persze, 23 éves PII konfig gyári kondikkal, sőt neki BE6 alaplapban kondicsere nélkül és Vargáné táppal, mert a 230V-ot is levette 200V-ra és így árammal se terheli túl :D
"Nem bizony. Van két ventilátor, az egyikre az van írva, hogy "valószínű meghibásodási gyakoriság: 2 évente", a másikra meg az, hogy 10 évente. Ha te is egyértelműen a másodikat tartanád valószínűleg sokkal megbízhatóbb (hosszabb életű) terméknek, akkor mi a francé okoskodsz/nyelvészkedsz itten?"
Nem azt jelenti az MTBF hogy "valószínű meghibásodási gyakoriság" hanem átlagosan eltelt idő a meghibásodások közt.
Én vettem két 4TB HDD-t NAS.ba, 5 év garanciás profi sorozat, első DOA második egy hétig ment, akkor hazudtak? 200.000h feletti MTBF volt ráírva
Most áramtalanítom, és ha holnap is emlékszik még a nem-passzátszeles beállításra, akkor én ezzel kész is vagyok.
(Már csak azt kellene megoldani, hogy 21 fokra állítva ne 26-nál álljon le a fűtéssel, de ez szerintem nem paraméterezhető, ez szimplán szoftver-hülyeség, nem láttak még termosztátot közelről.)
Jesssz! Megint sikerült beállítanom, hogy a Fisher (alias Midea vagy Gree, mint gyártó) nem fújja a hűvös passzátszelet két fűtés között! Nem a szélben kell ülnöm. Kíváncsi vagyok, holnap is fog-e még a beállításra emlékezni... Annyira jó!! Nem fűt, és csönd van, és szélcsend, peace. Komolyan, el se hiszem...
Fogggalmam nincs, miért nem ez az alapbeállítás???!! Elmebeteg, aki kitalálta, hogy keverje a levegőt két fűtés között megállás nélkül. Viszont van 11 beállítási lehetőség, tehát tudta a gyártó, lehetnek más igények is, szóval az elmebeteg inkább az, aki default a folyamatos passzátszelet állította be gyárilag.
Nem kell külön áramtalanítani. Azért írja így mert szakszerű telepítésnél a kültéri van megtáplálva, kültéribe megy a hálózati kábel. Csak szimplán áramtalanítani kell. Valószínűleg nem voltál elég gyors, vagy estleg hibásan van kábelezve, bekötve a gép. Találsz a fedél alatt bekötési rajzot, az alapján ellenőrizheted.
"Halkan jegyzem meg, az MTBF nem az élettartamra mutató paraméter."
Nem bizony. Van két ventilátor, az egyikre az van írva, hogy "valószínű meghibásodási gyakoriság: 2 évente", a másikra meg az, hogy 10 évente. Ha te is egyértelműen a másodikat tartanád valószínűleg sokkal megbízhatóbb (hosszabb életű) terméknek, akkor mi a francé okoskodsz/nyelvészkedsz itten?
Éés igen! Jó az a szervízmenü a Fisherhez, ahogy mondtad. Köszi! Egyszer már sikerült is a ventillátort letiltani fűtésszünetben. Csak nem jegyezte meg a beállítást. És egyelőre még egyszer nem sikerül beállítanom...
Hogyan lehet a kültérit külön áramtalanítani? Mert a memorizáláshoz az kellene, azt írja az eredeti angol leírás is.
Egy pillanatig sem vitattam a japán és a kínai klímák minőségi sorrendjét. Nem erről szólt a hozzászólásom. (Értő olvasás...?)
A te megítélésedben viszont egy kicsit sem tévedtem. Otthonról, a fotelből, arc és név nélkül lemajmozni valakit. Briliáns. (A többeknek elsütött "kussoljál" és hasonlókról nem is beszélve.)
Többiek: ha van egy kis időtök, olvassátok el a topikban született hozzászólásait egyben. Nagyon szórakoztató. :-)
"Kérdés, hogy amikor ezt az "ökölszabályt"' megalkották, számoltak-e már a műanyag alkatrészek/csapágyak öregedésével"
Szar terméknek rövid a várható élettartama (MTBF), mondjuk csak 20-30 ezer órás, azt nem nagy művészet duplázni :) Tehát ha pl egy vacak (műanyag perselyes) ventilátort lassítunk, akkor annak rövidke élettartama fog duplázódni :)
Régebben építettem magas megbízhatóságú számítógépeket, a hozzájuk vásárolt ventilátorokat a gyári 3-4000-es fordulatszámról lelassítottam 600-800/perc környékére. Az egyik legrégebbi gép tavaly még üzemelt (közel 200.000 üzemóra!). A recept egyszerű: eleve jó minőségű (pl Papst MTBF: 80.000 óra) ventilátorokat kell lassítással tuningolni :)
"Van egy régi ökölszabály, miszerint ha egy teljes sebességgel dolgozó villanymotor fordulatszámát tíz százalékkal lelassítjuk, attól az élettartama kb kétszeresére emelkedik"
Kérdés, hogy amikor ezt az "ökölszabályt"' megalkották, számoltak-e már a műanyag alkatrészek/csapágyak öregedésével, vagy akkor ilyenek még nem voltak...
Valószínűleg az egyik. De ehhez tudni kellene a típusát. Ami titok.
Nem titok. Már írtam, Fisher. Egész pontosan FSAIF-NORD-123AE3. Csúcskészülékük, fűtésre. Oszt megbetegít (de legalábbis rohadt kellemetlen) a nem fűtött levegő kevergetésével, fújásával, fűtés címszó alatt.
Marha messze van tőlem. Messzebb fizikailag nem is lehetne itt. De mozgatja a levegőt fölöslegesen. És érezni, és zavaró. Vagy van valaki, aki télen szeretné, ha ventillátor keverné a levegőt körülötte? Az jelentkezzen és megsüvegelem.
Vészhelyzet ha gáz egyáltalán nincs, de villany van napi 3 órára :D
Vagy ha a rezsilimites gázmennyiség túllépése extrémdrága volna... vagy éppen gázra eltörlik teljesen és piaci áras lesz.
Ilyesmik. Jelenleg ilyen nincs szerencsére, így leginkább az átmeneti időszakban kéne menni pár hetet fűtésként, hogy lejjebb vigye a gázfelhasználást biztonságosan a még támogatott mennyiség alá.
Majd lövök fotót a lépcsőházas megoldásról. Lehet hogy elvetélt ötlet volt a szerelőtől oda előcsövezni. Még nem lehetetlen másik megoldást találni max nem lesz szép...
Az egyik szoba is elő van csövezve csak szenvedtek a gioszkartonban vezetni így a másikig nem vitték el.
A gree beltéri egység ventilátor motorja hivatalosan 1250/perc fordulatszámú, persze a szoftver soha nem járatja teljes fordulaton, talán még turbó módban sem. Ebben a kikapcsolhatatlan "helyi levegő forgatás" üzemmódban viszont a venti motor mindössze 130-at fordul percenként (tized fordulatszám!): gyakorlatilag nulla zaj mellett és majdnem nulla levegő áramlás: egy gyertyát/gyufát sem tud elfújni tíz centiről, csak meglobogtatja a lángját. Ennyire csekély légáramlást egész biztosan nem éreznél meg több méter távolságból.
Van egy régi ökölszabály, miszerint ha egy teljes sebességgel dolgozó villanymotor fordulatszámát tíz százalékkal lelassítjuk, attól az élettartama kb kétszeresére emelkedik. Ha ez igaz, akkor a tized fordulaton dolgozó beltéri ventilátorom a következő 200 évben nem fog újra cserére szorulni :)
Én ma JAPÁN napot tartottam, kültéri táp hiba miatt nem indul, és kaptam ajándékba egy Micsu 7kwost, az meg elhagyta a kültéri ventillátorát. (meghalt) kap újat. 85+áfa.....
De legalább ingyen volt, lesz belőle 7kwos inverteres hőszivattyú fűtésre.