Keresés

Részletes keresés

www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7485
Erre most mit mondjak (írjak) ?
Ha valaki amatõrök által, bizonytalan forrsából összellított hardverre egyénileg "tuningolt" szoftvert pakol fel és szidja BG felmenõit, az hülye. Vessen magára.
De én (mi) hogyan tudjuk elb@szni a várost. Nem Demszky a kizárólagos oka a jelenlegi helyzetnek, de nem sokat tett a hibák orvoslása érdekében.
Magam részérõl egyébként nem érdekel (vélt) származása), pártállása, vagyoni helyzete, stb.
szf72 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7484

Szerinted jól vezeti a várost?Mert sokak szerint már ideje lenne olyan polgármestert választani,aki tesz is igazán a városért és nemcsak beszél róla 15(!) éve.

 

Előzmény: Okezsoke (7483)
Okezsoke Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7483
Nem tudom, ki hogy van vele, de tele f@szom a Demszkyzéssel.
Ez most nem személyeskedés, csak erről a hozzászólásról eszembejutott.

Kb. olyan, mint a Bill Gates-ezés, amikor valamit nem úgy csinál a PC-nk, ahogy szeretnénk.
Előzmény: www.arvai.hu (7482)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7482
A Demszky unokái :-)
Előzmény: szf72 (7481)
szf72 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7481
A rákoskeresztúri metrót majd a dédunokáink látni fogják...
Előzmény: Catubi (7479)
Catubi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7480

köszi az infókat, ilyenekre gondoltam, mikor feltettem a kérdést:)

 

jöhetnek még további hasznosok:)))

Előzmény: Törölt nick (7471)
Catubi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7479

Igen, az a Cinkotai útnál volt megálló az a régi Rákoskeresztúri, téllleg ma is tovarongyolt ott a vonat. képzeljétek,ma le tudtunk ülni a kocsiban,bár csak a dohányzóban sikerült.már párom is lelkesedésbe kezdett (lelkesedés="nem olyan rossz,teszteljük ma is"-mondta ma reggel.további pozitívum,hogy a Pesti úttól mi legyalogoltunk eddig minden nap az Újtelepi állomásra,az kb. 2 km.egészséges!

 

a Kisvárda utcán tökjó gyalogolni,ott és akkor még annyira nyugodt minden.egyébként a mai időm pont 1 óra volt,békávéval nemtom mennyi lett volna,de soxor csak a 61E annyi.viszont a vonatkocsi mocskos volt és büdi (dohányzó),de én nem vagyok olyan nagyigényű, mindent a részidők csökkentéséért és a tovább szunyálásért!! ja és amíg nem veszünk BEB-et, addig alkalmanként kell kicsengetni a viteldíjat.

ennek a BÉB-nek is van olyan 30 napos változata? na maj' megnézem a honlapon.

 

Hát a Bosnyákra a Kis utcától én se tudok jobb útvonalat, oda is majd tuti lesz a 16-os metró, 2080 körül:( 

azért brutális,ha belegondolunk,rövid itt tartózkodásunk alatt mennyi időt is töltünk utazással....

De kitartást!! 

Előzmény: szf72 (7474)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.09.07 0 0 7478
Akkor csak az lehetett, hogy a múlt heti kalauz volt rossz kedvében... Bár... ő se büntetett meg, igaz? Mondjuk akkor úgy, hogy rossz hangulatban volt, vagy rosszul volt informálva, esetleg nem látott még diákigazolványt. :-)  Ne feledjük azt sem, hogy ez egy új dolog, kell egy kis idő, amíg mindenki mexokja...
Előzmény: do-mi-no (7475)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7477
Én még kicsi voltam amikor megszűnt, tehát lúgy gondolom legalább 40-45 éve nincs.
Előzmény: szf72 (7474)
do-mi-no Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7476
régen is volt ien akciója a máv-nak..de az sem tartott sokáig...sztem ez sem fog...:-p
Előzmény: Törölt nick (7465)
do-mi-no Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7475
hétfőn elmentem egy bkv jegypénztárhoz, és elmondtam a bajom...a srác meg közölte, hogy nem kell hozzá fényképes bérletigazolványt csináltatnom, mert van diákigazolványom, érvényes is, és a diákigazolvány számom is rá van írva a bérletre..tehát ez így érvényes, és nem kell hozzá semmi más...:-p hát mindenesetre érdekes...de már kétszer is utaztam vonaton azóta, és sem tegnap sem ma nem volt gond h ien bérlettel utazom...:-p szal nem értem h h is van ez, de már nem is érdekel annyira...:-p
Előzmény: Srábel Balambér (7463)
szf72 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7474

Én járok a Bosnyákra.Az a baj hogy nekem közel-távol nincs vasútállomás(Kis utcánál lakom),ha jól tudom régen volt a Cinkotainál vasútállomás,pedig nem lenne rossz Kőbánya-felsőig MÁv utána meg villamos.

 

Előzmény: Srábel Balambér (7472)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7473
Ja, és 62-es még rosszabb..., a176-os pedig (7 óra körül) ugyanannyi.
De látom, Catubi a Margit-hídhoz igyexik... Az lehet, hogy 50 percbe is beletelik, a Kelti-metró- négyes-hatos villamos útvonalon...
Előzmény: Srábel Balambér (7472)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7472

Vagy úgy! Akkor bocs. Félreértettelek. Én Ligetről járok a Liget tér környékére, Kőbányára. p76+HÉV+villamos=60p (jó esetben). vonat+séta KőbányaFelsőről+villamos=30 perc (rossz esetben).

Te mondtad, hogy a Bosnyákra jársz? Az zsír, mert a 3-as és a 62-es villinger ott jár a Kőrösi Csoma úton, öt perc KF-től...

Előzmény: Catubi (7467)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7471
A kocsikat a hatvani oldalban fűtik. Sőt, kívülről is többször mossák, mint a szolnokiakat. :) (A nullánál az egy is több. :)) Mellesleg Hatvan felé viszonylag kultúrált kocsik járnak, a fűtésük általában működik, de rövid távra én is a kocsik előtereit alkalmazom - már csak azért is, mert személy szerint a kocsikban lévő "buszüléseket" utálom.

Budapest Keleti - Rákoscsaba az ELVIRA szerint 21 perc. A hatvani és a gödöllői vonatok jellemzően Keleti külsőről (2. vágány) indulnak, ill. érkeznek.
Előzmény: Catubi (7467)
Andreas Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7470
Hogy fűtik-e a vonatkocsikat? Egyenesen szauna szokott lenni, ezért én télen inkább megállok a kocsi végében.
Előzmény: Catubi (7467)
DegeneraBocsinka Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7469
Hétköznap én is csak a KÖKI-ig autózom, mert ezzel megspórolom a BKV+ - ra várást oda-vissza. Sajna ma például már nem találtam helyet a P+R parkolóban ott sem. :(((
Előzmény: Catubi (7468)
Catubi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7468
Hát én azért irigyellek, hogy csak a Keresztúr(ráadásul nem Elágazás)-Bosnyák távot kell naponta megtenned.ekkora távolságon elhiszem hogy lehet kocsival haladni,csak győzd benyával. Mi hetente (vagy kéthetente) 1X merjük leporolni a közös autónkat és Csabáról becsorogni vele a Margithídhoz,ahol röpke 40 perc alatt parkolóhelyet is lehet találni.vagy nem.(de ez egy másik topic). Ha valaki messzebb megy, nem lehet jobban haladni kocsival,mint a public,ez biztos. persze kivétel a csapadék esete.olyankor ugyanis a vikkendháztulajok tutira leponyvázva tárolják az autóikat és biztos nem tartanak fel az előrejutásban:) őket meg monggggyuk azér' irigylem,mert soha nem használnak télen jégkaparókat:)
Előzmény: szf72 (7449)
Catubi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7467

Olvasgattam, de engem igazából az érdekel, használ-e valaki napi szinten hasonló útvonalat,mik a benyomások. pl.télen fűtik a vonatkocsikat?vagy ezzel ne foglalkozzak 20 perc miatt? jellemző a késés?

Az egyesített bérlettel magával nagy tapasztalatok még nyilván nincsenek elseje óta.az én 2 alkalmamból mindkétszer szinte rögtön jött a kalauz,pedig tegnap hazafelé épp elterveztem,hogy a +1 napig érvényes jegyet másnap is felhasználom majd.. de kerékbe tört az elképzelés.  Hiába, így jár aki nem vesz BÉB-et.  

Előzmény: Srábel Balambér (7464)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7466
Az állomások nem a kerület, hanem a MÁV boltja. A kerület legfeljebb megkérheti a MÁV-ot, de az meg csak akkor csinálja meg, ha kifizetik. Na, innentől kezdve érdekes a játék.

A rákoshegyi aluljáró részben MÁV, részben önkormányzati tulajdon. Meg is lehet nézni. Jó, a MÁV a saját részét vagy egy hónapja kifestették, de az önkormányzati részen meg... Most a szemetet jótékony lombtakaró borítja.

A BKV-t meg nem akarom nagyon védni, de sok esetben nem tudnak mit csinálni. Buszsávot meg nem ők jelölnek ki. Így meg semmit sem tehet a dugó ellen - legfeljebb azt, hogy nem járatja a buszokat. Az meg ugye nem jó bolt. Szerintem.
Előzmény: Catubi (7462)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7465
A rákoshegyi állomáson kint van, hogy szeptember 1. óta szigorított jegyelleőrzés van a vonatokon. De erre most jöttek rá, hogy kéne? Hm...
Előzmény: do-mi-no (7444)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7464
"Van ezzel valakinek már tapasztalata?"

Kérlek szépen, hogy legalább húsz hsz-t olvass vissza. Csodálkozni fogsz, ugyanis pont erről (is) beszélgetünk... :-)
Előzmény: Catubi (7461)
Srábel Balambér Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7463

Ezt nem értem. A bérletszelvényt a legtöbben vagy a diákigazolványukban, vagy egy külön erre a célra szolgáló bérletigazolványban hordják magukkal. E kettőben egy közös van: Mind2 fényképes. Vagy van egy harmadik megoldás is? (Az, hogy külön bérletigazolvány kelljen a vonatra és egy másik a BKV-járatokra, fel sem merül bennem, mivel a természetesnél jóval nagyobb szerencse szüségeltetik ahhoz, mindkettőnek ugyanaz legyen az igazolványszáma, amit rá kell írni a közös szelvényre...)

Előzmény: do-mi-no (7444)
Catubi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7462
Ja, Rcsaba Újtelepen szállok fel,MÉV jegyet odafelé a kalauztól lehet venni,170 pénzért.Én szoktam a rakosmente.hu-n bombázni Dr.H.Attilát a bajaimmal,meg fogom írni neki azt is hogy pl.a MÁV állomások lehangoló állapotúak,az infrastruktúra meg enyhén szólva nem követi egyáltalán pl.a BKSZ megállapodást, értsd: nincs szemetes,pad,bódé,üzemelő pénztár,semmi..  csinálok majd fotókat is, télllleg siralmas,nekem egyedül a menetidő csökkenés miatt tűnik megfontolandónak.Ja és reggel perszehogy állni meg tolongani kell a Keletiig,de az 15,max.20 perc,nem 70,amennyi tegnap a 61E menetideje volt..
Catubi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 7461
Sziasztok! gondolom nem vagyok egyedül a tapasztalattal,de 7főn reggel a kb.Ivanits-Bárkány Opel szalontól a Margithídnál levő melőhelyemre 2 (kettő) óra 10 perc alatt sikerült eljutnom:(((( ehhez se csapadék,se baleset (én legalábbis nem hallottam),se útjavítás.gondoltam kipróbálom a Mávot.nem vettem (még) BEB-et (egyesített bérlet,én már ki vagyok művelve),de októbertől fogok.Van ezzel valakinek már tapasztalata?Érdemes Mávolni BKV-zás helyett a 17-ből? hazafelé tegnap és ma reggel befele is mávoztam,sikerült redukálni a ciklusidőt úgy össz.1 óra 10 percre.bocs ha nem teljesen idevaló a téma,de keresnék tapasztalatokat.
DAKAR Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7460
Sajnos érdekelni szokott,hogy mi van,ha látok vmit. Én már csak ilyen kiváncsi vagyok.. Majd jól meg is öregszem,te meg örökké fiatal maradsz.
Előzmény: Blindmouse (7458)
cucu Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7459
Elkapták Schöntál Henriket...
Előzmény: DAKAR (7457)
Blindmouse Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7458

Képzeljétek, füleltem ma ki az ablakon, és hallottam hogy valaki az utcán köhint kettőt.. tud valaki valamit? ki az? és mi baja van?? biztos meggyógyul??

 

 

lassan tényleg ilyenek lesztek.. pletykaéhes falusi népek :DD

Előzmény: DAKAR (7457)
DAKAR Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7457
Ma este 7 körül a Zrinyi u-Péceli u sarkán egy kosaras tűzoltó foglalta el a fél sávot,és a vasút felé vezető zsákutca is le volt zárva. Én semmi rendkívülit nem láttam,tud valaki valamit?
Mentol frász Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7456
A fagyizó felett van egy gyertya, az világít. Egyébként szeretném megdícsérni azt a fagyizót. Kellemes hely, és a fagyi rendkívűl jó!
Előzmény: jocek17 (7454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!