Keresés

Részletes keresés

nemtöröltélki Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2224

Lidl -----> friss és nagyon jó pékárú, leveszöldség

Aldi -----> Kiváló banán és mandarin, Brinza, 21 napos tej

Szerencsére egymás mellett vannak!

Előzmény: újmóni (2223)
újmóni Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2223

Ja-ja...

 

Érdekes, hogy az aldiban simán visszacserélik a fehérneműt is.

 

 

Előzmény: Degeczi (2222)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2222

nekem is onnan jött a legtöbb

még szerencse, h a biciklis nadrágra nem alsóneműként tekintenek (pedig az), és vissza lehet vinni, mert ott pláne nem egyértelmű melyik lesz a jó

Előzmény: újmóni (2221)
újmóni Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2221

Egyetértek!

 

A sport cuccaik nagy része valóban kiváló minőség! Nekem a bicajos cuccaim legnagyobb része innen meg az Aldiból van. Sí aláöltözet, futónadrágok, kesztyű, stb. szintén. A minőség jobb, mint a Decathlonos alsó szegmens, az ára meg sokszor annak a fele-kétharmada.

 

Egyébként meg bármilyen ruhaboltba meugy az ember, egy-két eladólányka ugyanígy naphosszat hajtogatja a felpróbált-megnézett cuccokat.... A lidlben jellemzően csak a nap végén.

 

 

Előzmény: Degeczi (2220)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2220

nem bunkók: az S-M-L-XL méretjelölés nem mond eleget, ezért természetes, hogy idővel mindegyik méretből lesz kibontott példány, amit vki magához próbált méricskélni

 

attól még, h az ember tipikusan nem onnan szerzi be a ruháit, időnként jól jön pár cucc, kedvező áron jó minőségben: nálunk pl. biciklis ruhadarabok, kesztyűk, meleg zoknik jöttek már onnan

 

a Lidire alapozni ebben a témában egyébként már csak azért sem lehet, mert egy-egy ilyen termék évente 1x, jó esetben talán 2x jelenik meg...

Előzmény: fehér atléta (2219)
fehér atléta Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2219

Kár, hogy néhány hónapja megszüntették a "szombati szuper ár" intézményét

 

Továbbá nagyon unalmas, hogy az összes többi diszkontlánccal együtt a non-food termékekre fektetik a hangsúlyt a reklámújságokban. Nem tudom, kik használják öltözködésre a Lildt, én biztos nem. A dolgozókat pedig sajnálom, hogy a bunkó vásárlók után nekik kell hajtogatniuk és újracsomagolniuk a szanaszét dobált ruhákat.

újmóni Creative Commons License 2014.01.07 0 0 2218

http://nol.hu/gazdasag/a_lidl_volt_a_leghatekonyabb

 

persze ezt többféleképpen is lehet értelmezni.... :)

Úgy is, hogy költséghatékonyak a dolgozók, meg úgy is, hogy agyon vannak dolgoztatva.

 

 

caterina3 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2217

Kár, hogy ezt az akciót nem vettem észre! :-(  Ennyiért tényleg semmit nem kapunk a kutyának.

Előzmény: soppingfüggő (2214)
caterina3 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2216

Köszi!

Előzmény: újmóni (2212)
caterina3 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2215

Én is. :-)) Az rémlik, hogy a múlt év végi Metro-akcióban akciós volt a Wiesbauer, és az akciós ár volt kb. annyi, mint az Aldi és a Lidl prémium virslijének teljes ára. Akkor sima üzletben -- gondolom -- még több lehet.

Előzmény: újmóni (2211)
soppingfüggő Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2214

199.- volt a 750 gr-os lengyel virsli 31-én du. Először 800 feletti ára volt, aztán 279, és végül lett a 199... A műanyagot lehúzva ott maradt fehérebben a márka "árnyéka", de a kutyának nagyon ízlett így is!

v_peti Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2213

Na ja, igazad van, én is láttam már durva árkülönbségeket!

 

 

Előzmény: H_G (2208)
újmóni Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2212

Már csak a tárolt verziót találtam meg a honlapon.

Előzmény: újmóni (2211)
újmóni Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2211

Valszeg igen....

De én már sose tudom az eredeti árat (listaárat??), mert csak akkor veszek, ha épp le van értékelve. :))

 

Most két ünnep között a Lidlben is le volt akciózva a 899-es bécsi virsli 599-re (400 g-os).

 

Ha jól emlékszem, a hiperekben 2000 fölött van a kilós ára.

Előzmény: caterina3 (2210)
caterina3 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2210

De Wiesbauerként drágább, nem? Legalábbis úgy rémlik.

Előzmény: újmóni (2206)
újmóni Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2209

Sajnos így van! :-(

 

Kétszer drágább a Lidl itthon, mint Angliában

Igazán súlyos lehet a válság, ha az Egyesült Királyságban feleannyiba kerül a kaja a Lidlben, mint Aprajafalván: Megnyitottam a Lidl angol és magyar honlapját először örömmel láttam, hogy ugyanazok a termékek vannak akcióban nálunk és ott. Konkrétan ázsiai ízek. Örömöm[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

Az aldi topikon is rendszeresen hozzák az olvtársak az összehasonlítást. Sokszor 70-100% a különbség. A mi kárunkra.

:(

Előzmény: H_G (2208)
H_G Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2208

Ezt mindig is beszámítottuk (visszakeresheted akár több évre), az árkülönbség sokkal nagyobb.

 

Előzmény: v_peti (2207)
v_peti Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2207

Jó, de ne feledjük azt sem, hogy sógoréknál az ÁFA általában 10%, néha 20, míg idehaza szinte mindenre 27%+ott a chipsadó!

Előzmény: H_G (2202)
újmóni Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2206

Az Aldi virslijét (a bécsit, a minőségi fajtát) a Wiesbauer-Dunahús gyártja. Tök ugyanezt lehet kapni a hiperekben és egyéb boltokban "Wiesbauer" logó alatt.

 

Előzmény: Karol Y (2205)
Karol Y Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2205

Akár, vagy szolgáltatókkal kapcsolatban is lehetne ilyet csinálni.

Az ebben a szép, hogy ha elég jól fel van töltve az adatbázis, abból nagyon okos dolgokat ki lehet hozni. Pl, ha maradunk az élelmiszer-vegyiáruk témánál, akkor ha fel lehet tölteni fényképet is az összetételről, OCR-ezés után azt is hozzá lehet adni az áru jellemzőihez. Ezzel lehetővé válna válogatni mondjuk a guargumi nélküli mustárok között vagy ki lehet szűrni az azonos beszállítótól vásárolt márkatermékeket (pl. a CBA-ban is van szerintem ugyanolyan bécsi virsli, mint ami az Aldiban is, a kettő szerintem csak a fedőfóliában különbözik)

Ha a bolt megadásánál rá lehet helyezni valamilyen google-ös térképre, és meg lehet adni a nyitvatartási időt is, akkor lehet olyan keresést indítani, hogy pl. a mostani tartózkodási helyemhez képest hány bolt van most nyitva 5 km-en belül (és még azt is, ahol lehet kapni mondjuk 60% feletti csokoládét, és mennyiért)

Vagy az áruk beküldésénél meg lehetne adni azt is, hogy most éppen akciós, ezzel az akciókra vadászóknak lehetne segítséget nyújtani.

Előzmény: caterina3 (2204)
caterina3 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 2204

Ez szerintem nagyon jó ötlet, és nem is kizárólag a bolthálózatokra vonatkozóan lenne hasznos ilyen, hanem például a bankokra is. Azt olvastam, az OTP is kedvezőbb feltételeket kínál a határon túl.

Előzmény: Karol Y (2203)
Karol Y Creative Commons License 2014.01.02 0 0 2203

Attól tartok, elnyelte a hozzászólásomat ez a remek fórummotor, jóval rövidebben újrafogalmazom akkor:

 

első lépésben lehetne csinálni egy weboldalt, ahova az adott bolthálózat (CBA, Lidl, Aldi, Spar, Auchan, Tesco) azonos áruinak lehetne megadni az adott országban tapasztalt árát. Kellene hozzá rengeteg önkéntes, akik meg tudják mondani, hogy egy adott országban egy bizonyos árura milyen adók rakódnak (a nettó ár kiszámításához), segítenek feltölteni a megegyező áruk listáját, és végül az adatbázisba feltöltik, hogy az adott ország adott boltjában mennyiért vették az adott árut. (amit automatikusan át is számolna az adatbázis nettó árra).

Csak az eleje nehéz, elég önkéntest találni, illetve a domaint lefoglalni, beállítani a szervert, ha már elég sok adat van az adatbázisban, az már elég sok érdeklődőt vonzhatna ahhoz, hogy pár reklámmal önfenntartó legyen az oldal.

És ha van egy elég teljes, közismert adatbázis, ahol tisztán látszik az árkülönbség a hazai és külföldi boltok között, az jelenthet akkora nyomást a hálózatra, ami miatt maguktól mérséklik a különbséget. Vagy ha nem, erre már lehet alapozni egy bojkottot.

Előzmény: H_G (2202)
H_G Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2202

"A szokásos vásárlói lehetőség, azaz a konkurencia választása ebben az esetben nem működik,"

 

Egy vásárlóval nem, de ha itt is olyan erős fogyasztói egyesületek lennének, mint a németeknél, azok tudnának olyan ultimátumot adni, hogy ausztriaival megegyező árak vagy (szinte) senki nem vásárol ott egy hónapig, és egyenként levadászhatnánk ezeket a láncokat. A németekkel azért nem lehet így piszkoskodni, mert képesek összefogjni.

Előzmény: Karol Y (2201)
Karol Y Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2201

Igen, mindent annyiért adnak el, amennyiért el lehet adni, függetlenül a bekerülési ártól - így lesz pl. a darabonként 20 forintos tesztcsíkból egyesével csomagolva 700 forintos...

Nem tudom, mit lehetne tenni ebben a helyzetben, esetleg az államnak megvan az a lehetősége, hogy kifejti a cégek képviselőinek, hogy amennyiben az árszint nem közelít a szomszédos országokéhoz (persze az adóbeli eltérésekkel kompenzálva), akkor annyi új adót fognak kapni, hogy garantáltan rosszabbul járnak.

A szokásos vásárlói lehetőség, azaz a konkurencia választása ebben az esetben nem működik, fmcg-t meg irreális lenne rendszeresen külföldről beszerezni, kivéve a határ mellett élőket.

 

v_peti: attól még lehet kartell, egy a diszkontoknak, egy a többinek.

 

Előzmény: újmóni (2196)
caterina3 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2200

Ez durva. :-(

Előzmény: újmóni (2198)
v_peti Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2199

Nincs kartell! A CBA-COOP-Real ca. 20-30%-kal drágább, mint a TESCO! A Spar is drágább ca. 10-15%-kal!

Előzmény: Karol Y (2193)
újmóni Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2198

Sajnos most csak aldis összehasonlításom van:

 

http://www.hofer.at/at/html/product_range/2744_26763.htm

 

1,29 EUR

 

Nálunk 649 ft ugyanez a mogyoró - akciósan!. Egyébként 799. :(

http://www.aldi.hu/hu/html/product_range/2744_40110.htm

Előzmény: caterina3 (2197)
caterina3 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2197

A konkrét adatokra már nem emlékszem, de volt itt is szó erről, az biztos, emlékszem rá. Eléggé felháborító ez az egész, különösen, ha az átlagjövedelmek különbözőségét is figyelembe vesszük.

Előzmény: újmóni (2195)
újmóni Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2196

A másik topikban már kifejtették. Köze nincs a valós költségekhez az itteni áraknak. A piacon lévő versenytársakhoz idomulnak, max. 1-2 forinttal mennek alájuk. Ők is profitmaximalizálnak.

 

 

 

 

Előzmény: Karol Y (2193)
újmóni Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2195

Korábban szoktak ide olvtársak linkelgetni osztrák-magyar árkülönbségeket is. Vagy az az aldi topikban volt...? Már nem is emlékszem pontosan... Mindenesetre ott sem az áfa-különbséggel olcsóbbak kint bizonyos cuccok. Hanem sokszor 50-70%-kal!

Pl. a karácsonyi szezonális kínálatban lévő mandula és tsai.... Nálunk 699 - kint meg 1 - 1,30 EUR között...

 

 

Előzmény: caterina3 (2192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!