Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3238
Dehat a brikettet is kilora adjak, nem?

vajk
Előzmény: atomgond (3236)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3237
A fabrikett tudtommal hulladékból (fűrészpor) készül. Az asztalosüzemek nagyrészt fenyő anyagot használnak. Gondolom nem válogatják a fűrészport, hogy keményfa vagy fenyő. A brikettek így készülhetnek fenyőből is? Nem árt ez a cserépkályhának?
Előzmény: atomgond (3236)
atomgond Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3236

Biofabrikettel fűtök 4éve (előtte sima tüzifa évekig).

Attól bio -szvsz-, hogy nincs benne kötőanyag. Tudtommal régebben voltak olyan verziók, ahol még kötőanyagot is használtak.

Az, hogy drága, relatív. Ha csak árat hasonlítasz, tényleg drága. Az sem igaz, hogy fele annyi kell belőle, de azt ennyi év gyakorlatából megerősíthetem, hogy kb. 30%-al tényleg kevesebb kell a fához képest. Szintén megerősítem, hogy száraz és alig van hamuja. A tüzifa csak akkor lehet ezzel egyenértékű, ha 2 évig szárítod valami fedett helyen. Ehhez  elég sok hely kell, mert a megfelelő minőséghez gyakorlatilag 3 évnyi tüzelőt kell tárolni. Nekem ez is szempont volt, mert nincs ennyi helyem. Nyáron tudtam megvenni a tüzifát, de az mindíg kormolt keményen a téli szezonban, mindíg vizes volt még.

További előnye a fabrikettnek, hogy tiszta. Minimális kosszal jár a tüzifához képest. Ez egy külső kazánházban lényegtelen szempont, de egy kandallónál ami a nappali közepén van, nagyon lényeges tud lenni.

És végül, a tüzifát sok helyen még mindíg súlyra adják, ami amellett, hogy ellenőrizhetetlen mennyi van pontosan a platón, a súly 30%-át pedig akkor még a víz adja, tehát 30%-ban vizet adnak el.

A fabrikettet nem kell hasítani, nem kell vele csinálni semmit, csak rádobni a tűzre. 

Ha ezt mind beleszámolom, akkor simán megéri.

 

És természetesen nem a műanyag csomagolással kell elégetni. ;-)

Én már annyira hozzászoktam, hogy nem is akarok visszatérni a tüzifára..Bár mindíg van egy adag fa is felaprítva, hogy olyan estéken, amikor a hangulat fontos, ropogjon is valami a kandallóban:-) Egyébként a fabrikett meglepően sokáig ég lánggal, ez szintén gyakorlati tapasztalat..

Előzmény: micimacho (3230)
monyesz Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3235

Hogy is van ez ?

Fűtőérték itt MJ/kg vagy MJ/m3. Mert akkor játszik a sűrűség, vagy nem ?

Előzmény: micimacho (3227)
mrwindd Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3234

Sziasztok!

 

Egy vízteres tűzteret szeretnék beépíteni, Ytongból, és tűzálló kartonból...

 

Lenne egykét kérdésem:

 

Mivel ragaszam az ytongot?

Mivel pucoljam be?

 

 

Köszi a választ

tűz_tér Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3233
Szia Vilmos!

A tégla valószínűleg nem érdekel, de szívesen segítek anélkül is, ha tudok. Írj egy kicsit bővebbet.

Előzmény: vilmos32 (3213)
tűz_tér Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3232
Szia!

Már gondolom beöntötték, de ha nem alapoztak a tervezett kandalló alá, ne keseredj el :-)
Felesleges, bőven elég egy erősebb vasalás az aljzatbetonba.
Előzmény: vasihod (3208)
tűz_tér Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3231
Szia!

Kevés olyan vizes kandallóbetétet ismerek, amelyiknek sok lenne (vagy legalábbis enyire sok) a 14 x 27 cm-es kémény. Milyen típusú tűztér ez, és milyen magas az a kémény?

"parázson égés" vagy lassú égés

Ezt csak a legkorszerűbb "hosszú égésidejű" vagy "folyamatos tüzű"-nek nevezett tűzterek tudják. Ezek közös jellemzője a nagyon pontosan kiszámolt levegő beáramlás, az átlagosnál magasabb lángtér hőmérséklet és általában a harmadlagos égési levegő hozzávezetés.
Ilyenkor a leadott teljesítmény kb. 30 %-a a névlegesnek.

A vizes kandallókban a vízköpeny vagy víztér hűti a lángteret, ezekre épp az átlagosnál kisebb belső hőmérséklet a jellemző.

Az, hogy intenzív égésnél sem sikerül megfelelően felmelegíteni a vizet, inkább arra utal, hogy nincs illesztve a kandalló teljesítménye a fűtésrendszerhez.Átmeneti időszakban inkább az szokott a gond lenni, hogy a kandalló forralja a vizet.
Ha lehet, érdemes a kazánkörben a keringető szivattyút kisebb fokozatra állítani.
Előzmény: Black_WagonR+ (3206)
micimacho Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3230
ja, ha meg a faforgécs nem melléktermékből származik, tehát azért darálnak le fát, hogy préselhessék, akkor meg pláne ökörség.

Ja, és a bio brikettet MŰANYAG csomagolással kell elégetni? Mert a fahasábon csak a Bio kéreg van... az égethető... :-))

mm.
Előzmény: micimacho (3229)
micimacho Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3229
vizes kandalló tudja ugyanezt... de bármelyik sima kazán is. Termosztát kapcsol, szivattyú keringeti a vizet... nem kunszt. csak a gázhoz képest, erre rakni kell időnként. Ezt sima fával, hulladékkal bármivel meg lehet csinálni. De itt most nem a gázzal akarunk összehasonlítani, hanem hogy érdemes -e dárga pénzen préselt faforgácsot venni.

Sőt, inkább arról, hogy a préselt faforgács, miért drágább (főként mitől bióbb) mint a sima fahasáb... Minthogy a faforgács valamiféle melléktermék, szinte ingyen van, a présgép használatát kell megfizetni egyedül. ... és akkor miért is ilyen drága?

mm.
Előzmény: botsinkai (3228)
botsinkai Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3228
Ha pelletről van szó, akkor ott azért más előnyök is vannak, leginkább a gázhoz hasonló (termosztáttal való) szabályozhatóság illetve vezérelhetőség.
Előzmény: micimacho (3227)
micimacho Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3227
Ha már a reklámozást nem tudjok megtiltani, akkor legalább a valós életet melléteszem:

Biofabrikett: - (mi itt a "bio"? egy fa hogy lehet NEM bio? na mindegy)
3500/q, fűtőérték:18-19MJ, tüzifával szemben 2-3szoros sűrűség, nagyobb fűtőérték...

Valamelyik adat nem stimmel. Merthogy a sima tölgy fűtőértéke (hasított darab) is 17-18MJ, a sűrűség lényegtelen, merthogy a ima tölgy mázsája 1800 és 2500 között mozog, és ugye a súly és a sűrűség az max a térfogat esetében számít... Persze aki kevés helyen akarja tartani a tüzifát, az vegyen kétszeres áron BIOfabrikettet... Bár én spec szeretem az égő tüzifa látványát...

A többit bárki kiszámolhatja...

mm
Előzmény: Törölt nick (3223)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3226

Akkor az a kémény valószínűleg 14x27-es, un. kazánkémény, kb. 1970 óta tilos ilyet használni. A kéményes szabályok szerint.

Ettől függetlenül a huzata marha nagy, ehhez teljesítményben illeszkedő berendezés kell. Esetedben ez lehet a baj, hogy a rákötött berendezés teljesítménye nem megfelelő a kéményhez. Ez hatásfokcsökkenést eredményezhet, ahogy azt tapasztaltad is. Kérdezz rá a kéményes topikban, mit lehetne kezdeni vele.

Előzmény: Black_WagonR+ (3224)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3225
Be lehet fejezni a reklámozást.
Előzmény: Törölt nick (3223)
Black_WagonR+ Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3224
Köszönöm a kimerítő válaszokat :-)

A kémény csak kb. 15 x valamennyi - szóval téglalap alakú és nem négyzetes... -régi kazánoknak volt ilyen - asszem

A levegővel szabályozással próbálok "játszani" , de pontosan még nem jöttem rá, hogy a kandalló mely részét kellene "buherálnom", hogy csökkenjen a levegő mennyisége.
A szabályozónak két állása van - nagyon sok és sok :-O - ezen kellene változtatnom.
Előzmény: Törölt nick (3210)
kályhaking:) Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3222
AZ attól függ hogy mi neked a jó , a minőség ,gyorsaság pontosság ,gondolom .:)
Van egy csomó ,de ha ti akarjátok megvenni akkor drágább lesz ,nehogy azt hidd ,hogy
ha te odamész magánszemélyként akkor olcsóbban kapod ,mint a kályhás .Nekünk van kedvezményünk ,meg akciók is időnként .Ha gondolod írj mailt és megadok pár cimet ,meg árakat .CSak itt reklámozni nem akarok!
Előzmény: suchp (3221)
suchp Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3221

Tisztelt Szakértők!

 

Tudnátok ajánlani általatok jónak tartott csempegyártó céget? Honnan vegyük meg leendő kályhánk csempéit?

 

Köszi

halaloszto Creative Commons License 2007.11.05 0 0 3220
Hello Üzbég,

Asszem értjük egymást.

Akkor feltennék egy félig idevágó kérdést. Sajnos még nem cserépkályha, hanem vegyeskazán.

Szüleimnél volt egy kazán. Kicsi, hőszigetelt, lemezből hegesztett, talán monori-nak hivták. Hozzá anno a fűtésszerelő által méretezett kémény. Ez kilyukadt, és lett helyette egy kicsit nagyobb, hasonlo konstrukcioju kazan, valami nagykorosi ceg gyartmanya.

Eddig birtam, nagyon lassan megy nekem ekezettel irni. Persze Neked meg olvasni... Akkor kuzdok tovabb.

Szóval az új kazán akárhogy el is zárják, nagyon hamar leég, nem lehet játszani vele hogy egy rakat szén egy fél napot égjen csendesen. Ég mint a veszedelem, hiába csuknak rajta minden ajtót. Így sokkal kényelmetlenebb mint a régi volt.

Mit lehet egy ilyennel tenni?? Egyáltalán mi lehet a baja? Mégsem zárnak jól az ajtók? A régin kicsi öntvény ajtók voltak, ezen hatalmas lemez ajtók, feluletre kb háromszorosa. Viszont körben még ilyen azbesztkötéln szerű tömítés is van. Vagy a kémény nem jó hozzá? Papíron azonos teljesítményűek.

vajk
Előzmény: tileStove (3217)
qwertz77 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 3219
Khm, ha már a pontosságot kéred számon, akkor nézd meg pontosan mit írt. (mesterképzés <> szakképzés)
Előzmény: enn (3218)
enn Creative Commons License 2007.11.05 0 0 3218
Csak annyit, hogy tévedés amit állítasz, a képzéssel kapcsolatban.
2003-ban is indult cserépkályha és kandallóépítő szakképzés Pécsett. Ha minden infód ilyen pontos.......
Előzmény: tileStove (3198)
tileStove Creative Commons License 2007.11.05 0 0 3217

T. Halálosztó!

Értékelem az általad felszínre hozott dolgokat......

 

akinek nem inge,ne vegye magára!

 

...ám aki igen,az öltözzön fel rendesen!!

 

Én nem küldtelek el a fórumról,így értékeld a hozzászólásod. .

Írhatnék a sajád címedre is,de így fair,azt hiszem:

nem vagyok híve NET-en kályharakásnak,akik ismernek tudják ezt,ezért nincs szüks. ingyenreklámra.

Bizony,büszke vagyok arra,hogy ismerem e neves szakembereket,s ha figyelmesen olvastad írományom ez talán ki is derült beőle.

 Na és ha akarsz úgyis megtalálsz.

 

...és van egy ékezetes billentyűzetem eladó,ha már szeretsz barkácsolni talán hasznát vennéd...

 

 

Aláírás:Üzbég

Előzmény: halaloszto (3216)
halaloszto Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3216
Miszter!

"leendő ügyfelek,érdeklődők méltó módon,tisztelettel kapjanak tőlünk választ kérdéseikre"

Ebbe hogyan fer bele, hogy sajat jatszadozasra hasznaljatok a forumot?
- arrol a nagyajtos kalyharol meg senki nem irta le konkretan hogy mi a baja, mindenki csak ironikusan viccelodik vele. egy leendo ugyfel ebbol csak azt latja, hogy ez egy belterjes forum, ahol neki semmi keresnivaloja.
- meg buszke is vagy ra, hogy az itt irogatokat ismered eloben is, es nyilvan tobbet tudsz a temakrol mint ami itt le van irva. ergo en soha nem is fogom megerteni az itt folyo "parbeszedet", mert annak a masik fele off-line folyik, huzzak a fenebe.
- hamar egy leinformalhato kalyhas vagy, akkor illene bemutatkozni, az uzeneteket alairni. ha meg dolgozni is akarsz neha, akar valami elehetoseget irni, stb.

egy laikus erdeklodo

vajk
Előzmény: tileStove (3198)
vilmos32 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3215
annyi pénzért "szép nagy vas"!
Előzmény: Pirimidin76 (3214)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3214
legalább jó drága volt?:)
Előzmény: vilmos32 (3213)
vilmos32 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3213

Sziasztok !

 

A fórumot olvasva segítségetekkel vásároltam egy kandalló tűzteret (Tempotis).

Leendő helyére állítva "apróbb" gondok merültek fel ! pl.: kémény túl kicsi keresztmetszete , és én mint laikus szerintem helyhiány. Elméleti segítséget szeretnék kérni főleg attól akit érdekel bontott a képen remélhetőleg látható tégla.

kályhaking:) Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3212
Légfelesleg tényezőnek hivjuk ,sajnos szükséges a tökéletes égéshez ,viszont igy sok meleg tényleg távozika a kéményen .sajna ez van .Épitessen cserépkályhát ha nagyobb hatásfokot akar .:)
Előzmény: Törölt nick (3209)
sjohn Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3211
Na Brávó , ez igazán korrekt volt!
Előzmény: Törölt nick (3210)
vasihod Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3208

Holnap szedik a házunk alapját, hétfőn beöntik betonnal.

A szakiktól kérdezném, hogy a tervezett kandalló helye alatt is kiszedessem az alapot? Ha igen, ott is teljes mélységben, mint a kéménynek? Köszönettel.

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3207

15x30? Az meg milyen kürtő?

Mikori az a kémény? Méretezve, tervezve lett? Kéményes szaki látta?

Előzmény: Black_WagonR+ (3206)
Black_WagonR+ Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3206
Kösz a válaszokat.

A normális az, hogy csökkenjen a fa felhasználás - magyarul annyira nem tudom lecsökkenteni a levegő adagolást, hogy ne lánggal égjen. Szerintem kb. 15 perc után- ha megfelelően száraz a fa - már elég lenne neki ha izzik. Próbáltam ezt a fabrikettet, nagyon jó, csak annak tényleg az lenne a lényege, hogy izzon egy idő után és háát most gyorsan leég.

Egy vizes kandallóról van szó - eddig akárhogy tüzeltem nem tudtam 50 fokosnál melegebb vizet gyártani vele - ha minusz akkor meg inkább 40 volt.
Most, hogy a betéten is csökentettem a beáramló levegő nyilásait/betömtem :-)/
most akár 60 fokos is lett ami már elégnek tűnik, de még mindig soknak érzem a levegő mennyiségét ill. huzat nagyságát.

A kémény kb. 15x30 / szóval hosszúkás/
Előzmény: Törölt nick (3204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!