Keresés

Részletes keresés

McLaca Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10475

Ha rendszeresen lencsézel, elég kicsi a valószínűsége, hogy lesz ideje "megromlani"...  Kivéve, ha nem tartod be a lencsetisztítási szabályokat (úgy akár egy évig is kitarthat :D)

 

Üdv!

Előzmény: Missteria (10471)
lovely timike Creative Commons License 2007.06.09 0 0 10474
Acuvue Oasys, Air Optix, Night & Day ;)
Előzmény: davi2x0 (10473)
davi2x0 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 10473

Sziasztok!

Én Sauflon 55 UV-t használok 4 éve,de szeretném lecserélni.Nincs vele baj,de újabb lencsét szertnék,aminek jobb az oxigén áteresztése.Nem tudom,hogy milyet próbáljak ki,mert elég sok van.Esetleg tudnátok segíteni a választásban?

Előre is köszönöm a segítséget.

Zsoltee85 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 10472

Sziasztok!

 

3 napja kaptam kontaktlencsét - Focus Dailies Toric. Nagyon tetszik, és az allergiám miatt a tisztítgatás sem okoz így gondot. Ezelőtt soha nem volt még kl-m, de nagyon jó dolognak tartom, tetszik hogy látok, de mégsincs keret a szememem :-)

Az lenne a kérdésem, hogy szédülést esetleg okozhat a lencse? Tegnap és ma is előfordult, h egy pillanatra kicsit megszédültem. Nem veszélyesen, csak egy kicsikét.

 

Köszönöm

 

Üdv: Zsoltee

Missteria Creative Commons License 2007.06.09 0 0 10471
Megtudja valaki mondani hogy mért csak 3om hónapig lehet a folyadékot használni?Ez csak valami reklámfogás h vegyünk mindig 3 havonta v télleg valami bajunk lesz tőle ha 3om hónap után használjuk?
McLaca Creative Commons License 2007.06.09 0 0 10470

:)))

Hajaj... A kalici botrány óta strandszag van a fürdőszobában, olyan klóros a víz... Még én sem maradok meg tőle, nemhogy a kórokozók. :)

 

Apropó OX és a szorosság... Mi van, ha mégis szoros? (Hamarosan ellenőriztetem, az utóbbi 1,5 hónapban mintha húzná-nyomná a szemem.) Az FND a kisebb átmérő miatt mozoghat jobban?

 

Üdv!

Előzmény: SZem (10445)
Morcsi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 10469
Tudja valaki, hogy lehet-e Solo Care HARD-ot kapni valahol Bp-n? Több helyen is azt az infot kaptam, hogy egy időre leállították a forgalmazását, de már egy ideje ígérgetik, hogy hamarosan jön. Most kénytelen voltam B&L-t venni, de ahhoz képest, hogy évekig használtam, a SCH után már egyáltalán nem jó...
Onion_ Creative Commons License 2007.06.08 0 0 10468
Tehát maradjak a Dailisnél, oké. Persze tudom, hogy a szemüveg lenne az ideális... :)
mary07 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 10467

Ja rendelhető. Csak nem akar megjönni...
Kipróbáltam az OX helyett az Oasyst, tök kényelmes, de doki bácsi szerint határeset, ahogy mozog a szememen, szerinte az OX kéne a görbület miatt. Ja, és ki akartam próbálni FND-t, de ahogy felraktam úgy szúrta a szemem, hogy rögtön ki kellett vennem, ilyent még nem is éreztem. Most Focus Dailies, ez jó, de nem az én pénztárcámnak találták ki:-(

 

Előzmény: SZem (10465)
Talafuz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10466

Allergiás időszakban a lehető legjobb választás a napi cseréjű kl.(persze az lenne az ideális,ha ilyenkor inkább szemüveget viselnél-tudom a szemüveget biztos utálod)Próbáld ki a J&J Oasys lencsét,lehet hogy kényelmesebb lesz mint a N&D!

Előzmény: Onion_ (10463)
SZem Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10465
Ja rendelhető. Csak nem akar megjönni...

Onion: napi lencsénél az oxigénáteresztés kisebb jelentőségű, mint hogy tökúj lencsét teszel a szemedre.
A Dailies szélét a LightStream technológia eredményezi. Tulajdonképpen egy árnyék alakítja ki, ami a maszk árnyéka. Azon belül éri az UV a lencsét és polimerizálódik, azon kívül nem és folyadék marad. Azt aztán kiborítják:)

macimoci: nem gömb. :)
macimoci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10464
A mostani (BL)-t kezdem már megszokni. Két napja tudom egész nap viselni csak olyankor van baj, amikor egy nagyobbat pislogok vagy hunyorgok, akkor elmozdúl és kisebb pislogásokkal tudom a helyére terelni.
Tényleg ezt már rég óta meg akartam kérdezni: Honnan tudja az a fránya lrncse, hogy hol van neki a helye? Mert ha a szemgolyó egy gömb... -vagy nem az?
Előzmény: SZem (10459)
Onion_ Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10463
Sziasztok!!

Allergiás időszakra a Focus napi lencséjét szoktam használni, mert amit a többi napokon viselek (Night & Day) az ebben az időszakban szúrja a szememet. Állítólag azért jó a Focus napi lencséje mert valami lézerrel művelik meg a lencse szélét és ettől kényelmesebb.
Na de amiért írok, hogy felkeltette a figyelmemet a J&J Acouve Oasys lencséje ami állítólag nagyon kényelmes és jó az oxigén áteresztése. A Focus napi lencséjével pont az a bajom, hogy kicsi az oxigén áteresztése. Szerintetek próbáljam ki a J&J új lencséjét, vagy maradjak a bevált dolognál??
LátoGató Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10462
Air Optix Individualt keress!
Előzmény: mary07 (10461)
mary07 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10461

Köszi.

Akkor megint besétálok az optikába, hátha már ők is tudják a jó hírt, és rendelek néhány dobozzal:-)

Előzmény: LátoGató (10460)
LátoGató Creative Commons License 2007.06.07 0 0 10460

mary07

 

Már rendelhető!

Előzmény: mary07 (10443)
SZem Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10459
Azt gondolom, szoros volt a lencséd. Az nem okoz kényelmetlenséget, viszont hosszú távok kifejezetten káros.
Előzmény: macimoci (10458)
macimoci Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10458
Azért próbálkoztam ismét ezzel, mert 1 évig tökéletes volt.
Előzmény: SZem (10457)
SZem Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10457
macimoci: a történetedben csak B&L lencséket látok. Nem akarsz kipróbálni valami jót is?

Na jó... ;) Egy új cím: Hercegprímás utca 3. Bazilikától nem messze.

pocimiOXx: nem szűnik meg, csak zűr volt a gyártással és csak -1 és -6 között bírják szállítani. Mert hülyék. :(

Talafuz: nem vagy te kollega véletlenül?
Talafuz Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10456
Helló! próbáld ki a J&J-Acuvue2-Advance-Oasys trióból valamelyiket vagy mindegyiket a könnyebb döntés végett.Viszonylag alacsony a víztartalmuk,jó oxigén áteresztő képesség mellett.Ha megfelelően illeszkednek a szemedre az egyik valószínűleg be fog válni.(A BL59-nagyon szárít,kevesen tudják ezt hosszú távon tolerálni)
Előzmény: macimoci (10449)
SiriusBlack Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10455

hurraaaa

acuvue advance probat rendelt a dokino. de csak a honap vegere jon meg. sebaj

ennyit mar kibirok. :)))

SiriusBlack Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10454
koszonom
Előzmény: _MrB_ (10453)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10453
Itt is vannak:
- Pápaszem Optika. Ez Kőbányán van (Bp. X.), a tel. szám: 261-7069, Liget tér 3.
- Tapasztó Beáta a neten is fenn van, Tömő u-i klinika, 1612 mellék...
Előzmény: _MrB_ (10452)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10452
Itt két hely szokott felmerülni:
- Pápaszem optika
- És egy doktornő... kicsit vissza kéne keresnem...
Előzmény: SiriusBlack (10450)
pocimixx Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10451
Mi van az OX-al? Állítólag nincs raktáron. Megszűnik?
SiriusBlack Creative Commons License 2007.06.06 0 0 10450

es abban nem tudsz segiteni, hogy budapesten hova erdemes menni? en az andrassy uti fotexbe jarok, (ma visionexpress).

de ha tudtok olyan helyet ahol kulonosen rendesek es hozzaertok, akkor mondjatok, es odamegyek.

Előzmény: SZem (10445)
macimoci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 10449
Üdv mindenkinek!

Úgy látom elég jó kis társaság jött itt össze, ezért 'megérdemlitek', hogy megosszam veletek a kálváriámat.

Valamikor úgy 2-3 éve úgy gondoltam, hogy ki kéne próbálni a lencsét. Elmentem egy üzletbe, vizsgálat, próbalencse és heppi end. Egy évig hordtam BL 59-et minden gond nélkül. Annyira komfortos volt, hogy 1-2 alkaommal az is előfordúlt, hogy elfelejtettem éjszakára kivenni, mert egyszerűen megfelejtkeztem róla.
Aztán eltelt egy év és egyik napról a másikra valami lepedékszerű dolog jelent meg a szememben, ami homályossá tette a látásomat és elviselhetetlenné a lencsét. Vissza mentem a helyre, ahol kaptam, de ők elküldtek orvoshoz. A TB-s orvos jól lecseszett a lábamról, hogy hogy képzelem azt, hogy csak úgy egy üzletben iratok lencsét és nem nála az "orvosná"l iratok (illesztetek) magamnak. Egy hónapos csepegtetés után tehát jó pénzért megvizsgált, és illesztett nekem egy próbalencsét, amihez egy -2,5-ős szemüveget is fel kellett tennem, hogy lássak valamit. Majd egy hét múlva megkaptam a végleges lencsét, amit egy napig sem tudtam haszálni, mert "idegen test érzést" okozott. (az ebből megmaradt 4 darabot próbáltam elsózni itt néhány napja)
Ez úgy elvette a kedvemet, hogy egy évig nem is gondoltam lencsére.
Most Elmentem egy másik helyre, ahol megint megvizsgáltak és kaptam egy egészen más görbületü próbalencsét, ami 5 perc után teljesen komfortos volt, de nem láttam vele olyan jól, mint az ugyan olyan dioptriás szemüveggel és 8-10 óra után száraznak éreztem. Ez olyan jól tapadt a szememre, hogy este elég volt kivenni. A típusát nem tudom, de mondták, hogy ez is egy kifutó darab. Sajnos ebből elvesztettem az egyiket 10 nap viselés után és most egy BL 66-ost próbáltam ki ezekkel a paraméterekkel, de nem igazán jött be. Letapad, száraz, és ezen a műkönny sem segít.
Most megint tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordúljak, csak azt tudom, hogy elegem van az álandóan zsíros, koszos szemüvegekből, amiken még ráadásúl ott van az a zavaró keret is!
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de ez évek alatt gyűlt össze.
SiriusBlack Creative Commons License 2007.06.05 0 0 10448

koszonom. fogalmam sem volt melyikek a jo lencsek. nemreg kezdtem a lencse viselest. a b&l-ot ajanlottak elsore. tapasztaltam, hogy mennyre nem jo. a ciba jobb, de nem jo. ezert kertem segitseget. most majd kiprobalom amiket ajanlottatok.

es meg egyszer koszonom.

Előzmény: SZem (10445)
Talafuz Creative Commons License 2007.06.05 0 0 10447
A soflens66 nem szűnik meg,csak a hazai forgalmazó év végétől leveszi a kínálatából!Addig simán meg tudod rendelni,van belőle bőven:)
Előzmény: muszi81 (10444)
lovely timike Creative Commons License 2007.06.04 0 0 10446
Köszönöm! :D :D :D Mondtam hogy nem követendő ;)
Előzmény: SZem (10445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!