Keresés

Részletes keresés

Rollei Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15497

Egyetértek.

Előzmény: Noxin (15494)
Noxin Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15496

Oké, arra ott lenne a számold ki az érzékelőd átlóját és megkaptad az alapobjektived gyujtótávolságát...
Viszont félek hogy az x méretű érzékelő alapobija pont nem mond nekik semmit, mert nem értik az alapobi kifejezést sem.
Az emberek 85%-a APS-C méretű vázat használ és a maradék 15 a FF és a 4/3. Nekik nem érdekes hogy egy obi FF-en mire jó és mire nem.
De vannak a vázaikhoz objektivjeik fix vagy változó gyujtótávolsággal amihez tudják viszonyítani és közel azonos lesz a képkivágás a 75-300 zoom aljával mint a fix 80-assal.
Miért kell ebbe belekeverni a cropfaktort vagy bármit?

Előzmény: Jahno (15495)
Jahno Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15495

Nem árt, ha tud mihez viszonyítani, hogy otthon az 50mmen éppen  csak befér a szobába és FFnél azért más a képkivágás, valamint jobban tud  háttérrel operálni, ha mondjuk szabadtéren  sem kell olyan messze menni, mint a kisebb érzékelős vasakkal.

Előzmény: Noxin (15494)
Noxin Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15494

Ez az átszámolgatás csak nekünk öreg rókáknak érdekes akik a 24x36-os kockán szocializálódtunk. Nem is értem hogy miért jön elő ujra meg ujra, sokszor olyanoknál akik nem is használtak filmes gépet :-)

bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15493

Így kezdtem.....

Előzmény: Rőth Sándor (15490)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15492

Úgy gondolom, valamit kihagytál a "nézőpontból".

Idézlek:

"A 120-ast is 1,3-1,6-al kell szorozni a szenzor meretetol fuggoen. "

 

Azért hozzátenném, hogy a Psix-t M42-re, majd Canonra helyezve értem a 120 állandót.

Előzmény: Rőth Sándor (15489)
pater68 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15491

Akkor lehet, mégis jól kapisgáltam? ☺

Előzmény: Rőth Sándor (15489)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15490

Azert lenne egyszerubb latoszogben fogalmazni, ez meg nem olyan komplikalt dolog, fejben is kiszamolhato, de szamolni is felesleges, bele kell nezni a keresobe. 

Előzmény: monyesz (15488)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15489

Nem stimmel. 

 

Az objektivek gyujtotavolsaga nem valtozik attol, hogy kulonbozo meretu filmet, vagy szenzort teszunk a kirajzolt kepkorbe. 

A kirajzolt kepkor, az objektiv latoszoge szinten valtozatlan, csak a kisebb szenzor, vagy film nem tudja hasznositani, csak egy kisebb szeletet latja.

Az otven millimeteres optika (a Six Flektogonja) 6x6-os filmmel nagylatoszogu optika lesz, kisfilmen normal, APS szenzoron pedig tele, 75 millimetres ekvivalenciaval 24x36 millimeterre. 

 

A 120-ast is 1,3-1,6-al kell szorozni a szenzor meretetol fuggoen. 

Előzmény: bmwr12 (15487)
monyesz Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15488

Szeeintem meg az egész egy félrevezetés, mert kevesen értik-ismerik mit jelent az ekvivalencia.

Ritkán néz az ember egyszerre egy ff és egy aps-c gépbe, hogy a valóságban érzékelje miről van szó.

Mondjuk egyszer érdemes, és akkor helyére tudja tenni, hogy miről is van szó.

Előzmény: Rőth Sándor (15486)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15487

A Psix 50-es a nagylátó a formátumban, ahol 0,6 a szorzó/osztó 24x36-ra, vagyis 30-nak felel meg kisfilmen, ami apsc-re 1,6 szorzóval 48-as /50-es/ obiként vetít (a levágás egy másik témakör).

A gyújtótáv a 120asnál aps-c-re:

120x0,6=72

72x1,6=115,2

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15486

Nem, nem tevedes. 

 

Monnyuk az egesz fogalom eleg zavaroan terjedt el, mert itt gyujtotavolsag ekvivalenciarol beszelunk, de egyszerubb es helyesebb lenne latoszogben gondolkodni. Persze aztan ott is lehetne magyarazni, hogy horizontalis, vertikalis, vagy diagonalis latoszogrol van-e szo. mosoly

Előzmény: pater68 (15485)
pater68 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15485

Gyújtótávban 120mm lesz, de a látószög a kivágás miatt kb. a kisfilmes 180mm-eshez lesz hasonló.

Szerintem.

Mondjátok, ha tévedek!

Előzmény: megabass29 (15483)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15484

Canonon, igen (matematikailag pár tizedesjegy eltéréssel).

Előzmény: megabass29 (15483)
megabass29 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15483

Köszi a választ, akkor a 120as pentacon six objektív Corpos vázon ugyan úgy 120as érteknek fog megfelelni? 

bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15482

Elnézést, eggyel az lejjebb lévőre szól a válaszom.

Előzmény: bmwr12 (15481)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 15481

Croppon 1:1

Előzmény: Rőth Sándor (15480)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15480

Kisfilmhez igen. 

Előzmény: megabass29 (15479)
megabass29 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15479

A pentacon six objektíveket, ha corpos canon vázon használom megfelelő adapterrel akkor ott is 1,6-os szorzóval kell számolni?

pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15478

Értelek. Találtam valami ruszki oldalt, ott vesézgetik. Nagyon szimpatikus a J6. Pentax masinán talán nem lehet simán feltekerni a tükörház miatt, de ez nem zavarna, NEX-re tenném. Azt hiszem, jövő hónapban berendelek egyet, és igazából az újabb, "2"-es verziót lenne érdemes. 

Előzmény: monyesz (15477)
monyesz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15477

Az, hogy mindkettő sonnar építés, még nem biztos, hogy azonos jellemzőket hordoz mindkettő.

A Sonnar élesebb, másban a Jupiter jobb a képek alapján.

Előzmény: pater68 (15473)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15476

Semmi gond, a végeredmény, hogy Te sem ismered a delikvenst.

Előzmény: Jahno (15475)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15475

Engem nem bosszantott fel, de akkor vedd meg olcsón és ne add el akkor sem, ha megtetszik. Gondolom  nem kell folyamatábrát rajzolni a lehetséges opciókról.

Előzmény: pater68 (15474)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15474

Ejj, kollega, citromba haraptál ma, úgy látom. Ha nincs véleményed, írd (vagy ne írd) azt. Ha hosszúnak találod a gyújtótávot, írd azt. De most mond már meg, mi volt arra utaló a kérdésemben, hogy "úgyis eladom"? Vagy mi volt, ami felbosszantott?

Okulásként, hogy legközelebb kerüljem.

Előzmény: Jahno (15471)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15473

Köszi Laci, egy emberi hang... Azt én is levettem, hogy az Olympia Sonnar lehet az őse, de gondoltam, hátha használt itt valaki személyesen ilyet. Sajnos úgy végzem észre, hogy nem.

Előzmény: monyesz (15472)
monyesz Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15472

A hasonló Sonnar népszerűbb, ez meg ritkább. Ezekkel mindig úgy van az ember, hogy ki kéne próbálni...

Én veled vagyok! :)

Előzmény: pater68 (15469)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15471

Akkor vedd meg. Hiába mondanám, hogy nekem hosszú és minek, ha Neked meg pont jó lenne...

Előzmény: pater68 (15469)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15470

Orosz cuccoknál sose lehet tudni... ;)

Előzmény: tutututu (15467)
pater68 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15469

Én nem kereskedő vagyok. Ibéjen tűnt fel, hogy létezik ilyen darab.

Ha eladom, csak pénzszűkében tenném.

Csak azért érdeklődöm ezen remek fórumon, hátha ismeri valaki, és lebeszél róla... :)

Előzmény: Jahno (15468)
Jahno Creative Commons License 2016.04.18 0 0 15468

Ha olcsó, akkor meg kell. Úgyis eladod, nem?

Előzmény: pater68 (15466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!