Szerintem ilyenkor csak bontással lehet megállapítani, mi van a szigetelés mögött, főleg azokon a helyeken, ahova nem jutott ragasztó vagy nem tom mi, amivel felrakták.
Igen, de ha már bontok, akkor ugye kb = felújítok :) :(
Vagy érdemes alul, valami kevéssé látható helyen beáldozni egy m2-t, és ott lebontatni, megnézni, hogy mi van alatta, és ha kb semmi, akkor visszarakni, és alig láthatóan eldolgozni?
"Vagy hiába nem penészes a külseje, a belseje tuti az?"
Nem tuti, csupán, valószínű/lehetséges.
Belső hőszigetelés esetén a szoba (eredeti) fala nem kap többé hőt a lakástól, ezért télen rohadtul le tud hűlni. Akár annyira, hogy a szobalevegő párája lehűlve folyékony vízzé kicsapódjon rajta (lehetséges penésztenyészet + vizes hőszigetelés nem hőszigetelés), sőt akár annyira lehűlhet, hogy a fent említett víz jéggé fagyjon (lehetséges fagykárok, pl épület állagának romlása).
Ha logikusan belegondolsz, belülről a tapéta, glett ugye nem lesz nedves, büdös, hisz az a meleg oldal. A kérdés az, hogy a szigetelés és a melegtől elzárt hideg fal között mi van.Persze ha onnan alul csorog ki a penészes lé, az már. elég egyértelmű jel :) Szerintem ilyenkor csak bontással lehet megállapítani, mi van a szigetelés mögött, főleg azokon a helyeken, ahova nem jutott ragasztó vagy nem tom mi, amivel felrakták.
Sok szó esett itt a belső oldali hőszigetelésekről, de eladó lakásokat nézegetve azt látom, hogy szigeteletlen társasházak szélső lakásaiban nagyon sokan megcsinálták belülről :(
Ilyenkor az egyedüli helyes teendő minél előbb leszedni, vagy ha az egész már évek óta fent van, és a glett / tapéta felülete nem penészes, nem büdös, stb., akkor lehet remélni, hogy pár évet még kibír...?
Vagy hiába nem penészes a külseje, a belseje tuti az? És jelen esetben az ilyen lakások esztétikai állapottól függetlenül mielőbb "felújítandó"-nak tekintendők?
"be tudja magát biztosítani úgy, hogy képtelenség legyen lezuhanni akkor is, ha nincs korlát"
Aki itt ara gondol, hogy "majd hülye leszek drága biztonsági hevedert venni, fogok egy darab kötelet és rákötöm a derekamra" azoknak azt üzenem, hogy a hülye módon megoldott "biztonsági öv" számos módon tudja megölni a viselőjét:
- nem megfelelő csomó alkalmazása a rögzítésnél = rántásra kioldódik
- nem megfelelő csomó alkalmazása a deréknál = fojtóhurok
- túl laza hurok a deréknál = kieshet belőle
- kötél hónalj alatt = hosszú (akár több órás) lógás alatt vérkeringés + légzés elszorítása
- túl hosszú zuhanás után hirtelen blokkol = gerinctörés (energiaelnyelő kötélszakasz + nagy feltámasztási felület)
- alsó biztosító ember akkora terhelést/rántást kaphat, amit nem tud kezelni = zuhanást fékező készülékek, vagy trükkök, vagy 150 kilós birkózó haver alkalmazása
A 3 méter magas járófelülethez tartozó korlát kb 4 méter magasságban van (kép itt).
A járófelület a korlát magasságában is lehet, de ekkor nincs semmi korlátod, tehát hülye ember esetén ez életveszélyes és tilos megoldás.
Okos ember viszont be tudja magát biztosítani úgy, hogy képtelenség legyen lezuhanni akkor is, ha nincs korlát (google: "testheveder, or biztonsági heveder forint"). Az a kérdés, hogy te okos-ember vagy-e, vagy inkább bevállalod az életveszélyt, hogy megspórold a munkavédelmi biztonsági felszerelés árát.
Munkamagasságnak azt szoktuk hívni (munkavédelmi szempontokat figyelembe véve), hogy a munkapódium, munkafelület magassága mennyi. Mert ez határozza meg pl, hogy mit hívunk magasban végzett munkához.
Az már teljesen mindegy, hogy egy 150 cm-es vagy 200 cm-es ember dolgozik rajta. Feltehetően egy normális gyártó is ez alapján adja meg a munkamagasságot.
A "munkamagasság" általában azt jelenti, hogy átlagos méretű melós addig ér fel kényelmesen a legfelső állásról. Tehát ha a munkamagasság 5 méter, az azt jelenti, hogy legfelső állásban az állvány járófelülete kb 300-330 centire van a talajtól
Egy kötődoboz ajtajához nem hornyot kell marni (talán elég egy sima flex egy kővágó koronggal), szóval lehet, hogy te sem tudod, hogy valójában mit akarsz :)
Már lehálózott, delappal burkolt EPS hőszigetelésbe mivel lehet kb. 12-15mm mély hornyot kialakítani? (Elektromos kötődobozt lefedő szerelvényajtó beépítéséhez.)
Vásárol pár szál vascsövet meg vastag deszkapallót, hív egy okos havert egy hegesztővel és occsón van egy állványa (amit szintén el lehet adni a végén)
De mivel ez egy lakott ház valszeg körbejártható, nem úgy mint egy aktív építkezésnél. Vesz egy guruló állványt 140kHUF és saját maga felrakja. (majd eladja az állványt, én már jelentkezek is rá:)
Hát ha valami nem agysebészet, ez biztosan nem az. De mivel ez egy fszt-es épület lehet, h két létráról és egy fa pallóról is simán végig rakja, nem hiszem, h a munkavédelmisek célpontja lesz.
Ugyan ebben nem vagyok biztos, és lusta is vagyok rá megkeresni, de ha visszaolvas mintha találna olyat, h két szintig dübelezni sem kell.
A tipikus padlástulajdonos a legolcsóbb hőszigetelési megoldásra inkább ráfizet még 300 ezer forintot azért, hogy aztán a padláson tárolhassa az összesen kb 5 ezer forint értékű "kincseit" :)
"Aktuális ár, és melód sincs vele:"
Meglepően korrekt árak. Nem ehhez vagyok szokva a cellulóz-szóró cégektől.
Engem meggyőztél, tiszta hülye vagyok hogy szigeteltem. Tudsz ajánlani olyan oldalt/fórumot, ahol kifejthetem tapasztalataimat hogy mindenki megtudhassa, mekkora átverés és pénzkidobás az egész? Igazán úgyis csak az tudja ezt megmondani aki belevágott és utólag jött rá hogy nagyot hibázott, az ilyen helyeken gondolom meg nagyobbrész csak olyanok vannak aki max a hőszigetelés árlistákat nézegetik.
Többször felmerült bennem, ha leültem és átgondoltam engem is meggyőzött az érv, h mi búbánatosnak akarnék 100%-ban járható födémet? Ugyan mit hordanék oda fel, ami kellhet majd a későbbiekben?
Kályhát? Autógumit, rossz hűtőt, mosógépet, tévét... Feldobod a vaterára, oszt hajrá.
Kell-e 120m2 sitt telep a padlásra, ha van olyan amit nem dobnék ki, nem lesz-e elég neked (nálam 0m2 lett) egy 3*3-as terület pl. az autóguminak, fapallóból simán csak lerakva? Amit egyébként 5000HUF/szezon tárol egy gumis. Egy 225/45/17-es alufelnit felvinni, hát..., akinek két anyja van.
Te sem fiatalodsz, van-e realitása ennek a fölhordom, lehordom dolognak? Mert amikor már nem bírod és a rokonság távol van, majd pénzt adsz a Jóska szomszédnak és a fiának, h helyetted felvigye a lomot, majd megint amikor lehozod. Azt is "számold" majd bele a megtérülésbe!
Tehát ez a 723k oda a födémre számolva erősen kérdőjeles.
Aktuális ár, és melód sincs vele:
Az igaz, h náluk hónapokra kapsz időpontot, 4000/m2-ért viszonylag gyorsan.