Keresés

Részletes keresés

kiskakas64 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 338

Szerintem nem írnak egyesek több néven.Miért tennék?

Én nem vagyok ajkai.Miután a Lánchíd rádióban hallottam,hogy mit művelt az a swarc nevezetű pökhendi téeszelnök azzal az újságíróval aki le merte írni Ékes úr nevét az "Ajkai szó"-ban elkezdtem keresgélni a guglin és így találtam a honlapra.Véleményem szerint ha nem a veszprémi könyvvizsgáló lenne Ajkán akkor nem írnának be.Végig követem az eseményeket.Az az undorító amit a swarc swarcol és sarcol Ajkán.Akinek tetszik amir ott művel úgyis a hátsó fer (far) táját nyalja a koncért.Én úgy gondolom ha nem tetszik akkor ne olvasd,megteheted.Vagy fogadd el mások véleményét.Nekem sem tetszik sok minden az országban és sok helyen nem a számíze szerint írnak.A véleménnyilvánításhoz joguk van az embereknek.Még akkor is ha az ilyen swarcféle főagronómusnak nem tetszik.

Előzmény: Törölt nick (337)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 337
Csodálom hogy még működik a város hivatalos fóruma! A beirogatók többségét kezelni kéne. Nem sokan lehetnek, mert valószínűleg 1-1 ember több néven is irogat! Undorító amit művelnek, de ha nekik ez ad igazi élvezetet.......akkor keressenek fel szakorvost!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 336
A Fő utcában száguldozókat miért nem bűntetik meg?? Kiváltságosak?? De jó nekik....
Egyébként vannak még Ajkán rendőrök?? Mert én nem látom őket. Jól álcázzák magukat!:-)
G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.06.15 0 0 335
A Fő úton a kerékpár útnak a városhoz közelebbi részét már nem lehet használni a belógó bokroktól. Eső után még rosszabb a helyzet.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 334

Amilyen lelkesen láttak neki olyan nagy elánnla áltak le, és a másik körforgónál a vasúti átjárónál sem látom őket nagyon sürögni forogni!

 

 

A strandos véleményed érdekes. 500- huf ezer ember az nem rossz de gtarantált a tömegnyomor, ezer huf ötszáz ember kellemes szórakozás.

 

Itt is le merem írni: szerintem az ajkai starnd a szolgáltatásaihoz képest megfizethető belépőkkel dolgozik.

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 333
A kenyérgyári körforgalom építését nem sietik el. Már több hete egy kapavágást sem csináltak ott.
Kezd tönkremenni a gyepesi bekötőút! Azt hittem legalább ezt tisztességgel megcsinálják, de nem. És az újonnan aszfaltozott utcák is.....a választások előtt S. B. guríthatja a hordókat a kátyúk között!:-) Magyarországon vagyunk naaa!!

A strand belépőkkel kapcsolatban én azt gondolom, inkább menjenek be 500 Ft-ért 1000-en, mint 1000 Ft-ért 500-an. Sajnos kevesen gondolkodnak így!
futoz Creative Commons License 2008.04.29 0 0 332
Sziasztok

A jövőhéten paintbol bajnokság
térkép
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.29 0 0 331

Mit írtatok a város honlapjára, hogy megint nem műkszik?

 

Valami totális nagy eksönnek kell lennie, mert nem csak a fórum áll, hanem az egész honlap.

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.15 0 0 330
Valaki esetleg meg tudná mondani, minek kell még mindig fűteni?? Kint 20 fok, és még fűtenek.... Már ott tartunk, hogy tavasz elején 27-28 fok van a lakásokban. És persze tejelünk mint a kisangyal!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.07 0 0 329

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=304343

Látom másnak is a szíve csücske lett az ajkai MSZP és tevékenységük!
G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.04.02 0 0 328
Vagy meg kellene csinálni rendesen, vagy egy nyitható aknát kellene oda csinálni.
Amennyi pénzt eddig elpazaroltak, abból már lehetett volna.
Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.01 0 0 327
Ebben az évben már harmadszor törik fel az útburkolatot a buszpályaudvarnál. Lehet hogy a sok lapáttámasztás helyett dolgozni kéne! Rendesen...
G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.04.01 0 0 326
Végre eltűnt a vízmű előtti labirintus a kerékpár útról! Annak a labirintusnak a vízmű kapuján belül kellett volna lennie hogy védje az elsőbbséggel rendelkező gyalogosokat és kerékpárosokat!
Öröm látni hogy van szakember aki érti a dolgát és véghez is tudja vinni amit akar.

A KRESZ mindenkire vonatkozik.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 325
S. Béla legújabb merénylete a zöldterületek ellen: nem elég ha parkolót építünk, mert akkor még mindig túl sok zöld marad. Hát építsünk még szeméttároló helyeket is. A lakók le vannak szarva, kit érdekel ha reggel kinéznek az ablakon és kukákat látnak a zöld helyén....
Választások közeledtével szívesen látnék egy összehasonlítást atekintetben, hogy évekkel ezelőtt hány négyzetméter zöldterület volt és 2010-ben mennyi lesz a belvárosban!
futoz Creative Commons License 2008.03.30 0 0 324
Sziasztok

Ajka városa jövőre 50 éves. ennek az évfordulónak az alkalmából szeretne a fotóklub egy könyvet kiadni. A könyv témálya Ajka képekben régen és ma.
Ehhez kérjük a lakosság segítségét is. akinek vannak régi képei Ajkáról az juttasa el akár az információsközpontba, vagy a munkaügyi központ oldalán található Geoprint kft be , vagy a díszállatkereskedésbe.
természetesen a fotóklub mindenféle adományt szívesen fogad, legyen az régi fényképező gép, vagy bármi fényképezéssel kapcsolatos anyag.
Ha valaki csatlakozni szeretne hozzánk minden Szerda délután 18 órától megtalál bennünk a VMK kávézóban (remélem csak május végéig)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 323
A neten kerestem rá az idei minimálbérre. Párezer ide vagy oda nem számít, csakénnek csak egy példát akartam írni arra, hogy ha egyedül élnék akkor a bérem akár luxus bér is lehetne, de így, hogy további öt ember is a béremből él már nem is annyira egyértelmű ki mire szorul rá?
Előzmény: jaming (322)
jaming Creative Commons License 2008.03.29 0 0 322
Bocsi, hogy megint korrigálnom kell. A minimálbér jelenleg 69.000 Ft. Ez alap, az 50 éven felülieknek és a szakképzett szakmunkásoknak több.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 321

Ja azt elfelejtettem hangsúlyozni, hogy számomra törölték el..........

 

Elvileg az ötévem is lejárt. Ráadásul én szeptemberben kezdtem al a törlesztést anno, igaz akkor még nem volt 120000 Ft-s korlát. Akkor itt valóban tájékozatlan, de legalábbis felszines voltam ez tény.

 

 

 

 

Előzmény: jaming (320)
jaming Creative Commons License 2008.03.29 0 0 320

Valóban, igazad van Titibi, ezért nem is vág földhöz az a 20.000 Ft meg nem nyerése. A bölcsödénél én is kissé elbizonytalanodtam, főleg hogy már évek óta ígérik...

A lakáshitel után járó visszatérítésről annyit, hogy én úgy tudom, hogy akik 2007-ben vagy utána vettek fel hitel, azoknak már abszolút nincs visszatérítés. Akik előtte, mint pl. én is, 5 éven keresztül jár vissza maximum 120.000 Ft.  A turpisság az a dologban, hogy minden megkezdett év az 1. évnek számít, tehát ha adott év szeptemberében kezdtél csak el törleszteni, akkor abban az évben kihasználod az 5 évből az elsőt! Így már is nem lesz meg a maximum 5 × 120.000 Ft. Nekem szerencsém volt, mert januártól kezdtem törleszteni, így meg lesz az 5 évem, és kaptam igazolást is, mert a harmadik évnél járok. Március elején már az Apeh is visszautalta ami nekem jár... Tehát nem törölték el.

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 319

Gondolom ha nem adod meg a végén a nevedet és címedet a megnyert 20000 HUF nem tudja megütni az markodat. :-) Ebből kifolyólag nem is kétséges miért kell az adat.

Én ugye eddig sem bújtam ergo ha most válaszolnék is nem lenne meglepi ki búvik a nick megett.

De ha bújnom kellene akkor gyors regisztrálnék egy nicken, aztán valami hozzátartozóm nevét megadnám, akár olyat is aki mondjuk nem is Ajkán lakik. Mi történhet, miért ne érdekelhetné kukutyimi rokonaimat az én városom? :-)

A bölcsis kérdés becsapós, a polgármester egy fórumon a 42 férőhely bővítéséről beszélt, de ilye nadat nincs a válaszok között........ :-(

Előzmény: jaming (318)
jaming Creative Commons License 2008.03.28 0 0 318

Elgondolkodtató az ajkai polgármesteri hivatal új akciója. Az ajka.hu-n van egy klikkelj és nyerj játék, ahol az útravaló programról meg ilyenekről kérdezgetnek, és ha jól válaszolsz (azt hiszem) 3 kérdőívre, akkor nyersz (3 × 20.000 ajándékutalványt). Valami ilyesmi, pontosan nem tudom idézni, de ez a lényege.

Tehát, mint jó ajkai állampolgár belevágtam a kérdések megválaszolásába. Lehet, hogy csak én vagyok gyanakvó, de először megkérdezi a bejelentkező nevem (amire mondjuk a fórumra irogattam!), aztán jönnek a kérdések, és az alján a teljes nevem és lakcímem. Na, itt léptem ki. Mert én a kérdések megválaszolásához megadom a nevem, címem, de akkor miért kell az úgymond álnevemen előtte bejelentkeznem?! Ha akartam volna, már akkor megadom,  amikor a fórumra irogattam, amit egyébként befejeztem. Olvasgatni szoktalak titeket ott is, itt is, de többet nem írok oda. Meghalt az az oldal, elég keményen elbántak velünk. Miattam meg is szüntethetik, és folytassuk itt tovább! Ja, egyébként Tücsök vagyok!

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 317
Olvasgatom az ajkai fórumot, de úgy döntöttem nem írok oda többet. Nekem nagyon nem tetszik ez a módszer, amit művelnek.
Rozikának annyit, hogy nagyra tartom azért, amit tesz. Ha ott dolgozik, úgyis megtalálják és "intézkednek". Utána lehet menni a bíróságra munkaügyi perrel és nagy valószínűséggel Rozika nyer.
Nem ez az első eset ám a hivatalban. Aki keresztbe tesz nekik, kirúgják!
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 316
Nem tudom hányan olvassák ezt a fórumot, de remélem lesznek akik tudnak infóval szolgálni.
Panelházak lakásainak fűtés-melegvízszámlája érdekelne egy téli hónapban, mégpedig az alábbi paraméterek szerint:
- nem volt semilyen panelprogramos felújítás;
- csak nyílászáró csere volt;
- nyílászáró+fűtéskorszerűsítés volt;
- nyílászáró+fűtéskorszerűsítés+külső szigetelés volt.

Nagyon jó lenne ha mindegyikre kapnék számokat, (zárójelben hányan laknak a lakásban és melyik téli hónapra szól a számla).
Csak a puszta kíváncsiság vezérel, nem fogom felhasználni őket sehol.
Fekete-Vörösmarty Creative Commons License 2008.03.21 0 0 315

Sziasztok!

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!

native99 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 314

Biztos, ami biztos: ide is leírom:

Peternics M. az Ajkai Szó vallásügyi "tudósítója" az utóbbi idõben. Azt írja, hogy 1975 évvel ezelõtt (vagyis 33-ban) történt a keresztre feszítés. Érdekes gondolat. A hagyomány szerint az idõszámítás kezdete Jézus születésnapja. Mivel 0. év nem volt, ezért egyben született. Szintén a hagyomány szerint 33 éves korában halt meg, és támadt fel. E szerint az eseményre 34-ben került sor. A modern tudomány szerint valószínûleg elszámolták a születésnapot, és 3-6 évvel korábban született. E szerint az elsõ húsvét is korábban lehetett néhány évvel. A lényeg: egészen biztosat az idõpontról nem tudunk, de a jelentõsége ettõl függetlenül meghatározó az emberiség számára.

Ezzel kívánok áldott húsvétot mindenkinek!

native99 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 313
Újra beindult az Ajka.hu fóruma. A moderálás működik, mert jónéhány hozzászólás eltűnt. Az a kérdés, hogy a moderálást végző meg tudja-e (akarja-e?) különböztetni a politikailag kényes vagy kellemetlen hozzászólást az inkorrekttől. Meglátjuk...
native99 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 312
Ma este véletlenül belenéztem az ATV-n futó Friderikusz Most műsorba. Csillag István volt miniszterrel és egy Ungváry Rudolf nevű íróval? szapulták Orbán Viktort és a Fideszt. Elmondták, hogy OV ünnepi beszédében azt állította, a Standard and Poor's leminősítette a magyar államadósságot, de a kormány propagandájával ellentétben a leminősítés indoklásában szó sincs a népszavazásról, bárki elolvashatja. Friderikusz és társai szerint OV hazudott, és ezt az Interfax hírügynökségtől vett idézettel bizonyították (nem a hitelminősítő indoklásából idéznek!), miszerint a leminősítésnek oka volt a népszavazás. Egy aprócska tényt felejtettek el közölni az ATV nézőivel: a Standard and Poor's amerikai cég, az Interfax meg orosz hírügynökség. Na, így működik a propaganda. 
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 311

Ja és érdekes színfolt volt az ajkai koszorúzáson az SZDSZ képviseletében koszorúzó Lady! Miniszoknya, bordó bőrkabát, hozzá térdig érő hardcore bordó lakk csizma kivert szegecsekkel és csatokkal és a kabárhoz és csizmához illő bordó csatos szegecses táska!  

 

És Padraghoz még annyit, hogy az önkormányzat előtt koszorózott volna tulajdonképpen elsőnek a CFP egyesület, de a két hölgy ne migen akart elindulni, ezért aztán ki lett hírdetve, hogy most az önk koszorúz, de addigra természetesen már majdnem elindultak a civilek, szal volt baki. De a lényeg nem ez, hanem az, hogy a megemlékezés nagyon szép és megható volt a padragi diákoknak és padagógusoknak mindne elismerésem. Többször könnyeket csaltak a szemembe.....

Előzmény: native99 (309)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 310

Padragon ciki volt, hogy bár a bemondó orra előtt áltak a koszorúval, ő mégis bemondta az egyházakat. Amúgy az MSZP a pártok közül az utolsó lett volna, szal a bakit nem ők követték el! ;-)

 

Ajkán igen így volt, a lány tökéletes tehetség, bár a gitáros fiú sem volt kismiska. A duettjük is tökéletes volt, a fiú szépen kísérte őt a gitárral. Az egész profi volt egyébként.

 

Ezt nevezem méltó ünnepnek, nem a Budapestit...........

Előzmény: native99 (309)
native99 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 309

Én csak az ajkai ünnepségen vettem részt. Nagy örömömre szolgált, hogy egy szerintem rendkívül tehetséges diáklányt láthattunk a színpadon. Remekül zongorázott, mondott verset és énekelt. Remélem, nem kallódik el!

 

Padragi ismerősöktől azt hallottam, hogy az MSZP akkor ment koszorúzni, mikor az egyházakat kérték fel erre:-) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!