Keresés

Részletes keresés

Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8288
Na, az még jól is hangzik azokhoz képest, amiket találtam más oldalakon :O) De azért így is rém drága :(( Mindenesetre egyszer gazdag leszek....(?)
Előzmény: Gömbtatu (8286)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8287
:O) Azóta már van, csak a költözködéskor apáét valahol elhagytuk. De már van neki :O)
Előzmény: cicó (8284)
Gömbtatu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8286
Hát ez a kicsi biza 57 e volt, mikor tavaly rákérdeztem. Ők egyébként cserépkályhákat csinálnak, saját sütödéjük van a cserepekhez, úgyhogy kábé majdnem az van, hogy odamész (na jó, Nyíregyháza nem az ország közepe), és aszondod ebből és ilyet és csak nekem. Eljön még az én időm is.
Előzmény: Dickens (8281)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8285
Találtam egy-két árat, majd, ha újra kapok rendesen levegőt, beszámolok :O)
Előzmény: Dickens (8281)
cicó Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8284
Nagyon szép ez az ágy...de hogy én is belepofázzak kéne oda még egy párna:)
Előzmény: Dickens (8275)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8283
Aha, igen, ilyen függönyre gondoltam én is, ami az ablak aljáig ér, és nem a földig (előre gyártottból csak utóbbit lehet kapni). Körbeinterjúvolok majd, hogy mennyiért varrják be, a D. betűs boltban egyébként nagy a választék? Én még a Kik@ban nézelődtem, ott volt sok, ami tetszett, megkérdezem majd, hogy ott is hajlandók-e megvarrni, nyilván, ha igen, akkor is aranyára lesz...
Előzmény: Törölt nick (8282)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8282

Dickens!

Nálunk is konvektoros fűtés van (a nappaliban van cserépkályha is, de az most nem téma), a függöny és a konvektor között van kb. 3-4 ujjnyi távolság, és semmi gond nincs a fűtés miatt.

Lehet venni 180 cm magas (tkp. ez a szélessége csak más a szálirány mint a méterárunál) függönyt is - bár nagy varrogató hírében állok, anno amikor felújítottunk a gépem sem volt elérhető távolságban, meg hely sem lett volna hol és a Dieg*-ban nagyon kis decens módon a szélét is beszegték, meg az összehúzót is rávarrták.

 

A konvektorunk klasszikus konvektorbarna volt, aztán egyszer lefújta Férj sötétbarnára, úgy ugyan tetszett, de aztán a mostani színvilághoz már nem illett - most megkímélek attól mindenkit, hogy idézzem MrCicet amikor közöltem vele az elképzelésemet ;-)) - , így le van fújva bézs színű konvektorspray-el, és kiválóan bírja!!

 

Előzmény: Dickens (8278)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8281
Hű banyek, ezek tényleg gyönyörűek. Vajon mennyiért mérik?
Előzmény: Gömbtatu (8279)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8280
Hm, és milyen festékkel csináltad? Monnyuk én nem lefújóssal, hanem kenegetős hagyományossal, és a manus, aki keverte, nem látszott túl magabiztosnak a hőállóság tekintetében...Egyébként nekem is a tetején kezdődtek a problémák, de aztán rohamosan továbbterjedtek minden irányba. Nézem a linket, köszi.
Előzmény: Gömbtatu (8279)
Gömbtatu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8279

Ééééérdekes, én évekkel ezelőtt fújtam le a konvektort, és semmi baja. Jó, a teteje már nem hibátlan, de sokkal jobb, mint barna korában.

 

Egyébként találtam én már szívhez szóló konvektorburkolatot, mégpedig itten.

Előzmény: Dickens (8275)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8278
Na jó, de akkor neked se hosszú, földig érő függönyöd van, ugye? Mert azt írod, hogy fölötte. Nem emlékszel, hol láttad ezt a téglás megoldást? Nagyon érdekelne. Megpróbálok körbekeresgélni a neten, nem is hallottam még róla, hogy lehet mahinálni a konvektorral is.
Előzmény: mammamija (8276)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8277
Jah, gyanítottam, hogy így fogok járni sajna. Monnyuk a tegeződősben van valami olyan megoldás, hogy levágsz a függönyből, és valami ragadós cucc van rajta, amit, ha rávasalsz, akkor olyan, mintha felvarrnád, de valahogy nem, meg a színválaszték se az igazi (meg vasalóm sincs, nem csak varrógépem :-DDD ). Hát akkor beletörődöm....A sok kincs szerinted mennyi lehet nagyságrendileg, már ha vannak erről ismereteid? És a minden helyen azt jelenti - ha mégis te írtad :)) -, hogy magában az áruházban, ahol az adott anyagot kinézem?
Előzmény: Gömbtatu (8273)
mammamija Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8276
:)) "Benéztem" a képet - tényleg konvektor - amúgy nekem is az van, sőőőt a legkisebb szobában pont az ablak alatt - és lazán van fölötte függöny is, reluxa is, igaz nem teljes hőfokon műxik.

És VAN konvektorra szánt burkolat, csak ahhoz az egész lemezvázat le kell szedni és egy dizájnosat csináltatni helyette.
Láttam valahol olyat is, ahol kandallószerűsítették ytong téglával körberakva - monnyuk az a nappaliban volt, de szuperül nézett ki - az ytong tégla pedig cserépkályhaszerűen működik, vagyis tartja a hőt.
Előzmény: Gömbtatu (8272)
Dickens Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8275

Gömbtatunak igaza van, sajna a konvektort nem is lehet eltakarni, mert tűzforró, ha rendesen fűtesz (márpedig én, aki 20 fok alatt nem létezem, fűtök, mint egy kazánház), de én nem is akarom eltakarni, mert - szintén Tatunál a pont - szerintem szépek, főleg az, amelyik a komódnál van, szóval nekem tetszenek , csak az az egy probléma van velük, hogy a tűzforróság miatt nem szabad hosszú függönyt rakni az ablakokra,mert azt is leégetnék.

 

Nekem egyébként a fehér rész is tetszik, fent a tetőtéri szobákban sajna már nem ilyen tutik a konvektorok, mert barnák, ami - abban az árnyalatban legalábbis - nem az én világom, de a régi lakásomban én már próbálkoztam lefestéssel (ott is konv. volt), de hőálló cucc ide, hőálló cucc oda, sajna nem nagyon bírják, legkésőbb félévente állandóan újra kell kenni őket, mert megég a festék, úgyhogy ezt valszeg most kihagyom...

 

Asszem, ezen a képen pont nem látszik a konv., de azért akkor már megmutatom a hálót (vagyis az egyik felét) is :O)

 

 

Előzmény: mammamija (8271)
Gömbtatu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8274
Szerintem azt, hogy minden helyen nem is én írtam.
Előzmény: Gömbtatu (8273)
Gömbtatu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8273
A függönyödet mostanság már minden helyen méretre varrják. Igaz, hogy sok kincset kérnek érte, de így jár, aki nem tud varrni.
Előzmény: Dickens (8267)
Gömbtatu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8272

Neked nincs konvektorod, ugye? Mer akkor tudnád, mi a különbség a radiátor meg a konvektor között. A konvektor elé sajnos se faburkolat se függöny nem applikálható, mert tűzforró bír lenni, a fát szétszárítja, minden mást megéget.

 

A D. konvektora csak első látásra ordít, ha jobban megnézed nagyon szép, valami különleges fémmicsodácskák vannak rajta. Mongyuk a fehér részt lehet, hogy én is lefújnám valami hőálló festékkel, de gyanús, hogy ez nem olyan egyszerű, úgy látom a bordák között is van valami díszítő bizbasz.

Előzmény: mammamija (8270)
mammamija Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8271
..... és hogy ha az ablakra merőleges falra tennél egy tükröt a komód mellé, akkor úgy tűnne, mintha két ablakod lenne - az is tértágító hatású.
Előzmény: Dickens (8267)
mammamija Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8270
:))
Ha monnyuk csináltatnál a radiátorra egy szép takarót (apácarácsost, vagy ami megy a lakás stílusához.... akkor nem "ordítana" annyira a konvektor. FÖlé meg lehet függöny - bárhol megvarrják neked, és csak annyit kell venned méterben, amennyi a karnis és konvektor között van, az ablak dupla szélességében, mert akkor szuperul redőzik - de másfélszeres is elég néha.
Előzmény: Dickens (8267)
Dickens Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8269
:O))) Igen, valahogy járt hozzá :))
Előzmény: Törölt nick (8268)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8268
örömmel konstatáltam, hogy van a komódhoz egy grátisz Deg is :-))))
Előzmény: Dickens (8267)
Dickens Creative Commons License 2008.01.02 0 0 8267

:O) Köszi, mosmá' van hozzá komód is :))

 

 

 

Láttam én is olyan megoldásokat, amit írsz, tényleg állati jól meg tudják csinálni, de ahhoz falat kéne bontatnunk (nekünk sok kicsi helyiségünk van), és ha már abba belekezdenénk, akkor valszeg másképp alakítanánk át a házat, egyelőre végül is jó így, ahogy van. Nincs nagyon sok rakodóhely, de nagyjából elférünk, meg mondjuk van egy hatalmas pince a limlomoknak, az nagy segítség.

 

Könnyen lehet, hogy ostoba kérdés, de rövid függönyt a világon sehol nem lehet kapni, csak földig érőt??? Már csomó helyen jártunk, szeretném megúszni a csináltatást (varrni meg nem tudok), de kezdek gyanút fogni, hogy mégis csak ez az egyedüli megoldás...Nálunk parapeptes konvektorok vannak, ahogy a képen is látszik, tehát földig érő függöny kizárva...

Előzmény: mammamija (8266)
mammamija Creative Commons License 2007.12.19 0 0 8266
Szupi a szék!!!:))
Láttam egyszer egy Szép lak c. újságban, hogy fal helyett szekrény szolgált elválasztásként a két szoba között.. emiatt csak 30-30 centit vett el a "légtérből" ami mégiscsak kevesebb, mint egy 60-as szekrény. Kislakások ideális megoldása lehet.
Előzmény: Dickens (8264)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.19 0 0 8265
Ha jól akarják megcsinálni, akkor igen csak sok macera van vele - mert bár "csak" a leszabott lapokat kell egymáshoz illeszteni, nagyon ordenáré tud lenni, ha valahol valami hibádzik. MrCic ugyan nem asztalos, csak hobbiból csinál ilyesmiket, de baromi hasznosak ezek a polcok. Nálunk így csinált méretre tv-szekrényt, bepolcozta a kimondhatatlanul hülye fürdőszobát, két helyiségben is van tokától-bokáig polcrendszer, meg a konyhában egy olyan, amire mellkasmagasságba feltehettem a mikrót, meg elnyel minden egyéb hülyeséget. :-)
Előzmény: Gömbtatu (8254)
Dickens Creative Commons License 2007.12.18 0 0 8264

Aha, értem. Baromi jó, ha van egy ilyen zug, amit be lehet szekrényezni, nálunk sajna sehova nem lehetett bezsuffantani, illetve pont ez a rész, ahova a szék és a komód került, az, ahova befért volna egy szekrény is, de ez az egyetlen levegősebb pontja a lakásnak, ami még nincs telezsúfolva, ezért úgy döntöttem, megkímélem, amíg lehet.

Kösz a szék és a makka nevében is :O)

Előzmény: Gömbtatu (8263)
Gömbtatu Creative Commons License 2007.12.18 0 0 8263

Nem, van egy ún. gardróbhelyiség az előszoba és a szoba között, abból nyílik a fürdő. A monstrum most a fürdőszobával szemben van.

 

Csodaszép a karosszéked. Istenien passzol a veres macskához.

Előzmény: Dickens (8257)
Dickens Creative Commons License 2007.12.18 0 0 8262
:O))
Előzmény: Törölt nick (8261)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 8261
jól van, nem okoztak csalódást :-)))))))
Előzmény: Dickens (8260)
Dickens Creative Commons License 2007.12.18 0 0 8260

Neeeeeem...

 

 

Előzmény: Törölt nick (8259)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 8259

nem csodálom! :-)

Tacskáék kipróbálták már? :-))

Előzmény: Dickens (8258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!