Keresés

Részletes keresés

Sir Balambér Creative Commons License 1999.10.07 0 0 36
ket p (floppy) es kerdöjel "?" a mondat vegehez utolag mellekelve..
Sir Balambér Creative Commons License 1999.10.07 0 0 35
Ühümm, en is a Cebiten szurtam ki a Sonyt, de direkt a flopy miatt...

Tud valaki olyan tervröl, esetleg termekröl, hogy a meglevö normäl tükörreflexes kamerähoz keszitenek digitalis hätlapot. (Mondjuk Canon EOS-500 hoz pl.)

KisMedve Creative Commons License 1999.10.07 0 0 34
Sziasztok!

Én augusztusban jutottam olyan elhatározásra, hogy digitális fényképezőgép nélkül nem élet az élet. Egy-két hetes keresgélés után végül az itt még nem említett Mustek MDC-800-as gépet vettem meg, mivel ár/teljesítmény arányát ennek találtam a legmegfelelőbbnek, és azóta sem bántam meg. 70e HUF (nettó), de hobbifényképezésre tökéletes, 1024*768-as képeket gyárt háromféle minőségben, és talán a legfelhasználóbarátabb kezelőfelülete van.

Chipichape által leírt felhasználásra ez, vagy egy hasonló kaliberű kamera az ideális.

KisMedve

NaNe Creative Commons License 1999.10.06 0 0 32
Kedves chipichape,

Szerény véleményem szerint ...

Ha nem tudod 'kipörgetni' az összeget a kamerádból, tök felesleges hobbi célra digi gépet venned. Egyszerűen pénzkidobás.
Inkább vegyél egy jó 'analóg' masinát (100 eFt) + scannert (60 eFt) + tartozékok (XYZ eFT). Pillanatnyilag még nem összemérhető egy digit és analóg minősége. Az analóg sokkal, sokkal jobb.
De ha van egy melód, aminél a gyorsaság a cél (pld. 2 perc alatt elérhető legyen a Neten) akkor SZVSZ irány a Kodak)

Hobbira ennyi pénzt soha nem adnék, de ha fial, akkor az más tészta.
Ennyit tudnék hozzászólni, vagy segíteni ebben a témában.

NaNe

chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 31
JT, ez biztos? Én ugy tudtam, hogy a KODAK-oknak CF I-es foglalatjuk van, az IBM Microdrive meg CF II-est igényel (vastagabb)??? Egy csomó kameránál feltüntetik a Microdrive kompatibilitást (Canon S10, CASIO 2000UX) de a Kodaknál ezt nem láttam.
Ha ez igaz, akkor megyek KODAK DC-280 vagy 290-et venni....
Előzmény: JT (30)
chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 29
Kedves Nane,

Alapvetöen, hobbi...Elég sokat utazok,érdekes dolgokat látok amiket :
1. néha jó lenne mailben elküldeni valakinek
2. meg kéne örökíteni papíron (is).

Viszont mint számitogépmániákus, nem igazán kötnek le a normál fényképes dolgok (labor..stb)

Olyan nagyon profi dolgokra nincs szükségem, szerintem legtöbbször csak sima point-and-shoot képeket fogok csinálni. De, mivel ezek a kamerák nem éppen olcsók (szvsz) , ha már veszek, olyat szeretnék, amivel később, ha kedvem támad, tudok némi varázslatot ls müvelni... :)

A legfontosabb persze a képminőség, hiszen azért a képeket ki is akarom nyomtatni.. Tudom, hogy egy profi normál kamera sokkal jobb minőséget tud produkálni, de én szeretném magam bütykölni a képeket a számitógépemet (maximalista vagyok :)

Előzmény: NaNe (27)
chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 28
Kedves Moga,

Kössz a fordítást, én életemben nem foglalkoztam komolyan fényképezéssel, viszont most érdekelnének ezek a dolgok. Sajna a Neten minden angolul van, ezért volt shutter speed, aperture, stb..(egyszerüen nem tudom a nevüket, na :(

Tudnál valamit írni, melyik mire jó. Én pl. tudom, hogy az aperture (blende) a képmélység-hez jó, de hogy miért, hogy müködik és hogy viszonyul az összes többi paraméterhez ???? (AF,AE,white balance, zársebesség,blende ???)

Előzmény: moga (18)
NaNe Creative Commons License 1999.10.06 0 0 27
Kedves chipichape,

Nem próbáltam nyomtatni. Én a Kodak DC80-asát használtam korábban, ami köszönőviszonyban sincs a 260-assal.
Honlapok készítésére használtam a kamerát és arra teljesen megfelelt fine fokozatban.

Szeretném megkérdezni, hogy mire akarod a digi kamerát használni. (Internet, nyomdai termék)
Valamint milyen jellegű fotókat akarsz készíteni (normál, tele, makró, zoom)
Általában milyen fényviszony mellett akarsz fotózni ?
El tudom képzelni, hogy neked nem is digi kamerára van szükséged ...

NaNe

Előzmény: chipichape (26)
chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 26
Kedves Nane,

Tudnál valamit irni, mik voltak a tapasztalataid a nagyobb tömöritési fokozatokkal? Nálam egy Oly DL-340-es (1.3Mpixel) volt néhány napig, de annál ha nem FINE módra állítottam a JPEG tömörítést, akkor annak igencsak látszottak a nyomai a képen..
Próbáltál nyomtatni képeket? Milyen eredménnyel?

OFF:
Kedves Moga,
Bocs, hogy beraktam az egész Coolpix specifikációt , de az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hogyan tudnék hyperlinkeket rakni a szövegbe. Nem árulnád el? (Ha csak egy mail utján is...Pleaseee..)

chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 25
Kedves Moga,

Itt van a 950 specifikációja a NIKON USA weblapjáról. Igazad van, a MAXIMÁLIS felbontás 1600x1200, de menüből választható a másik két mód is :
Coolpix 950 : Specifications

Coolpix 950 Specifications

--------------------------------------------------------------------------------

Type of camera Digital Camera E950

--------------------------------------------------------------------------------

CCD 1/2-inch high-density CCD, Total number of pixels: 2.11 million

--------------------------------------------------------------------------------

Image Size Choice of 3 pixel sizes: 1) 1,600 x 1,200 pixels (UXGA), 2) 1,024 x 768 pixels (XGA), 3) 640 x 480 (VGA)

--------------------------------------------------------------------------------

Lens 3x Zoom-Nikkor lens; multi-coated, 9 elements in 7 groups, aspherical glass lens; f = 7 mm to 21 mm with macro (35mm format equivalent: 38 mm to 115 mm); F 2.6 ~ 4; Fisheye, Wide-angle, and Telephoto adapter can be attached (optional)

--------------------------------------------------------------------------------

Digital zoom 4-step digital zoom: 1.25x / 1.6x / 2x / 2.5x

--------------------------------------------------------------------------------

Autofocus Contrast-detect TTL autofocus; 4,746-step autofocus control

--------------------------------------------------------------------------------

Focus mode Selectable by menu on LCD : 1) Continuous AF mode, 2) Single AF mode, 3) Manual Focus (10 steps from approx. 4 inches (0.1m) to infinity)

--------------------------------------------------------------------------------

Shooting distance 12 inches to infinity, 0.8 inches to infinity in macro mode

--------------------------------------------------------------------------------

Exposure metering 3-mode TTL metering, 256-element Matrix, Spot, and Center-Weighted

--------------------------------------------------------------------------------

Shutter Mechanical and charge-coupled electronic shutter 1/750 to 8 sec.

--------------------------------------------------------------------------------

Aperture Electro-magnetic drive rounded diaphragm opening; 3 steps at F2.6/F4/F7 (Wide end), F11.4 minimum (Tele end)

--------------------------------------------------------------------------------

Exposure control Programmed Auto Exposure (AE), Shutter-priority Auto, Aperture-priority Auto, Manual exposure compensation (ą2EV in 1/3 EV steps)

--------------------------------------------------------------------------------

Exposure range EV-2~15.5 (W), EV-0.8~16.7 (T), ISO 100 equivalent

--------------------------------------------------------------------------------

Sensitivity Approx. ISO 80 equivalent
Gain increase available: 1) Default (approx. 80), 2) 100 (approx. 100), 3) +1 (approx. 160), 4) +2 (approx. 320)

--------------------------------------------------------------------------------

White balance Automatic TTL homing system, can be set manually for 1) sunny, 2) cloudy, 3) incandescent, 4) fluorescent, and 5) flash conditions. Preset white balance available, which allows users to set white balance using a white subject, such as a white card or sheet of white paper, prior to actual shooting

--------------------------------------------------------------------------------

Tone curve selection 5 User selectable image tone curve settings; 1) Standard, 2) Contrast+, 3) Contrast-, 4) Brightness+, 5) Brightness-

--------------------------------------------------------------------------------

Self-timer Selectable 10-second or 3-second duration

--------------------------------------------------------------------------------

Viewfinder Real image optical zoom viewfinder; Magnification: 0.44x to 1.2x; Frame coverage 80 ~ 85%; Diopter adjustment: -2 to +1 dpt.; LED indication for Speedlight Ready and Focus Ready

--------------------------------------------------------------------------------

LCD monitor 2-inch, 130,000-dot, low-temp. polysilicon TFT LCD; Adjustable back light; Update rate: 30 frames/sec.; Frame coverage: approx. 97%

--------------------------------------------------------------------------------

Auto power save Factory default 30 seconds auto shut-off; can be changed to 1, 5, or 30 min.

--------------------------------------------------------------------------------

Image recording File Format - TIFF RGB (Uncompressed) or JPEG (Exif 2.1); 24 bit RGB color
Multiple folders supported - Folders except for the default folder can be renamed
Mode - Hi = Uncompressed RGB TIFF, Fine = 1:4 JPEG, Normal = 1:8 JPEG, Basic = 1:16 JPEG (Approx.)

--------------------------------------------------------------------------------

Storage Media - Removable CompactFlash™ card
Capacity* - Hi = 1 img., Fine = 8 imgs., Normal = 16 imgs., Basic = 32 imgs. (8MB)
* Number of images may vary depending on the image captured and the resolution selected.

--------------------------------------------------------------------------------

Shooting mode Fully automatic mode (A-REC); Programmable manual mode (M-REC); allows 3 custom groups of settings chosen from shooting menu options

--------------------------------------------------------------------------------

Shooting menu 1) Metering, 2) Capture mode, 3) Sensitivity, 4) White balance, 5) Tone compensation, 6) Best-shot selector, 7) Monochrome, 8) Digital zoom, 9) Converters (for adapter lenses), 10) Auto file numbering

--------------------------------------------------------------------------------

Best-shot selector Camera takes 10 shots automatically (within approx. 1.5 fps) and records the most detailed image of the shots using anti-jitter logic, which is effective for telephoto shooting and macro shooting. Not available when the Speedlight is on

--------------------------------------------------------------------------------

Capture mode 1) Single, 2) Continuous, 3) High-speed continuous, 4) Multiple continuous

--------------------------------------------------------------------------------

Capture speed 1) Single mode: Approx. 1 fps for full size or smaller size images. Users need to release the shutter button after every shot.
2) Continuous mode: Approx. 1.5 fps for full size or smaller size images up to 10 images. Camera captures 1 frame every 0.8 sec. when the shutter button is depressed.
3) High-speed continuous mode: Approx 2 fps for VGA size images up to 60 images. Camera captures 1 VGA size image every 0.5 sec. when the shutter button is depressed. Image size is fixed in VGA in this mode.
4) Multiple continuous: Approx. 2 fps. Camera captures 16 continuous images and puts all 16 into 1 full-size image frame.

--------------------------------------------------------------------------------

Built-in Speedlight Guide number - 30 feet (at ISO 100)
Flash modes - 1) Auto-flash, 2) Flash-off, 3) Force fill flash, 4) Slow-sync and 5) Red-eye reduction (Flashes for 0.8 sec. before main flash)
External Speedlight - Multi-flash sync terminal connects to external Nikon Speedlight SB-28, SB-26, SB-25, SB-24, SB-22s through the Multi-flash Bracket Unit (SK-E900). Built-in Speedlight can be disabled when external Speedlight is used

--------------------------------------------------------------------------------

Playback function 1) 1 Frame, 2) Thumbnails, 3) Slide show, 4) 2x or 3x zoom playback with panning capability, Hide and protect attributes can be set for each image

--------------------------------------------------------------------------------

Delete function Deletes all frames or selected frames

--------------------------------------------------------------------------------

Platform WindowsŽ 95/98, NT4.0 or later, MacintoshŽ OS 7.6.1 or later

--------------------------------------------------------------------------------

Interface Serial interface (Windows: 115 kbps, Macintosh: 230 kbps)

--------------------------------------------------------------------------------

Video output NTSC video signal output for image display on standard TV set

--------------------------------------------------------------------------------

I/O terminal Power input, video output, Serial port, Sync terminal for external Speedlight(s)

--------------------------------------------------------------------------------

Power requirements 4 x Alkaline, 1.2V Ni-Cd, 1.5 NiMH or 1.5V FR-6 Lithium AA batteries, AC adapter (optional)

--------------------------------------------------------------------------------

Battery life Approx. 60 min. non-continuous with LCD monitor on using alkaline batteries at room temperature, 30 % flash usage. Approx. 90 min. in playback mode

--------------------------------------------------------------------------------

Dimensions (W x H x D) 5.6 x 3.0 x 1.4 in.

--------------------------------------------------------------------------------

Weight Approx. 12.3 oz. without batteries

--------------------------------------------------------------------------------

Tripod mount Built-in

--------------------------------------------------------------------------------

Warranty 1 year

--------------------------------------------------------------------------------

Accessories included Soft case, Strap, Video Cable; 8MB CompactFlash™ Card , Serial Cable (Windows), Mac adapter; NikonView Version 2 CD ROM, Lens cap; 4 AA batteries, "Open me first" envelope; Registration / Warranty card, Fast Track Guide, Hardware & Software Manuals

--------------------------------------------------------------------------------

Bundled software NikonView Version 2, Hotshots (PictureWorks), IPIX (Interactive Pictures)

--------------------------------------------------------------------------------


NaNe Creative Commons License 1999.10.06 0 0 24
Kedves chipichape,

"Nane emlitetted, hogy egy 8Mbyte-os CF kártya 16-60 képet tud tárolni."

A Kodak egy tök új, szabadalmaztatott képtömörítési eljárást dolgozott ki évekkel ezelőtt, amelyik a mai napig a legjobb.

NaNe

Előzmény: chipichape (22)
moga Creative Commons License 1999.10.06 0 0 23
No, de a coolpix, azert, nem 1024x768-as !!!
Itt vannak a technikai adatok, magyarul:Nikon Cololpix 950.

moga

Előzmény: chipichape (20)
chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 22
Ja még valami..

Nane emlitetted, hogy egy 8Mbyte-os CF kártya 16-60 képet tud tárolni.

Ahogy én láttam a 2Mpixel-es masinák max felbontásnál (1600-1800x1200) és a legkissebb JPEG tömörítésnél (FINE mode?) kb 1 Mbyte-os képeket produkálnak. Ettől kissebb felbontást/nagyobb tömörítést nem érdemes használni, ha ki is akarod nyomtatni a képet. Persze nyomtatáshoz még jobb a tömörítetlen TIFF formátumot használni, ez viszon 4-5 Mbyte méretű képet eredményez. Ha jól tudom, pl. a SONY ezért állt le a MAVICA sorozattal (ti. 1 floppyra 1 fénykép fért volna rá) és kezdte el bevezetni a MEMORYSTICK-et az új Cybershot sorozatnál..

Mindenesetre felkészültem rá, hogy vegyek egy min. 96Mbyte-os CF kártyát (ha NIKON lesz a szivem választottja) vagy 2-3 32Mbyte-os SmartMediát (FUJI, OLYMPUS, TOSHIBA). A legjobb talán ma az IBM Microdrive, ez egy olyan CFII slotba rakható mini-harddisk (170 es 340Mbyte-os verzió van belőle jelenleg) mint amilyen néhány új gépnek van (CANON S10, CASIO 2000UX). Viszont baromi drága (500 USD a 340-es)

Érdekesség, hogy a Panasonic bejelentette, hogy Novemberben forgalmazni kezdi a SuperDisk alapú kameráit. Ezek szvsz olyanok lesznek mint anno a SONY Mavica, de floppy-t és 120 Mbyte-os LS-120 floppy-t is fognak tudni kezelni.
Ha azt nézzük, hogy egy LS-120 diszk mindössze 2-3 ezer Ft...

chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 21
Ja még valami..

Nane emlitetted, hogy egy 8Mbyte-os CF kártya 16-60 képet tud tárolni.

Ahogy én láttam a 2Mpixel-es masinák max felbontásnál (1600-1800x1200) és a legkissebb JPEG tömörítésnél (FINE mode?) kb 1 Mbyte-os képeket produkálnak. Ettől kissebb felbontást/nagyobb tömörítést nem érdemes használni, ha ki is akarod nyomtatni a képet. Persze nyomtatáshoz még jobb a tömörítetlen TIFF formátumot használni, ez viszon 4-5 Mbyte méretű képet eredményez. Ha jól tudom, pl. a SONY ezért állt le a MAVICA sorozattal (ti. 1 floppyra 1 fénykép fért volna rá) és kezdte el bevezetni a MEMORYSTICK-et az új Cybershot sorozatnál..

Mindenesetre felkészültem rá, hogy vegyek egy min. 96Mbyte-os CF kártyát (ha NIKON lesz a szivem választottja) vagy 2-3 32Mbyte-os SmartMediát (FUJI, OLYMPUS, TOSHIBA). A legjobb talán ma az IBM Microdrive, ez egy olyan CFII slotba rakható mini-harddisk (170 es 340Mbyte-os verzió van belőle jelenleg) mint amilyen néhány új gépnek van (CANON S10, CASIO 2000UX). Viszont baromi drága (500 USD a 340-es)

Érdekesség, hogy a Panasonic bejelentette, hogy Novemberben forgalmazni kezdi a SuperDisk alapú kameráit. Ezek szvsz olyanok lesznek mint anno a SONY Mavica, de floppy-t és 120 Mbyte-os LS-120 floppy-t is fognak tudni kezelni.
Ha azt nézzük, hogy egy LS-120 diszk mindössze 2-3 ezer Ft...

chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 20
Kedves NaNe,

A KODAK-okról én is sok jót olvastam, állítólag ezek produkálják a legélethübb szineket. Az általad emlitett modellel csak az a bajom, hogy már nem gyártják (1.3 vagy 1.5 Mpixel volt). Sokáig gondolkoztam az új DC280-on (2.1 Mpixel, 20 Mbyte CF card mellékelve), de ez meg egy point-and-shoot kamera, nem sokat hagy a manuális dolgoknak. Ami nagyon is lehetséges, az a DC-290, a DC-260 utódja, viszont ez még nem kapható. Ami miatt a NIKON-t jobbnak látom, hogy a zársebesség elmehet egész 8 sec ig, az DC260 1/4 sec-ével szemben. Azt hiszem ezt egész jól lehet használni speciális effekteknél. Persze, hozzáteszem, nem vagyok profi fotós, sőt soha nem is használtam komolyabb kamerát. (ezért lehet hogy butaságokat beszélek, ez esetben please világositsatok fel)
De hát ennyi pénzért meg akarom hagyni magamnak a lehetőséget egy kicsit komolyabb dolgokra is :)

A tippet mindenesetre köszönöm...

Kedves Moga,

Most láttam egy normál fotó méretü printoutot egy (asszem Nikon 950) 2.1Mpixeles digicamtól. Onnan tudom, hogy digicam volt, hogy a papir más állagú volt a kép alatt :) Tény és való, ano pár éve láttam egy CASIO QV-10-est Szingapúrban (talán 340x200-as felbontása volt???) ami tényleg nem volt egy minőség... (de hát a technika fejlődik)

Na majd meglátjuk, ha beszerzem a masinát. A probléma csak az, hogy most épp Dél-Amerikában vagyok és itt minden NTSC. (Persze a Kodak az kapcsolható PAL/NTSC, viszont azt meg nem árulnak itt). Nem baj nemsokára megyek haza... :)

Előzmény: NaNe (19)
NaNe Creative Commons License 1999.10.06 0 0 19
KEdves chipichape,

Továbbra is a Kodakot ajánlanám, azon belül is a 260-as modelt.

Néhány adat..

Felbontás :
1536x1024 vagy 1152x768 vagy 640x480 pixel/24bit CCD felbontás: 1548x1032 (1.6M pixel)

Alapmemória :
8MB CompactFLASH memóriakártya (cserélhető)

Tárolható képek száma (alapmemóriában):
tömörítési aránytól és felbontástól függően: 16-60db kép tárolható az alap 8MB CompactFlash emória
kártyán

Optika:
3x motoros zoom optika, auto-fókusz (1 pontos, több pontos), manuális fókusz, makro üzemmód

Fókusztávolság:
38-115 mm

Fókuszélesség:
alap üzemmódban: 30 cm-tol, manuális fókusz lehetőség

Makro üzemmód:
makro üzemmódban: 30 cm

Expozíció:
automata vagy manuális,automatikus fehér egyensúly

Zársebesség:
1/4 - 1/400 mp között

Rekeszérték:
Wide: f/3.0 - f/14.0
Tele: f/4.7 - f/22.0

Vaku:
automata, red-eye, fill, off, 3 méterig, akuszinkron csatlakozás külso vakuhoz

Exponálás:
10 mp késleltetés, 0.5-4 mp exponálási ido

Kereso:
optikai és LCD képernyő

Hang!!:
felvétel és lejátszás

LCD kijelzo, kezelőfelület:
2.0" TFT színes LCD kijelzo
képnézés, szerkesztés, grafikus
felhasználói kezelőfelület, script
nyelven programozható !

Egyéb funkciók:
Video kimenet (PAL / NTSC választható) Választható képformátum (JPG, FPX) Dátum, szöveg és/vagy logo elhelyezése a képen

Csatlakozó felület és tartozékok:
soros, infrared, USB (PC soros/USB kábel tartozék)
hálózati adapter, audio/video kábel

Szoftverek:
KODAK Picture Easy 3.0
TWAIN, KODAK Picture Transfer
(95/98/NT)
Mounter szoftver (WIN 95/98)
ADOBE PageMill 2.0, ADOBE
PhotoDeluxe 2.0

Szerintem, azért ez elég állat ...

NaNe

Előzmény: chipichape (17)
moga Creative Commons License 1999.10.06 0 0 18
Én csak annyit tennék hozzá ehhez:
aperture = blende, vagy rekesz
shutter speed = zársebesség

Szvsz, mindenképp olyan digi kamerát kell venni, aminek igen jó a felbontása. Egy közepes objektív bőven jobbat tud, mint ami a kamerának kell.
Az igazán profi gépeket leszámitva, a felbontás max. webre jó.

Előzmény: chipichape (17)
chipichape Creative Commons License 1999.10.06 0 0 17
Mióta megnyitottuk ezt a topicot, némileg kibővült az érdeklődési köröm, mivel megjelent négy olyan kamera is a piacon, ami konkurálhat a Coolpix950-el. (Még mindig nem költöttem el a pénzecskémet :)

A FUJI MX-2900 tud egy csomó manuális beállitást (azt hiszem az igazi különbség az az aperture priority mode ami itt csak két lehetőséget ad, F4 vagy F8, mig a Nikon folyamatosan állítható a nagyjából hasonló F3.9-F11 tartományban, valamint ,hogy a shutter speed maximum 3 sec lehet mig a Nikonnál 8), veszettül jól néz ki (ami nem igazán mondható el a Nikonról) és ráadásul olcsóbb is. Viszont a tesztek szerint kicsit lassú... :(
Smartmedia

A Toshiba PDR-M5 nagyon gyors, jól néz ki, a shutter speed max 8 sec, mint a Nikonnál, viszont az aperture itt is csak f4 (3.8?) és f8 (7.x?) lehet. Ja és az elöző kettőnek magnézium ötvözet háza van, ennek meg műanyag.
Smartmedia

A Nikon Coolpix 800 a 950 egyszerüsítése. Csak 2x-es zoom (a fentieknek 3x-os) és néhány funkcio kimaradt a 950-es ből. (de még mindig maradt elég)
CompactFlash I

A Canon PowerShot S10 mostanában kerül a boltokba. Aluminium ház, iszonyuan kis méret, CF II slot ami támogatja az IBM Microdrive-t is (340MB - 400 kép). Viszont azt hiszem ez inkább egy point and shoot kamera, márpedig ennyi pénzért szeretném megyhagyni magamnak a lehetőséget hogy játszadozzak egy kicsit a manuális lehetőségekkel. (ja és ennek is csak 2x-es zoomja van)

Na most akkor melyiket...:)

Más

- e-mailt váltottam az egyik digitális fényképezéssel foglalkozó magazinnal (www.megapixel.net). Állítják, hogy a 2Mpixeles kamerák (1600x1200-as felbontás) egy jó photoprinterrel képeslap vagy akár nagyobb méretnél is a normál fényképtől csak nagyon alapos nézelődéssel megkülönböztethető printoutokat produkálnak.

-itt van néhány weblap aki ezzel a témával foglalkozik, tesztek stb..

www.dcresource.com
photo.askey.net
www.digitalkamera.de (német és angol)
www.steve-digicams.com
www.megapixel.net
www.image-resource.com

-az EPSON 750-ről. Bár minden teszt szerint ez az egyik legjobb fotóprinter, többen figyelmeztettek, hogy a tintapatronok rendkivül rövid életüek + drágák. (nekem most egy EPSON Stylus Color 300 van otthon, jó, hogy ez egy olcsó nyomtató, de kéthavonta kell bele új patron (5 ezer akármennyi Ft és nem nyomtatok sokat) + tetű lassú)
Sokan ajánlották a Canon BJC-6000-est.

-Piszkos Fred : Coolpix 950 tud 1600x1200 Super XGA, 1024x768 XGA és 640x480 VGA felbontású képeket is csinálni...

-Smartmedia : lehet hogy csak 32Mbyte a legnagyobb jelenleg, de ez év végére igérik a 64Mbyte-os változatot, jövőre a 128Mbyte-osat + lényegesen olcsóbbak a hasonló kapacitású CF-eknél. (ezekben ugyanis nincs vezérlö chip, a kamerának kell tudnia az adott formátumot (4,8,16,32...64,128 Mbyte, mig a CF-nél a kamera csak felnyomja az infot és a kártya tudja a formátumot. Hátrány, hogy ha a kamera nem ismeri az ujjabb tipusú kártyát (64 vagy késöbb 128Mbyte) akkor nem lehet használni, mig a CF-nél ez nem probléma)

Várom a véleményeteket...

turabolond Creative Commons License 1999.10.06 0 0 16
Sziasztok,

Volt már szó a topicban a "fényképnyomtatokról". Az Epsonokról (Photo 700, 750) mi a véleményetek?
Van jelentős különbség a 700-as és a 750-es között az USB-n kívül???
Tapasztalatok, papírok, pontméret?

köszi
cst.

herceg Creative Commons License 1999.10.05 0 0 15
Zack:

Melyik az a bolt? És menyiért csinálják??

***

Ja igazazad van, inkább weblaphoz jó, én is arra használom. Kábé akkora méretbe kerül fel a webre, mint amekkora a kijelzó LCD a hátoldalán, úgyhogy kábé azt látom azonnal, hogy kábé hogy fog mutatni. Még csak 1 hete van álam (sajnos nem az enyém), egylőre még nagyon hat az újdonság varázsa, meg az, hogy a bemozdult/rotott stb. helyett rögtön tudok újat csinálni...

Üdv!

Előzmény: bélféreg (14)
bélféreg Creative Commons License 1999.10.05 0 0 14
Ja, a JVC-nek kicsit macerásak a beállításai, de legalább vannak, mert a legtöbb digitális gépen egyáltalán nincs. Például az említett Mavica-kon, amik tényleg jók (nagy kijelző, Stamina, lemezes mentés), de semmi beállítás nincs rajtuk (exp. idő, blende, fehérszint, stb.). Legalábbis az általam használt típuson nem volt.
Személyes véleményem az, hogy a digitális fényképezőgépek elsősorban weblapok készítéséhez hasznosak (én is erre használom), családi fotóalbum vagy profi (értsd nyomdai) feladatok kiszolgálására nem alkalmasak még az igazán profi gépek sem.
Előzmény: herceg (10)
moga Creative Commons License 1999.10.05 0 0 13
Egy kis segítség a különböző kamerák technikai leírása : Umbrella - Digital Imaging

moga

Zack Daych Creative Commons License 1999.10.05 0 0 12
Lehet hogy nem a témába vág de lehet hogy tudtok segíteni.
Mivel egy kölcsön kapott Sony Mavica-val elég sok képet készítettem és nem szeretném a színes nyomtató koptatni, tudtok e olyan fotó szaküzletet ahol ezeket a digitális képeket lehet előhívatni.(lemezről)
Előzmény: Sir Balambér (11)
Sir Balambér Creative Commons License 1999.10.05 0 0 11
Sziasztok Polgärtärsak!
Lassan 3 honapja hasznälok egy SONY mavica FD88-at HP DJ 2000-es nyomtatoval. 1280x1024 es max felbontässal szeretem hasznälni. Ha megtelik a floppy (5 felvetel), elöveszek egy ujat a zsebemböl. A kepek nagyon szepek, a szinek teltek, es ha egy a/4 es felére nyomtatok akkor a felbontasra sincs panasz. (Mondjuk a nyomtato is szerepet jätszik ebben). A fotopapir hatäsära az egesz csillogobba välik, bär a szinek nem lesznek szebbek. Mindenesetre én sima papiron is jonak talälom. Ugy kb 15mp MPG et is lehet vele rögziteni, de ez inkäbb csak jätek... Ami viszont buli az az, hogy van tv kimenete, es a kepek-videok a tv-n is megnézhetök. (Es a netmeeting-el is hasznälhato mint videokamera). Ha kikapcsolja az ember az LCD vilägitäsät (zärt terben nem ajänlott) akkor az akku is egesz jol birja. (amugy az iszoldäban van egy kep a häziällatomrol, az is ezzel keszült)
SZoval annak javasolt, akinek fontos az egyszerüseg (a floppy miatt nagyon könnyü a hasznälata). Bär pont a floppy az egyik hätränya is... (Nem lenne rossz bele egy 320 Mbyteos vinyo pl. :-)
Most kb 190000 Ft + ÄFA az ära.
Amugy a videfelvetel is hasznälhato mondjuk dokumentäläsra (pl. egy gepsor beüzemelesenel, stb.)Es nem kell videodigitalizälässal vergödni...
Itt a festöi Rajna videken a kirakatok fele-3/4 resze mär digi kameräkkal van kibelelve.(ätlag 1000-1500 DM ert) Kaphato olyan is (250DM) amelyik majdnem PC kärtya meretü igaz, csak 320x200 as felbontäst tud.
Nekem a Canon egyik USB-s tipusa a szimpatikus.
Remelem mondtam valami hasznosat is.
herceg Creative Commons License 1999.10.05 0 0 10
Hi,

nekem is JVC-m van, a gondom az, hogy manual beallitasnal nagyon lassan frissit. Automatam viszont nem mindig talalja el a jo fenyviszonyokat (zart terben), vaku meg tul eros (pedig 0-n van).

Előzmény: bélféreg (1)
skazz Creative Commons License 1999.10.05 0 0 9
Szevasztok!
En egy Epson PhotoPC600-ast nyuzok, ami ugyan tud 1024-es kepeket csinalni, de kepernyon nezegeteshez, weblapra rakashoz jobbnak tunik a 640x480. Es ekkor kb. 50 kep fer a memoriajaba.
A kepminosege nem az igazi, mert az optikaja olyan, mint a legolcsobb filmes gepeke, de amire nekem kell, arra ez eleg. Kivaloan lehet vele mikroszkopos kepeket csinalni, csak ugyesen kell megcelozni a mikroszkop okularjat ;-)
Egy igazan nagy banatom van vele: a kijelzo percek alatt lezabalja meg a titan/uranium fejes elemeket is, es akku nem jo bele. Kicsit kenyelmetlen a ket laposelem a hatuljan, mint anno a Szokolon (ez csak vicc volt).

Szinten Epson, Stylus Color 600-as nyomim van, fotopapirra nyomva rossz szemeim elott kb. 40 cm-re tunik el a kulonbseg a fenykep es a nyomtatott kep kozott.

Udv,
Skazz

Mr Spock Creative Commons License 1999.10.05 0 0 8
Nem hiszem hogy sokakat erdekelne, de en most mar eleg hosszu ideje hasznalok egy Sony Mavica FD-5 ost. Csak 640x480-as a felbontasa, de floppy diskre veszi a kepeket, es ez rendkivul kenyelmes sok szempontbol. Es persze vannak ujabb modellek, amiknek megapixeles felbontasa van. Aki akar kerdezni, kerdezzen.

Gabor

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.04 0 0 7
Elofordult nalam egy Olympus Camedia. Szerintem allat gep, meg en is nagyon szep kepeket keszitettem vele. Ami szamomra a lenyeg, rossz fenyviszonyok kozott es kozelrol (ertsd: 4-5cm) is tokeletes kepet keszitett. Nagyjabol ilyesmiket tud: 4MB-os kartya, 2,1(?)M pixeles chip, 1280x1024-es max felbontas (tud meg: 1024x768, 640x480) tomoritett/tomoritetlen kep (JPEG/TGA), TV-re kotheto + a sima fenykepezogepek osszes tulajdonsaga. Hagyomanyos geppel (ertsd: egy atlag szinvonalu fenykepezogep) szerintem nem lehet olyen kepeket csinalni, mint egy ilyen digitalissal. A kozel foto minosegu kepek eloallitasahoz szerintem eleg egy Stylus 300 is, persze fotopapirral.
NaNe Creative Commons License 1999.10.04 0 0 6
A Kodak nagyon jó és tényleg jó a supportja külföldön és itthon egyaránt.
Tavaly az év digitális fotóját a Kodakkal készítették.

NaNe

geszthi Creative Commons License 1999.10.04 0 0 4
Kedves Piszkos fred!

Ez a kilog a kepernyorol dolog erdekelne egy kicsit. En jelenleg ugyanis ugy talalom még (egy jo ideig) jobb minosegu ha normal fenykepet scannelek be es ugy is orzom meg oket. Szoval ott raaltam a 15`` monitoromon a teljes kepernyos meretre (1024*786 felbontasra beallitva)[ lehet hulyen irom le amit akarok, de nalam ez normalis foto meret 200dpi-s bescanneleset jelenti, 75dpi a valodi meretet adja kb vissza egy HP scanjet 5200c-vel].

Szoval mekkora meretu a kepernyodon az 1200felbontassal keszitett kep? (termeszetesen 1024*786os felbontasra beallitva a monitort. 800*600 is teljesen kilog?)
Es mennyi kepet tudsz tarolni a gepben a nikon950-sel ha csak 1600 felbontassal tud dolgozni?

Hasonlitottad-e az igy keszitett kepeket ossze azzal amit normal fotorol scannelve keszitettel? Milyen ahhoz viszonyitva a minosege (en eddig mindig ugy talaltam a kozlebe sem ernek ma meg)

Ugyanis amilyen gepeket en lattam az nem csinalt teljes kepernyos felvetelt hanem jobb esetben a kepernyo negyede volt a monitoron (mondjuk ez csak egy 800dpi-s gep volt. Mar ez is a gyengus szerintem, ha jo minosegu kepet akarsz).

En meg ugy szeretem nezni ha a teljes kepernyon van a kep.

Előzmény: Piszkos Fred (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!