Keresés

Részletes keresés

General Specific Creative Commons License 2021.04.09 0 0 96725

Szerintem ilyenkor csak bontással lehet megállapítani, mi van a szigetelés mögött, főleg azokon a helyeken, ahova nem jutott ragasztó vagy nem tom mi, amivel felrakták.

 

Igen, de ha már bontok, akkor ugye kb = felújítok :)  :(

 

Vagy érdemes alul, valami kevéssé látható helyen beáldozni egy m2-t, és ott lebontatni, megnézni, hogy mi van alatta, és ha kb semmi, akkor visszarakni, és alig láthatóan eldolgozni?

 

 

Előzmény: ddsteel (96722)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.09 0 0 96724

"Vagy hiába nem penészes a külseje, a belseje tuti az?"

 

Nem tuti, csupán, valószínű/lehetséges.

Belső hőszigetelés esetén a szoba (eredeti) fala nem kap többé hőt a lakástól, ezért télen rohadtul le tud hűlni.  Akár annyira, hogy a szobalevegő párája lehűlve folyékony vízzé kicsapódjon rajta (lehetséges penésztenyészet + vizes hőszigetelés nem hőszigetelés), sőt akár annyira lehűlhet, hogy a fent említett víz jéggé fagyjon (lehetséges fagykárok, pl épület állagának romlása).

Előzmény: General Specific (96721)
NeomatiK Creative Commons License 2021.04.09 -1 0 96723

Ha nincs vele gond, akkor jó :) Eléggé túl van misztifikálva, vagy inkább félremagyarázva ez a belülről_nem_hőszigeteünk téma.

Előzmény: General Specific (96721)
ddsteel Creative Commons License 2021.04.09 0 0 96722

Ha logikusan belegondolsz, belülről a tapéta, glett ugye nem lesz nedves, büdös, hisz az a meleg oldal. A kérdés az, hogy a szigetelés és a melegtől elzárt hideg fal között mi van.Persze ha onnan alul csorog ki a penészes lé, az már. elég egyértelmű jel :) Szerintem ilyenkor csak bontással lehet megállapítani, mi van a szigetelés mögött, főleg azokon a helyeken, ahova nem jutott ragasztó vagy nem tom mi, amivel felrakták.

Előzmény: General Specific (96721)
General Specific Creative Commons License 2021.04.09 0 0 96721

Sok szó esett itt a belső oldali hőszigetelésekről, de eladó lakásokat nézegetve azt látom, hogy szigeteletlen társasházak szélső lakásaiban nagyon sokan megcsinálták belülről :(

 

Ilyenkor az egyedüli helyes teendő minél előbb leszedni, vagy ha az egész már évek óta fent van, és a glett / tapéta felülete nem penészes, nem büdös, stb., akkor lehet remélni, hogy pár évet még kibír...?

 

Vagy hiába nem penészes a külseje, a belseje tuti az? És jelen esetben az ilyen lakások esztétikai állapottól függetlenül mielőbb "felújítandó"-nak tekintendők?

 

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.06 0 0 96720

"be tudja magát biztosítani úgy, hogy  képtelenség legyen lezuhanni akkor is, ha nincs korlát"

 

Aki itt ara gondol, hogy "majd hülye leszek drága biztonsági hevedert venni, fogok egy darab kötelet és rákötöm a derekamra" azoknak azt üzenem, hogy a hülye módon megoldott "biztonsági öv" számos módon tudja megölni a viselőjét:

- nem megfelelő csomó alkalmazása a rögzítésnél = rántásra kioldódik

- nem megfelelő csomó alkalmazása a deréknál = fojtóhurok

- túl laza hurok a deréknál = kieshet belőle

- kötél hónalj alatt = hosszú (akár több órás) lógás alatt vérkeringés + légzés elszorítása

- túl hosszú zuhanás után hirtelen blokkol = gerinctörés (energiaelnyelő kötélszakasz + nagy feltámasztási felület)

- alsó biztosító ember akkora terhelést/rántást kaphat, amit nem tud kezelni = zuhanást fékező készülékek, vagy trükkök, vagy 150 kilós birkózó haver alkalmazása

- satöbbi.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96719)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.06 0 0 96719

"Ezzel kvázi képtelenség elérni 6m magasságot."

 

A 3 méter magas járófelülethez tartozó korlát kb 4 méter magasságban van (kép itt).

A járófelület a korlát magasságában is lehet, de ekkor nincs semmi korlátod, tehát hülye ember esetén ez életveszélyes és tilos megoldás.

Okos ember viszont be tudja magát biztosítani úgy, hogy  képtelenség legyen lezuhanni akkor is, ha nincs korlát (google: "testheveder, or biztonsági heveder forint"). Az a kérdés, hogy te okos-ember vagy-e, vagy inkább bevállalod az életveszélyt, hogy megspórold a munkavédelmi biztonsági felszerelés árát.

Előzmény: occseb (96718)
occseb Creative Commons License 2021.04.06 0 0 96718

Ez volt a sejtésem, hogy az 5m munkamagasság 3méter körüli járószintet jelent. Ezzel kvázi képtelenség elérni 6m magasságot.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96717)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.05 -1 0 96717
Előzmény: csiba00 (96716)
csiba00 Creative Commons License 2021.04.04 -1 0 96716

Munkamagasságnak azt szoktuk hívni (munkavédelmi szempontokat figyelembe véve), hogy a munkapódium, munkafelület magassága mennyi. Mert ez határozza meg pl, hogy mit hívunk magasban végzett munkához. 

 

Az már teljesen mindegy, hogy egy 150 cm-es vagy 200 cm-es ember dolgozik rajta. Feltehetően egy normális gyártó is ez alapján adja meg a munkamagasságot. 

 

Előzmény: occseb (96713)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.04 0 0 96715

"Az 5 méter munkamagasság mennyire kereken az?"

 

A "munkamagasság" általában azt jelenti, hogy átlagos méretű melós addig ér fel kényelmesen a legfelső állásról. Tehát ha a munkamagasság 5 méter, az azt jelenti, hogy legfelső állásban az állvány járófelülete kb 300-330 centire van a talajtól

Előzmény: occseb (96713)
kiggyo Creative Commons License 2021.04.04 -1 0 96714

Ha vagy 250cm magas akkor simán :-)

Előzmény: occseb (96713)
occseb Creative Commons License 2021.04.04 0 0 96713

Az 5 méter munkamagasság mennyire kereken az? Az járófelület magassága mekkora a legfelső pozícióban?

 

Előzmény: Bali00 (96708)
Bali00 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 96712

Majd felrakom jófogásra.

Ott szoktam a hasonló dolgaimat hirdetni.

Csak eddig még nem jutottam oda... mindig van valami

Na meg a rajta maradt ragasztót is le kéne kaparnom amennyire csak tudom😀

Előzmény: Zöldár (96711)
Zöldár Creative Commons License 2021.04.04 0 0 96711

  A vatera ha értesz hozzá !   100 x  többen nézik mint ezt a topikot !!

Előzmény: Bali00 (96708)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.03 0 0 96710

Valószínűleg hamar lesz új gazdája.

Persze ehhez nem ártana, ha lenne egy publikus email címed (akár csinálj egy ideigleneset, pl elado.allvany.egerr.mellett@gmail.com),

és azt is megmérhetnéd, hogy az állvány szétszerelve szállítva kb mekkora helyet foglal  (kb hány kamion szükséges az elszállításához :)

Előzmény: Bali00 (96708)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 96709

Ha tutira tudnám, hogy az idén nekiállok szigetelni, már mennék is érte:)))

Előzmény: Bali00 (96708)
Bali00 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 96708

Eger környéke, saját házhoz lett véve, csak a szigetelési munkákhoz.

Sajnos így ragasztós is lett.

Ára 65.000Ft

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96707)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.02 0 0 96707

"Nekem van egy megmaradt állványom"

 

Szerintem nyugodtan írd be ide, hogy nagyjából merre lax (30-50 km-es pontossággal), mekkora az állványod és mennyit kérsz érte.

Előzmény: Bali00 (96705)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.04.02 0 0 96706

"delappal burkolt EPS hőszigetelésbe mivel lehet kb. 12-15mm mély hornyot kialakítani?"

 

Hívj oda egy villanyszerelőt, akinek van horonymaró gépe.

 

"Elektromos kötődobozt lefedő szerelvényajtó beépítéséhez"

 

Egy kötődoboz ajtajához nem hornyot kell marni (talán elég egy sima flex egy kővágó koronggal), szóval lehet, hogy te sem tudod, hogy valójában mit akarsz :)

Előzmény: Édesanyám mondjad gyorsan (96704)
Bali00 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 96705

Nekem van egy megmaradt állványom 😀

Előzmény: pocker (96700)
Édesanyám mondjad gyorsan Creative Commons License 2021.04.02 0 0 96704

Sziasztok!

 

Már lehálózott, delappal burkolt EPS hőszigetelésbe mivel lehet kb. 12-15mm mély hornyot kialakítani? (Elektromos kötődobozt lefedő szerelvényajtó beépítéséhez.)

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96703

"Vesz egy guruló állványt 140kHUF"

 

Vásárol pár szál vascsövet meg vastag deszkapallót, hív egy okos havert egy hegesztővel és occsón van egy állványa (amit szintén el lehet adni a végén)

Előzmény: pocker (96700)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96702

Rendszeresen visszatérő probléma, amikor az emberek csúnyán összekeverik (vagy öszemossák) a megtérülő befektetéseket a kényelmi beruházásokkal.

Egy befektetésnek meg KELL térülnie, sőt jelentős hasznot KELL hoznia, ha nem így történik, akkor hülye volt a befektető.

A kényelmi beruházás viszont luxus, aki itt megtérülést akar számolni, az is hülye, csak más okból :)

Csak az nem hülye, aki minden egyes forint elköltése előtt képes eldönteni, hogy ez most befektetés, vagy kényelmi (luxus) beruházás.

Előzmény: halaloszto (96689)
pocker Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96701

Arról nem beszélve, h egy 120m2-es padlásnak (Kádár-kockánál) a 40%-a akkor sem járható (csak hasalható) ha telibe lépésállóval rakja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96699)
pocker Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96700

Színezve talán nem. Sőt!

De mivel ez egy lakott ház valszeg körbejártható, nem úgy mint egy aktív építkezésnél. Vesz egy guruló állványt 140kHUF és saját maga felrakja. (majd eladja az állványt, én már jelentkezek is rá:)

Hát ha valami nem agysebészet, ez biztosan nem az. De mivel ez egy fszt-es épület lehet, h két létráról és egy fa pallóról is simán végig rakja, nem hiszem, h a munkavédelmisek célpontja lesz.

Ugyan ebben nem vagyok biztos, és lusta is vagyok rá megkeresni, de ha visszaolvas mintha találna olyat, h két szintig dübelezni sem kell.

-180kHUF

A 835kHUF rész is, mintha márványt is takarna.

 

Előzmény: NeomatiK (96688)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96699

"mi búbánatosnak akarnék 100%-ban járható födémet?"

 

A tipikus padlástulajdonos a legolcsóbb hőszigetelési megoldásra inkább ráfizet még 300 ezer forintot azért, hogy aztán a padláson tárolhassa az összesen kb 5 ezer forint értékű "kincseit" :)

 

"Aktuális ár, és melód sincs vele:"

 

Meglepően korrekt árak. Nem ehhez vagyok szokva a cellulóz-szóró cégektől.

Előzmény: pocker (96697)
vadrajder Creative Commons License 2021.03.31 -2 1 96698

Engem meggyőztél, tiszta hülye vagyok hogy szigeteltem. Tudsz ajánlani olyan oldalt/fórumot, ahol kifejthetem tapasztalataimat hogy mindenki megtudhassa, mekkora átverés és pénzkidobás az egész? Igazán úgyis csak az tudja ezt megmondani aki belevágott és utólag jött rá hogy nagyot hibázott, az ilyen helyeken gondolom meg nagyobbrész csak olyanok vannak aki max a hőszigetelés árlistákat nézegetik.

Előzmény: Szkeptikush (96685)
pocker Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96697

Többször felmerült bennem, ha leültem és átgondoltam engem is meggyőzött az érv, h mi búbánatosnak akarnék 100%-ban járható födémet? Ugyan mit hordanék oda fel, ami kellhet majd a későbbiekben?

Kályhát? Autógumit, rossz hűtőt, mosógépet, tévét... Feldobod a vaterára, oszt hajrá.

Kell-e 120m2 sitt telep a padlásra, ha van olyan amit nem dobnék ki, nem lesz-e elég neked (nálam 0m2 lett) egy 3*3-as terület pl. az autóguminak, fapallóból simán csak lerakva? Amit egyébként 5000HUF/szezon tárol egy gumis. Egy 225/45/17-es alufelnit felvinni, hát..., akinek két anyja van.

Te sem fiatalodsz, van-e realitása ennek a fölhordom, lehordom dolognak? Mert amikor már nem bírod és a rokonság távol van, majd pénzt adsz a Jóska szomszédnak és a fiának, h helyetted felvigye a lomot, majd megint amikor lehozod. Azt is "számold" majd bele a megtérülésbe!

Tehát ez a 723k oda a födémre számolva erősen kérdőjeles.

Aktuális ár, és melód sincs vele:

Az igaz, h náluk hónapokra kapsz időpontot, 4000/m2-ért viszonylag gyorsan.

Az megint újabb kérdés, h csak AT jöhet szóba?

 

Előzmény: Szkeptikush (96685)
occseb Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96696

Nézelődj még azért körül mert 1-2 szám nem stimmel.

 

 

Elkezdtem összeszámolni, de végül nem szánom rá az időt, járj utána. 

Az árakban azért van némi túlzás a számolásodban, a munkadíj kábé reális.

 

 

 

 

 

Előzmény: Szkeptikush (96685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!