Keresés

Részletes keresés

kisenikő Creative Commons License 2016.07.29 0 0 3644

Nagyon szépen köszönöm! Nagyon rendes vagy.  Ha a pesti utazási iroda jelzi, hogy egy család pl.  földszinti vagy I. emeleti szobát kér ( mert nem tud felmászni az emeletre) akkor azt a szálloda figyelembe veszi?

Mert itt az utazási iroda szerint nem. A kisvasút létezik még? köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3643)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 3643
Előzmény: kisenikő (3641)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.28 0 0 3642

Csabi! Még a következőket szeretném kérdezni : A Vuni Hoteltől a kisvasút működik? Volt olyan vélemény, aki azt irta, hogy napi 1 x megy. A szálloda 3 szintes, ha kól látom, van lift? Jordániában kifogtuk a 3. emeletet, nem adtak másik szobát. Nem szeretnék emeletet mászni. Köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3640)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.28 0 0 3641

Szia! Köszi a képeket, de 12 oldalt visszanéztem, és nem találom a többit. Ez lenne a teljes strand?

3 éve már Famagusztán voltunk, akkor is te segitettél, jók voltak a tanácsok.  A Vuni Palace jobb, vagy az Oscar? Köszi Enikő

Előzmény: csaba08 (3640)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 3640

Szia!

Egy régebbi hozzászólásomban találsz több képet is....

 

Csabi

 

Előzmény: kisenikő (3639)
kisenikő Creative Commons License 2016.07.27 0 0 3639

Helló mindenki! Az Oscar Resort Kyrenia szálloda után érdeklődnék, aki ismeri, illetőleg Csabától, ha olvassa.

Homokos partja van ? Az egyik térkép alapján valaki azt mondta, hogy nagyon kicsi a strandja ?

Milyen az ellátás? köszönettel Enikő

 

huziga Creative Commons License 2016.07.27 0 0 3638

Sziasztok!

 

Július 11-21. között nyaraltunk az Acapulco Beach-ben. Fantasztikus 10 nap volt! Ha valakit részletesen érdekelne, írjon, szívesen mesélek.

 

csaba08 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 3637

Szia!

Egy picit VikTam-nak kell igazat adjak: Észak-Ciprus nem uniós ország, sőt hivatalosan nem is elismert ország..!

 

Ez az állításod: "Mert ugye mivel nem elismert ország, ezért aztán pláne az unió része " nem felel meg a valóságnak!

 

Próbáltál már bármit is behozatni Észak-Ciprusról Magyarországra?
Úgy levámolják mint a huzat, mivel EU-n kívülről érkezik a termék.

 

Az EU Ciprust, mint szigetet vette fel nem a sziget déli vagy északi részét.

Viszont, mivel észak politikailag nem elismert, így valóban egy nem létező országról beszélünk.

Bármilyen hivatalos ügyben Észak-Ciprus EU-n kívüli országnak minősül.

 

Lásd kicsit visszaolvasva telefonálás...

Sorry.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: zsizsikke (3628)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 3636

Szia Imi!

Remélem még nem késő...

Zsuzsi elérhetőségei:

 

Zsuzsi elérhetőségei:

+36305217711

+35799695175

+306986181986

+905428862941

 

Próbáljátok valamelyiken.

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Blumen40 (3630)
jeszko Creative Commons License 2016.07.24 0 0 3635

Stevegum! akkor irj nekem légyszi! jeszko@vipmail.hu köszönöm

stevegum Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3634

Az adatlapomon nem látszik? Nézd már meg légyszíves, amúgy ha nem publikus, ide nem szívesen írnám ki. Így is töménytelenül jönnek a kéretlen mailok...

Előzmény: jeszko (3633)
jeszko Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3633

stevegum!!! adnál emailcimet kérdeznék még egy pár dolgot!!! Köszi

stevegum Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3632

A HOTEL SEMPATI- ról néhány infót osztok meg veletek.

A hotel egy 3 csillagos szálloda, ennek fényében senki ne várjon tőle luxus körülményeket, de...........minden nagyon rendben volt. Ebben az árkategóriában tudom ajánlani bárkinek. Egy probléma volt vele, hogy kicsit kiesik, Lapta szélén van, ami kb 13 km Girnétől és bizony, ha dolmuson, vagy szervezett úton viszik az embert busszal, ez bizony csúcsidőben 35-50 perc, de kibírható. Egyébként szép helyen van, a tenger közel van és meleg, saját tengerpart kb 50 méterre, amire mondjuk ráférne egy kis tisztítás.... 

A belső medence teljesen használható és kulturált.

Az ellátás lehetne változatosabb, de nem haltunk éhen, egyébként mindennap volt hús. Kicsit más kultúra, de mondjuk én Egyiptomban majdnem éhen haltam all inclusive ellátás mellett, itt nem.........

A szobákról nem tudok nyilatkozni csak a mienkről, szerintem a leosztása már korábban megtörténik, ki milyet kap. A mienk elvileg extrás volt, 3 erkélyünk volt LCD TV, 1 euro az ágyra és tiszta lesz mindig.....  és átalakítót vigyetek a hálózati dugaljba, mert angol szabványos, bár lehet kérni is ha épp van a recepción, vagy  a kisboltban is vásárolható, azt hiszem 7 lyráért láttam.

Jármű bérlésünk nem volt, a hotelban van egyébként kerékpár, de mi fakultatívon voltunk több helyen, maximálisan kielégítette az igényünket és már idő sem lett volna rá. A helyi idegenvezetők, reklám nélkül- mi a Green Tourssal voltunk-, tökéletesen és lelkiismeretesen ellátták a feladatukat- a mással utazók-B...vár- nagyon panaszkodtak.

Az utca végén van egy kisbolt, félár a hotelhez képest, de minél beljebb vagyunk a szárazföldben, annál olcsóbb minden, a sör doboza a hotelben 7 lyra, a kinti boltban 3,5 lyra, Nicosiában 2,5 lyra.

Nagyon sok a látnivaló, tényleg szép sziget, hányattatott , de gazdag történelemmel, Girnét semmiféleképpen  nem szabad kihagyni, nagyon szép, de Nicosia is tetszett. Összességében mi elégedettek voltunk és nagyon tetszett, sajnos kevés volt az idő, még maradtunk volna szívesen....

jeszko Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3631

Stevegum!!! Mi oda mennénk! tudnál infot adni??? Köszönöm

Blumen40 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3630

Szia!

Mi viszont 5 nap múlva repülünk, és szintén a Sempatiba megyünk.

Kérlek mesélj! Gondolom más is szívesen olvassa a friss infókat! :)

Szállás minősége? (ha lehet választani, akkor a főépületben, v. az udvari részben legyünk inkább?)

2 tinivel és egy 3és fél éves picivel utazunk 5-en.

Kaja jó volt? Változatos? Van mindig húsféle? (Kamasz nagyfiam állandóan húst enne ;) )

Merre voltatok még a szigeten? Béreltetek autót? Ha igen, kinél?

 

Előre is köszi a segítséget: Imi

Előzmény: stevegum (3623)
Blumen40 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 3629

Kedves Csabi!

 

Mi kb. 5 napja írtunk emailt - a megadott címre - Zsuzsának, de eddig még nem válaszolt.

Nem tudod, mi lehet vele? Itt a fórumon is májusban járt utoljára. Gondolom dolgozik ezerrel.... :)

Szerettünk volna Általa szervezett fakultatív programokon részt venni.

Szerinted el tudjuk érni valahol? Júl.27-én repülünk, és addig jó volna egyeztetni vele.

 

Előre is köszi: Imi

Előzmény: csaba08 (3600)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3628

Nem helytálló, amit írsz, ami Észak-Ciprus jogállását illeti. Mert ugye mivel nem elismert ország, ezért aztán pláne az unió része (és lehet is utazni személyivel problémamentesen) - az egy dolog, hogy török fennhatóság, de ez az uniós jogállását nem érinti. Sok minden mást viszont igen, így az autóbérlés az minimum meggondolandó, ha délről északra átmennél, a legtöbb kölcsönző nem engedi, vagy tiltja, ez esetben semmiképpen nem teheted meg. Máskülönben neked nem tanácsos, mert nem él ott a biztosítás.

Előzmény: VikTam (3625)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3627

Cipruson (déli oldalon) is elég volt a személyi. Nem is kötelezhetne egyébként útlevélre, hiszen úti okmányként is használhat az ember személyit.

Előzmény: Dinnyike (3626)
Dinnyike Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3626

Nekem új az amit itt írsz, se Korfun se Rodose on nem kértek útlevelet az autóbérlés során.

VikTam Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3625

Autóbérléshez mindig kell útlevél, még az uniós országokban is. Itt meg ugye el is haygjátok vele az uniót (Észak-Ciprus nem uniós ország, sőt hivatalosan nem is elismert ország..)! Figyeljetek a benzinre, hogy mennyivel veszitek át, gyakran trükköznek vele, azt mondják tele volt a tank, miközben már világított, hogy kevés az üzemanyag! És a sérüléseket is irassátok fel átvételkor (szinte minden kis karcot), ha nem akartok ráfizetni.

Előzmény: Dinnyike (3624)
Dinnyike Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3624

Köszönöm a választ. Van még egy kérdésem mindenütt azt olvastam követség oldalán is, hogy új tipusú személy igazolvánnyal át lehet kellni Délről Északra viszont több autó kölcsönző is kért tőlünk utlevél számot. Nem igazán értem miért ha nem kell se a beutazáshoz se az átkeléshez útlevél. Ti mit tudtok erről?

 

stevegum Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3623

Sziasztok! 

Tegnap érkeztünk haza Ciprusról, akinek a Hotel Sempatiról kellenek infók szívesen adok, egyébként nagyon kellemes, tartalmas és várakozáson felüli kikapcsolódás volt, csak ajánlani tudom mindenkinek Észak-Ciprust! 

Köszönet mindenkinek a korábbi információkért.

VikTam Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3622

Akkor Agios Dometios-nál kellene átmennetek, ez Nocisiánál (Lefkosia) van. Még a fővárostól nyugatra Asromeritis-Zodhia (Bostanci) az átkelő ami nyitva van, de az már kerülő. A délen bérelt autóval át lehet menni északra, fordítva viszont nem. A török oldalon bérelt autót visszafordítják! Jah és készüljetek a baloldali közlekedésre, vicces a körforgalomba balra bemenni...

Előzmény: Dinnyike (3621)
Dinnyike Creative Commons License 2016.07.21 0 0 3621

Sziasztok,

 

Mi dél Ciprusra fogunk érkezni Larnaca repterére a szállásunk észak Cipruson lesz. Érdeklődnék hogy bérautóval hogy és hol lehet biztonságosan átkelni délről északra. Kyernia közelében lesz a szállásunk tehát olyan átkellő pont kellene ami ehhez közel esik. Esetleg ha tudtok autó bérlés céljából egy megbízható szolgáltató javasolni azt is nagyon megkösszöném.

Barbibabika Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3620

Igenn, csak már nem szeretnék több hotelt látni :). Majd jövőre. 

Előzmény: zsizsikke (3619)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3619

Oké, csak azért kérdeztem, mert akkor szabadabb a hotel- (és ugye ezzel a partszakasz-) választás. 

 

Vegyél majd repjegyet korán, és könnyebb lesz. :) 

Előzmény: Barbibabika (3617)
csaba08 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3618

Szia

Írj email.
Beszéljünk telcsin.

Csaba

Előzmény: Barbibabika (3614)
Barbibabika Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3617

Igazából annyi időt ráfordítottam már, h rengeteg országot, hotelt néztem, hogy már egyáltalán nincs kedvem ezzel foglalkozni. Férjem is egyszer ezt találta ki, egyszer azt....... 1 hete egész nap ezzel foglalkozom. Már nem érdekel. Már csak dönteni kell, h Tsokkos, vagy Noah, aztán befejeztem.Elég volt :) Annyi előnyöm van az egészből, h jövőre van kiírva pár hotel, repülőt kell nézni, azt csááá. kb 1 nap lesz, nem 1 hét :)

Előzmény: zsizsikke (3615)
Barbibabika Creative Commons License 2016.07.19 0 0 3616

Mindegy mikor, itt olvastam, h szeptemberben igen csak jó idő van még. 

Előzmény: zsizsikke (3615)
zsizsikke Creative Commons License 2016.07.18 0 0 3615

Tuti nem érdemes már a saját szervezés? Szeptemberben mikor mennétek?

Előzmény: Barbibabika (3614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!