Keresés

Részletes keresés

tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2243

Én már nem az a klasszikus anorexiás vagyok, látom, hogy iszonyú sovány vagyok, de nem bírok többet enni, nincs étvágyam, elnyúzom magam, sokat fáj a gyomrom, főleg evés után. BMI-m  most 14,4 . tudom, hogy nagyon kevés. Szeretnék azért pár kilót, de nem megy. Egyáltalán nem félek, hogy elhízok, 36 és fél kiló vagyok, annyit én az életben nem tudnék megenni, hogy elhízzak, mert túl lassan tudok csak enni, meg olyan "furcsán"

Előzmény: VPP. (2232)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2242

Dehogynem, főzeléket, gyümölcsöt mindig pépesítem, nem tudom megrágni, vagyis amennyire meg tudom, az a gyomromnak nem elég. Ne tudjátok meg, legalább 12 éve pépikézgetek már. Igaz, a fogaim is teljesen tönkrementek, már alul-felül teljes protkóm van, pedig 50 év alatt vagyok :(( Bár ettől még rághatnék, de a gyomrom fáj a  keménytől, a gyümölcsök héját egyáltalán nem bírom, még a paradicsomot is nehezen tudom megrágni :((

Almát reszelem, mint a kisbabáknak, még a krumplit is összetöröm vagy turmixolom.

 

Megint keveset iszom :(( egyszerűen elfelejtem.

Előzmény: MissMimi (2233)
pearl12 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2241

A súlyos betegségektől való félelem nem kényszeres tünet, hanem szorongásos problémákra utal. Azt hiszem mostanában már nem is a hipochondria szót, hanem az egészségszorongást kellene rá használni (vagy valami ilyesmit... - most pontosan nem jut eszembe, megkérdezem). Szóval mivel ugyanazon a fán teremnek, ezért közösen IS jelentkezhetnek, mivel a kényszerbetegség is szorongásos betegség. De kényszeres tünetnek semmiképpen nem mondanám (főleg nem tipikusnak).

Pearl

Előzmény: rizsa31 (2238)
pearl12 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2240

Szerinted...? De értelemszerűen ki lehet bírni ezt is, mint néhány ezer éven keresztül tették sokan...

Pearl

Előzmény: MissMimi (2239)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2239

Szülésnél érzéstelenítés miatt is lehet? Na...akkor most erre készüljek. Hogy anélkül fogok. Szülnek mostanában érzéstelenítő nélkül? Nagyon fájdalmas?

rizsa31 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2238

Egyetértek,a súlyos betegségektől való félelem egy tipikus kényszertünet.Nekem is van(pl megvakulok stb).

 

Tyúkanyó inkább olyan,hogy nagyon lassan eszik,mert egyébként fáj a gyomra.Tyúkanyó,régebben írtál erről,de most nem emlékszem,hogy a fizikai vizsgálatok nem mutattak ki semmi gyomorbajt vagy ilyesmit?

Előzmény: VPP. (2232)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2237

Michel Odent:A szeretet tudományosítása,Napvilág Kiadó,2003,33-34.old.

 

Azt boncolgatja a szerző(sebész és szülészorvos)a könyveiben,hogy milyen károkat okozhat a medikalizált szülés,olyanokat,amik egész életünket elcseszhetik.

Autizmus:fogóműtétes befejezés,a szülés alatti érzéstelenítés,újjáélesztés a születéskor és a szülésmegindítás rizikósak.

Az autista gyerekek oxitocinszintje alacsony,nem keresnek társakat,nem lesz családjuk.

Anorexia:egyetlen ilyen kutatás(781 anorexiás lány vizsgálata)van,mely szerint a rizikótényezők:a születéskor keletkező kefálhematóma(vér gyűlik össze a koponyacsont két rétege között),ez a szülés alatti mechanikus traumára utal,és a fogós vagy vákuumos szülés."Az anorexia nervosa is egyfajta önpusztító viselkedés."

MissMimi Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2236

Köszi! Utána nézek. Remélem itt írtak már róla. Mármint a témáról.

Hoxán is rákeresek! Köszönöm szépen!

rizsa31 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2235

Ja,úgy kéne a pesti Központot,hogy legyen utazó terapeutájuk is,mint a gyógypedagógusoknál is van.

Kecskemét elvileg egy nagy megyeszékhely,és pénzért se találtam egy KVT-s szakembert sem!Talán ha lesz Kényszeres Központ,akkor az orvosok is elmennek majd oda továbbképzésre.Főleg ha egyre többen fordulunk orvoshoz,akkor látják majd,hogy nagy szükség van arra,hogy kitanulják a kényszerbetegség kezelését. 

Előzmény: tyúkanyó48 (2230)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2234

A Macskanita fórumtársunknak 1 kisfia van,de ő inkább a Hoxán szeret lenni.Az OCklubban az Események menüpontban vannak a fórumaink,az egyik Hoxáson megtalálod.

Szacsi,Pearl szoktak írni ide,meg a régebbi hsz-ekbe is van pár anyuka.

Előzmény: MissMimi (2233)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2233

Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat! Lehet igazatok van. Ez is ilyen rögeszme lehet. Dehát azért fő a biztonság.

Mindenesetre ismétlem, ha tudtok kényszeres nőt akinek van gyereke, szóljatok! Ezer hála érte.

 

Tyúkanyó nagyon sajnálom hogy ilyen problémád van. Pépesebbekkel nem próbálkoztál még? Vagy teljesen mindegy mi megy le a torkodon, az már ún. kínzás? Folyadékot én is borzasztó keveset iszok, de mostanába tudotosan figyelek. Ha nem vagyok szomjas is, mindig kortyolok. Muszáj. Aztán meg idő után 3-4 napja már kívánom is gyakrabban. De előtte szinte kihánytam volna a viszet, mert erőszakkal ittam.

De sikerülnie kell!

VPP. Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2232

Miss.

Szerintem a kényszerbetegség és az autizmus között nincs kapcsolat, már amennyire én tudom.

Inkább úgy tűnik,hogy túlzottan parázól ezen ami éppen a kényszeresekre jellemző, hogy mindent túlparáznak,

legalábbis én ilyen vagyok.

Eszembe jut valami esetleges dolog amitől félek és nem tudom elvonni róla a figyelmemet mindig itt motoszkál az agyamban,

ha éppen mással foglakozok akkor is a periférián van és nyomaszt.

Szóval szerintem nem kell arra gondolnod,hogy a gyereknek ilyen baja lesz.

 

Tyúkanyó.

 

Te hogy éled meg a betegséget? Félsz,hogy elhízól és ezért nem eszel? Mert úgy tudom ez az anorexia,hogy aki benne van

az a kényszergondolatokhoz hasonlóan nem tud szabadúlni attól a rögeszmétől,hogy ő kövér.

 

Kívülről tök egyszerűnek tűnik, enni kell és kész, de sajnos tudom,hogy nem ilyen egyszerű.

Nekem is hiába mondják,hogy ne agyaljak, ne rágódjak, valami rossz gondolat általában van bennem.

 

Az egész alapja úgy tűnik a szorongás és a hasonló érzések, ha érzelmileg stabil az ember,

vagyis nem félénk stb, akkor kényszerbetegség sem alakúlhat ki.

 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2231

Szia!

Pont itt vagy! :) Szerintem csak azért rettegsz ennyire pont az autizmustól, mert láttál ilyet a környezetedben. Nem hinném, hogy összefüggés lenne kényszerbeteg anya, autista gyerek között. Csak a rossz "élmény" miatt félsz pont ettől.

Én azt gondolom, hogy a negatív példa is példa, - elrettentő -  ha egy gyerek látja, hogy milyen rossz az anyjának - pl. az enyémek látják, már csak ezért sem mennek bele mondjuk anorexiába, kényszerbe. Csodálkoznak, mi az hogy ez a kaja túl édes, meg túl zsíros nekem, meg hogy nem bírok enni, de rossz, hogy ilyen sovány vagyok, fáj a hasam, stb.

Előzmény: MissMimi (2229)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2230

Köszi az együttérzést. Most megpróbálom, hogy direkt iszom legalább óránként, akár szomjas vagyok, akár nem, mert elegem van a székrekedésből (is).

Tényleg nagyon nehezen tudok enni, gyilkos betegség az anorexia, kicsinálja az embert, főleg a gyomrát egész életre.

Az a központ jó lenne, de hát oda feljárni.... Pestre én is mehetnék, de rengeteg idő.

Ez a rossz, hogy a bajom miatt nem tudok menni ilyen messzire, ezért megmarad, ami miatt mennem kéne - ördögi kör.

Még a pénz sem minden, mert van, ahol pénzért sincs megfelelő szakember. Pl. a környékünkön.

Azért puszi a kis Rachmannak.:))

Előzmény: rizsa31 (2227)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2229

Sziasztok!

Igazatok van, a hajlam az egy dolog mert legalább tudjuk azt hogy mit ne...Tehát már az elrettentő példánk megvan, tudjuk hogy kb mit ne erőltessünk, stb stb.

Engem nem is ez zavar, hanem amint mondtam ezek a nagyon súlyos fejlődési zavarok. Az autizmust is így értettem. Tehát remélem ezek nincsenek kölcsönhatásban a kényszeres zavarokkal. Vagyis ne adjunk át ilyenre lehetőséget. Nem tudom megmondani az enyém milyen súlyos, de szerintem nem az, mert egyszer a metrón láttam egy 30 körüli férfit, aki viszont mintha öntudatlanul körzött a feje körül a kezével de oly gyorsan és mániákusan, hogy ahhoz képest én kismiska vagyok.

Szóval azért reménykedek hogy orvos nélkül is megúszhatom a családalapítást éppen és egészségesen.

VPP. Creative Commons License 2011.07.15 0 0 2228

Sziasztok!

 

 

Mostanában egyre rosszabúl vagyok, a megélhetéssel kapcsolatban állandóan rettegek.

Egy konkrét dolog elkezdett idegesíteni, amitől nem tudok szabadúlni, ez marha rossz,de

legalább a megélhetéssel kapcsolatos félelmem enyhűlt.

 

Én úgy vagyok a kényszerrel,hogy odáig eljutottam,hogy gyakran le tudom állítani a

kényszeres végigondolást, de az a baj,hogy a nyomasztó érzések nem múlnak el.

 

A gyerekvállalással kapcsolatban én annyit tudok,hogy biztos,hogy hajlamot lehet örökölni,

de,hogy a betegség kifejlődik e belölle az nem biztos. Szóval énmegpróbálnám, ha lenne kivel:)

Ha ki is fejlődik a gyerekben akkor is szerencsés helyzet az,ha a szülő tudja,hogy miről van szó és

odafigyeléssel stb. meg lehet előzni,hogy felnőtt korára súlyos kényszerbeteg legyen.

 

rizsa31 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 2227

Szent Ignác is elég sokat böjtölt,:(,sorstársak vagytok,meg a Sissyvel is.Nagyon rossz éhezni,emlékszem én is,pláne most a melegben inni is muszáj,nagyon nehéz lehet neked!!

 

A friss Nők Lapjában cikkeztek a régi tervről,hogy újra nyitnának egy OPNI -szerűséget.Egy rövid kis hír,de azt írták benne,hogy lehet,hogy a Nyírő lesz az,és a kényszerbetegeknek lenne benne egy országos központja(ez utóbbin a doktornőm is meglepődött),mert nagy szükség van rá.Hát az biztos!!!Nekünk,vidéki betegeknek szinte semmi esélyünk,pláne pénz nélkül.Ha az a dr. Antalfai nem fordítja le a Rachmann könyvet,akkor mi se dumálnánk most itt...de lefordította szerencsére!:D

 

Előzmény: tyúkanyó48 (2217)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 2226

A doktornőmet szerdán megkérdeztem a -gyógyszer a terhesség alatt- témakörről,és azt mondta,hogy az ő praxisában szednek a kismamák,ebből eredő egészségügyi károsodásról nem tud(eddig legalábbis).

A szoptatós könyvben nagyon megbízok,amit lentebb írtam,mert egy híres alternatív bába írta,aki már régóta praktizál,sok tapasztalata van.

Ugyanitt olvastam,hogy az autizmus oka sokszor a siettett szülés,védőoltás ilyesmik is lehetnek.:(

Én szedném a gyógyszert alatta is,mert amúgy nagyon bepörgök,de csak akkor ha több orvost is megkérdeznék előtte.Attól függ szerintem is,hogy milyen kényszereid vannak,és enyhébbek-e vagy súlyosabbak.

Előzmény: MissMimi (2219)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 2225

Sajnos,ha az anya beteg(lsd. én),akkor nagyobb a kockázat.Ha az apa egészséges,akkor az nagyon jó hatással van a gyerekre.:)

Ismétlem:),a gyerekek negyede veszélyeztett "csak".Én ezt jó aránynak tartom,mert azt hittem sokkal több,mert mindig azt tanultuk a tanárképzőben,hogy a gyerekek utánozzák a szüleiket...

Előzmény: Törölt nick (2223)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2224

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Megnyugtatóak vagytok! :) Remélem igazatok lesz és le tudom adni ezt az egészet. Csak belül ne maradjon semmi veszélyeztető a jövőre nézve. A hajlam az nem olyan vészes, de az hogy nehogy autista legyen, vagy hasonló komoly bajok. Én ettől rettegek.

De hátha a JóIsten velünk lesz és nem lesz semmi baj. Bízok benne.

 

 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2222

"Nem is zavar igazán ez a kényszer cselekvés,"

 

hát ennek alapján nem annyira rossz a helyzeted, szerintem.

Mivel nem tudom mi a problémád, azt javaslom, hogy próbálj meg magad dolgozni rajta, időd van, még a babáig, és ha fél, -egy évig nem javul, hanem rosszabbodik, akkor talán menj el dokihoz. Nem tudom mi marad meg belül, lehet, hogy ha meggyógyulsz semmi. De a kényszereknél az is a baj, hogy ha az egyik elmúlik, jön/jöhet a másik.

Egyszer viccesen mondták egy filmben: hogyan szabadulhat meg legkönnyebben az ember a kényszerétől ? Hát úgy, hogy felvesz egy másik kényszert.

 

Reméljük, azért nem mindig van így. De a gyerekvállalásra mindenképp biztatlak, és gyógyszer nélkül.

4 év alatt?  Simán meg lehet gyógyulni. :))

Előzmény: MissMimi (2221)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2221

Szia!

Köszönöm a gyors és pláne megnyugtató válaszod!

Jól esik nekem, hogy valaki foglalkozik velem és tud a kérdéseimre válaszolni.

Igazából 4 év alatt nem tudom hogy meg lehet-e gyógyulni, pláne ha nem akarok menni orvoshoz vele.

Na meg szerintem csak rosszabbul járnék vele, mert lehet hogy ha sokáig pszichológushoz kéne járnom (ami önmagában elég frusztráló...)meg pláne gyógyszerekkel tömni magam, mégjobban felidegesíteném magam.

Kérdés hogy ebből ki tudnék e gyógyulni önmagam, vagy annyira rossz ott benn valami, hogy végképp mindegy mit csinálok, a lényegen nem változtat. Már ami miatt rettegek.

Szóval ez van sajnos. Majd kiderül hogy lesz.

Jó lenne egészségben megúszni mindent.

Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: tyúkanyó48 (2220)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2220

Szia!

 

Előttük voltam anorexiás, 17-21 éves koromig, utána "normális", bár vékony, és a 2. fiam születése után jött ez alassú-egyebek-evéses kényszer, ami az anorexia egyenes következménye. Tehát válaszom: részben igen, a lányom pl. aki a legkevésbé kényszeres, ő már a kritikus időpontban fogant. Vagyis épp hogy nincs összefüggés a kényszer és a fogant gyermek viselkedése között.

4 év amúgy is hosszú idő, azalatt bőven meggyógyulhatsz.

Mindenképpen a gyógyszer nélküli terhességet, szülést javaslom, amennyiben a kényszer nem kínoz annyira, hogy nem tudod nélkülözni.

 

Autisztikus: nála az Asperger-szindrómát jelenti, nézz utána gugliban, ha érdekel mit jelent, nagyon okos, szinte zseni, de hétköznapi élethez kétbalkezes, kicsit mániás, lassú,stb. afféle szórakozott professzor, elhagy, elfelejt dolgokat, ami neki nem fontos (étel,ruha), ami meg a "mániája"  pl. zene, azt vég nélkül űzi. Nehezen teremt kapcsolatot másokkal, nehezebben igazodik el az életben.

 

Szóval ennyire előre meg aztán végképp kár rettegned.

Neked is szép napot!

 

Előzmény: MissMimi (2219)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2219

Szia!

Köszönöm a megnyugtató szavakat!

De ők már úgy fogantak, hogy kényszeres voltál? Nekünk még odébb van a családalapítás, azaz szerintem egy 4 év biztosan, de ettől rettegek. Óvónő vagyok és látom hogy milyen gyerekek vannak sajnos. Szomszéd csoportban is van egy autista kisfiú és már belebetgszek ha arra gondolok hogy miattam is lehet ilyen a gyerekem. NE ADJA ISTEN. Nem tudom hogy a kettőnek van e köze egymáshoz. Minden eshetőséget ki szeretnék kerülni. Nem tudom mi a jobb, ha gyógyszerrel tömetem magam, vagy ha gyógyszermentesen szülöm meg a gyerekeinket majd. Szerintem az utóbbi lenne a jobb vagy tévedek?

Fiadnak mit takar ez az autisztikus kifejezés?

Köszönöm a választ!

Szép, nyugodt napot!

Előzmény: tyúkanyó48 (2218)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2218

Szia!

 

A hajlam biztosan öröklődik kis mértékben, de ezért nem vállalni gyermeket a legnagyobb butaság lenne, hidd el. Nekem 3 nagy gyerekem van, 21 és 18 éves fiúk, annyit mondhatok róluk, hogy semmi olyan kényszerük nincs, ami hasonlítana az enyémhez. Az egyik ugyan autisztikus, ebből adódóan van neki néhány lassú piszmogása, mindössze ennyi az egész, de ez az ő állapotához kapcsolódik, a másik meg picit aggodalmaskodó, de csak inkább miattam aggódik folyton, meg hogy nehogy valami baleset érjen az úton, de semmi klasszikus kényszer  :) sőt, nagyon is lazák. Férfiak :)))

A harmadik 15 éves lány, na, őt meg kifejezetten zavarja, ha valami kényszert észrevesz, de a kisebbik fiam is, rám szól :  "anyaaaaa! már megnézted a gázt"  vagy " még megtapogatod a kapcsolót? látod, hogy nem ég!" (a villany), szóval a negatív példa inkább elriasztja őket, semmint hogy kényszeresek legyenek.

Úgyhogy bátran az a babaprojekt! Különben is, ha észrevennéd majd rajta, rajtuk, hogy kezd kitörni valami ilyesmi, te már tudsz segíteni nekik, hogyan NE menjenek bele.

Remélem, segítettem. És majd beszámolsz, mire jutottál.

Előzmény: MissMimi (2216)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2217

Szia!

 

Köszi, hogy gondoltál rám. :) Jól érzed: nem valami jól állok. Nem tudom, hogy elég-e, amit eszem, de iszonyú sovány, vagyok, már csontváz. Még könnyebb, mint voltam, inni próbálok erőszakkal, mert borzasztó székrekedés gyötör, csak hashajtóval megy, akkor is felér egy szüléssel. (rosszabb). De az ivás sem használ. Ma már majd kinyúltam, úgy szenvedtem.

Nem tudom, hogy anorexiás vagyok-e, nem az a klasszikus, aki nem akar enni, csak nem bírok JOBBAN enni, ezért nem tudok többet.

Hát az a segítő program nagyon jó lenne. A pszichológusnak, aki elvállalna, egyelőre se híre, se hamva, mindenki szabin van, elfoglalt, itt senki nincs, aki tudna vállalni, egyelőre a gyerekek, család miatt, de főleg magam miatt eljárni Pestre meg nem tudok.

Marad az öngyógyítós próbálkozás.

Aranyos vagy, hogy ilyen aktív vagy, ennyi mindent beírtál. Szent Ignácról én is olvastam ezeket, az oldaladon (?), tök jó, hogy ilyen ügyes volt, látod neked is van remény. Te hogy állsz ezekkel?

Az biztos, hogy ezek társbetegségek, egyik a másikból fejlődik ki, oda,vissza, vagy egyszerre, nehogy nyugodt legyen az életünk :(

Előzmény: rizsa31 (2208)
MissMimi Creative Commons License 2011.07.12 0 0 2216

Köszönöm a segítséget! Írtam a Hölgynek, akit ajánlottál, még nem írt vissza, de remélem vissza fog.

Ha idő közben sikerül olyan emberrel megismekednetek vagy megtudni aki gyermekes, írjatok!

Nagyon várom. Remélem nem hat ki rájuk!

Puszik!

rizsa31 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 2215

Az egyik csoportba tartozók problémája az, hogy erős késztetésüknek képtelenek ellenállni. Kényszeresen vásárolnak, hajukat csavargatják, tépegetik, játékszenvedély uralja életüket, vagy képtelenek a rosszullétig abbahagyni az evést. 

Előzmény: rizsa31 (2214)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 2214

"A második csoportba tartozók a rendmániások, tisztaságmániások, az örökké mindent újraellenőrzők. Gyakran úgy érzik, elviselhetetlen kockázatot vállalnak, ha nem elég gondosak, ezért újra meg újra elvégzik a kézmosást, a rendrakást, az ellenőrzést, de gyakran ettől sem tudnak megnyugodni. Rettegnek attól, hogy elkövetnek valamit, ami tilos, és ennek súlyos következményei lesznek. Mintha gondatlanságukkal valami nagy veszélyt idéznének fel. "

 

Én inkább a másodikba tartozom,de azért az elsőből is van ami jellemző.

Előzmény: rizsa31 (2213)
rizsa31 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 2213
Előzmény: rizsa31 (2212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!