Keresés

Részletes keresés

Estike80 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52095

Kedves Zsanna!

 

Szabadsággal kapcsolatos kérdésem lenne... Nem tudom ez ügyben tudsz-e Nekem segíteni? A szabimat kiszámoltam egyezik is a munkáltatóm által kiszámolttal! Közalkalmazott vagyok, szeptember. 1-jén kezdek. A szabadságomat ettől az időponttól visszaszámolva adja ki, így júniustól szabadságon vagyok!

 

A kérdésem a következő lenne: az ez évi (2014) szabadságom időarányosan akkor júniustól, vagy szeptembertől számolandó? Tehát erre az évre arányosan 7 vagy 4 havi szabadság jár? Mert nem mindegy!

 

Válaszod előre is köszönöm!

Hajni

 

 

Micimalacka Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52094

Esetleg ha nem hasznalta ki a munkaneelkuli keretet, kiiras minusz 28 nap minusz vlamaennyi menjen el munkanelkulire, onnan tgyasra

Előzmény: zsanna (52093)
zsanna Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52093

Ha valóban nem hosszabbítanak neki, akkor a szerződés lejártakor írassa vissza magát keresőképesnek. Aztán legyen egyéni vállalkozó. Fontos, hogy erre a munkaviszonyának megszűnése után 30 napon belül sor kerüljön!!!!  Találjon ki valami olyan tevékenységet, amivel kapcsolatban egy-két számlát el tud sütni az ismeretségi körben.  Aztán kb egy hónap után megint lemehet táppénzre,  de ezt az egy hónapot meg kell finanszírozni, azaz a kapcsolódó járulékokat be kell fizetni.

Így simán járni fog neki két évig a tgyás és a gyed.

És könyvelő feltétlenül kell, mert azért van egy rakat papírmunka. Ezen nagyon nem kéne spórolni, mert ha jól és időben megvannak a papírmunkák, akkor sok idegeskedést lehet megtakarítani....

Előzmény: Nemlajos (52091)
krisztat01oth Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52092

Kedves Zsanna,

 

Nagyon szépen köszönöm válaszodat!

Üdv, Kriszta

Előzmény: zsanna (52090)
Nemlajos Creative Commons License 2014.03.25 0 0 52091

Kedves Zsanna!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Sógornőm tavaly február óta dolgozik egy helyen, 8 órában, de háromhavonta szerződéshosszabbítással. Előtte munkanélkülin volt, előtte pedig egy teljesen tiszta joghelyzetű munkahelyen, szóval - amennyiben a munkanélküli időszaka számít - több mint 2 év folyamatos biztosított viszonya van.

 

Most babát vár, s mivel kemény fizikai munkával járt a munkája, táppénzre ment. Március 31-gyel lejár a szerződése, és - tudván a terhességét - ezt nem fogják neki meghosszabbítani.

 

A passzív táppénz tudtommal már megszűnt, a terhessége még csak a 13. hétben tart szóval nem fog 42 napon belül megszülni.

Van-e valamilyen lehetőség, hogy - ha tgyás nem is - gyedjogosultsága legyen a szüléskor? (2014. szept.)

 

Válaszodat előre is köszönöm!

zsanna Creative Commons License 2014.03.24 0 0 52090

Szerintem nem. 

Ugyanis eddig a kft-ben azért lehettél díjazás nélküli személyes közreműködő, mert a főállásodban megfizették utánad a járulékokat. 

A babázás alatt azonban itt fizetés nélküli szabadságon leszel, tehát nem fogják utánad fizetni a járulékot, és ezért szerintem belép az, hogy a társas vállalkozásban leszel "főállású" társas vállalkozó, pont a személyes korzeműködés okán :-((( És akkor nem csak járulékot kell fizetni, hanem ugrik a tgyás és a gyed is, mert a kereső-tevékenység meg a TB ellátás üti egymást.

Előzmény: krisztat01oth (52089)
krisztat01oth Creative Commons License 2014.03.24 0 0 52089

Kedves Fórumozók,

Az alábbi kérdésben szeretném kérni a segítségeteket:

2004 óta főállásban dolgozom alkalmazottként, folyamatos munkaviszonyban, jelenlegi munkahelyemen 2011 óta. Emellett egy kft-ben vagyok személyesen közreműködő tag 2014 eleje óta, díjazás nélkül.

Az lenne a kérdésem, hogyha jövőre gyermeket szeretnénk, akkor jogosult vagyok-e TGYAS illetve GYED-re, amit a főállásom után szeretnék igénybe venni, úgy hogy a vállakozásban továbbra is személyesen közreműködő tag maradok, díjazás nélkül?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

Kriszta

W_B Creative Commons License 2014.03.11 0 0 52088

Szervusztok!

 

Egy határmenti településen élő ismerősöm mesélte, hogy határontúli nem-magyarok sorban szerzik meg a magyar állampolgárságot, azért, hogy majd (ide bejelentkezve) magyar nyugdíjat kapjanak.

Lehetséges ilyen ?

Tehát hogy valaki soha nem adózott Magyarországon, de -a magyar állampolgárságot megszerezve, itteni lakhellyel-  Magyarországtól kapjon nyugdíjat ?

 

Köszi előre is.

zsanna Creative Commons License 2014.02.15 0 0 52087

A szinte folyamatos változtatások miatt én a harmadik gyerek esetében már elvesztettem a fonalat :-((

Inkább nem vállalom a tanácsadást.

De tudod mit? Annyira reklámozzák ezeket a Kormányablakokat. Ha olyan helyen laksz, hogy könnyen megközelíthető egy ilyen, menj be, és kérdezd meg. Biztos nem kell várnod, mert nálunk speciel állandóan vagy hárman reszelik a körmüket az ablakok mögött, és max. egynél szokott lenni ügyfél.... 

Előzmény: kiskriszty (52086)
kiskriszty Creative Commons License 2014.02.15 0 0 52086

Szia!

 

Remélem nekem is tudsz segíteni,nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy van 2gyermekem és szeretnénk egy harmadikat,csak azt nem tudom,hogy mire lennék jogosult.

1,gyermek születése előtt 2011.április 11.-től táppénzen voltam,2011.október 1.született onnantól voltam Tgyáson,utána Gyeden

2,gyermek született Gyedben 2013.május 7.-én onnantól kezdődött a Tgyás,utána Gyed

Az lenne a kérdésem,hogy mire lennék jogosult,ha Gyedben szülném a 3.gyermeket vagy ha Gyesben szülném?

 

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv:Kriszti

zsanna Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52085

Ja, és feltétlenül veszélyeztetett terhességi kódot írjanak a papírjaidra, mert így nem kerülsz a munkáltatódnak plusz pénzbe.

Előzmény: zsanna (52084)
zsanna Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52084

Igen, a kórházi igazolás is táppénzes papír. Olyannnyira, hogy az orvosod ki sem állíthat táppénzes papírt arra az időszakra, amíg kórházban voltál, mert azt a kórházi igazolás biztosítja.

A szabadságod pedig megszakítható, csak ezt mielőbb jelezd a munkáltatódnak.

Előzmény: hapci333 (52083)
hapci333 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52083

Kedves Zsanna!

 

Nagyon köszönöm a segítséget. Azt szeretném még kérdezni, hogy van lehetőségem táppénzel megszakítani a kiírt szabadságomat? Sajnos kórházba kerültem mert gondok adódtak.

Ha bekövetkezne a legrosszabb, jó lenne ha maradna pár hét szabadságom hogy összeszedjem magam.

Március 31.-ig van kiírva. 02.12-én hozott be a mentő. Alkalmas a kórházi igazolás a táppénz megkezdésére? Vagy mindenképp a szakorvostól kell hozzá a nyitó? Válaszod előre is köszi.

Előzmény: zsanna (52079)
CérnaSzáll Creative Commons License 2014.02.12 0 0 52082

Lakcím ügyben: elvileg be kell jelenteni 3 napon belül a címváltozást az okmányirodában, de a gyakorlatban addig, amíg nem folyamodsz az önkormányzathoz valamilyen támogatás ügyében, vagy parkolási engedélyért, nincs jelentősége.

Előzmény: Blue Eye1126 (52080)
zsanna Creative Commons License 2014.02.11 0 0 52081
Előzmény: Blue Eye1126 (52080)
Blue Eye1126 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 52080

Sziasztok!

 

Nekem lenne pár kérdésem. Most kezdtem el dolgozni, azt már tudom hogy a gyed csak 1 éves folyamatos munkaviszony után jár. Viszont ezt mikor kezdhetem megigényelni? Én úgy terveztem, hogy 1-2 hónappal azelőtt mielőtt meg lenne az 1 éves munkaviszony neki vágunk a bab projektnek, tehát már elvileg terhes lennék amikor meg lenne az 1 év így is megkapom a gyedet? A másik kérdésem az volna, hogy barátommal több mint 4 éve lakunk együtt albérletbe, neki is és nekem is máshol van a bejelentett lakcímünk, ilyenkor mi a teendő? Be kell mennünk az önkormányzatba és be kell jelentsük az élettársi viszonyt vagy ez nem feltétlenül szükséges?, és számít az, hogy nem egyezik a bejelentett lakcímünk? 

Előre is köszönöm a választ egyenlőre ezek volnának a legfontosabb kérdéseim.

 

Üdv:

B.E.

zsanna Creative Commons License 2014.02.08 0 0 52079

Az orvodos -29. napon lezárja a táppénzt, és terhes-állományba vesz a következő nappal. Az erről szóló igazolás ugyanaz, mint a táppénzes, az a négyzet alakú, amivel a táppénz is kezdődik, csak ebben az esetben a orvos a tetején azt húzza alá, hogy Terhes-állományba vétel. 

Ez kell, a terhes kiskönyved másolata, meg a tgyás-igénylőlap kell hozzá, de ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor simán tudnak segíteni ez utóbbi kitöltésében.

Előzmény: hapci333 (52078)
hapci333 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 52078

Kedves Zsanna!

 

Nagyon köszönöm a válaszod.

Tudnál még abban súgni egy kicsit, hogy mi az elintézési módja annak, hogy -28 nappal előbb indítsam el a TGYÁS-t?

Mármint kell hozzá vmilyen orvosi igazolás, nyomtatvány? A munkahelyem TB kifizetőhely, akkor az igénylést ott kell intéznem?

 

Előre is köszi a válaszod ismét.

 

Üdv.

Előzmény: zsanna (52072)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52077

Na, akkor Micimalacka segítségével: ha a szabadságokat nem megváltják egy összegben, hanem le kell töltened, tehát állományban tartanak, amígy a szabadságok kifutnak, akkor nem igényelhetsz GYET-et, csak ha lejártak a szabadságok, és megszűnt a munkaviszonyod, vagy 6 órában elhelyezkedsz.

Munkanélkülit GYET mellett nem lehet igényelni. Vagy egyik, vagy másik.

Előzmény: sasso (52069)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52076

Á, kösz. Igyekszem észben tartani.

Előzmény: Micimalacka (52075)
Micimalacka Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52075

gyes mellett lehet teljes állásban dolgozni, de főállású anyasági (GYET) mellett továbbra is csak 6 órában, így üti egymás a 8 órás szabival.

Előzmény: zsanna (52073)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52074

Tértivevényes ajánlott levélben kérdezz. Arra magasabb szinten válaszolnak, mint az ügyfeles ügyintéző. És ott megnézik majd, hogy mi a probléma. Hidd el, mindent látnak, és ha mégsem kapod a pénzt, annak valami oka van.

30 napon belül kell válaszolniuk.

Előzmény: Eti77 (52067)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52073

Csak az első két gyereknél másfél év, a harmadiknál már csak egy, mert közben változott a jogszabály.

Számolgatni nagyon nincs időm, sem türelmem. (Bocs.) Keress rá a neten a Munka Törvénykönyvére, abban van leírva, hogy hány éves korban hány nap jár.

 

Ami a kérdésed másik részét illeti: ez nem változott most január 1-től, a választási kampány jegyében? Mert ha tgyás meg gyed mellett lehet dolgozni, és felvenni a gyesnél lényegesen magasabb összegű tgyást meg gyedet, akkor világ röheje lenne, ha a gyes mellett meg továbbra is csak 6 órában lehetne dolgozni..  Na de hát politkában logikát ne keressünk....

Előzmény: sasso (52069)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52072

Mivel a szabadság alatt kapsz munkabért, így van bérezett napod, és akkor mindenképpen ez a kiinduló-alap. 

Viszont vannak korlátok, és sajnos az a baj, hogy ezek a számfejtési jogszabályok az utóbbi években jelentősen változtak, én meg nem számfejtek a gyakorlatban - ezért nem igazán vagyok képben a részletekben.

Elmondom a tudomásom szerinti  legrosszabb variációt, ami nem biztos, hogy jelenleg is így van, és max. kellemesen csalódsz majd :-)))

1. Táppénz: mivel 2013-ban az év túlnyomó részében gyesen voltál, és a gyes nincs felsorolva a kivételek között, ha nem dolgozol/vagy nem vagy szabadságon legalább 180 napot, akkor a táppénzalap csak a "meztelen" minimálbér. Az per pillanat 101.500 Ft  Hogy a 180 nap meglegyen, dolgoznod kéne még majdnem két hónapot.

2. Tgyásod alapja - mivel nem lesz legalább 180 bérezett napod, azaz ledolgozott fél éved, - a minimálbér duplája lesz.

3. Gyed alapja mindenképpen a minimálbér duplája, mert ez maximálizálva van.

 

Tehát a táppénzed lesz soványka. Javasolt, hogy -28 naptól kezd meg a tgyást, így a gyeded lesz majd egy hónappal több, ami nem a minimálbér 60 %-a, mint a táppénz, hanem a minimálbér duplájának a 70 %-a.

 

Én ennyit tudok, de mérget azért ne vegyél rá. Kiidnulási alapnak talán jó lesz.

 

Előzmény: hapci333 (52071)
hapci333 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 52071

Kedves Zsanna!

 

Remélem, tudsz nekem segíteni.

Jelenlegi munkahelyemen 2007 óta vagyok. Egyeske született 2008-ban, ketteske 2010-ben. Vele nov. 11.-én járt le a gyes. 2013 nov. 12-től a szabimat töltöm, márc. 31.-ig. Közben kiderült hogy becsúszott hármaska, veszélyeztetett, így munkába állni nem tudok vele.

Ha ápr. 1-től táppénzre megyek vele, számíthatok arra hogy az alapbéremből (emeléssel most bruttó 253e) fogják számítani azt és a továbbiakat? Ha nem, mivel lehetne segíteni a dolgon?

 

Még egy kérdésem lenne.  Valóban idén megint csak az egyik szülő veheti igénybe a gyermekek után járó pótszabadságot?

 

Szíves válaszod és segítséged előre is köszönöm.

 

Üdv.

Kiss Eszter76 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 52070

Gyermekmegtakarítás

 

_Mi lesz a gyermekeinkkel?nekem soxor eszembe jutott már ez a gondolat.Mindössze havi 8-10-12 ezer ft-os megtakarítással elindíthatod az úton!Ha rendszeresen kell megtakarítani,az ember sokkal inkább megteszi!Nekem már szinte eszembe se jut az a pénzösszeg,amit levonnak a számláról!Beépül a mindennapokba!Ha érdekel a lehetőség keressen bátran bárki bizalommal engem.tel:06308151987-es telefonszámon.Az ország bármeik településére kimegyünk,hisz a gyerekekért mindent!Megtakarítási program a gyermekek jövőjének finanszírozására! A program teljes ideje alatt védelem az egész család számára, egyetlen életbiztosítási szerződéssel!

 

sasso Creative Commons License 2014.02.03 0 0 52069

Sziasztok!

 

Újra egy kis segítséget szeretnék kérni, 8 éve vagyok itthon a gyerekeimmel, március 20-án telik le a gyesem a legkisebbel

 

Szabiszámolásban elakadtam 1977-es vagyok

 

2006.05.16-2006.10.30 tgyás

10.31-2008.05.16 gyed 

 

2008.06.04-11.18 tgyás

11.19-2010.07.05 gyed

 

2011.02.17-08.03 tgyás

08.04-2013.03.20 gyed

 

köszönöm, ha segítetek eligazítani, tudom hogy másfél évig jár, de gondolom számít hogy melyik évben hány éves vagyok, stb

 

a másik kérdésem, (mivel nem vesznek vissza, csak a szabijaimat írják majd ki, de fizetést nem adnak) beadnám a főállású anyaságit március 21-től, de amellett csak 6 órában lehet "dolgozni" a szabikat meg 8 órásan adják ki, vagy az nem üti egymást? munkanélkülit igényelhetek, vagy a két ellátás nem jár?

 

köszönöm szépen : s

Nevelőszülő Creative Commons License 2014.02.03 0 0 52068

Sziasztok Nevelőszülők!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mit szóltok a fizuhoz, és hogy nem jár a gyes, és hogy nem munkaviszony, csak jogviszony?

Eti77 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52067

Koszonom Zsanna a gyors valaszt, elmentettem:)

Most ertem haza oep bol.bevittem az ujabb tp papirt. kerdeztem mikor varhatok penzt, elvileg az ugyintezo nem latja  akadalyat, megsem tudta megmondani miert nem kuldik...ajanlotta tegyek panaszt.Okt 11 tol vagyok itthon.mr mindent megtettem, megsem megy. nagyon el vagyok keseredve.

zsanna Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52066

Kifzetni akkor köteles, ha megszűnik a munkaviszonyod.  Ha nem szűnik meg, akkor "természetben", azaz szabadságban kell kiadnia, akkor, amikor visszamész a babázásból.

És számolj azzal, hogy a 12 nap kevesebb lesz, mert 2013-tól ha valaki egy évben 30 napnál többet keresőképtelen, akkor arányosan csökkenteni kell a szabadságát. (Ami - lássuk be, - logikus is, hiszen amikor nem dolgozik, annak az időszaknak a kipihenését  miért is kéne fizetett szabadsággal honorálnia a munkáltatónak?) Tehát kb 2-3 nappal kevesebb lesz a maradék.

És a babázás alatt még egy évnyi szabadságod fog járni, fél év a tgyásra és a gyed első fél évére. Ennek az egy évnyi szabadságnak asszem a felét lehet majd kifizetni, ha visszamész a babázásból, a többit természetben kell majd kiadnia.

Előzmény: Eti77 (52065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!