Keresés

Részletes keresés

Don Valentino Creative Commons License 2003.03.04 0 0 267
Kitartunk majd akkor is mellettuk?
Komoly problema ez, de vajon valos-e a felelem?
Keep The Faith!
:o)
Előzmény: wamzer (266)
wamzer Creative Commons License 2003.03.04 0 0 266
Vazze, a végén gazdag szupersztárok lesznek, és bazi nagy limuzinnal fognak járni, és olyan zenét jáccanak majd, mint a Bon Jovi :)
Előzmény: Don Valentino (265)
Don Valentino Creative Commons License 2003.03.03 0 0 265
Irj magadnak, fenymasolj, es fizesd ki a zenekarnak. :o)
Előzmény: hide u (264)
hide u Creative Commons License 2003.03.03 0 0 264

hmmm. vagy nagyon jól fogy a cd, vagy nagyon keveset csináltak. most kértem volna 4-et, de mind elfogyott...

wamzer Creative Commons License 2003.02.28 0 0 263
domain ügyben nincs változás, ezt domain közeli informátoraim mondták :)
Előzmény: hide u (262)
hide u Creative Commons License 2003.02.28 0 0 262

megtöröm a csendet...

nincs valakinek infoja arról, hogy mozdult-e valamit a zenekar weboldal-ügyben? nagyon jó lenne ha elkészülne, könnyebben lehetne promótálni (de szép szó ez:) őket.

hide u Creative Commons License 2003.02.26 0 0 261

nekem eszembe jutott anno többször is, de főleg 1-2 olyan szám kapcsán amik nincsenek is rajta a demon, mint pl. a munkacím. viszont engem nem zavar. ergo megyek többet.:)
Előzmény: Don Valentino (260)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.25 0 0 260
Ha nekem a Kispal jutna eszembe, akkor nem mennek tobbet. :o)
Előzmény: wamzer (257)
hide u Creative Commons License 2003.02.24 0 0 259

levinek meg a másfél nem jutott eszébe...ez furcsa;)))
Előzmény: wamzer (257)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.23 0 0 258
"Szegeny jappanok" nameg Vietnam.
Előzmény: wamzer (257)
wamzer Creative Commons License 2003.02.22 0 0 257
Szerintem a sok reverb meg a tiszta gitarok miatt gondolhatott a kispálra, nekem spec eszembe se jutott, ellenben a Másfél igen :)

A Hirosimából meg lesz rendes szám, aszonta Juci.

Előzmény: malenky (256)
malenky Creative Commons License 2003.02.22 0 0 256
vegre en is hozzajutottam a demohoz. nekem bejon bar nem ertek egyet Lukacs Leventevel. Nem hiszem, hogy kispalos lenne a hangzas. Legalabbis nekem ez eszembe sem jutott. De hat az is egy velemeny.
A bonusz dal engem is becsapott vagy haromszor. Kivancsi lennek az eredeti verziora, bar sokak szerint ez jobb.
Van hir, hogy hol jatszanak a kozeljovoben?
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.22 0 0 255
Meg annyit a 15-i koncerthez, hogy most a Hiroshimat lassabb tempoban jatszottak, mint jan 24-en. Jobb volt igy.
hide u Creative Commons License 2003.02.21 0 0 254

az én cd-mnek semmi baja. mondhatni tökéletes...:)))
Előzmény: wamzer (253)
wamzer Creative Commons License 2003.02.21 0 0 253
Nekem a Minek müxik, viszont a cédét a lejátszóm elég esetlegesen olvassa, úgyhogy gyorsan, és sikeresen szgépre rippeltem.
Előzmény: Szlarti (252)
Szlarti Creative Commons License 2003.02.20 0 0 252
na... végre...
megkaptam már én is a vadepret CDn... így elsőre naggyon jó. pörgős, meg minden(igaz nem olyan mint egy koncert), nagyon ott van.
viszont egy kérdés?
nekem rossz a cdm? mert a Minek? című számban van mindig egy ugrás, vagy nem tudom. úgy 1.30 és 2 perc között...és kicsit zavaró... de amúgy jó.
amber smith Creative Commons License 2003.02.20 0 0 251
H anem tévedek, ez eg ymásik Gál Miki...
Előzmény: Don Valentino (250)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.20 0 0 250
A demon fel van tuntetve a koszonetnyilvanitasban Gal Miki neve.O a Nyers menedzsere volt, amig ki nem rugtak. Csak helyseget biztosit, vagy egyeb segitseget is ad vajon? Vannak kapcsolatai.
hide u Creative Commons License 2003.02.19 0 0 249

"meghallgattam amit küldtél, és le a kalappal, ügyes kis zenekar!
pompás számok ezek és jó ötletek vannak bennük, ritmusok, kiállások=)
szal teccik...
egyetlen problémám, hogy nagyon kispálos a hangzásvilága, de lehet ez nem
baj, csak nekem nagyon szemet szúrt
gratula a csapatnak, kitartás a lényeg, mondd meg nekik ,)"

lukács levente - másfél

Don Valentino Creative Commons License 2003.02.18 0 0 248
Oke.
Előzmény: hide u (247)
hide u Creative Commons License 2003.02.17 0 0 247

József Attila: ... [keltezetlen töredék]

Ének, hajolj ki ajkamon
s te bánat, ne érj el, csak holnap.
Mélyebbre kell még hajlanom,
hogy semmit nem tudón dudoljak.

És énbennem is leng a mérleg,
de nem húzza le, ami kell.
Lágy verőfény! Semmit sem értek,
csak hallom, kislány énekel.

"Szádon az igazság bugyogjon
s te nyelj, hiszen te ugy hazudsz!
Ez a bölcs átok addig fogjon,
mig vitatni s szeretni tudsz!

Előzmény: Don Valentino (245)
wamzer Creative Commons License 2003.02.17 0 0 246
Mittomén, nézz meg vmi J.A. unreleased poems - special edition 2003.-at :P
Előzmény: Don Valentino (245)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.17 0 0 245
Van egy problemam. En olvastam - igaz evekkel - ezelott Jozsef Attila osszest, de nem emlekeztem a Kislany enekelre. Gondoltam csak en vagyok feluletes, de eltem a gyanuperrel, es azert vegiglapozgattam a kotetet a szoveget keresve, de az en peldanyomban sehol sincs. Illetve van egy toredek, amiben valami kislany enekel, de semmi koze ahhoz, amit Vadeperek nyomnak.
?
wamzer Creative Commons License 2003.02.17 0 0 244
Most adtam le egy határidős szart, úgyhogy demó elemzés következik.

Párszor én is meghallgattam, előszöör rögtön koncert (meg a szokásos sörözés, transzbudapesti 14É várás, hazaérés) után rögtön cd-player be, AKG fejzene fel, aztán meg vasárnap jó soxor :)

Először ami nem tetszik, csak felsorolásszinten, mer annyira nem érdekes :)
- Nagyon steril a gitár, nincs az a koszos crunch ami a nemlétező koncertfelvételeken :)hallatszik.
- Juci hangján néha kicsit sok a reverb lecsengese, néha nagyon olyan sportcsarnok fellingje van az egésznek. Meg a 'Minek' alatt se jön be az énekeffekt mindig, bár a refrénnél üt, ott szvsz 2x is felénekelte.
- A basszus néha főleg slapnél olyan, mintha dobozból szólna. De ez meg ízlés jkérdése, hide szerint ez a LoFi slap hangzás állat, amúgy meg a basszus qrva de qrva jól szól....

Amúgy meg beszarás, az első amit negatívumként leírtam, az ugyanúgy lehet pozitívum is, gyönyörű tiszta gitártémák vannak a felvételen, rengeteg apró nüansz hallatszik, ami koncerten sohasem. A basszus jó izmos, és érdekes, a dob is jól szól, és ami a legfontosabb, hogy az arányok szvsz nagyon jól el vannak találva szépen szól összességében az anyag. És az is nagyon jó, hogy visszajön az élő koncert dinamizmusa, az egész qrva jól pörög, és gyakorlatilag innentől kezdve megbocsátható, hogy a reverb effect release time néha túl nagy, mert ki nem szarja le :)

Számok. A Futni nem szabadban az ének fantasztikus, tiszta anima a sok delay miatt, állat. Mindenki megkapta ... -ban először nem teccett a dob az elején, de azóta teljesen bejön az a hülye gated reverbes pergő, a Kislány énekel csodálatos, a Minek sláger (apropó, a Slágert is felvehették volna), abban a reverzeket imádom a szólórész környékén, mi van még, ja a Szüret, abból a futni nem szabad visszatéréset hiányolom :) Ja, és első (néhány) meghallgatásnál nem vettem észre a Neurotic feldolgozást, ill a borítón láttam, csak aszittem, hogy nem olvassa be a cédéről :)

amber smith Creative Commons License 2003.02.17 0 0 243
Rövid gyomai beszámoló:

kis para (főleg Vadeper részéről), mert későn indultunk, meg hóhelyzet, mikorra érünk le, jaj...aztán kiderült, tökmindegy, mert kb. 10 vendég volt az Ezerjó klubban, ebből max. 3 ember ha nézte a koncertet (minket leszámítva, azaz összesen 8). Az ének alig szólt, de Judit mentségére legyen mondva, az enyém se...bár a többi jól szólt, legalábbis a sofőrünk kafa diktafonos mobiljából lehallgatva. Én élveztem, de setlistet ne kérjetek.

Ja, és igazi rajongóknak élő zenekar a Vadeper! Mi lehúztunk 2-kor aludni, ők meg várták az első vonatot, hogy minél előbb hazamenjenek, hogy estére legyen CD készen.

Don Valentino Creative Commons License 2003.02.17 0 0 242
Valahogy sejtettem, hogy regi szam, csak nekem uj. :o) Mindenesetre koszi az infot.
Demo: Nem akartam elso benyomas alapjan irni, szeretek inkabb ragodni egy uj zeneanyagon mielott mondanek rola valamit. Na mostra poccre behallgattam, szoval lehet dumalni. Elsore nagyon idegen volt, tulsagosan szokva vagyok a koncerthangzashoz. Ezek az enekefektek meg tudomisen olyan steril erzest arasztanak nekem, dehat ilyenek a studioalbumok. Mindenesetre mar megbaratkoztam vele, egesz huzos lett, es nehany helyen uj zenei otletek is bekerultek a szamokba. Pl a Minek kozepreszebe. Az is erzodik, hogy beszabadultak a studioba, es probalkoztak az uj dolgokkal, technikakkal.
Remelem ez az anyag azert elinditja a zenekart egy nagyobb ivu palyan mint a Benczur Klub.
Előzmény: malenky (241)
malenky Creative Commons License 2003.02.16 0 0 241
mar megint okoskodom Don Valentino. Meglepoen jol ertesult vagy, de en azt is elmondom neked, hogy a negyedik dal tucitaci neven fut es szinten nem uj dal.
ja, a koncert hangulatos volt. A Benczur igazi hazai palya nekik.
Szlarti Creative Commons License 2003.02.16 0 0 240
na. már kiváncsi vagyok én is a cd-re. naggyon. fasza volt a tegnapi koncert. csak még mindig halk Judit hangja. vagyis a zenedobozból szóló hangból volt kevés a hangja. de gondoloom a cdn ezt korrigálták... amúgy én sem szeretem ha a jurijjal játszanak...(így nem lógok ki a a sorból:))))
hide u Creative Commons License 2003.02.16 0 0 239

ugyan már, szerinted vagyok én ennyire türelmes?:-) már a fél 4 körüli lefekvés demoval kezdődött. nem is birtam elaludni amig kétszer meg nem hallgattam.
Előzmény: Don Valentino (238)
Don Valentino Creative Commons License 2003.02.16 0 0 238
Szoval a reggeli felkeles demoval kezdodott? :o)
Előzmény: hide u (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!