Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22678

Uraim!

 

Még Áprilisba mikor bevertem életem első adag X-tol hívóját jelentkeztem a hivatkozott problémával:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130136770&t=9048189

 

Sok tanácsot kaptam és megoldási javaslatokat. Sajnos nem vállt be egyik se. Viszont lassan kicseréltem minden használt vegyszert, megváltoztattam a szárítás helyét és a probléma még mindig fenn állt. A végén egy valami maradt maga az X-tol. A keverés óta 2x is át volt szűrve mert lebegő dolgokat láttam benne. Most mérgemben bekevertem egy liter "korszerűtlen" D-76 ot. És a jelenség varázsütésre megszűnt!!

Mi lehet a gond az X-Tol al, hogy ilyen szemcséket gyártott a negatívra? Most jó mérges vagyok mert 5 tekercs filmemet rontotta el mire sikerült kiküszöbölni a hibát. Persze digitálisan javítható a gond, de akkor is.

Előzmény: BUSZNYI (22489)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22677
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22676

Ja, szoktam muslincákat látni arrafelé :)

Előzmény: siófoki35 (22675)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22675

Az a pléhbüfé működik még? Pár éve még működött!

Előzmény: pacs_425 (22674)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22674

A kispesti vasútállomás és környéke, nagyon jó!

Én is jártam arra nemrégiben, az Utasellátó c. bódé kihagyhatatlan.

 

 

 

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22673

Ezt pontosan hogy csináltad? Érdekelne, mint "márkatárs"... :)

Előzmény: -Minarik- (22672)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22672

En a vakusaruval sagitettem a celzast, hogy ne szoritsam el a kepet oldalra.

Előzmény: siófoki35 (22671)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22671

Köszi a dicséretet!

 

nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

 

Ezt mire érted? Arra hogy jobb minősdégűek a képek mint amit egy Szmenától elvárnánk? Nos a Szmenának, hiába volt olcsó tömeggép, nagyon jó objektíve volt (és van!) :) Az állítható fókusz miatt még a mélységélességgel is lehet játszani (igaz nem egy portréobjektív).

Ami miatt azonban jól felismerhetők a Szmenás képek, az a teljesen használhatatlan átnézeti kereső miatti esetlen képkivágások, és a keresőtől viszonylag távol lévő objektív miatt okozott parallaxis (a kép középponti témája jobbra lefelé tolódik) :D

Előzmény: azmárOdébbia (22670)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22670

De jó hogy feltetted, én úgy elnézegettem ezeket a fotókat, és nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

Valahogy az én szememnek és ízlésemnek ezek a filmes fotók sokkal jobban tetszenek, mint a digitális, ezeknek a képeknek van ízük, a digitális túl steril.

Előzmény: siófoki35 (22669)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22669

bár OFF, mert színes, de nem nagyon tudom hová máshová tenni:

 

Piliscsabai fotóim. Smena 8M, januárban lejárt Kodak Gold 200.

 

dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 22668

Ezt is élvezettel olvastam/néztem, mint mindig! ;-)

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.10.19 0 0 22667

A lejárt filmek rovatban ezúttal: 

Filmotec (ORWO) PF2.

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 22666

Köszi, én is így tudom, ennek ellenére nem vállalták, de már megoldódott.

Előzmény: sóhajtó (22665)
sóhajtó Creative Commons License 2014.10.07 0 0 22665

Egy fotós mondta valaha hogy azok az automaták amelyek a kisfilmet hívják, tudják a rollt is (van adapter hozzá).

De nem javasolta mert szerinte tiszta trutyi ott ahol a kisfilm nem takarít.

Így az enyémet sem hívta elő - jót akart nekem.

art4lab ha nem lesz közelebbi ötlet

Előzmény: BNSfoto (22664)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 22664

Zugló, Újpalota környékén hívnak valahol C41 rollt?

(XP400)

petikám Creative Commons License 2014.10.01 0 0 22663
Előzmény: Károly Hullman (22661)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22662

Valakit érdekel egy doboz 250db-os síkfilm?

Képek róla és adatok a képeken:

Árban megegyezünk.

 

 

 

Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22661

Tisztelt fórumozok!

Ha valakinek van elfekvőben negatív szkennere és el szeretné adni, akkor azt szívesen megvenném.Kis és középformátumú negatívokat szkennelnék vele.

Emilem publikus

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.23 0 0 22660

Beszeltem egy Kodak alkalmazottal, bar o nem a fotoreszlegnel dolgozik. annyit emlitett, hogy a szabadalmakbol probalnak/probaltak penzt csinalni, vagy bizonyos termekeket atadni masoknak.

Előzmény: D94A (22659)
D94A Creative Commons License 2014.09.22 0 0 22659

Érdekes módon történt a Kodaknál a termékpaletta szűkítése....

Sztem megszüntettek olyan nyersanyagot aminek biztos, hogy keresete lenne( f.f fotópapír, Ektar 25, E6 dia...)

Ektachrome 100D-t használták a S8 kedvelők. Ennek az anyagnak a halála óriási lökést adott a Ferrania cégnek. Mondom! Nekem az a furcsa, hogy nem a működő gyár indítja újra valamelyik megszüntetett termékét, hanem egy " új  gyár" indul.

 

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22658

Ebben igazad van. De a vallalt strukturajat nem lehetett atalakitani, mert a jogi kovetelesek elsoseget elveztek. Igy nem volt ido az atalakitasra, csak a csodvedelemre. Majd lesz egy szep muzeum belole. Eppenseggel van egy muzeum.

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22657

Ha vinnék a fotóanyagokat, mint a cukrot, lenne miből fizetni a nyugdíjat.

Előzmény: -Minarik- (22656)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22656

Igy van ez rendjen. Egyszeruen mas alapokra kellett helyezni a gyartast. A nagy cegek nem feltetlenul a csokkent igenyek miatt zartak be. a kodaknak is  a nyugdijas dolgozoi utan fizetett terhek okoztak a legnagyobb gondot.

Előzmény: D94A (22653)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22655

Kíváncsi lennék a gazdasági, piackutatási eredményekre. Ugye a film gyártása nem egy olcsó mulatság. 

Ettől függetlenül örülök neki!

Előzmény: pacs_425 (22654)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22654

Öröm ha végre nem megszűnik egy film.

Előzmény: lzs81 (22650)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22653

Valamint a jó kis maszk nélküli színes negáik...

Milyen furi! Mikor dübörög a digitális, újra nyitják a nyersanyag gyárakat....

Én ezt már nem értem....:-)))

Előzmény: Rőth Sándor (22651)
tomicandy Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22652

www.kissfoto.hu

 

Náluk intézem én is a hasonló ügyeimet.

Előzmény: Törölt nick (22624)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22651

Még Brezsnyev elvtárs korában járt a kezemben Svema film. Akkora lapfátyla volt, mint a röntgenfilmnek, és úgy tekeredett, mint a régi vekker rugója.

Előzmény: lzs81 (22650)
lzs81 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 22650

Ismét gyárt filmet az ukrán Svema:

 

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-color-negative-125-35mm-x-305m-100-ft

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-fn-64-bw-35mm-x-305m-100-ft

 

Igyekezhetne a Ferrania, mert nagyon várom már az új diájukat....

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22649

Az a BMW tetszik az elso kepen.

Előzmény: DJ Szegecs (22648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!