Keresés

Részletes keresés

molnartiby Creative Commons License 2003.11.10 0 0 147
Állítólag láttak már készülődést a telepítésre.
Árok ásás a leendő újabb oszlopoknak(így is rengeteg az oszlop).
Előzmény: CAIN (145)
CAIN Creative Commons License 2003.11.06 0 0 145
Pontosan.

Aha ! Na ez egy jó kérdés... Asszem el is kezdem visszaigényelni.

Előzmény: felpillantó küllő (144)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.10.31 0 0 144
Dehát anno, mikor a belépési határidő még le sem járt, nagy örömmel már azt írták egy önkormányzati szórólapon, hogy összejött a kellő számú jelentkező, aki még akarja, gyorsan jelentkezzen.

Ha nem, miért csücsül a befizetett pénz ~3 hónapja az önkormányzat számláján? Gondolom ennyi idő elég volt a jelentkezők összeszámolására.

Előzmény: molnartiby (143)
molnartiby Creative Commons License 2003.10.31 0 0 143
A Tárnokhírben nem láttam róla semmit.
Majd utánakérdezek a Nagy Feritől vagy a Szegediéktől.
(szerintem kevesen jelentkeztek, sokaknak van már egyéb úton sokcsatornás műsora.Vannak akik 3-4-en összeállva közösen fizetik és nézik az AM Mikro-t)
Előzmény: CAIN (142)
CAIN Creative Commons License 2003.10.29 0 0 142
Nincs v.kinek v.mi infója a kábelTVről ? Elkezdték már építeni ?
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.10.15 0 0 141
Ez nem igazság, kerítésösszerakót bezzeg senki nem mondott... :)
molnartiby Creative Commons License 2003.10.15 0 0 140
Ment a mail!
Előzmény: agibabaaa (139)
agibabaaa Creative Commons License 2003.10.15 0 0 139
Sziasztok,

Tud valaki egy megbízható burkolót (terasz burkolás) és egy autószerelőt ajánlani a kis falunkban?

Köszi,

agibabaaa

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.11 0 0 138
Én ismerem, de csak a vonat ablakából a Bp. Déli-N.kanizsa vonalon.
Buksi Creative Commons License 2003.10.10 0 0 137
:)
Bocsika a keveredésért, de azért mégsem tévedtem nagyot!:)
Ha sokat mondogatjuk még a végén házat is építesz?:)

Buksi

Előzmény: felpillantó küllő (136)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.10.07 0 0 136
Sziasztok!

Buksi, szerintem összekevertél a ház- és kerítésépítésben, de jók a megérzéseid.

Valóban kellene vki szakember, aki SOS csinálna nálunk kb. 50m-nyi drótkerítést, kutyavisszatartó célzattal.
Szóval ha valaki tud jó áron dolgozó, megbízható és ráérő szakembert, lécci értesítsen.

Köszi:
FK

Előzmény: Buksi (134)
agibabaaa Creative Commons License 2003.10.02 0 0 135
Sziasztok Tárnokiak,

A ház külső vakolásából megmaradt 18 zsák sárga Terranova medium külső szinező illetve 13 zsák hőszigetelő alapvakolat. Ha érdekel valakit keressen nyugodtan..

ágibabaaa

Előzmény: Buksi (134)
Buksi Creative Commons License 2003.09.19 0 0 134
Szia felpillantó küllő!

Nagyon kedves vagy! Köszönöm szépen!

Hogy áll a ház? A kerítés??

Buksi

Előzmény: felpillantó küllő (133)
felpillantó küllő Creative Commons License 2003.09.19 0 0 133
Kedves Buksi!
Megtiszteltetés, hogy itt én lehetek az első, aki gratulál.

Nagyon sok örömet kívánok!

Előzmény: Buksi (132)
Buksi Creative Commons License 2003.09.17 0 0 132
Üdvözletem a Tárnokiaknak!

Most csak egy gyors bejelentkezés:

Június 25-én megszületett Dávid nevű gyermekünk 4100 grammal és 57 centivel.

Mindenkivel minden rendben van. Most már egyre többet leszünk itthon, így reményeim szerint újból le tudok majd ülni netelgetni, de majd csak esténként, ha az esti műsorszámok már lefutnak.

Sziasztok:
Buksi

molnartiby Creative Commons License 2003.08.21 0 0 131
Kedd 19-én az Egészségház előtti rendezvényen nagyon kevés ember gyűlt össze, pedig a műsor nagyon színvonalas volt.
Odafelé menet hallottam, hogy a sok otthonmaradó igénytelen éppen tv-zik(többség), ill. más módon sz@rik az egész délutáni műsorra.

Fél11 körül voltak már kint páran, akik a Szerenád 1üttes műsorát már +nézték.
Erre is jellemző, hogy amíg nem kezdtek el lakodalmas stílusban nyomulni, nem tudtak életet csiholni a színpad elé=helyi színvonal(NAGYON SZOMORÚ). /pedig a folklór műsor színvonalasabb volt(+érdemelték volna a közönség létszámát)/

20-a valamennyivel nagyobb néptömeget vonzott.
Képeket is készítettem, alkalom adtán felrakom vhová.

Tiby

kismimóza Creative Commons License 2003.08.19 0 0 130
jééé, már ma este is lesznek programok ?
dejó :)
Tiby, köszönjük a figyelem felhívót!
Előzmény: molnartiby (129)
molnartiby Creative Commons License 2003.08.19 0 0 129
Minden tárnoki figyelmébe:

MA!
Az Egészségház előtti színpadon:
19.00 Summerfest Nemzetközi Néptáncfesztivál
Fellépő országok: Szlovákia, Németország

21.30 Nyárvégi utcabál zene: Szerenád GMT

Az elsőről annyit mondanék, hogy tegnap Battán a Táncpanoráma előadásán ezek az országok is felléptek. Nagyon látványos műsor lesz.

Aug.20-án is számos program lesz 3 helyszínen: falusi templom előtt, Sercli előtt és az Egészségház előtt.
8.30-kor zenés ébresztővel indítanak a Tárnoki Fúvószenekarral.
útvonal: Fő utca- Marton u. - Dózsa Gy. út - Rákóczi út - Hazatérők útja

További részletek a szórólapokon.

molnartiby Creative Commons License 2003.08.18 0 0 128
Sziasztok!

Régen láttam itt hozzászólást, pedig Tárnok +érdemelné, hogy ne hanyagoljuk el.
Aug. 19-én és 20-án ide is ellátogat a Summerfest(Sz.batta) előadói közül a cseh és a szlovák együttes.(a +nyitón nagyon jók voltak).
Ha jól tudom, minden tárnokinak bedobtak a postaládájába programinfós lapot.
Tehát: Legyünk kicsit közösségi emberek, és látogassunk el a rendezvényekre! Ne csak 1-2 tárnoki lézengjen ott!

Na, Isten áldása,

Tiby

Minna Creative Commons License 2003.06.18 0 0 127
Sziasztok!

Hát senki sincs, akinek ovis gyerkőce van????

CAIN Creative Commons License 2003.06.11 0 0 126
A FiberNet kavar mostanában kábelTV és szélessávú internet ügyben. Remélem ezuttal nem bukik meg a dolog érdeklődés hiányában.
Előzmény: molnartiby (124)
molnartiby Creative Commons License 2003.06.11 0 0 125
Sziasztok tárnokiak!

Ajánlom mindenki figyelmébe a Tárnokhírt.
A május-júniusi kiadásban számos beszámolót olvas6tok az önkormányzattól, rendőrségtől, Tárnokért KHT-tól, polgárőröktől stb.

Keressétek a forgalmasabb helyeken(boltokban, újságárusoknál)

Jó olvasgatást kíván:
Tiby

molnartiby Creative Commons License 2003.06.05 0 0 124
Sziasztok!

Régen írtam már ide, most aza az aktualitása, hogy látom, nagyközségünk szépen fejlődik.
A falusi részen leaszfaltozták a Coop és a boltok közötti területet. Párommal voltunk ott költeni a "zabajegyet". Nagyon kellemes falusi hangulata van Tárnoknak ott, ahol lakom (újtelep) szintén.
Érd után, ahonnan ide jöttem, valami szuper.

Kábel TV és internet ügyben:
Ha befizetnél kábelTV-re, még nem spóroltad+ a belépést a netre. Mindkét esetben kb.20ropiról van szó.
Engem ez a megoldás érdekelt volna, de így nem kell. Marad a melóhelyről netezés (egész nap, ezidőtájt), otthon pedig a szokásos 3 műsor eseti bámulása(nem túl jellemző).
Egyedül a természetfilm csatornák és az idegen-nyelvű információsak hiányoznak kicsit.

Tiby

Minna Creative Commons License 2003.05.29 0 0 123
Sziasztok!

Azt kérdezném tőletek, hogy van-e valakinek tapasztalata a tárnoki óvodákkal? Most írattam be a fiamat, de nem oda vették fel ahova szerettem volna. Most nem ragozom, ha valakinek van ilyen irányú ismerete írjon már vissza légyszíves, akkor majd elmondom, hogy mi is a gondom konkrétan!

Kösz!

CAIN Creative Commons License 2003.04.28 0 0 122
Pontosan. Az antennával úgy van, hogy leraknak egy vagy több központi antennát, amivel beszórják a területet. Erre lehet csatlakozni házanként felszerelt kisebb antennákkal. Ez utóbbit meg kell venni, vagy bérelni. A kiépítési költségben az eszközök ára ahogy látom nincs benne, csupán a szerelés, meg a kábelezés.

Ha csak levelezel és néha netezel, akkor nincs igazán szükséged erre a megoldásra. Inkább azoknak jó, akik sokat töltenek le, vagy folyamatosan a hálón lógnak :).

Előzmény: agibabaaa (120)
CAIN Creative Commons License 2003.04.28 0 0 121
Csak a központi antennát, ami a szórást végzi. De az attól van ingyen, mert a hálózat kiépítéséhez tartozik :).
Előzmény: Indyvidual (119)
agibabaaa Creative Commons License 2003.04.28 0 0 120
Szia,

Hogyan is van ezzel az antennával? Eddig azt gondoltam hogy minden egyes házba kell egy antenna, vagy ez nem így van? vagy mindenkinek adnak egyet? vagy hogyan működik is ez?

Én nem betárcsázósat használtam mert a nincs telefonvonalunk....szóval használtam- használom a voda GPRS-ét....nem azt mondom hogy jó, de együtt tudok vele élni....csak levelezésre használom, néha egy kis net...

agibabaaa

Előzmény: Indyvidual (119)
Indyvidual Creative Commons License 2003.04.27 0 0 119
Szia!

CAIN-t úgy tájékoztatták, hogy 15 lakás esetén az antennát ők adják (ingyen van). Viszont sajnos nem tudok a 9e-snél olcsóbb konstrukcióról (majdnem mindegyik normális netelérés ilyen összeg körüli), de azért ennek még utána nézünk. Nálad egyébként milyen 'gyors' a betárcsázós? Csak nálunk ilyen vacak (modemtől függetlenül) vagy másnál is 16.8?

Köszi.

Előzmény: agibabaaa (118)
agibabaaa Creative Commons License 2003.04.26 0 0 118
Sziasztok netezni akarók,

Én érdeklődnék a dolog iránt, de egy kicsit megijesztett hogy valamiféle antennát is meg kellene venni (32e vagy 50eFT)? Vagy csak nem olvastam túl figyelmesen?

Na mindegy, engem érdekel, de nem akarnék többet fizetni mint 4/5e Ft/hó...ha jól láttam azért van ilyen konstrukció is.....

Írjatok ha gyűlnek az emberek

Ágoston

Előzmény: Indyvidual (117)
Indyvidual Creative Commons License 2003.04.25 0 0 117
Bocsi, de besegitek egy kicsit!:)

Tehát Hölgyek, Urak! A dolog arról szól, hogy adva van egy nagy község (szerintem inkább sajnos falu:(((, de ezen sürgősen változtathatunk), ahol ha telefonról netezel, akkor csinálsz egy csodás 10e-s számlát! (jah, hát nálunk kökemény 16-al töltődik:()és akkor még alig neteztél, továbbá fél órát vártál (ideális esetben!, mert épp nem szakad le 5 percenként), arra, hogy letöltődjön a mailed.

Kb. az összes szolgáltatót végig érdeklődtük. Az egyetlen lehetőség a tisztességes netre az, amit CAIN irt.

Mibe kerülne?
Az antenna ingyen van, ha összejön 15 háznyi egyésges 'akarooook Larkinorozni' vagy ilyesmi felkiáltás. A havi dija kb. 9e körül lenne (ami spéci - pedig alig netezünk! kevesebb, - mint a tel. számlánk (ja, nem is telefonálunk, ill. mobilokról).

Iszonyú nehéz elképzelnem, hogy a Tárnokon lakó kb. 9e emberből rajtunk kivül senki másnak nem lenne igénye, normális netre.

Ha mégis, pls. jelezzetek már vissza, de bármilyen idevágó és akár negativ észrevételt is dijazunk.

Köszi!:)

Előzmény: CAIN (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!