Keresés

Részletes keresés

PERSEUS Creative Commons License 2000.04.16 0 0 237
Kozben en is elovettem a katalologusat es atolvastam , nagyon sok egyszeruen megkozelitheto dologra jottem ra . Nagyon koszonom a segitsegedet es orulok , hogy szantal ram idot.

Tisztelettel: Rumi Janos

Előzmény: whisper (236)
whisper Creative Commons License 2000.04.16 0 0 236
Kodak DC215:
ccd 1174x884 pix, image 1152x864 pix
color 24 bit, millions of colors
2x true optical zoom (29-58mm)
focus 0,5m to infinity, macro 0,2m
shutter 1/2 - 1/362 sec
Available Memory cards: 4, 8, 10, 20, 32, 48 Mb

További info: www.kodak.com/go/dc215

whisper Creative Commons License 2000.04.16 0 0 234
Lehet bele nagyobb kártyát tenni, ami nem érinti a képek minőségét. amiről biztosan tudok, az a 8 Mb, de homályos emlékem van 16, 32Mb-os kártyáról. Én legutóbb a better quality- high resolution beállítást használtam, nagyon jó minőségű kép jött ki, pedig csak ellőttem, normál napfénynél. Hogy pontosan mennyi a képek száma, a legjobb minőségnél 16, a legkisebbnél 54. Az én beállításomnál 28.
A PhotoStylert tudom emilen küldeni, ha kell. Kb. 4 Mb.
PERSEUS Creative Commons License 2000.04.16 0 0 233
Kedves whisper !

Halassan Koszonom az infot, utanna nezek!

Nem messze tolunk van egy Kodak uzlet azert meg oda is beugrok.

Ha lehet meg kerdezni ?

Tudnek - e nagyob memoriaval rendelkezo kartyat alkalmazni a masinaba , ha igen nem megy a kepek rovasara ?

Mennyi a jominosegu kepek mennyisege, 4 Megan ?

A Photo papir helyett tudok hasznalni nagyon jo minosegu papirt is ?(meg nem probaltam )

Kossz a turelmet !!

Előzmény: whisper (230)
msy Creative Commons License 2000.04.16 0 0 232
Helló Mr Spock !

Örülök a válaszodnak, ami teljesen LOGIKUS...:-)
Természetesen én is ismerek olyan embert, aki csak azért vett egy olcsó ff laptopot, hogy nyaralás alatt legyen mire lementeni a digikamerával készített képeket. Én nem is a családi/nyaralás/buli fotózást értettem az amatőr fényképezés alatt.
A másik baj még itt nálunk MO-n, hogy pl. szüleimnek (és főleg az ő korosztályuknak) soha nem lesz számítógépe, így nekik hiába küldenék CD-n képeket. Így én inkább egyenlőre maradok a szkennelésnél.

Üdv: msy

Előzmény: Mr Spock (226)
whisper Creative Commons License 2000.04.16 0 0 231
Előkotortam a szekrényből, 3 floppy, Win95-ön jól fut, de lehet, hogy 98-on már nem.
Küldjem el atacsban?
whisper Creative Commons License 2000.04.16 0 0 230
Perseus, akkor egyforma kameránk van. Amit tudok ajánlani: Photoshop 3.0, én ezt használom. Egyébként jó még az egyik régebbi géphez adott Aldus PhotoStyler is.
PERSEUS Creative Commons License 2000.04.16 0 0 229
Kedves Gabor !

Mint nagyon kezdo, nem mertem venni dragabb gepet eppen ezert egy KODAK DC 215 digitalis kamerat vasaroltam .
Kezelese nem volt bonyolult,ellenben a hozzaadott Adobe PhotoDeluxe 3.1 program tul kacifantos es lassu .

Tudnal valami egyszerubbet ajanlani a P
hoto elohivassal kapcsolatban?
A printerem az Hawlett Packard Officejet 700 -as , milyen papirt lenne erdemes vasarolni a
kepek elohivasara.

Melyen Tisztelve A nagymarosi

Előzmény: Mr Spock (226)
msy Creative Commons License 2000.04.16 0 0 228
Hali MPG !

"...munkához kell egy olyan gép amivel készitett fotókat be lehet tördelni egy szövegbe is, meg nagy ritkán a honlapomra is feltenni..."

Persze a digigépek pont erre valók, mi is hasonló célra használjuk. SZVSZ a választáshoz fontos szempontok:
-amit te is írtál 3-4x optikai zoom, a digizoomnak nincs sok értelme,
-gyors és pontos AF, nem árt ha van AF segédfény, (ez azért fontos, mert nincs manuális élességállítási lehetőség ezen gépeken)
-legyen cserélhető a memória kártya és minél nagyobb kapacitású
-az sem mindegy milyen gyorsan lehet letölteni a képeket a gépről PC-re, így jó ha van USB csatlakozási lehetőség, vagy PCMCIA-s adapter a Memória kártyához,
-nem árt, ha gép tömörítetlen vagy ún. veszteség nélküli tömörített (asszem ez a TTF) formátumban is tudja menteni a képeket, nem csak JPG-ben, ahol azért van információ vesztés (próbáld ki, ha van egy eredetileg TTF képed, mentsd el JPG-ben is aztán hasonlítsd össze a kettőt)

Remélem nem hagytam ki semmit, és tudtam segíteni. Ha mégis kimaradt vmi jelezzétek !

Üdv: msy

Előzmény: MGP (222)
whisper Creative Commons License 2000.04.16 0 0 227
F.F. Köszönöm, már léptem ez ügyben. Egy pár elemmel kibír annyit, hogy telefotózzam a 4Mb-os kártyáját? (16-54 kép)
Mr Spock Creative Commons License 2000.04.16 0 0 226
Kedves msy,

Volt szerencsém kipróbálni a digitálisat is, és SZVSZ, a digitális és hagyományos fényképezés feelingje eléggé különbözik egymástól. Én maradok a hagyományosnál.

Haaat....nem tudom. Most hogy jelennek meg a kulonbozo megapixeles gepek, egyre jobb lencsekkel (az elejen a digitalis gepeknek teljesen pocsek lencsejuk volt), egyre inkabb "igazi fenykepezogepes" tulajdonsagokkal, bizony ugy nez ki, hogy a hagyomanyos fenykepezogepek hamarosan tul lesznek szarnyalva. Es most, hogy mar egyre tobb embernek van computere, jominosegu monitora, CD olvaso-iroja, egyre inkabb lehetseges csak odapasszolni egy CD-t kepekkel tele, sokkal inkabb mint egy fenykepalbumot. Osszel jartam Magyarorszagon, Nemetben es Velenceben. A kethetes uton 455 kepet csinaltam (Mavica FD-5 el), amit nem letezik, hogy tradicionalis kameraval hajlando lettem volna csinalni (ha masert nem, a borzaszto dragasaga miatt). Miutan visszajottem, idorendi sorrendbe tettem oket, ki magyarazat minden kephez, aztan mindenkinek kuldtem egy CD-t aki erdekelve volt. Azert ezt tradicionalis kameraval sokkal nehezkesebb es dragabb lett volna csinalni.

Gabor

Előzmény: msy (217)
Mr Spock Creative Commons License 2000.04.16 0 0 225
Kedves Mindenki,

Illetve azok, akik tenyleg ertenek a digitalis fenykepezeshez.
A csaladban valaki keresett egy igazi profi kepessegekkel rendelkezo digitalis kamerat. Tobbet kiprobalt, de visszakuldte (USA-ban lehet (:-)). Persze mindegyik ki lett probalva, es megtartottunk mintakepeket. Ezek kozul az egyik egy Mavica FD83-as volt (amit 500 es 600 dollar kozott lehet kapni). Na aztan a vegen elhatarozta, hogy vesz egy Olympos-t, tobb mint ezer dollarert. Es itt kezdodik a "rejtely". Az Olympos-nak 2.3 millio pixelje van. A Mavica, aminek csak 850 ezer pixelje van, elesebb kepeket csinalt. SOKKAL elesebb kepet. Az Olymposon minden letezo beallitast kiprobaltunk, es nem sikerult olyan tueles kepekkel elojonni, mint amit a Mavica volt kepes csinalni. Es az egesz teljesen illogikusnak latszott. Egeszen addig, ameddig nagyon ovatosan atneztem minden letezo adatot. Ott talaltam valamit, ami esetleg megmagyarazhatja a jelenseget, es arra vagyok kivancsi, hogy mit szolnak itt a hozzaertok:

A Mavicanak egy 1/3 inches, 850K pixel keperzekeloje van.
Az Olymposnak egy 2/3 inches, 2.3 M pixel keperzekeloje van.

Mivel az elesseg, a pontok (pixelek) egymastol valo tavolsagan, azaz a pixelek surusegen mulik, az 1/3 inches teruleten eloszlo 850 ezer pont SURUBB, mint a 2/3 inchen elhelyezkedo 2.3 millio. Es ha a lencse eleg jo ahhoz, hogy 1/3 inchre egy ugyanolyan jo kepet vetitsen, akkor logikus, hogy a Mavica kepe elesebb, hiszen a 2/3 inches keperzekelo TERULETE 4-szer akkora es a Mavica 1/3 inchen eloszlo 850 ezer pontja egyenlo lenne egy 2/3 inchen eloszlo 3.4 millio pixelnek (4*850 ezer).

Konkluzio: Ha az elmeletem igaznak tunik, a digitalis fenykepezogepek vasarlasanal nemcsak a pixel szamot kell figyelembe venni, hanem azt is, hogy mekkora a CCD merete.

Egyebkent aki kiserletezni akar, de nincs eleg penze: nekem is volt egy Mavica FD-5 osom, a legelso a sorozatban, amit leejtettem es tonkrement. Mivel az egyik felhasznalasa a rendelomben a pacienseket lefenykepezni, es a kepet a dossziejukra tenni (komputeren van minden), kellett egy masik digitalis camera. Penzem nem volt egy masik jot venni (a fenti tortenetben nem en vettem a gepet), a felesegem meg talalt egy helyi kis uzletben egy 50 dollaros digitalis fenykepezogepet. Teljesen rossz (a jokhoz kepest), de fenykepez, 640x480-as feloldasra kepes, a 9 voltos elembol meg mindig az elsot hasznalom tobbszaz kep utan, es mukodik. Teljesen egyszeru hasznalatra alkalmas es nagyon olcso. JamCam 2.0-nek hivjak.

Gabor

whisper Creative Commons License 2000.04.16 0 0 223
Nekem Kodak Dc215 van. Nagy baja, hogy 20-25 kép készítése és letöltése PC-re pont felzabálja a legjobb cerkaelemeket. A gyárilag csomagolt Adobe PhotoHouse-t viszont nagyon nem szeretm, pl nem engedett jpg-ben menteni, csak pdd vagy valami hasonlóban, azt meg a Photoshop 3,0 nem olvassa. Viszont Photoshoppal nagyon kiváló képeket hoztam le a gépről, annak ellenére, hogy nem nagyon értek a fotózáshoz.
MGP Creative Commons License 2000.04.16 0 0 222
Woow!! Ez aztán a gyorsreagálású topic!
msy !Először is köszönöm a cimeket msy! Én nem profi fotózáshoz keresek gépet, munkához kell egy olyan gép amivel készitett fotókat be lehet tördelni egy szövegbe is, meg nagy ritkán a honlapomra is feltenni egy-egy új munkát (kihagyva az előhivást és a scannelést) Mivel az elkészitett képek max 25%-át szoktam felhasználni, igy költségkimélőbnek is tünik.
canabis! Engem is leginkább az érdekel számla és garancia képes-e a beszerződ?? A mai számlagyüjtögető világban ez elég fontos! Köszi
canabis Creative Commons License 2000.04.16 0 0 221
Hello msy!

A behozatal nem az én bizniszem. A gar. engem is érdekel. Én csak azt tudom mondani egyelőre, hogy normális és megbízható a pasas. Kiterjedt ügyfélköre van. Akár házi mozi rendszert is hoz be. Münchenbe megy mindig. Ha érdekel valami, rákérdezhetek.

Előzmény: msy (220)
msy Creative Commons License 2000.04.16 0 0 220
Helló Canabis !
Hagyományos fotós cuccokat is hoztok be ? Garancia itthon müxik ?
msy
Előzmény: canabis (215)
Solt Creative Commons License 2000.04.16 0 0 219
Ja bocs, hagyományos.
(A bogyó-féle topic mindig ott tanyázik a kedvencek elején, és így hirtelen észre sem vettem, hogy ez a digitális topic, ami felkerült az elejére.)
Előzmény: msy (218)
msy Creative Commons License 2000.04.15 0 0 218
Solt !
Pentax digitális v. hagyományos cuccokra van akció ?
Előzmény: Solt (216)
msy Creative Commons License 2000.04.15 0 0 217
MPG
A Fotó Piac újságban az alábbi Debreceni címeket találtam:
Multi Foto Kft
Debr.Plaza Péterfia 18., 52/456-489
Hatvan u. 1/C, 52/419-289
Csapó u. 32., 52/416-018
Piac u. 17., 52/416-476

Fuji Foto Centrum - Arany Foto
Batthyányi u. 8., 52/418-050
Szerintem ezeken a helyeken érdemes körülnézned, forgalmaznak digitális kamerákat is.

RebeccA
Nagyjából egyetértek veled, főleg ha a jobb slr digitális kamerák árait nézzük. A baj az, hogy a digitális kamerák árából egy nagyságrenddel jobb minőségű, kisfilmes (35mm-es) kamerát lehet kapni optikával együtt. A Nikon D1 árából megvehetsz egy Nikon F5-öt egy szuper objektívvel vagy akár Leica R6.2-t is szintén egy szuper objektívvel együtt. A 2-300eFt-os digitális kamerák árából is kapsz pl. egy EOS50e-t, egy MZ3-t objektívvel együtt, és még egy 15-20eFt-os szkenner is belefér az árba, amivel SZVSZ elég jó minőségben lehet a papírképeket szkennelni. Így szerintem aki kicsit komolyabban foglalkozik a fotózással, amatőr szinten is, az inkább a hagyományos felszerelésre költi a pénzét.
Szóval tény és való, pénzből nem kevés kell a fotózás egyik vállfajához sem. Így aztán, ha vki belevág rögtön az elején el kell döntse melyik irányba indul.
Volt szerencsém kipróbálni a digitálisat is, és SZVSZ, a digitális és hagyományos fényképezés feelingje eléggé különbözik egymástól.
Én maradok a hagyományosnál.
Üdv mindenkinek: msy

Solt Creative Commons License 2000.04.15 0 0 216
Debrecenben a TennoFoto üzleteit (Simonfy eleje és Malompark teteje) érdemes megnézni. Most van is valami Pentax akció. Én egyébként ezt a márkát ajánlanám.
A német cuccokkal jár számla és garancia?
canabis Creative Commons License 2000.04.15 0 0 215
Helló MPG!

Én is debreceni vagyok. Itt a boltokban nem tudtak még a kezembe adni egy gépet sem. De a jövő héten lesz a Plazaban. Nekem vannak ismerőseim Db-ben, akik abból élnek, hogy megrendelésre Németországból hoznak be műszaki cuccot. Értelmes, megbízható emberek. Csak meg kell mondani a pontos típust. Katalógust is hoznak előtte, ha kell. Jó bő féláron lehet így hozzájutni. Elég takarékos megoldásnak tűnik. Nekem az a feladatom, hogy tájékozódjam és döntsek. (Meg hogy kiszarjam az árát.)De még nagyon bizonytalan vagyok...

Szempontjaim: minél költségkímélőbb legyen, honlapra kellene fényképezni apróbb munkadarabokat.

Előzmény: MGP (213)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.15 0 0 214
Szomoró a birka
Mert üres az irka
Azért béget azér sír-rí
Mivel fogja teleírni

Irkáját a birka
Majd csak teleírja
Tele azzal amit ismer
A nagy Bével meg a kissel

. Kaláka: Nálatok laknak-e állatok

Ez válasz Rebecca-nak és MGP-nek is. Én pölö azért nem nagyon irkálok ide, mert csak az Olympus C900 Zoom-ot ismerem (azt elég jól). Viszont azt nem ajánlanám fényszegény nagy terek fotózására, amúgy elég jó gép és még soha nem hibázott. Kb. 4000 felvételnél tartok.

Minden jót SLR

Előzmény: MGP (213)
MGP Creative Commons License 2000.04.15 0 0 213
Hello!
Szeretnék venni egy gépet az alábbi tudásszinttel: 3-4x optika zoom-ra van általában szükségem, és sokszor kell fotoznom homályos (pince-padlás) helyeken, zárt térben, ugyanakkor külső felvételeket is kell készítenem idönként. Valamint nem nyertem mostanában a lotton.
Milyen gépet javasoltok, lehetőleg ár-érték arányosan?
Bolt cimek érdekelnének ahová érdemes elnézni, elsősorban Debrecenben, esetleg BP-en, valamint link-cimek (eddig csak az umbrella.emg-t találtam), ahol tesztképek vannak és esetleg rendelni is lehet végszükség esetén (bár én még jobban szeretem kézbe venni a dolgokat vásárlás előtt.....)
Köszi!
canabis Creative Commons License 2000.04.15 0 0 212
Engem is érdekel ez a téma. Tanulmányozom ezt a topicot, de még csak az első száz hozzászólásig jutottam.
Szeretnék egyet, de meg kell fontolnom, mert kidobni való pénzem nincs. Egyelőre nem tudom megítélni, hogy engedhetek -e a kísértésnek.
RebeccA Creative Commons License 2000.04.14 0 0 211
Szomorúan írom le, de azt hiszem rájöttem, mér van baj ezzel a helylyel. Amikor elolvastam a készülékek neveit, be kellett vallanom, hogy egyik sem volt a kezemben, s az ember szégyelli, hogy nem tud semmi használhatót írni. Nekem még csak egy Olympus 1400-hoz volt szerencsém, ahhoz is tíz percig. Szóval szerintem szegények vagyunk és azt untuk meg, hogy mindenki minden linket tud már, ahol az összes specifikációt olvasta és az összes mintaképet látta, de valójában csak elképzeli, milyen lehet egy digit kamerával képeket készíteni. Mondd meg, ha nem így van, de szerintem az ember eloldalog onnan, ahol kudarcok érik.
Bár a szegénység állítólag nem szégyen.
Előzmény: msy (210)
msy Creative Commons License 2000.04.13 0 0 210
Gyulök . . . Csakhogy ne süllyedjen nagyon le. Tényleg nem értem mér halódik eme topic ? Már a FotoVideo magazin is áttért teljesen digitális nyomdatechnikára. Errol jut eszembe, látott/fogott már vki Kodak DCS 520-Canon EOS 1N öszvért ? Esetleg Kodak DCS 330-Nikon Pronea 6i-t ?
Előzmény: RebeccA (209)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.11 0 0 209
Beszámolót, beszámolóóóóót.
Mér halódik eme topik, a digitális rögzítés hajnalán?
Gyűljetek, emberek.
Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.11 0 0 208
Hahó Bizalom, türelmetlenül várjuk a beszámolót! Üdv SLR
Előzmény: bizalom (202)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.10 0 0 207
hurrá, valaki!!!
Nem vagyok bond Sony Mavica ügyben, de a dig. zoom tényleg olyan, hogy közelebbi képet kapsz kisebb felbontásban, tehát vevőkábítás.
Hamarosan tesztelek egy Nikon Coolpix 950-et, egyelőre nem jött meg, így én is ígérek...
Előzmény: syrius (206)
syrius Creative Commons License 2000.04.10 0 0 206
Csak hogy el ne süllyedjen:
Ha az 1024x768-as felbontásban sincsenek igazán szép részletek, akkor az a SONY MAVICA lencséjének, vagy "retinájának" köszönhető? Készítettem naplementés képeket és baromi randa csíkokat kaptam a nap felett és alatt, vajh miért? (Nem az optika csinálta, az LCD-n még nem látszott.)
A digitális zoom ugye lényegében azt teszi, mintha utólag nagyítanék a képbe, tehát felesleges használnom?
OFF: Szerintetek lehet egy ilyen kamerával valami munkát találni itthon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!