Keresés

Részletes keresés

IST Creative Commons License 2002.10.02 0 0 35
Remélem érthető volt a leírás.
Az irc, chat ilyesmi dolgokban én sajnos nem tudok benne lenni, mivel otthon csak ritkán netezek (telefonszámla rulez!), melóhelyen pedig nem tudok ott lenni sokáig, csak alkalmanként.

Route-tal kapcsolatban: csináljunk!
Legelőször is egy alap kérdés:
-vasút?
-hév?
-metró/földalatti?
-villamos?
-kisvasút?
Várom a szavazatokat!

Szvsz valamelyik metrót vagy földalattit lenne célszerű megcsinálni, mert ott talán könnyebb a "táj" kialakítása. Vasútnál elég sok mindent kell hozzátenni, ami elég hosszadalmas lehet. Nem mondom, egy második projektnek jó volna. Bár esetleg egy rövidebb vonalszakasz esetén lehetne értelme a dolognak.

Mozdonyokról még annyit, hogy a mozdonyokhoz kocsikat is raksz ugye? Nem néztem meg a v43 dat file-t az editorral, de remélem, hogy nem csak gépmenetben van a mozdony. Lehet, hogy meg kellene csinálni gépmenetben, 4 bhv-val, illetve 8 ic kocsival. Ugyebár mindegyik más-más menettulajdonságot eredményez, és asszem csak a .dat file-t kell hozzá átírni...

Na, befejezem az irogatást, várom a véleményeket, azoktól is akik eddig csak olvasgatták a topikot és nem szeretnének/tudnak belefolyni a pályaépítésbe.

Uff, én beszéltem.

V63_1668 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 34
Olvastam a leirást,és azt hiszem közösen érdemes lenne megcsinálni egy magyar routét.Aki ebben kedvet érez,megtárgyalhatjuk chaten is(kissé interaktivabb),valamint a mozdonyokkal kapcsolatos problémákat is meg lehet beszélni.

a trefort.neten lesz egy BVE szoba,egyenlőre még nincs regisztrálva,majd ha annyian leszünk,akkor lehet.Addig is a HFL szobájában vagyok megtalálható,ha leszünk elegen regelhetünk egy saját bve szobát is:)
addig is:
www.trefort.net
#HFL
mirceseknek:
irc.trefort.net 6667

Péntekig felteszem a V43 első javitott verzióját,valamint ha Isten is úgy akarja,akkor a V63-001 bétája is kész lesz(egyenlőre animációk nélkül)az M61 rendes vezetőállás fotó hiányában függőben van.Aki ebben tud segíteni,az kérem mailezzen ide:szili1069@freemail.hu.kössz

Üdv
V63_001

IST Creative Commons License 2002.10.01 0 0 33
Felraktam!
Tehát Bevezetés a pályaépítés rejtelmeibe, 1. rész, nagggyon kezdőknek (mint amilyen én is vagyok) magyarul csakis itt és csakis nektek! Lehet gyakorolni, amíg meg nem csinálom a második adagot is! :-)
IST Creative Commons License 2002.10.01 0 0 32
Gigant meg Nohab! Várjuk őket nagyon! :-)
Kívánságnak az MFAV szerelvényt tudnám mondani.
Ha minden jól megy, akkor ma este felrakom a honlapomra a pályatervezéshez szükséges első lépéseket, természetesen magyarul. Aztán majd szépen sorban jön a többi is.
Előzmény: V63_1668 (31)
V63_1668 Creative Commons License 2002.09.29 0 0 31
Örülök hogy tetszik a Szilike.A beállítási paramétereken ige,van mit változtatni,de mint a mozdonynál azt jeleztem,ez még test model,a végső beáálítások hátravannak.Sajnos nem igazán vagyok még mindennel tisztában,én is most tanulok meg jópár paramétert,dinamikai beállításokat,és igy tovább.Javítva lesz benne minden hiba napokon belül.A V43 elkészülte után befejezem a félkész V63-001-est,illetve elkezdem a Királyt,az öreg M61est is.utána mi következik,majd meglátom.Ha van javaslatotok,nyugodtan emilezzetek rám,vagy szóljatok.
Ami a nevemet illeti,nem elírás...Nagy Gigant fan vagyok,s legrejtettebb álmom hogy ilyen sok Gigant futkározzon a pályáinkon...:)))))
IST Creative Commons License 2002.09.26 0 0 30
Kipróbáltam. Király nagyon. Elsőre padlót fogtam, mikor megláttam a vezérállást. Nem volt túl sok időm a tesztelésére, viszont azt észrevettem, hogy 140 után is még gyorsul! Azt vissza kellene venni.
(A 1668 az elütés, vagy így akartad? Mármint a nevedben... Milyen géped van még?)
Előzmény: V63_1668 (27)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.26 0 0 29
Engem is erősen érdekel!
Előzmény: IST (28)
IST Creative Commons License 2002.09.25 0 0 28
Szia!
Szóval vannak magyar gépeid, amiket, ha jól veszem ki a szavaidból, te készítesz. Most töltöm le a Szilit (kösz maczko, hogy felraktad!!!), majd holnap véleményezem. Esetleg magyar pályád is van?
Más:
Érdekel valakit, hogy hogyan lehet elkészíteni egy pályát? Az alapoktól elkezdve. Csak mert akkor nekiállok lefordítgatni, meg közzétenni egy honlapon. Mit szóltok?
Előzmény: V63_1668 (27)
V63_1668 Creative Commons License 2002.09.25 0 0 27
Sziasztok,BVE fanok!

V63_001 vagyok,másik pályaszámomon,üdvözöllek mindannyiótokat.Amint Maczko megirta,a V43 letölthető,s amint a honlapom elkészül,több más magyar gép társaságában letölthető lesz.a többi gép jelenleg fejlesztés alatt áll,sajnos idő hiányában lassan folyik a készítésük.
Bármi észrevételt javaslatot szívesen fogadok a V43al kapcsolatban!

Üdv
V63_001

maczko Creative Commons License 2002.09.25 0 0 26
Sziasztok!
A Szili letölthető innen.
Nem tudom, ki készítette! Én V63_001 topictársunktól kaptam, neki köszönjétek: Trefort.net.chat és HFL szoba.
Üdv.: István.
IST Creative Commons License 2002.09.25 0 0 25
Én is letöltötgettem, szóval a köv. helyre (bár ezt fejből mondom, szóval nem tuti):
Ha jól emléxem, akkor 2 pálya van a zip-ek között (Vienna, Glasgow). Ezeket kicsomagolod, majd könyvtárral együtt bemásolod a Route könyvtárba. (Ott van a többi pálya is). A többi szerelvény, ezeket meg a Train könyvtárba kell kicsomagolni, természetesen itt is a saját könyvtárukkal.
Nekem a bécsi pályát valami oknál fogva nem szedte le rendesen, szóval csak a glasgowit tudtam kipróbálni, és az működött is rendesen (az már más kérdés, hogy a szerelvénynek nem volt hangja, ha csak úgy "gurult"...).
Előzmény: gGAbesz (24)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.25 0 0 24
Szeretném, ha valaki illetékes elmagyarázná, hogy a letöltött cuccot hova ia kéne bemásolni, úgy hogy működjön! Nekem eddig nem sikerült...
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.24 0 0 23
A Szili engem is érdekelne!
Előzmény: BKaresz (22)
BKaresz Creative Commons License 2002.09.24 0 0 22
Magyar cucc egyenl?re (még) nincs. Tudom, hogy máshonnan is letölthet?k ezek (írtam is a kisér?szövegben a weblapon), csupán arra gondoltam így nem kell nektek is keresgélni. Amik nekem vannak, azok 1 év gyüjtögetésének eredményei. Ha kész a magyarítás felrakom. A Szili viszont engem is érdekelne...
Előzmény: IST (20)
IST Creative Commons License 2002.09.24 0 0 21
Maczko!
A Szili érdekelne. Nagyon is! Kérlek küldd el mailben, vagy rakd fel a netre! Köszönöm!
Előzmény: maczko (18)
IST Creative Commons License 2002.09.24 0 0 20
Bocs, de magyar cuccok is vannak közte?
Mert amik most fent vannak, azok más oldalakról is elérhetők (pl: www.bve-routes.com).
Azt hiszem, hogy mindenki inkább a magyarítást várná.
Előzmény: BKaresz (19)
BKaresz Creative Commons License 2002.09.23 0 0 19
Nem volt kedvem weblappal vesz?dni, ezért felpakoltam a fájlokat ide:

www.banmusic.hu/bve

ftp-vel nem megy (jelszavas, sorry:))
A honlap tulajdonosa volt olyan kedves, hogy átmenetileg átadott egy kis helyet nekem. Megérdemli, hogy megnézzétek az oldalt. (statisztika miatt nem árt) Amugy komolyzenei lap.

Folyt.köv. Ha kérdés van:bauerk@rtl.hu

Előzmény: maczko (18)
maczko Creative Commons License 2002.09.23 0 0 18
Én már kaptam egy Szilit valakitől (nickname: V63_001). Ha kell felteszem valahová!
M.
Előzmény: BKaresz (17)
BKaresz Creative Commons License 2002.09.23 0 0 17
Köszönöm a türelmet! Ha minden igaz, holnapra fel tudok pakolni egy pár járm?vet és pályát. Egyenl?re tárhely gondok vannak, gyors szervert keresek. Ha megvan a hely, a linkeket kirakom ide.
Előzmény: maczko (16)
maczko Creative Commons License 2002.09.23 0 0 16
Sziasztok!
Igazán hálásak vagyunk ezért a felajánlásért!
Lássuk!
Maczko
Előzmény: BKaresz (10)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.23 0 0 15
Szerintem keresdd meg a Népstadion irodaházban a Gyulai Gézát a menetrendi csoportnél! Ő tud segíteni biztos. (nick neve a VEKE topikon: GyG).
Ha nem, a VEKE topikon kérdd SzFeri segítségét.
Előzmény: IST (13)
bocimobil Creative Commons License 2002.09.23 0 0 14
Hogyne lenne rá érdeklődés! Várjuk a címet!

Előre is köszi!

Előzmény: BKaresz (10)
IST Creative Commons License 2002.09.23 0 0 13
BKaresz! Wow, köszi, alig várjuk, hogy töltögethessünk végre! :-)

gGabesz!
Íme a billentyűzetkiosztás, ha kell még:

Felfele gomb: irányváltás, előre
Lefele: irányváltás, hátra

Kétkaros gépnél:
z: "gáz" adása
a: "gáz" csökkent
, vagy < : fék be
. vagy > : fék ki
? : vészfék

Egykaros gépnél:
z: gáz+/fék-
a: gáz-/fék+
q: vészfék

Összes gépnél:
(space) : ATS igazolás
(ins) : folyamatos csengő törlése
(del) : vészfék. rendsz. törlés
(end) : vészfék oldása
(page up) : ATS-re váltás
(page down) : ATC-re váltás
(backspace) : utazási seb. ellenőrz.
SHIFT+F2 : bizt. rendszer bekapcs.
CTRL+F2 : bizt. rendszer törlés
SHIFT+F3 : idő és ajtók kijelzése, ha még1x megnyomod, akkor fps kijelzés
F4 : menetrend ki/bekapcsolás
SHIFT+F4 : menetrendben lapozás lefele
CTRL+F4 : menetrendben lapozás felfele

Remélem így már sikerül elindulni. :-)

Megint más:
Sajnos nem sikerült megszereznem a földalatti vonalának leírását, szóval asszem kell majd kivennem egy szabadnapot. Mindenesetre szombat délelőtt lehet, hogy földalattizni fogok, persze csak mint utas, meg mint megfigyelő. (Ugyanis a progi számon tartja, hogy hány utas van a szerelvényen. Legalábbis állomásonként be lehet állítani) Valakinek kedve hozzá? :-)

gGAbesz Creative Commons License 2002.09.22 0 0 12
Magyarítással együtt én igényelném... Sőt, ha lenne hozzá a RailSimhez hasonló részletes leírás, akkor én elkezdeném a HÉV vonalak és az ÁEV építését.
Előzmény: BKaresz (10)
miniszter Creative Commons License 2002.09.22 0 1 11
Az nagyszerű lenne. Valami finom kis hazait is vezetgetni.
BKaresz Creative Commons License 2002.09.22 0 1 10
Sziasztok! Végre valakinek eszébe jutott, hogy saját topicot nyisson ennek az egyébként igazán remek proginak. A program magyarítása megoldott, a string.ini fájlt kell átírni. Ha van rá érdekl?dés, -közel 50 járm? és pálya van meg jelenleg- felpakolom valahova, hogy le tudjátok tölteni. Sok sikert a járm? és pályaépítéshez!
Előzmény: IST (9)
IST Creative Commons License 2002.09.22 0 1 9
OK, ha minden igaz, akkor itt van körülöttem valahol kinyomtatva a billentyűzetkiosztás, holnap majd jól bekopizom ide magyarul. Aztán jöhet a pályaépítéshez a rész. Azt hiszem a legnagyobb gondom a tereptárgyakkal van/lesz. Vagy pl a MILLVAV szerelvényének megépítésénél.
Előzmény: gGAbesz (7)
IST Creative Commons License 2002.09.22 0 1 8
Nincsenek tervrajzaim. Remélhetőleg még nincsenek, egy emberke a Metró topikból megígérte, hogy megpróbál előásni valamit. Ha nem sikerül, akkor lehet, hogy kiveszek egy szabadnapot, és elmegyek a Városi Közlekedés szerkesztőségébe infókért...
Előzmény: miniszter (6)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.21 0 1 7
Kösz. Fordítását vállalod?
Előzmény: IST (5)
miniszter Creative Commons License 2002.09.21 0 1 6
Hmmm, már pályát építesz? Gratulálok. Sok sikert hozzá!!! Mi alapján dolgozol? Vannak tervrajzaid a valódiról?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!