle megjegyezni.
Előzmény: Márta néni (195)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 199

Na rám nagyon rám fér a továbbképzés, mert én azt hittem, hogy ez a felső anyagtovábbító.  Végül ezzel fejeztem be, de addigra már elég sok helyen voltak egyenetlen ötltések, és azt ki nem bontom, mert a helye csúnyább lenne, mint maga az egyenetlenség.  

Bevallom én abban reménykedek, hogy szép lassan majd rábeszélünk Téged. Szerintem is többet tudsz róla, mint akármelyikünk.

36évi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 198
Én is szkeptikus vagyok, de azért egy próbát megér. :)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.07 0 0 197

Néha nem vagyok benne biztos, hogy egy eladó többet tudna mondani egy gépről, mint az, aki  nap, mint nap használja.

De próbáljuk meg!

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.07 0 0 196

Márta néni,

Ő az!!!!

Csodákat művel én nagyon szeretek evvel varrni.

Sue

Márta néni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 195

Nem tudom melyiket nevezik birodalmi lépegetőnek (kiskakas a szemétdombon?) Nekem van egy rúgós talp a géphez, és a BSR-hez tartozó talpak.

Más. Szekszárdon szerintem lehetne egy olyan topiktalit rendezni, ahol meg lehetne szervezni, hogy  - mivel úgyis szponzorunk a Varrógépcentrum, és tuti hogy hoznak oda Aurórát is -   kapjunk egy kis  gépismereti továbbképzést.  Acélosnéval egyeztetve persze.  

Előzmény: sunbonnetsue (191)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.06 0 0 191

Márta néni,

és neked ezt melyik talppal produkálta?

Az esetek nagy többségében ilyenkor ( több réteg esetében)  én a "birodalmi lépegetővel" ( walking foot) varrok, az nem szokott ilyeneket csinálni.

Sue

Előzmény: Márta néni (189)
36évi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 190
Az enyém nem akad ki, szépen veszi a vasagabb akadályokat. Ezért főleg szeretem, a régit úgy kellett áttekerni az ilyen részeken. Csak tippelek, hogy esetleg egy kicsit növeld a talpnyomást. Tényleg csak tipp. Abban biztos vagyok viszont, hogy ezen a szinten nem szabadna ilyen hibát vétenie. Lehet, hogy egy telefont nyomnék a VGCentrumba.
Előzmény: Márta néni (189)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.06 0 0 189
Van egy kis gondom, kiváncsi vagyok, Ti ezt hogy küszöbölitk ki. Egyenes vonalban tűztem le a munkámat, az összevarrt blokkok árkában. Szép volt és egyenletes, míg ahhoz a részhez nem ért, ahol sok réteg van egymáson. Mikor ebből a  részből kiért a gép, úgy kezdett toporzékolni, mint aki megvadult. Gondolom nem véletlen, hogy Ricky Tims is egy egydarabos anyagrészen mutatja be a tűzést. Azon nekem is egyenletesek az öltések. Gondolom nem tudja követni,hogy hol sűrű, hol ritka amibe öltenie kell.
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.30 0 0 188

Sue, köszönöm!

Nem is tudom, mire számítottam, talán nagyobb eltérésre. De kipróbáltam, és jó vele dolgozni, és persze hogy jobb így, hogy a másikat nem kell elbirizgálni.

Viszont így a hátlap van felül, vagyis nem látom azt a mintát, amit körbe akarok varrni.Erre ki kéne találni valami jobbat, mint az átfércelés. Van erre ötleted?

Előzmény: sunbonnetsue (187)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.30 0 0 187

Zsuzsuci,

én nem tom, te mit akartál....? Ez semmi másban nem különbözik a másiktól csak abban, hogy fekete. De a csavart jobban meglazították, tehát úgy van beállítva,hogy vastagabb cérnákat is tudjunk vele varrni. Így nem kell a másiknak a beállítását eltekergetni.....ennyi.

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (186)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.30 0 0 186

Katafa,Szue!

Most vettem komolyabban szemügyre az új bobbint, amit a vastagabb alsó szálakhoz kell használni.Én semmi különbséget nem látok, csak azt. hogy ennek fekete az a pöcökje.Mintha csak egy másik ugyanolyan bobbin lenne.Ezt akartuk mi?Vagy csak nem vizsgáltam meg eléggé?

violini Creative Commons License 2007.01.30 0 0 185
Neked is köszi,Margit! Jó tudni,hogy amikényelmesebb,az jobb is! :-)
Előzmény: eper margit (184)
eper margit Creative Commons License 2007.01.30 0 0 184

Bocsi! Most vettem észre, hogy majdnem szóról szóra uazt írtam, mit Sue.

No, de ami igaz, az igaz!....

eper margit Creative Commons License 2007.01.30 0 0 183
Minden elektromossággal működőre ugyanaz vonatkozik: áramfelvétel miatt a bekapcsoláskor fogyaszt a legtöbbet, majd utána úgymond "beáll", s egy kis fogyasztása van. Másrészt a lámpák izzója azért ég ki hamar, mert a bekapcsolgatásokkor vesz fel nagyobb áramot. Röviden, jobb, ha hagyod akár 1 óráig is bekapcsolva a gépedet, mint ki, be és programozás művelete... stb.
Előzmény: violini (179)
violini Creative Commons License 2007.01.29 0 0 182
Köszönöm a válaszokat!Asszem a nagyítóval várhatok még,egyenlőre messzire nem látok :D
Előzmény: katafa (180)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.29 0 0 181

Violini,

Szerintem ezt így nehéz meghatározni. Azt gondolom, jobb ennek a masinának, ha nem kapcsolgatjuk ki-be. A gép nem fogyszt olyan sokat, hogy erre szükség lenne, a másik, hogy akkor kezdődhet újból a beállítás. Én csak akkor szoktam kikapcsolni, ha több, mint félórát nem használom.

szia

Sue

katafa Creative Commons License 2007.01.29 0 0 180
Csak a 2.-ra tudok választ: oda kell szerelni a nagyítót - már ha veszel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!