Keresés

Részletes keresés

fabia1,9 Creative Commons License 2018.12.09 0 0 2945

Sziasztok!

 

A barátnőmmel a közeljövőben tervezzük ingatlan vásárlását. A terv akkora ingatlan, ahová még két gyerkőc is elfér később rajtunk kívül. Mivel a főváros közelében teljesen elszálltak az ingatlan árak, ezért szóba jött Dunavarsány is. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyek a település előnyei/hátrányai, vannak-e olyan részek, ahová nem érdemes költözni. Egyszóval minden szempont érdekel.

 

Előre is köszönöm segítő válaszotokat.

 

üdv.

Elar Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2944

Szia 

A belvíz ott nem okoz problémát, de pincés házat ne vegyetek :) (mondjuk ott elvileg nincs is olyan)

A szennyvíztelep jobban aggasztana engem a büdös miatt) 

Előzmény: Csibe2015 (2943)
Csibe2015 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2943

Sziasztok! Dunavarsány Nyugati lakóparkban, a Habitat utcában tervezünk házat venni. Abban kérném a segìtségeteket kérni, hogy a belvíz, talajvíz mennyire okoz arra problémát? Mielőtt foglalóznánk, szeretnénk kicsit körbe járni ezt. Előre is köszönöm!

kicsizs Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2942

Onnan van aszfaltos út, de nem a Naprózsán keresztül!!!

Előzmény: erikthekippa (2941)
erikthekippa Creative Commons License 2018.09.20 0 0 2941

Sziasztok!

Szigethalom felől ha az 51-esen jobbra fordulok van végig aszfaltozott út a központig? Google maps azt mutatja földes út ,de azt hallottam a Naprózsa út már végig aszfaltozott.

Köszi  

hivi Creative Commons License 2018.09.18 0 0 2940

Nem tudom. Nekem teljesen mások a tapasztalataim. Finom és friss a pékárú. Reggel a hölgy előttem szedte ki a sütőből a tejes kifliket, és isteni finomak voltak. Eléggé igényes vagyok a péktermékekre, számomra fontos a frissesség, a megfelelő íz és külön kedvenceim a tejes zsömle (ez mondjuk a Flurában nincsen), és a tejes kifli, a teljes kiörlésű kenyér (ezek vannak és nagyon finomak) Mindig azt kaptam és kapom, amit vártam/várok, mind a termékek, mind a visszajáró terén, és nem felfújt a tészta. Visszajárót meg kell számolni, előfordulhat bárkivel, hogy elszámolja magát. Ennyi. Itthon meg a munkám miatt nincs időm sütögetni, mondjuk a kenyérsütős kenyerekből köszi, de nem kérek. 

Előzmény: Lemmi999 (2939)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 2939

Ezek az "albánpékség"-ek a műpékárúk boltjai. Szinte minden tészta/termék ugyanaz a felfújt,  ízfokozós fos. De ha a rák a cél, akkor  hajrá. Tény, hogy nehéz kikerülni, de jónak semmiképp nem nevezném.  Otthon kell sütni,  a ráckevei hajómalmi lisztből. 

Előzmény: kicsizs (2938)
kicsizs Creative Commons License 2018.09.15 0 0 2938

Az valami borzalom... Nem voltam ott sokszor, de mindig át akartak vágni...

Persze véletlen volt! De inkább az árú minősége a csapnivaló...

Előzmény: Lemmi999 (2937)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 2937

A Flura az az albán pékség? Az mitől jó? A legalja a pékségeknek. Szvsz. 

Előzmény: hivi (2936)
hivi Creative Commons License 2018.09.05 0 0 2936

"- közbiztonság,"

teljesen jó: csendes, nyugodt utca, alacsony autóforgalom, betörés, ilyesmi nem jellemző.

 

"- talajhelyzet"

homokos, laza talajszerkezet. Paradicsom, paprika, kiskerti zöldségek, szőlő, alma, barack, meggy nagyon szereti

 

"- bevásárlási lehetőségek,"

 

Az utca úgy 1 km hosszú. Nagyjából a 3/4-nél keresztezi a Görgey utca, ott van a Görgey ABC, ami egy kisbolt, termékenként 1-2 márkával, zöldséggel. Ezen felül 1.500 méteren belül, a központban az állomás környékén: Real, Coop (ezek is inkább csak a kiszaladok venni valamit kategória), jó pékség (Flura pékség), hentesbolt, baromfi húsbolt, cukrászda, italdiszkontok, zöldségesek. Remek éttermek, pizzériák vannak a közelben, akár beülni, akár házhoz szállítással. Nagyobb bevásárlásra 15 km-en belül 2 Auchan, 1 Tesco, több Aldi, több Lidl, több SPAR is van, illetve ha éppen nem az M0-ást építik közel van a budafoki Campona is.

 

"- zajszint (pl. a vonat közelsége)?"

 

Az attól függ. Az utca eleje a vasút mellől indul, mi az utca végénél lakunk, de nem igazán zavaró, és az utca elején sem nagyon hallottam panaszt. Továbbá hamarosan átépítik a vasútvonalat, és várhatóan lesznek zajvédelmi falak is.

 

Közlekedés: a reggeli órákban a főváros felé, délután vissza autóval dugókra lehet számítani. Busz: megy Szigetszentmiklós-Gyártelep hévállomáshoz (Szigethalom buszpályaudvarra) naponta pár járat, ezek a vasútállomáson, és a Görgey utcában is megállnak, illetve fontosabb a 655-ös, ami reggel 20 percenként, napközben félóránként, óránként, hétvégén ritkábban megy a Népligetbe, de ez is áll a dugóban, az 1 óra körüli menetidő igencsak papírforma, ezekre a vasútállomásnál, 1.000 méteren belül fel lehet szállni. S a vasútállomás is közel, onnan reggel óránként 2 alkalommal, napközben óránként jár az S25-ös személyvonat, az esetek 80%-ában klímás FLIRT motorvonatból kiállítva, Kőbánya-Kispestre mennek kb. 40 perces menetidővel, 10-ből 8-9 alkalommal max 5 perces késéssel. Ezen felül van egy reggeli közvetlen vonat Budapest-Keletibe is.

 

Orvosi ellátás: az utca Duna felöli végéhez közel van az Egészségház, ahol több gyermekorvos és háziorvos rendel, én Dr. Békássy Szabolcsot tudom nagyon ajánlani, illetve olyan gyógyszertár van, ami eléggé sokáig van nyitva, illetve ha meg nem, akkor meg állandó ügyeletes. A szomszédos Széchenyi utcában van egy jól felszerelt fogorvosi rendelő.

 

Kikapcsolódás: budafoki Campona kocsival közel, Köki terminál vonattal közel, Szigethalmi Vadaspark, Rukkel-tó (strand, csúzda), horgásztavak, éttermek, pizzériák, játszótér az utca vasút felöli végén.

Előzmény: Rencs91 (2934)
Elar Creative Commons License 2018.09.05 0 0 2935

Szia 

Én ott vennék házat... :) 

Előzmény: Rencs91 (2934)
Rencs91 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 2934

sziasztok!

 

Dunavarsány Széchenyi utca környékéről mi a véleményetek a lenti szempontok alapján:

- közbiztonság,

- talajhelyzet,

- bevásárlási lehetőségek,

- zajszint (pl. a vonat közelsége)?

Minden segítő (pozitív, illetve negatív) vélemény érdekelne!

Előre is köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!

Lemmi999 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 2933

Több helyen láttam erős recézettséget a kontúroknál. Marha zavaró volt. Valami kódolási gond. 

Előzmény: Elar (2929)
brazil_8 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 2932

Esetleg Androidos Smart TV +  TV Go?

Előzmény: Elar (2921)
kicsizs Creative Commons License 2018.06.17 0 0 2931

Nálunk is az... De ennél rosszabb soha ne legyen 😁😁😁

Előzmény: Lemmi999 (2928)
hivi Creative Commons License 2018.06.17 0 0 2930

Nálunk nem tapasztalható ez a jelenség.

Előzmény: Lemmi999 (2928)
Elar Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2929

Mire gondolsz?

A "stúdióhatásra" ?

Előzmény: Lemmi999 (2928)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2928

Még mindig internetalapú a Telekom tv adása? Ilyet láttam és borzasztó.

Előzmény: hivi (2927)
hivi Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2927

Az analóg adások kivonulása és a set top box nem nagyon van összefüggésben egymással, illetve csak annyiban, hogy a régebbi tévékészülékeken a szabadon fogható digitális adások (Mindig Tv) vételéhez szükség van rá, míg az új tévék egy jóideje már ezt nem igénylik, mivel mondjuk úgy röviden, hogy "bele van építve".

 

A műholdas és kábeltévés szolgáltatóknál az igénybe vett szolgáltatások és a tévé készülék függvénye, hogy szükséges-e külön set top box, vagy elegendő csak a kábelt bedugni a tévébe

 

Ma már a legtöbb szolgáltató azon felül, hogy a tévécsatornákat sugározza, plussz dolgokat is nyújt (pl. film és műsorkölcsönzési lehetőség, régebbi adás visszanézése), ezek nem oldhatóak meg technikailag még új tévé esetén sem az ehhez szükséges menüket is tartalmazó szoftver helyéül szolgáló beltéri egység nélkül, amely sok helyet nem foglal.

 

A családban tapasztalt korábbi rendszeres PR-es dunavarsányi szolgáltatási minőség és az ügyféllel való bánásmód miatt mi már eleve nem őket választottuk, hanem a Telekomot, amivel maximálisan meg vagyunk elégedve. A Magentás csomagjuk éri meg a legjobban, nekünk náluk ebben van benne a net, a vonalas, a tévé, 2 mobil előfizetés, és 1 mobil net előfizetés is, így mindegyiknél 25-25% kedvezményt számol. 

Előzmény: kicsizs (2926)
kicsizs Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2926

Nem kell setup box?! Az analógok eltűnnek, utána csak a box marad...

Nekem az 1000 net van... Sosem fagy, nem áll meg a tv, stb.

Sosem mennék vissza a PRhez!

Az ügyfelkezelésük is olyan volt,amilyen...😳

Előzmény: Elar (2925)
Elar Creative Commons License 2018.06.05 0 0 2925

Én még mindig agyalok :D

Egyelőre szétkábeleztem a házat, mindkettőt gond nélkül tudom kezelni.

A PR-ben egyszerűen vonz h nem kell sep top box

A Telekomban meg tetszik a gyorsabb net (kérdés számít e, mert a 240Mb szintén elég jónak tünik :)

bat1 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 2924

A PR kábeles szolgáltatással nálam nincs túl sok gond. (tv+net) Viszont azon a területen, ahol lakom, még egy éve sem lehetett más kábelt előfizetni, csak műholdas tv-t és mobilnetet... Annál meg még a PR is jobb.

hivi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 2923

Ezt, ha technikailag megoldható is lenne, akkor nem biztos hogy a szolgáltatók szorgalmaznák. Jelenleg megszabja a legtöbb előfizetői szerződés, hogy egy csomaghoz hány tv-készülék rendelhető hozzá, és ezt nem igazán lehet legálisan növelni pont a beltéri egységes rendszer miatt. A wifis adatátvitel esetén ez korlátlan lehetőséget biztosítana előfizetőnként. 

Előzmény: Elar (2921)
KeMatyi Creative Commons License 2018.05.21 0 0 2922

Sziasztok! 

Nincs valakinél elfekvőben kidobásra ítélt, működő mosógép, jelképes összegért? Nyaralóba kellene, ha nem is sos, de viszonylag gyorsan :)

 

koszi előre is!

Elar Creative Commons License 2018.04.22 0 0 2921

Köszönöm

Most még azon gondolkodom, hogy biztos, hogy kell minden TV-hez STB?

Wifiről nem lehet átlőni rá az adást? Vagy hasonló?

hivi Creative Commons License 2018.04.21 0 1 2920

Apósoméknak sok gondjuk volt a PR-rel: rendszeresen elmenet az adás, elment a net, átálltak Telekomra.

Mi alapból Telekomot húzattunk be. 2 éves tapasztalat alapján: teljesen probléma mentes, a 2 tv-n az adás (HD is) hibátlan, a net hasít. A MoziKlub kínálatról nem beszélve....

Előzmény: Elar (2914)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.04.20 0 1 2919

Nekünk nincs gond a PR-el, stabil, és megvan a sebesség mindig. A STB a múlt században elment, manapság engem is megörjítene.

Előzmény: Elar (2918)
Elar Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2918

Akkor lehet hogy az lesz.

Mondjuk én elvagyok a PRrel és üditő számomra, hogy itt van kártya a TVhez

Ez a sep top box téma nagyon nem jön be nekem.

Van egy pont ahol konrétan nem tudom hova tudom tenni, mert nagyon keskeny a hely :(

Most mindenesetre behúzok minden szobába két UTP-ét és meglátjuk :)

 

Előzmény: kicsizs (2917)
kicsizs Creative Commons License 2018.04.19 0 1 2917

UTP megy mindenhová és üvegszálassal jönnek be.

A lassúság és a lefagyás, ami a Pr sajátja... A T sosem lassult még és a wifi is stabilabb ;)

Előzmény: Elar (2916)
Elar Creative Commons License 2018.04.18 0 0 2916

Köszi.

Mármint milyet nem tudott? Nálunk most is két tv van, de leheten több is :)
Viszont akkor ahhoz nem koax hanem utp kábel kell, ugye?

Előzmény: kicsizs (2915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!