Keresés

Részletes keresés

j.cs Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1598
Úgy is fogalmazhatunk:

Sok szép közös terv

Bár a tömeg elég foghíjas volt, hiába járt körbe két napig a hangosbemondó a városban, hogy jön Viktor, tessenek kijönni integetni...
Előzmény: kobaltselyem (1595)
kobaltselyem Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1597
Felhozom, mert van 2 megválaszolatlan kérdés.
sensei47 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1596
2007. szeptember. Kóka: Sunnyogva kerestük a kaput...
kobaltselyem Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1595
Azt is mondják, hogy májusban még kezetfogott Orbán Meggyessel. Igaz ez?
Előzmény: toloba (1594)
toloba Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1594
Tuggyák is, meg nem is....
Előzmény: kobaltselyem (1593)
kobaltselyem Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1593
“…Azok közé tartozom, akiket felháborít, ha egy vezető kiáll, és széttárja a karját, mondván, nem tehetek semmit. Arra a vezetőre, aki csak sápítozni, panaszkodni, másra mutogatni tud, senkinek sincs szüksége…”

Mit gondoltok, ki mondta ezt?
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1592
A parlamenti rendszerünk németMUTYI modellen alapszik, és a pártérdekeket kiszolgáló magyar politológusok szerint a világ egyik legjobb és legdemokratikusabb, egyben a legbonyolultabb rendszere.

Egyébként meg 20 év alatt bebizonyitotta, hogy úgy szar ahogy van, de majd jön a Jobbik valódi neonácikkal a listáján!
Előzmény: BigyoMail (1590)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1591
Sikerült a politikának hisztériát csapni egy sima igazgatóváltás körül. Gondolom pár politikusnak ez jól jött. 59 gyerek szív emiatt, de hát a választásokért mindent!
Előzmény: sörivó (1585)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1590
Azok a magyar tolvajpártok azért vannak hatalomban, mert a tudatlan magyar választó beszavazza őket a parlamentbe. Újra és újra. Nem érdekli, hogy ki az és mit csinál, vagy csinált? Fidesz, mert Orbán jó fej, vagy mszp, mert Gyurcsány jó fej. Ja hogy ki a képviselő, nem tudjuk, mert kutyát nem érdekli. A parlamenti rendszerünk német modellen alapszik, és politológusok szerint a világ egyik legjobb és legdemokratikusabb, egyben a legbonyolultabb rendszere. Egy nagy hibája van: feltételezi, hogy a választótpolgár alapvetően érdeklődik az iránt hogy kire adja le a voksát, és nagyjából értelmesnek mondható.
Előzmény: Boldog ember (1587)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1589
Egyrészt ez a rendszer igazságosabb. Másrészt azért, mert valami az angoloknál működik nálunk nem biztos, hogy működni fog. Harmadrészt a magyar választó 7 éve beszavazott a parlamentbe bárkit, akin az mszp pecsétje volt. Most ugyan így jár el, csak a fideszes pecsétre van szükség ehhez. Gőze sincs, mert nem is érdekli, hogy amúgy ki az az ember.
Előzmény: Boldog ember (1586)
.ETNA. Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1588
Igen már tudom, de nekem aztán tök mind1 ismeretlen számot sosem hívok vissza. Egyszer csináltam meg kíváncsiságból egy IQ tesztet, és a végén kiderült, hogy adjak meg még mindenféle adatokat és majd ők elküldik nekem a választ... na ennél a pontnál be is fejeztem (egyébként is van már hivatalos IQ tesztem bár nem friss, de nem is a szcientológia-féle "bárkinek ingyen, de utána hallgassa meg ezt+azt" variáció). Persze manapság én már bármit könnyen elhiszek, mert sok esetben, ami ma kamu, arról holnap kiderül, hogy igaz:-)
Előzmény: ZE (1576)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1587
Egyébként Franciaországban 1958 az 5. köztársaság megalakulása óta A francia törvényhozás szervnek a Nemzetgyűlésnek 577 tagját egyéni választókörletekben ötévente, közvetlenül választják.

Persze tudom a franciák is akár csak az angolok, bunkók tirpákok és fogalmuk sincs a demokráciáról, ideje lenne, hogy a magyar tolvajpártoktól tanuljanak egy kis demokráciát
Előzmény: BigyoMail (1560)
Boldog ember Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1586
egy választás után az a párt 100%-ban jutna hatalomhoz, amelyik a szavazatok 51% kapta meg minden választókerületben, így a választók49%-nak elvei képviselet nélkül maradnának.

Na és!!!!

Az Egyesült királyságban 1707 óta!!!! az Alsóház 524 képviselőjét egyidőben, egyéni választókerületi rendszerben, általános, egyenlő és titkos szavazással, egyszerű többséggel választják. (lényegében 302 év alatt csak a létszámuk számuk változott az sem túl gyakaran!)

Persze tudom az angolok, bunkók tirpákok és fogalmuk sincs a demokráciáról, vagy talán fordítva?
Előzmény: BigyoMail (1560)
sörivó Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1585
Az iskola körüli botrányok miatt már összesen 59 gyereket irattak át másik intézménybe az esztergomi Szent István Gimnáziumból, állítja a fegyelmi vizsgálat eredményeképpen elbocsátott volt igazgatóhelyettes, Zara Melinda

A tanítás első hetében újabb diákokat iratták át szüleik az esztergomi Szent István Gimnáziumból más intézményekbe, ezzel összesen már 59 tanuló távozott a botrány hatására,

ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1584
Az utasítás és a vélemény szavak közötti különbséget fogod? Egyébként nyugodtan mondhatta volna azt, hogy az önkormányzat függetlensége miatt nem kíván véleményt mondani a dolgokról, meg hogy pontosabb, részletesebb információk nélkül nem lenne illdomos véleményt mondani róla -- ahogy a politikusoknál szokás a "nem mondok semmit, de azt több mondatban, szépen becsomagolva teszem". Ekkor az jött volna le a választópolgárnak, hogy de fa..a gyerek ez a Viktor, tényleg tiszteli a demokráciát, nem rajta múlik, a dolog. Most meg az látszott, hogy "még szóba sem áll azokkal, akik nem fújnak egy követ vele".
Előzmény: BigyoMail (1555)
sörivó Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1583

A demontstrálók realisták, tudják, hogy a való életben az informális csatornákon keresztül formálódnak a dolgok, Viktor majd szól, hogy szóljanak a polgármesternek, és a Szent István gimnázium újra a régi tanárokkal fog virulni. Előfordulhat, persze, hogy Viktor nem intézkedik, igaz, nem azért, mert a demokráciában nem ez járja, hanem, mert a polgármester egyéb viselt dolgai miatt még politikai viharok és alkuk tárgya a Fideszen belül, amiből az is következik, hogy ettől függ, hogy az esztergomi tanárokat jogosan vagy nem jogosan rúgták ki az iskolából.

ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1582
A többi 16-ban hol volt? Ja, a parlament mellé járt...
Előzmény: mociga (1547)
ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1581
Arra való, de nem arra használják.
Előzmény: Boldog ember (1540)
ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1580
Pl. szét...ták a magyar mezőgazdaságot, belesulykolták a fejekbe, hogy az egyéni gazdáké a jövő -- most ott állunk, hogy iszonyatos menyiségű felesleges kapacitást halmoztak fel a gazdák (eszközben elsősorban), aminek a költségét nem bírják kitermelni. Normális, működő szövetkezetek (ténylegesen alulról építkezve) nem nagyon jöttek létre, ami alapvető fontosságú lenne ezen a területen.
Előzmény: BigyoMail (1537)
ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1579
Előtte meg pont fordítva volt, ha jól emlékszem... A leadott voksok száma és a választási rendszer működése (amit a parlament a megfelelő törvények meghozásával alakított ki) együttesen adják a választási eredményt. Ha valamelyik oldalnak nem tetszik, hogy nagyobb szavazatszám esetén is megtörténhet, hogy a másik oldalnak lesz több képviselője, az megteheti egy törvénymódosítás indítványozásával. Ja, hogy 2/3-ra van hozzá szükség? Igen, annyira, ha nagyon fontos, és a javaslat jó, no meg hajlandó róla a két oldal tárgyalni, akkor akár esélye is lehet, hogy átmegy.
Előzmény: Törölt nick (1517)
ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1578
A hoyyád hasonló szemellenzősek, maradjunk annyiban.
Előzmény: Törölt nick (1510)
ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1577
Miért is nem mondhat véleményt arról, hogy a pártjának támogatásával polgármesteri széket kapott embere a Fidesz elveit nézve jól, avagy rosszul dolgozik? NEM az volt a kérés, hogy utasítson, döntések módosítására kötelezzen bárkit is, hanem a kérdés arról szólt (volna), hogy mi a véleménye, mint pártelnöknek, és hogy tud-e a problémák megoldásában segíteni?
Előzmény: BigyoMail (1508)
ZE Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1576
Az előző hsz.-at, ami totális hülyeség (hoax) lécci dobasd ki (kering a neten úgy 2-3 éve legalább...)
Előzmény: .ETNA. (1559)
damm Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1575

Éppen az a gond, hogy NEM MONDOTT SEMMIT!!!


"Orbán Viktor Fidesz-elnök az esztergomi üggyel kapcsolatban a hétvégén nyilatkozott, ehhez a párt nem kíván semmit hozzátenni - közölte az MTI-vel kedden Havasi Bertalan, a Fidesz sajtófőnöke arra reagálva, hogy az Élőlánc szerint a párt vezetőinek informálisan nyomást kellene gyakorolniuk Meggyes Tamásra, Esztergom fideszes polgármesterére a Szent István Gimnázium ügyében."

http://www.hirextra.hu/2009/09/08/orban-mar-mindent-elmondott/

titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1574
"Nyertél! Bocs!" - semmi gond, spongyát rá: nem én nyertem, hanem mindketten, mert megbeszéltük, nem lőttünk...
(bocs, többre nincs időm, dologidőből "loptam")
Előzmény: BigyoMail (1571)
WYW Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1573
A 10.000 főnél kisebb települések önkormányzati képviselőit jelenleg un. kislistás módszerrel választják.
Ez azt jelenti, hogy akinek megvan az elegendő ajánló szelvénye az felkerül a szavazólapra, melyet ABC sorrendbe rendeznek.

A választópolgár meg bejelöli, hogy közülük kit szeretne képviselőnek. Akik a legtöbb szavazatot kapják azok lesznek a képviselők.

Előzmény: BigyoMail (1572)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1572
De akkor nagyon sok képviselőtestületből hiányoznának azok a függetlenek, akik néha ésszerű döntést csikarnak ki azáltal, hogy a pártoktól függetlenül arra az oldalra állnak, amik az okosabb döntést akarják. A falusi önkormányzatok, ahol alig van pártjelölt, meg föl sem állnának. Talán a parlament az, ahol lehetne tisztán listás rendszer
Előzmény: WYW (1570)
BigyoMail Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1571
Nyertél! Bocs! De csak részben. Arra kérlek nézd meg, hogy mire válaszoltam, és a teljes választ nézd meg. Az ugye azt a gondolkodásmódot figurázza ki, ami arról szól, hogy ha nem tetszik egy dolog, mert nem illik a világképembe, annak létezését egyesek letagadják, vagy az azt bizonyító tényeket hamisnak nevezik. Szóval a kifigurázásra írtál úgy, mintha én gondolkodnék így és nekem kellene ezen elgondolkodni. Ez a gondolkodás mód nagyon elterjedt. Ha már itt tartunk, akkor jellemzően ennek kihasználásától semelyik mai parlamenti párt nem riad vissza és bátran kihasználja. A Jobbik is! Mielőtt bárki azt hinné, hogy ez ellen ők lennének a megoldás.
Előzmény: titkom (1569)
WYW Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1570
Nem kellene a polgármestert listán választani, az maradna ahogy van.

A képviselőket meg nyugodtan lehet, hisz később már úgyis a párt dönti el hogy hogyan szavazzon, függetlenül attól, hogy egyéni vagy pártlistán lett képviselő.
Előzmény: BigyoMail (1565)
titkom Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1569
"Erre neked ez volt a válaszod:"

...mondom én, hogy nem olvasod végig: EZT NEM ÉN ÍRTAM, hanem Boldog ember, most se látod?
Előzmény: BigyoMail (1566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!