Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2007.11.19 0 0 253
nagyon köszi
Előzmény: peppino (249)
Di_ti Creative Commons License 2007.11.19 0 0 252

dreamer!

Én egy 89-es régi Foris belépőt őrizgetek még a mai napig is!!! :-) Ha sikerül valakivel beszkenneltetnem énis feldobom majd ide!

Ezt az oldalt láttad már?

http://www.fortunagold.co.hu/ 

Nagyon jó régi Foris képek is vannak feltöltve!!! Pl. rögtön az elsőn kedves Alex barátom van, és feltünnek a régi arcok is!

 

peppino!

A Szelektíves bulin sajnos tényleg kevesen voltunk, de engem a Sugar Hill mindenért kárpótolt!!! És hát a Szabi is nagyon jól nyomta!!! De annyira elhúzódtak a koncertek az eredeti tervhez képest, hogy utána már alig maradtak egy páran táncolni! Az viszont tök pozitív volt, hogy egy pár percre lejöttek közénk mozgni a Sugar Hill-esek!

 

Nekem a tavalyi dec. 30-i buli sem jött be már anniyra....pláne, hogy a VIP-s vendégek a "teraszon" szinte többen voltak mint a parketten?!

Meg az a nyomakodás a bejáratnál....szóval erősen gondolkodom hogy idén elmegyünk-e?!

 

Üdv,

Di_ti

 

 

 

Előzmény: dreamer1 (251)
dreamer1 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 251
dreamer1 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 250

ÉS IGEN!

 

Ha tudnátok,hányszor irtam be a Google-ba, hogy Fortuna Dance Cafe; Fortuna Discoteque és nem találtam egy igazi infókat tartalmazó oldalt.

 

Ahogy elnézem ennek a topiknak is lemaradtam az aranykoráról, merthogy nem most volt 2003 amikor útjára indult a topic.

 

Rengeteg fortunás élményem van nekem is.

Sőt  mi több régi foris kaviaim is vannak mp3-ba grabbelve.

Igaz ami igaz a minőségük nem igazán mondható jónak, de egy magamfajta Fortuna őrültnek még ilyen rossz minőségben is kincset érnek.

Vannak régi BAKelit epizódjaim is (aki tudja miről beszélek az értékelni fogja) videókazikon. Igaz azokat nem volt energiám bedigitalizálni, de megnyugtat a tudat, hogy van és kész.

Néha előveszem leporolom, belenézek.

 

Megvan továbbá a tavalyi Dokk Cafe-s 20 éves a FORTUNA-buli teljes 300 perces  hanganyaga az összes régi klasszikussal kiváló minőségben.

Na meg egy csomó beszkennelt régi party meghívó a foriból.

Ha tudtok tárhelyet ahová feltölthetem ezeket a dolgokat akkor nagyon szívesen megosztanám veletek.

Nem hencegni akarok ezekkel a dolgokkal, csak annyira jó érzéssel tölt el, hogy találtam egy olyan helyet ahol ugyanolyan emberek vannak akinek hanonló kis gombóc jelenik meg a torkában ha meghalják azt a szót FORTUNA.

peppino Creative Commons License 2007.10.28 0 0 249
Előzmény: Fatboy Slim (246)
peppino Creative Commons License 2007.10.28 0 0 248

Voltam ezen az eseményen, bár nem ájultam el. Ismét tudatosult bennem, hogy ez egy nagyon rétegzene. Alig voltunk párszázan, néhány ember lézengett a színpad előtt. A csapat jó volt, hozta a formáját, tetszet a "yo motherfuckers, we're having technical difficulties" beköpés az elején a DJ-től. :P

 

Az este viszont ott voltam a Barokko-ban, ahol Schulz megint Fortuna Classic-ot nyomott, és hát azért itt sem voltunk sokan, Schulz fénye is kezd kopni. Mostmár azért kevés egy Delegation, Pasadenas, Edwin Starr sorozat, bár tudom, hogy ez a Fortuna Classic védjegye.

Szerény véleményem, hogy azért néha kell újítani, be lehet tenni egy De La Soul-t, esetleg egy Sing Hallelujah-t és nem kell hagyni pörögni egy átdolgozott radio edit-et 8 percig. De ez az én véleményem, és a 3 long island iced tea hatására azért jól éreztem magam.

Előzmény: Di_ti (247)
Di_ti Creative Commons License 2007.09.25 0 0 247

Sziaztok!

 

Aki szereti a Funky mellett az Oldschool, Break, Hip-hop és Rap zenéket annak ezúton ajánlom figyelmébe a következő októberi rendezvényt, főleg a Sugar Hill Gang miatt!!!!!!!

 

 

És persze, aki még nem ismerné, az ABSZOLUT RÁDIÓT is a 97,3as frekvencián!!!!!

 

Üdv,

Di-Ti

Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.26 0 0 246
énnekem is van egy csomó és azzal küzdök, hogy kazettáról átnyomjam őket mp3 formátumra...
Előzmény: A.Gabesz (197)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.07.18 0 0 245

Mi Schulz honlapja?

vagy ki tud helyet, ahonnan zenéket lehet tőle letölteni?

HotelSzocreál Creative Commons License 2006.12.28 0 0 244

Szia!

 

Annak idején, mikor rátaláltam erre a topikra én is - mint szerintem sokan mások is innen - Dr.Oetker oldaláról szedtem le a foreszos zenéket. Otthon tartom a gépen egy nagy becsben tartott Fortuna c. mappában:)

Előzmény: mylitta1 (243)
mylitta1 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 243
Szia Di_Ti!

Köszönöm az infot, már körbe is kürtöltem az ismerősöknek!

Az zavart meg a helyszínnel kapcsolatban hogy pestiestben meg a partypeople oldalán is az van hogy DOKK Club, csak a Dokk honlapján láthatóan nem tudnak Róla:))) nem is értem, de a lényeg hogy lesz!

A képek nagyon jók:)
Sajnos és soha nem voltam az eredeti Fortunában ( még eléggé fiatalocska voltam:))) csak 6 éve fertőződtem meg a Fortunás zenékkel és 12.30.-ai bulikkal:)))))

Egy korábbi fórumos beszélgetésben láttam írtatok a Fortunás Cd-k ről...
Nekem az van meg amit a Palacban vettek fel.... de sajnos abből is csak 1 cd!Csak 2 cd készült Fortunás bulikról????

Üzletben belehet ezeket szerezni egyáltalán?

P.
Mylitta

Előzmény: Di_ti (242)
Di_ti Creative Commons License 2006.12.28 0 0 242

Szia Mylitta1!

 

Rendhagyó módon a Millenáris Teátrumban lesz idén megtartva!

 

Itt van az esemény honlapja:www.fortunagold.co.hu

 

Tök jó régi fényképek is fel vannak töltva!

 

Puszi,

Di_ti

mylitta1 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 241
Sziasztok!

Hol lesz a 12.30-ai Fortunás buli?????

Mylitta
haimai Creative Commons License 2006.12.22 0 0 240

Juj de jó KÖSZI!!!! Szerintem ez az amit mondtál. Az e-mailem napelem@freemail.hu

Nagyon megköszönném ha megkeresnél és megbeszéljük a részleteket!

Előzmény: Di_ti (238)
Di_ti Creative Commons License 2006.12.15 0 0 239

Na, azért még is csak sikerült infót találnom, annak akit érdekel:

 

2006.12.16. Classic FORTUNA Funky Party DÄN VON SCHULZ -al A Helyszin:Globe Royal Klub III-ker Csemete u.5. (Kolossy térnél) Kapunyitás 22:00-kor

Jegyek elővételben már kaphatók: 2000FT

III ker. Bécsi út Koffein kávézóban a Leroy mellet
VII ker Szövetség utca 23.StreeStones ruhaboltban

Helyszínen 2500FT

 

Pusszantás,

Di_Ti

Di_ti Creative Commons License 2006.12.15 0 0 238

Szia Haimai!

 

Én nem tudok semmilyen közös kiadott lemezről! A Delegation pedig egy népszerű együttes neve, akit 97-ben meghívtak egy Fortunás partyra a Palace-ba, szerintem az ismerősöd erre gondolhat!

Ha igen, akkor ez a buli CD (2db) nekem megvan, ha kell át tudom venni!

 

Egyébként azt hallottam, hogy  holnap valami Fortunás bulit csinál a Schultz és hogy a részleteket az IWIW-en valami "úszómesterpeti"-től lehet megtudni.

Én sajna nem vagyok fenn az IWIW-en, igaz családi okok miatt nem is tudnék most menni erre a bulira. Én a 30-i Bakay féle bulira gyúrok!

 

Puszi,

Di_ti

haimai Creative Commons License 2006.12.12 0 0 237

Sziasztok!
Szükségem lenne régi Fortunások segítségére!
Természetesen kifizetem-honorálom stb.
Egy barátom nagyon rég óta keresi a Fortunás zenéket, valójában már fel is adta hogy valaha meghallgathatja a kedvenc albumát. Annyit mondott nekem, hogy DJ Bakay és Schulz kiadott egy albumot, lehet hogy "delegation" címmel? Ne haragudjatok hogy hülyeségeket írok, én nem értek hozzá csak emlékezetből írom ezeket. Ti biztos tudjátok hoy miről van szó!

Szóval nincs meg valakinek? Nem baj akármilyen recsegős minőségben is.. Ha csak valami információt tudtok, azt is nagyon megköszöném!

napelem@freemail.hu

Oregon (TM) Creative Commons License 2006.09.01 0 0 236
iwiw.hu -n van fortuna user.
Előzmény: Cesare Paciotti (234)
Oregon (TM) Creative Commons License 2006.09.01 0 0 235
droetker-rel anno cserelgettem zeneket. o is itt van?
O-t aszem nem ismerem szemelyesen csak a netrol, de lehet, hogy tevedek :)
Előzmény: Di_ti (230)
Cesare Paciotti Creative Commons License 2006.08.31 0 0 234

Szia Di Ti!

 

Így van ahogy mondod Szalmás Peti azt hiszem a Népszabadságnál volt(van?)mint fotóriporter.A Gülü,ha egyre gondolunk pár házra lakott a Petitől.Közösen is mozogtak,mozogtunk.Ami megragadt bennem a Hild téri "bemelegítések",a Szalmás meg pont ott dolgozott egy képelőhívó stúdióban több műszakban.Így kiesett a melóból mi meg már ott piáztunk csapatostul a padokon.Zenei stílus?Mit vársz,szerintem a régi arcok közül sokan "haladtak" a korral...Nem baj ez jó így.Van egy kis belterjesség még mindig ebben a Foris dologban.És pár névből,helyből úgyis leveszi az ember azt akinek köze nem volt a dologhoz.Írtad,hogy visszaolvastál a topicban.Találhattál ilyeneket...Zenére visszatérve én is egy kicsit elkalandoztam,főleg az olasz zene felé(Antonacci,Nek,Pausini)elég gyakran járok ki és becsípődött a zenéjük.A "gyökerek"azért állandóak,úgyhogy köszi a linket!!!

Műlyégre nem jártam,de jégkorongmeccsre annál többet.Még eszembe jutott néhány név:Hornyák Zoli,Kántor Krisztián,Gatya,Gál Józsi.

Most ennyi jött ki.

 

Szió,

C.P

 

Előzmény: Di_ti (233)
Di_ti Creative Commons License 2006.08.31 0 0 233

Ja, és amit elfelejtettem megírni, hogy milyen botrányos a mostani rádiók zenei kinálata! Amíg volt, az Extreme-et hallgattam, a Klamancsek Krisztián bénázását disco és funky ügyben és a Szelektív hallást. Mára már csak ez maradt, ez is csak online, és itt is inkább hip-hop, break megy és csak ritkábban old school és funky, de még mindíg ez a legjobb. Hihetetlen, hogy ami érdekes és változatos kínálatot adott mint az EstFM, a Tilos és az Extreme az mind megszünt..... hát ennyit a főváros zenei izléséről....

http://217.27.219.33:80/ Itt most éppen a Road-block meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

A nosztalgiázáshoz az is hozzátartozik, hogy engem a Foriba először az a csapat vitt fel, akikkel a Műlyégre jártam, meg a Palára.

 

Na, mára eldugultam.....

Di_ti Creative Commons License 2006.08.31 0 0 232

Szai Cesare!

 

A Szalmás Peti nekem is beugrott, ugye jól emlékszem Ő újságíró-fotós lett?! Egyszer-kétszer találkoztam vele anno a Gilotine-ban, egy kezdő szinész haverjával nyomult akkor. A két Guszti közül a magasabb valóban ült, ezt én is így hallottam, de aztán egyszer évekkel ezelőtt összefutottam vele a Közgáz előtt egy pár szóra. A Gubcsó Balázzsal a Szigeten találkoztunk 2 éve, Ő a Roxy ügyvezetője volt akkor.

Igazából az a nagy gáz, hogy a nevekre alig emlékszem , de az arcok annyira előttem vannak, mintha csak tegnap lett volna....... És azóta sem buliztam soha olyan jót, mint abban az időben, akár hetente 3x is. Valahogy soha nem volt unalmas. És azt imádtam benne, hogy ha éppen nem dolgoztam és nem is jártam senkivel, akkor is felmehettem "egyedül", mert a megszokott társaság ott volt és volt kivel táncolni még akár lassúzni is, nem kellett ott bután ácsorogni, amíg lement az az 1-2 szám. A mostani fiatalok szerintem ilyet el sem tudnának képzelni, hogy a buli kellős közepén lelassuljanak, pláne hogy a legtöbbje ma már igazából táncolni sem tud a szó klasszikus értelmében. Hű, ez most úgy hangzott, mint ha valami őskövület lennék, de pl. a férjem 7 évvel fiatalabb nálam, ebből a korszakból teljesen kimaradt, és egyszerűen nem tud lassúzni, meg egyéknét táncolni sem nagyon.... Jól beválasztottam :-) !

Nagyon jó lenne összejönni a régi arcokkal, mondjuk a 30-i Dokkos előszilveszteri bulin és behozni a sok éves lemaradást!

 

Puszi,

Di_ti

Előzmény: Cesare Paciotti (231)
Cesare Paciotti Creative Commons License 2006.08.31 0 0 231

Szia!

 

Örömmel olvastam az élményeid és az ismerős neveket.Én 89-től jártam fel Foriba.Uby,Sajó,Szalmás Peti,Zita pár név a "csapatomból".Akiket írtál névről,vagy személyesen szinte mind ismertem.Gülü(ha egyre gondolunk)a József Attilán lakott.Guszti kettő volt,"fekete" és "vörös".Az előbbi azt hiszem ül.A másikat régebben láttam Fradi meccseken.Nagyon penge dolog volt.Szerinted a mai éjszakai életből kire fogunk emlékezni 20 év múlva?Itt voltak egyéniségek.A sznobizmus ellenére itt volt stílus.Mind zenében,mind öltözködésben.

Jó,hogy írtál.Rázzuk fel a topicot!

 

Cesare Paciotti

Előzmény: Di_ti (230)
Di_ti Creative Commons License 2006.08.30 0 1 230

Sziasztok!

 

Sajnos én csak most találtam erre a topicra, de sikerült gyorsan vissza is olvasnom.

Én régi Fortunás vagyok, 86 nyarán voltam ott először, és az első átépítésig jártam oda, mert nekem akkor sem feküdt túlzottan a tuc-tuc stílus, amit akkor kezdett el nyomni a Schultz.

Az én helyzetem azért volt különleges, mert egy ideig dolgoztam is a Foriban, hátul a paraván mögött mosogattam, csináltam a szendvicseket és nyomtam ki a gépből az üdítőket, az állandó pultos csapatba sajnos nem "fértem be", túl alacsony voltam a legfelső piás polchoz. De ettől függetlenül imádtam ezt a melót! Azon túl, hogy amikor éppen nem volt mit csináni, kint mulattam a haverokkal, és hogy az akkori párom leszedőként dolgozott velem, nagyon jó volt a csapat, és még jó pénz is volt! A Matyival meg a Zsolttal annyira jóban voltunk, hogy a buli előtt, amikor már bepakolták a bakeliteket, megengedték, hogy felvegyünk kazettára magunknak, sőt 1-2 buli felvételt is kaphattunk. Ezek sajnos azóta szinte hallgathatatlan minőségüre romlottak, de a 97-es Palacos buliról, meg a 2004-esről is sikerült CD-t szereznem!

A régi bandából nagyritkán futok csak össze arcokkal (Csepparcú, Kengurú, Gubcsó Balázs) a Szigeten, meg egy-egy Classic partin. De akikre igazán kiváncsi lennék mint, Alex (Ő kezdte a citromkarika feldobálást), Gülü, Kabács Karcsi, Guszti ( ebbe a bandába jártak az ikrek is!) Ők teljesen eltüntek.... Pedig de jó is lenne egy jót bulizni velük! Droetker a régebbi oldalakon említett még egy pár nevet ebből a bandából, de ahogy láttam már régen nem írt. Vagy csak más néven ír?!

Én a Palace-ban a 2004-es bulin voltam, ami szerintem fergetegesre sikeredett, és 2 Dokkos előszilveszteren, ami szintén nagyon jó volt! Idén is erre az alkalomra várok, bár most 15-én elmentünk a Rióba is, de ott a Schultzon kívül senki ismerőst sem láttam, a nagy többségnek sajnos gőze sem volt arról mit őrjöngünk egy páran ezekre a régi nótákra?!

 

Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett a hsz-em, de úgy megörültem ennek a topicnak!

 

Puszi,

Di_ti

 

peppino Creative Commons License 2006.08.29 0 0 229
Nagyon köszi!
Előzmény: A.Gabesz (228)
A.Gabesz Creative Commons License 2006.08.28 0 0 228
The Pasadenas - Tribute (right On)
peppino Creative Commons License 2006.08.28 0 0 227

Sziasztok,

 

Nem tudja valaki, hogy a Fortuna Classic Mix 2 -ben ki játsza a 11. számot Ride on, ride on refrénnel? Közvetlenül a Mezzoforte Garden Party-ja után.

Előre is köszönöm.

Ha valakit érdekel, ebből a korszakból sok tíz gigányi anyaggal rendelkezem.

Oregon (TM) Creative Commons License 2006.08.06 0 0 226
Edusso: funky.hu emilek nem mennek, mert vasi ujrahuzza a szervert, bar azt hiszem atrakom a sajat szerveremre azemilt, is, csak nem tom kinek mi volt beallitva.
Oregon (TM) Creative Commons License 2006.08.06 0 0 225
a buli finoman szolva is k.b.szott szar volt.
masfel orat nyomta schulz, abban is "lakossagi funky"-t nyomott, sot! inkabb amolyan lakossagi retro-t.
brrrrrrrrrrrrrrr. nagy hiba volt lemenni. palace-ba mar nem megyek. nem az lesz az ev bulija. az ev bulija meg mindig dec. 30.

palace megbizhatatlan, dexion meg paritya. balaton meg furdesre van es nem fortuna partira.
Előzmény: Edusso (221)
A.Gabesz Creative Commons License 2006.08.06 0 0 224

Felhivtam őket....Beugró 3000, és Schulz valamint Lauer játszik....
Állitólag csak a Palace záróbulira lehet venni jegyet elővételben, de ezt nem tudták megerősíteni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!