Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 28851

"szakmában"

Előzmény: Jtoti (28850)
Jtoti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 28850

A Fűző c. filmet... már nagyon sokan látták a szamában is!

Azt mondják kötelező megnézni! Én még ellenálltam eddig.

Annyira megviseltek az eddigiek is hogy nem ohajtom egyenlőre!

KAptunk szakabelitől olyan magyarázatokat, hogy illik nekünk

akik komolyabban elmerültünk a témában megnézni és állást

is kell foglalknunk, ha szóba kerül alkalmasint.

Mi tudunk csak igazán tenni valamit az "ügy" érdekében!

Lehet Erzsébetnek tetszene!!! van akinek ez a véleménye!

Egy biztos, a világ és az emberek ingerküszöbe megváltozott!

Ma óvodások is unatkoznának, mondta multkor valaki a

Romy -s 50- években készült filmen!

Nem tudom. évekig minden karácsonykor megnézte az ember!

OK, már régen nem láttam... de ez a műsik véglet! Még férjem is

húzta a száját valamelyik csodafeldolgozáson és el is vonult mert

szerinte is nézhetetlen. Köze nincs. akkor meg minen a nevét írni 

főcímnek !

Előzmény: snim (28835)
Jtoti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 28849

Én is láttam! Erre kívácsi vagyok,mivel tudják azokat a csipkéket

Sisivel párhuzamba hozni! Persz nem azért mint ha, nem használt volna!

Csak ma számomra már egy nem kis szorongással jár egyújabb film is, amit

régen annyira várt az ember... 

 

Előzmény: CsokisParány (28847)
Jtoti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 28848

Az én Sisim kiállítás meghosszabítva április 10-ig

 

https://www.facebook.com/groups/1247308922505008/

 

Antik börze és családi nap a Gödöllői Királyi Kastélyban március 25

 

https://kiralyikastely.hu/az-en-sisim-antik-borze-es-csaladi-nap.html

 

https://kiralyikastely.hu/upload/userupload/15/images/sisi%20b%C3%B6rze%202.jpg

 

 

 

 

CsokisParány Creative Commons License 2023.03.16 0 0 28847

Sziasztok!

 

Sisi és a népművészet kiállítás

 

https://muzsa.sk/muveszet/sisi-es-a-nepmuveszet-kiallitas

 

március 30-tól a Hagyományok Háza Corvin téri székházában.

 

Most ezt leltem. :D

Jtoti Creative Commons License 2023.03.14 0 0 28846
snim Creative Commons License 2023.03.05 0 0 28845

168 évvel ezelőtt, 1855. március 5-én született meg Erzsébet és Ferenc József első gyermeke, Zsófia Friderika Dorottya Anasztázia Amália Erzsébet Franciska Stefánia Karolina Mária Jozefa főhercegnő.

 

Jtoti Creative Commons License 2023.03.03 0 0 28844

https://www.azensisim.hu/kiallitas.html

A kiállítás meghosszabítása 2023.IV. 10.

 

snim Creative Commons License 2023.01.30 0 0 28843

134 évvel ezelőtt, 1889. január 30-án halt meg mayerlingi vadászkastélyában máig tisztázatlan körülmények között Rudolf Ferenc Károly József trónörökös, Erzsébet és Ferenc József egyetlen fia.

 

snim Creative Commons License 2023.01.01 0 0 28842

Békében, szeretetben, egészségben gazdag új évet mindenkinek!

 

snim Creative Commons License 2022.12.26 0 0 28841

Áldott, békés karácsonyt mindenkinek!

 

 

 

snim Creative Commons License 2022.12.24 0 0 28840

185 évvel ezelőtt, 1837. december 24-én 22:43-kor született Münchenben Erzsébet Amália Eugénia bajor hercegnő.

 

snim Creative Commons License 2022.12.06 0 0 28839

snim Creative Commons License 2022.11.27 0 0 28838

Áldott Adventi várakozást kívánok minden fórumozónak!

 

 

 

snim Creative Commons License 2022.11.21 0 0 28837

106 évvel ezelőtt, 1916. november 21-én hunyt el Ferenc József osztrák császár és magyar király.

 

snim Creative Commons License 2022.11.19 0 0 28836

snim Creative Commons License 2022.11.19 0 0 28835

Ez a kettő már nekem is megvan. Plusz még a következő 3 is új szerzemény:

Latkóczy Mihály: Korona és koronázás

Kovács Dóra: A királyék megint itthon vannak

Budai Lotti, Zubor Rozi: Micsoda anyák voltak

 

A Fűző című filmet még nem láttam.

Előzmény: Jtoti (28832)
Jtoti Creative Commons License 2022.11.06 0 0 28834

Az 1./ megjegyzésem lemaradt!

 

Vicky Krieps Erzsébetje uralja a filmet – nem véletlenül kapta meg Cannes-ban a legjobb színészi alakítás díját. Mindenki más jelenléte csak annyit ér, amennyire az illető kapcsolatban van vele.

Előzmény: Jtoti (28833)
Jtoti Creative Commons License 2022.11.06 0 0 28833

Több félmet forgattak mostanában Erzsébet királynéról!

 

Sajnos keveset tudok róluk, mert direkt nem néztem meg az előzetesek olvasása után!

Mivel, rendre a véleményemet kérik, nem támaszkodva inkább a kritikákra, úgy érzem 

mégis meg kell néznünk, nekünk akik a lehető legtöbbet tudtunk meg róla, és feltételezhetően

van rálásásunk arra, hogy mennyi valóságalapja lehet ezeknek! Látatlanban, semmi mondanám én!

Gondoltam itt is rákérdezek, mert a baráti körben senki nem nézite meg a filmeket. Elvből!

Azt hiszem szakítani kellene ezzel és nekünk illene szakmai kritikával élni.

Kérdeztem egy két olyan személyt aki kompetens, történész, könyvei jellenek meg,

de eddig nem válaszoltak...

Itt kérdem, van aki látta pl. a Fűző c. botrányos filmet?

Ha igen megosztaná velünk itt, hogy mi a véleménye?

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/kult/a-friss-levego-szepito-arcszine-megneztuk-a-fuzo-cimu-sissi-filmet/

 

2 megjegyzés a filmről ami felkeltette az érdeklődésem annyira csak hogy talán mégis kivételt teszek megnézem.

 

1./

2./Hogy miként került bele a filmbe egy esti kerti jelenetbe a Rolling Stones egyik legszebb dala, az As Tears Go By, számomra rejtély. De itt szívesen hallgattam még ezt a hárfás feldolgozást is.

Jtoti Creative Commons License 2022.11.06 0 0 28832

Azt hiszem, hogy jeleztem pár könyv megjelenését, amik lassan lassan megérkeztek! 

Nem sorrendben a következő könyvekkel gazdagodott a könyvtáram a témában:

 

Rónay Jácint: Erzsébet királyné udvarában 1871-1883

Erdélyi szalon kiadó, 2022

Vér Eszter Virág, Borovi Dániel

 

Rónay Jácint, az 1848-1849-es forradalomban és szabadságharcban betöltött szerepe miatt angliai emigrációra kényszerült bencés szerzetes 1866-ban térhetett vissza Magyarországra. Öt évvel később Andrássy Gyula ajánlására már arra kérték fel, hogy magyar történelmi kurzust tartson Ferenc József és Erzsébet fia, Rudolf trónörökös számára. A feladat nem állt távol tőle, hiszen az Angliában eltöltött tizenhat év alatt is elsősorban tanításból és nevelői munkából tartotta fenn magát, többek közt Kossuth Lajos fiai mellett. Eleinte habozott, elfogadja-e az udvari állást, attól tartott ugyanis, hogy a elveivel ellentétes dolgokat kell tanítania, de miután biztosították arról, hogy szabadon követheti meggyőződését, megkezdte Rudolf oktatását.A királyi szülők és a trónörökös közvetlen környezete elégedett volt Rónay munkájával. A sikert látva Erzsébet legkisebb lánya, az ekkor ötéves Mária Valéria nevelésének irányításával is megbízta 1873-ban. A tervet kísérő udvari tiltakozás következtében azonban ezt csak később,1875 februárjában kezdhette meg. A feladatot végül tanítványa serdüléséig, 1883 tavaszáig látta el.Nyugállományba vonulását követően kezdte meg naplói feldolgozását, egyes szövegek kihagyásával, átírásával emlékirattá dolgozva át azt. Írását nem a nagyközönségek szánta - visszaemlékezését csak tíz példányban nyomtatta ki, ajándékul a számára fontos személyeknek és intézményeknek.

A szövegből először 1996-ban jelent meg válogatás, ez azonban elsősorban Rónay 1848-1849-es tevékenységére fókuszált. A jelen kötetünkben viszont az udvari tanárságára vonatkozó feljegyzéseiből válogattunk, amelyek most először válnak hozzáférhetővé a szélesebb olvasóközönség számára.A kötet különlegessége, hogy, Rónay eredeti szerkesztési elveit követve, az uralkodócsalád egyes tagjaival váltott leveleit: így Erzsébetnek küldött, Mária Valéria neveléséről szóló jelentéseit; a főhercegnő szüleihez írt leveleit, és Mária Valériának Rónayhoz intézett sorait is tartalmazza. A visszaemlékezést újonnan összeállított jegyzetapparátus és gazdag képanyag kíséri. A kötet Vér Eszter Virág és Borovi Dániel gondozásában jelenik meg.
Paramétere

 

Ferenc József Levelei Sisihez 1859-1894 1.

Erdélyi Szalon Kiadó, 2022

A világ egyik legismertebb házaspárjának életébe enged betekintést Ferenc József feleségéhez, Erzsébethez írt levelezése, mely eddig mindössze egyetlen alkalommal, 1966-ban jelent meg németül Georg von Nostitz-Rieneck szerkesztésében. Ennek magyar fordítását, az eredetit kiegészítő jegyzetapparátussal, jelentős képanyaggal bővített változatát, első alkalommal veheti kézbe az olvasó. Az uralkodó írásos hagyatékában anyjához írt leveleihez hasonlóan kiemelkedő jelentőséggel bír levélváltásuk, tekintettel arra, hogy a korban olyannyira jellemző saját napjaira vonatkozó jegyzeteket uralkodóként - idő- és belső igény hiányában - nem készített. Ismereteink szerint naplóit 13 évesen (1843-ban) kezdi el vezetni, amelyekbe azonban csak 1848. március 13-ig eszközölt bejegyzéseket, sajnálatos módon élete meghatározó szakaszaiban, felnőtt férfiként elhagyta e "gyermekkori" szokását, s nem rögzített napi szintű feljegyzéseket életeseményeiről. Ezáltal írásos hagyatékában a levelei szerepe értelemszerűen felértékelődik, különösen élete két meghatározó asszonyához (anyjához, Zsófia főhercegnéhez és feleségéhez) küldött sorai érdemelnek kiemelt figyelmet. Ezen források sorából kiemelkednek jellegüknél fogva feleségéhez intézett levelei, melyekből naplószerű részletességgel bontakoznak ki előttünk az uralkodó hétköznapjai és fontosabb életeseményei. Az aprólékos, informatív beszámolókból egyszerre alkothatunk képet Ferenc Józsefet (államfői minőségében) foglalkoztató aktuális politikai kérdésekről, ezekhez kapcsolódó döntési mechanizmusokat kísérő dilemmákról, mindeközben rálátást nyerhetünk az uralkodó privát szférájára is, így a Habsburg-családot érintő problémákra, eseményekre, amellett emberi mivoltában is megjelenhet előttünk: feleségébe mindvégig szerelmes férjként megnyilatkozva: "...ma pedig az az első dolgom, hogy írjak neked, Angyalom, s elmondjam, hogy folyton rád gondolok és türelmetlenül várom tőled a híreket", írt vágyódásáról Erzsébetnek Párizsból 1867. októberében. A kötet Vér Eszter Virág és Borovi Dániel gondozásában jelenik meg.Paraméterek

 

 

 

snim Creative Commons License 2022.11.02 0 0 28831

snim Creative Commons License 2022.10.30 0 0 28830

125 évvel ezelőtt, 1897. október 30-án járt utoljára Magyarországon Erzsébet királyné.

 

 

CsokisParány Creative Commons License 2022.10.25 0 0 28829

Sziasztok!

 

Klassz, hogy lesz kirándulás, új könyv meg fórum. :)

További sikereket! 

 

snim Creative Commons License 2022.10.24 0 0 28828

Új könyv a piacon!!!

 

Budai Lotti - Zubor RoziMicsoda anyák voltak - Híres nők a gyerekszobában

 

 

https://www.libri.hu/konyv/budai_lotti.micsoda-anyak-voltak-hires-nok-a-gyerekszobaban.html

 

Jtoti Creative Commons License 2022.10.13 0 0 28827

 

 

https://sissiforum.hu/news.php

 

Az oldalat nagyon nagyon régen, unokám informatikus tanulmányai kezdetén, ajándékba és tanulmányai gyakorlásai okán készítette...Kérdezte ugyan hogy milyen legyen de csak tartalmi szempontból válaszoltuk hogy egy tárhelyre lenne szükségünk, ami segitenné az itt elhangzottaknak a visszakeresésére!

Ma már az élet túlhaladta, mindenki saját blogokat és egyebeket indított... a kezdeti évek pezsgése elmúlt, bár azokkal az emberekkel találkozom, vagy csak valamilyen más formában tartjuk a kapcsolatot.

nosztalgiából vagy csak eszükbe jut, be be néznek...

Sajnos a "tárhellyel is történt valami, mert 2018 tól letörlődött minden.

Minden van valamiért! Ezt tanultam meg az utóbbi években!

El kell engedni aminek el kell múlnia!

Az örök remélem, ami  Erzsébet királynével való kapcsolatunkat jelenti!

Én pályáztam a kastélyba és elnyertem egy lehetőséget, hogy egy itteni  régi tag csodálatos rajzait amik nálam voltak a Gödöllői Királyi Kastély fél évre a kincsei között tárlókban csodálatos keretek között kiállítja AZ ÉN SISIM címmel!

Vannak még csodák, én mindig hittem ebben! a Kastély muzeológusai, és munkatársai megálmodtak valamit

ami csodálatos keretek között feltárt egy szeletet abból a tudásból és érdeklődésből ami talán innen idult el.

Az itteni tagok közül többen is képviseltetik magukat a nyertes pályázók között  

 

Szóval Szmel köszönjük Neked , akik itt megfordultunk hogy létrehoztad ezt az oldalt, és összegyűjtötted ebből a korosztályból is akit csak lehet a kedvenc témánknak!

Én külön hogy befogadtatok, holott egy másikhoz tartozom! Életem 1 kézen megszámolható jó dolog ami velem történt hogy itt lehettem, és megismerhettelek Benneteket! További érdemi munkát kívánok itt és más fórumokon Mindenkinek!  

Jtoti Creative Commons License 2022.10.13 0 1 28826

 

 

Végre sikerült egy kirándulást összehozni a Sisi Baráti Körrel ebben az évben is!

Igaz 1 napra terveztünk, de a nap tartalmas és igen szép időben sikerült lebonyolítani!

Az uticél az ausztriai HALLBTURN közel a határhoz. Burgerlandban

Hazafelé még volt lehetőségünk Pápa felé bekukkantani az ottani Eszterházy kastélyba is 

ahol nem melesleg olyan vezetésben volt részünk amiről én álmodni sem mertem volna.

Minden helységben a funkciójának megfelelő jelenettel és korhű ruhában fogadtak hölgyek!

Volt filmvetítés Pápáról és a városra is vethettünk 1-2 pillantást...Igazán különleges nap volt!

Felülmúlva minden várakozásomat!!!

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A9ltorony

 

 

https://schlosshalbturn.com/en/

 

https://the-burgenland-bunch.org/V_Histories/Halbturn.htm

 

Szombaton reggel elindult a busz velünk! Mindenkinek ajánlati tudom, aki egy szép és emlékezetes kirándulásra készül ebben a csodálatos őszi időben! Nem melesleg szeretné megcsodálni Sisi képrázatos ruharekonstrukcióit egybe kiállítva! 

 

 

 

Jtoti Creative Commons License 2022.10.13 0 0 28825

Pozsonytól alig fél órányira, Köpcsény (Kittsee) irányában fekszik Féltorony (Halbturn) faluja. Az odavezető utat romantikus szőlőültetvények fogják körbe, a féltornyi barokk kastély és annak csodálatos gesztenye ligete és barokk kertje pedig lélegzetelállító látvány.

A szépen felújított kastélyépület ma magántulajdonban van, az egyik leszármazott, a Waldbott-Bassenheim bárói család tulajdona, és rendkívül színvonalas kulturális és rendezvényközpontként működik. A kastély termeiben, miután a történelem viharos éveiben valamennyi műkincsét és berendezési tárgyát széthordták, évente cserélődő tárlatot nyitnak más és más témában.

 

https://ma7.sk/kavezo/sissi-ujraalmodott-ruhai-az-orvideken-kepgaleria

 

A kiállított, újraálmodott ruhadarabok között megtalálhatóak azok a ruhaneműk, amelyeket Erzsébet még fiatal lányként viselt a possenhofeni kastélyban, valamint azok a ruhák is, amelyekben először találkozott Ferenc Józseffel és amelyben megérkezett a bécsi esküvői fogadásra. A továbbiakban az ezüst hímzéssel átszőtt magyar koronázási ruhát, valamin a magyar fogadásokra tervezett reprezentációs ruhákat is kiállították, mindezeket a ruhákat a gödöllői divattervező, Czédly Mónika álmodta meg és készíttette el.

Kevés hiteles ruhadarabot talál az utókor, ám jóval több művészi ábrázolás és fotó maradt fent, amelyeket Czédly Mónika ruhatervező 2004-ben elkezdett felkutatni. Elhatározta, hogy újraalkotja Erzsébet ruháit. Az első öltözék 2007-ben a királyné koronázásának 140. évfordulójára készült el, az ismert Emil Rabending-fotó alapján. Kutatások alapján azóta bizonyított, hogy ez ruha már 1866 tavaszán készen volt. Czédly Mónika 14 ruhát varrt, amelyekből néhányat magyar és külföldi helyszínen mutatott be, ápolva az Erzsébet napjainkig is élő kultuszát.

 

snim Creative Commons License 2022.10.04 0 0 28824

Jtoti Creative Commons License 2022.09.24 0 0 28823

Az én Sisism c. időszaki kiállításra ha megy valaki, jó ha tudja a kastély ajándékboltjában már vásárolhaót pólóval egyetemben !

Jtoti Creative Commons License 2022.09.24 0 0 28822

https://kiralyikastely.hu/az-en-sisim.html

 

Most jött velem szembe egy levélben, hogy az én kisméretű, pár éves rajzommal illusztrált a cikk! 

Zavarban vagyok és meg vagyok hatódva persze!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!