Keresés

Részletes keresés

zebulónia Creative Commons License 2011.10.25 0 0 298

Sziaszok!

Érdeklődöm. hogy CPL cirkuláris polárszűrő miben külömbözik a drágább szűrőktől. Nekem fényterápiához, konkrétan bioptron lámpához kelene. Megfelel erre a célra???

 

fkorei Creative Commons License 2011.10.06 0 0 297

Sziasztok!

 

Nem tudjátok hol vehetnék Cokin R030-as szűrőtartót? Sehol sem találok.

(ahol van is készleten)

 

Egy kis polárszűrőinfó az előző hsz-hoz:

 

A különbség az olcsó és a jó (jobb) minőségű polárszűrő között:

thomasthomas Creative Commons License 2011.07.26 0 0 296

Szasztok!

Nem tudok dönteni a következő 3 szűrő közül, szerintetek melyiket válasszam?

http://www.edigital.hu/Polar_szuro/Hama_Cirkular_Polar_szuro_58mm-p17241.html
http://www.edigital.hu/Kenko_szuro/Kenko_cirkular_polar_Digital_szuro_67mm-p47600.html

Vagy itt a Hoya-k közül valamelyik (58mm):
http://www.digitcam.hu/termekek/tartozekok/objektiv_szuro?start=100
(Mi a különbség közöttük?)

Igazából tájfotók azok, amiket legtöbbet csinálok a gépemmel, s az ég ami az egyik legzavaróbb most szűrő nélkül. De az ablak is sokszor tönkreteszi a képet (visszaükröződés).

Előre is köszi.


kosagy622 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 295

Köszi a vélemyént. Asszem egyenlőre a középutat választom. Nem a legdrágább Hoya-t veszem, hanem az olcsóbb de azért nem gagyi Kenko-t.

Előzmény: ötfelezős (294)
ötfelezős Creative Commons License 2011.07.24 0 0 294

Általában a minőség és az ár között csak van egy egészen laza összefüggés.... A polarizációs szűrőnek, amellett, hogy rendesen szűri a fényférgeket, még sok más követelményt is ki kell elégítenie. Ne színezzen. Ne vegyen le sok fényt. Ne rongálja nagyon a képet. Ezek kicsit valószínűtlenítik, hogy olcsón jót lehessen készíteni, és még hasznot is élvezni rajta.

Olcsónál megoldás a vásárlás is, majd a veszteségelkönyvelése, és jókedvvel tovább élés, ha nem jött be. De a neten legalább egy fórumon azt írják, hogy nagyon tönkrevágta a kép élességét ez a szűrő.

Előzmény: kosagy622 (292)
gy53 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 293

Sziasztok!

Eladnám a következő 62 mm-es szűrőimet:HOYA  HMC  Skylight  (1B)   3500.-ft

                                                                    HAMA Weichzeichner  (duto)  3500.-ft

                                                                    MARUMI  C-PL                        4000.-ft

mindegyik szűrő karcmentes, müanyag tokjában.érd:vagyula/kukac/citromail/pont/hu

 

kosagy622 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 292

Sziasztok,

 

Mit szóltok ehhez a polárszűrőhöz?

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/objektiv_es_tartozekai/tartozek/objektiv_szuro_napellenzo_sapka/cirkularis_polarszuro_77mm_cpl_canon_nikon_1464385732.html

 

Érdemes ezzel fogalakozni, vagy még ezt a 3500Ft-ot sem éri meg?

Ha ezt nem, akkor milyen márkát javasoltok (esetleg a Hoya-nál valamelyest olcsóbbat, de azért jó minőségűt).

 

Előre is köszi a válaszokat.

 

excalibur38 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 291

Köszönöm!

Igen Hoya csak elírtam.  :-))

Előzmény: arnyekxxx (290)
arnyekxxx Creative Commons License 2011.06.25 0 0 290

Én spec Holya-t nem vennék, de Hoya-t igen mert az minőségi márka.

Előzmény: excalibur38 (289)
excalibur38 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 289

Szervusztok!

van egy Nikon D80-as gépem és hozzá egy Nikon AF Nikor 28-105 D(IF) obim.

Gondoltam teszek rá egy polá rszűrőt.

Ezt néztem ki: Holya PL-CIR

Szerintetek ez jó lenne az említett géphez és obihoz?

FAYtds Creative Commons License 2011.01.20 0 0 288

Értem. És nagyon köszönöm a segítséget!

Előzmény: jmmakk (287)
jmmakk Creative Commons License 2011.01.20 0 0 287

Rá tudod tenni az objektívsapkát.

Ilyen gond csak az ún. slim (vékony) kivitelű szűrőknél szokott lenni (főleg nagylátószögű objektívekhez kell ilyen) , mert ott nem szokott a külső oldalon menet lenni, amibe az objektívsapka belekapaszkodik.

Előzmény: FAYtds (286)
FAYtds Creative Commons License 2011.01.20 0 0 286

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Ha egy objektívre (nikon 18-135) felteszek egy UV szűrőt, arra ugyanúgy rá lehet tenni az objektívsapkát mint az  obira vagy minden egyes elcsomagoláskor le kell vennem a szűrőt hogy rátehessem a védőkupakot? 

Előre is köszi

 

yashicamat124g Creative Commons License 2011.01.06 0 0 285

Köszi a válaszokat. Ha a ps nem tudja helyettesíteni akkor így már biztos, hogy kell vennem.

Filmesen nagyon bejött, hiányoznak a kontrasztok, a színek teltsége digin. Legalábbis én nem tudom ps-ben normálisan összerakni, valami mindig rosszabb lesz.

Szóval köszi.

 

geher2 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 284
Előzmény: yashicamat124g (281)
geher2 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 283

A Kenko-t válaszd,nekem is az van! (Tokina gyártja mint a Hoya-t)

Sztem 17mm-re megfelelő,nagyobb látóra már slim verziót szoktak javasoni.

A polárszűrőt nem tudod PS-el helyettesíteni.

Valamint a szürke átmenetes szűrőt favorizálom még.

Előzmény: yashicamat124g (281)
tlight Creative Commons License 2011.01.06 0 0 282

A polárszűrő az egyetlen amit nem lehet fotostoppal rendesen megcsinálni.

HOYA szűrőt vegyél aminek a kivitele slim, hogy ne vinyettáljon.

http://www.argep.hu/trend/HOYA/Hoya-67mm-polar.html

Előzmény: yashicamat124g (281)
yashicamat124g Creative Commons License 2011.01.06 0 0 281

Sziasztok!

Egy Tamron 17-50/2.8 obira (Alpha 200-on van) tervezek venni polárszűrőt.

Kérdezném, hogy  ebben a photoshoppos világban mennyire van szükség polárra.

Én filmesen használom ma is, de főképpen nem a tükröződések miatt, hanem a teltebb, mélyebb színek, jobb kontrasztok miatt. Gyakorlatilag majdnem mindig fent van. 

Szóval digin mennyire van szükség polárra ugyanilyen okok miatt.

 

Másik kérdésem, hogy az alább említett két polár megfelel-e erre az obira, nem vignettál-e 17mm-nél. Vagy szükséges inkább drágább, vékony peremű.

 

Edigitalnál néztem:

 

http://www.edigital.hu/Polar_szuro/Hama_Cirkular_Polar_szuro_67mm-p17243.html

http://www.edigital.hu/Kenko_szuro/Kenko_cirkular_polar_Digital_szuro_67mm-p47600.html

 

Köszi.

arnyekxxx Creative Commons License 2010.10.23 0 0 280
Ha valakit érdekel karcmentes, tökéletes állapotban
Hoya 77mm PL-CIR (wide angle) cirkuláris polárszűrő eladó.

13e Ft.
HdA Creative Commons License 2010.10.23 0 0 279
Sziasztok!

Véletlenül rossz méretet kaptam, így rajtam ragadt 2 db 82 mm-es HOYA SUPER HMC PRO1 UV-szűrő. Cserélnék jó minőségű 2 db 77mm-es UV-re, vagy eladnám őket. Ajánlatokat ide küldhettek: hajdua@belldon.hu vagy telefonon 20/3413760

üdv,

András
biker07 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 278
Helló, vennék 72-es méretben jóféle UV szűrőt. Pesti átvétellel.
Topa00 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 277
Tud valaki ajánlani egy üzletet ahol van raktáron Cokin lapszűrő?
szürke átmenetes.
Tailor23 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 276
Elég, ha egy linket mutatsz, meggyőzhető vagyok...
Előzmény: foveon (275)
foveon Creative Commons License 2010.02.19 0 0 275
hulyeseg de mar annyiszor volt tema...
Előzmény: Tailor23 (274)
Tailor23 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 274
A modern, AF-es gépekre csakis cirkulárisat.
Előzmény: Corporate (271)
nastygirl85 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 273
Nagyon kezdő hobbifotós vagyok,és érdeklődnék, hogy FinePix s2110hd-s gépemre milyen polárszűrőt javasoltok?Uv-szűrőt érdemes venni mellé?
Előre is köszönöm a válaszokat!!
benzinnyelő Creative Commons License 2010.02.16 0 0 272

Kihasználatlanság miatt eladó egy alig használt 62mm-es HOYA cirkulár polár szűrő

10000  Ft

Dobozával, kifogástalan állapotban.

 

Nyakamon maradt, így eladó egy SONY NP-FM500H Li-ion akkumulátor SONY ALPHA fényképezőgépekhez. Sosem volt használva, ki sem lett bontva. 10000Ft

 

e-mail: csetropetrovszk kukac frímél pont  hu

Corporate Creative Commons License 2010.02.16 0 0 271
Hello!

Tulajdonképpen melyik polárt érdemes venni?
Nem tiszta ez most nekem, hogy vehetem e a linárisat, vagy érdemesebb cirkulárisat vennem?
SPeti01 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 270
Búék!
elcserélném az 58mmes új állapotú soligor DHG polárszűrőmet hasonló tulajdonságokkal rendelkező 62 mm-es re értékegyeztetéssel e-mail publikus
m.g gábor Creative Commons License 2009.12.10 0 0 269

Szevasztok!

 

  Valamivel hátrébb a Vendel dumcsizott, már erről, de hozzá teszek picit:

Szinek élesebbre tételét, valóban lehet szűrők használatával befolyásolni, de nem mindegy, hogy mennyit költesz rá, és milyen szineket szeretnél erősítteni vele.

Az Uv szűrők használata vitatott, mert elszinezheti kissé az eget, ráadásul becsillogást is okozhat bizonyos szögekben! Viszont marha jó tud lenni, ha karcra v. véletlenül, ütlegre kerül sor, mert inkább az vesszen oda, mint  az obid! (hátrébb találsz erről is képet, szerintem minden képpen és gépen hasznos tud lenni) 1880-ért már kaphatsz!

A Polár szűrő lehet lineáris v. cirkuláris.

Nem mindegy! Sem árban, sem minőségben.

Alapvetően marha jó találmány mind kettő egész más lehet a kép! Az épületeken a csillogást megátolják, ezzel nem vesztesz  a szinekből (erősebbeknek hatnak) Az üveg-víz felületeken, nincs tükröződés (beláthatsz mögé ill. alá).

A kettő küzötti különbséget neked kell majd kiválasztanod. A lineáris tipusok olcsóbbak, de az eget sötétebre szinez a cirkulárishoz képest.

A Warm szűrővel már bonyolódik a helyzet!

Ott a porté készítésénél a bőr színét erősíti (mintha nap barnított lenne), de a kéket, zöldet halványabbá teszi.

Ezt a hármat akár szetben is meg veheted, úgy olcsóbb akár hármat egy polár áráért, persze a minőségük alap szintű, bár úgy tartják a Hoyával nem nyúlhatsz mellé!

Ezek mellett még találhatsz, sárga, piros, zöld, szürke szinekben is, mindent megtalálhatsz a Hoya oldalán!

 

Az ár kérdésre csak annyit mondanék, hogy egy 100 000, 110 000 Ft-os gépre illetve alap obiaira én nem biztos, hogy vennék nagyon drága szűrőt. 100 000 forintos erősítőhöz sem kötnék 30 000 Ft-os kábeleket.Szerintem a 10 ezer körüli ár nekem megfelelő lenne.

 

 

Előzmény: ogyurma (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!