Keresés

Részletes keresés

bélféreg Creative Commons License 1999.10.05 0 0 14
Ja, a JVC-nek kicsit macerásak a beállításai, de legalább vannak, mert a legtöbb digitális gépen egyáltalán nincs. Például az említett Mavica-kon, amik tényleg jók (nagy kijelző, Stamina, lemezes mentés), de semmi beállítás nincs rajtuk (exp. idő, blende, fehérszint, stb.). Legalábbis az általam használt típuson nem volt.
Személyes véleményem az, hogy a digitális fényképezőgépek elsősorban weblapok készítéséhez hasznosak (én is erre használom), családi fotóalbum vagy profi (értsd nyomdai) feladatok kiszolgálására nem alkalmasak még az igazán profi gépek sem.
Előzmény: herceg (10)
moga Creative Commons License 1999.10.05 0 0 13
Egy kis segítség a különböző kamerák technikai leírása : Umbrella - Digital Imaging

moga

Zack Daych Creative Commons License 1999.10.05 0 0 12
Lehet hogy nem a témába vág de lehet hogy tudtok segíteni.
Mivel egy kölcsön kapott Sony Mavica-val elég sok képet készítettem és nem szeretném a színes nyomtató koptatni, tudtok e olyan fotó szaküzletet ahol ezeket a digitális képeket lehet előhívatni.(lemezről)
Előzmény: Sir Balambér (11)
Sir Balambér Creative Commons License 1999.10.05 0 0 11
Sziasztok Polgärtärsak!
Lassan 3 honapja hasznälok egy SONY mavica FD88-at HP DJ 2000-es nyomtatoval. 1280x1024 es max felbontässal szeretem hasznälni. Ha megtelik a floppy (5 felvetel), elöveszek egy ujat a zsebemböl. A kepek nagyon szepek, a szinek teltek, es ha egy a/4 es felére nyomtatok akkor a felbontasra sincs panasz. (Mondjuk a nyomtato is szerepet jätszik ebben). A fotopapir hatäsära az egesz csillogobba välik, bär a szinek nem lesznek szebbek. Mindenesetre én sima papiron is jonak talälom. Ugy kb 15mp MPG et is lehet vele rögziteni, de ez inkäbb csak jätek... Ami viszont buli az az, hogy van tv kimenete, es a kepek-videok a tv-n is megnézhetök. (Es a netmeeting-el is hasznälhato mint videokamera). Ha kikapcsolja az ember az LCD vilägitäsät (zärt terben nem ajänlott) akkor az akku is egesz jol birja. (amugy az iszoldäban van egy kep a häziällatomrol, az is ezzel keszült)
SZoval annak javasolt, akinek fontos az egyszerüseg (a floppy miatt nagyon könnyü a hasznälata). Bär pont a floppy az egyik hätränya is... (Nem lenne rossz bele egy 320 Mbyteos vinyo pl. :-)
Most kb 190000 Ft + ÄFA az ära.
Amugy a videfelvetel is hasznälhato mondjuk dokumentäläsra (pl. egy gepsor beüzemelesenel, stb.)Es nem kell videodigitalizälässal vergödni...
Itt a festöi Rajna videken a kirakatok fele-3/4 resze mär digi kameräkkal van kibelelve.(ätlag 1000-1500 DM ert) Kaphato olyan is (250DM) amelyik majdnem PC kärtya meretü igaz, csak 320x200 as felbontäst tud.
Nekem a Canon egyik USB-s tipusa a szimpatikus.
Remelem mondtam valami hasznosat is.
herceg Creative Commons License 1999.10.05 0 0 10
Hi,

nekem is JVC-m van, a gondom az, hogy manual beallitasnal nagyon lassan frissit. Automatam viszont nem mindig talalja el a jo fenyviszonyokat (zart terben), vaku meg tul eros (pedig 0-n van).

Előzmény: bélféreg (1)
skazz Creative Commons License 1999.10.05 0 0 9
Szevasztok!
En egy Epson PhotoPC600-ast nyuzok, ami ugyan tud 1024-es kepeket csinalni, de kepernyon nezegeteshez, weblapra rakashoz jobbnak tunik a 640x480. Es ekkor kb. 50 kep fer a memoriajaba.
A kepminosege nem az igazi, mert az optikaja olyan, mint a legolcsobb filmes gepeke, de amire nekem kell, arra ez eleg. Kivaloan lehet vele mikroszkopos kepeket csinalni, csak ugyesen kell megcelozni a mikroszkop okularjat ;-)
Egy igazan nagy banatom van vele: a kijelzo percek alatt lezabalja meg a titan/uranium fejes elemeket is, es akku nem jo bele. Kicsit kenyelmetlen a ket laposelem a hatuljan, mint anno a Szokolon (ez csak vicc volt).

Szinten Epson, Stylus Color 600-as nyomim van, fotopapirra nyomva rossz szemeim elott kb. 40 cm-re tunik el a kulonbseg a fenykep es a nyomtatott kep kozott.

Udv,
Skazz

Mr Spock Creative Commons License 1999.10.05 0 0 8
Nem hiszem hogy sokakat erdekelne, de en most mar eleg hosszu ideje hasznalok egy Sony Mavica FD-5 ost. Csak 640x480-as a felbontasa, de floppy diskre veszi a kepeket, es ez rendkivul kenyelmes sok szempontbol. Es persze vannak ujabb modellek, amiknek megapixeles felbontasa van. Aki akar kerdezni, kerdezzen.

Gabor

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.04 0 0 7
Elofordult nalam egy Olympus Camedia. Szerintem allat gep, meg en is nagyon szep kepeket keszitettem vele. Ami szamomra a lenyeg, rossz fenyviszonyok kozott es kozelrol (ertsd: 4-5cm) is tokeletes kepet keszitett. Nagyjabol ilyesmiket tud: 4MB-os kartya, 2,1(?)M pixeles chip, 1280x1024-es max felbontas (tud meg: 1024x768, 640x480) tomoritett/tomoritetlen kep (JPEG/TGA), TV-re kotheto + a sima fenykepezogepek osszes tulajdonsaga. Hagyomanyos geppel (ertsd: egy atlag szinvonalu fenykepezogep) szerintem nem lehet olyen kepeket csinalni, mint egy ilyen digitalissal. A kozel foto minosegu kepek eloallitasahoz szerintem eleg egy Stylus 300 is, persze fotopapirral.
NaNe Creative Commons License 1999.10.04 0 0 6
A Kodak nagyon jó és tényleg jó a supportja külföldön és itthon egyaránt.
Tavaly az év digitális fotóját a Kodakkal készítették.

NaNe

geszthi Creative Commons License 1999.10.04 0 0 4
Kedves Piszkos fred!

Ez a kilog a kepernyorol dolog erdekelne egy kicsit. En jelenleg ugyanis ugy talalom még (egy jo ideig) jobb minosegu ha normal fenykepet scannelek be es ugy is orzom meg oket. Szoval ott raaltam a 15`` monitoromon a teljes kepernyos meretre (1024*786 felbontasra beallitva)[ lehet hulyen irom le amit akarok, de nalam ez normalis foto meret 200dpi-s bescanneleset jelenti, 75dpi a valodi meretet adja kb vissza egy HP scanjet 5200c-vel].

Szoval mekkora meretu a kepernyodon az 1200felbontassal keszitett kep? (termeszetesen 1024*786os felbontasra beallitva a monitort. 800*600 is teljesen kilog?)
Es mennyi kepet tudsz tarolni a gepben a nikon950-sel ha csak 1600 felbontassal tud dolgozni?

Hasonlitottad-e az igy keszitett kepeket ossze azzal amit normal fotorol scannelve keszitettel? Milyen ahhoz viszonyitva a minosege (en eddig mindig ugy talaltam a kozlebe sem ernek ma meg)

Ugyanis amilyen gepeket en lattam az nem csinalt teljes kepernyos felvetelt hanem jobb esetben a kepernyo negyede volt a monitoron (mondjuk ez csak egy 800dpi-s gep volt. Mar ez is a gyengus szerintem, ha jo minosegu kepet akarsz).

En meg ugy szeretem nezni ha a teljes kepernyon van a kep.

Előzmény: Piszkos Fred (2)
division by zero Creative Commons License 1999.10.04 0 0 3
töltsd le pl az ACDSEE képnézegetőt, az bármilyen méretű képet be tud "zsúfolni" az aktuális felbontásba, innen
Előzmény: Piszkos Fred (2)
Piszkos Fred Creative Commons License 1999.10.04 0 0 2
Nekem a Nikon 950-essel csak az az egy bajom volt, amikor gepet valasztottam, hogy a max felbontasa 1600x1280 (ez meg onmagaban nem lenne baj), es nem lehet ezt lejebb tekerni 1280x1024-re vagy 1024x768-ra. Pedig a digitalis fenykepeket azert az ember a legtobszor megiscsak a kepernyon nezi, nem papiron. Nekem meg nem bir a gepem 1600-at, es igy idegesito lenne, hogy nem latom a teljes kepet egyszerre, hanem huzigalni kell. A 850-est, ami meg meg csak 1200-as felbontasu volt mar nem gyartjak. :-(((
Ugyhogy vegul egy Olympus D400-at vettem, es elegedett vagyok vele.
bélféreg Creative Commons License 1999.10.04 0 0 1
Azért ez a rövid hozzászólás, hogy végre egy topic anélkül indulhason, hogy valami bölcsis nullásozna itt. Az alant említett típust nem ismerem, de a "fotóminőségü printout" az egy kicsit túlzás, bár tény, hogy elég sok féle-fajta gép van és mind más. Nekem egy JVC-m van, ha van olyan kérdésed, amire esetleg tudok válaszolni szívesen teszem.
bélféreg Creative Commons License 1999.10.04 0 0 0
Nekem van.
chipichape Creative Commons License 1999.10.04 0 0 topiknyitó
Mostanában tervezem egy digitális kamera beszerzését. Némi körbejárás után egy Nikon Coolpix 950-es van tervbe véve. A legtöbb teszt szerint ez (és a többi 2 Mpixeles kamera is) fotóminőségü printout-ot produkál egy jó printeren (pl. EPSON 750). Mindenesetre érdekelne, ha valakinek már van tapasztalata a digitális fényképezés területén...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!