Keresés

Részletes keresés

csakisti Creative Commons License 2005.11.19 0 0 305

tud valaki olcsón Canon EOS ra M42es átalakítót? A fotoplusban asszem 14000Ft sztem ez egy kicsit sok egy fémdarabért.

 

Továbbá EOS-ra keresek még fordítógyűrűt 58as szűrőmenettel

 

ha valakii tud írjon mailt: csakisti@vipmail.hu

 

köszi

Fotómazsola Creative Commons License 2005.11.19 0 0 304

Közgyűrű szettet vásárolnék Canon EOS-hoz. 20/386-4416 Kaposvár.

zorko Creative Commons License 2005.10.25 0 0 303

Okec, köszi!

(Én egy 28-105-ös obin gondolkodom, az így tudja az 1:2-es makrót, átkapcsolóval.) Nem makróobinak szeretném, de az 1:2-es leképezés jól jönne néha csak úgy általánosan akármikor váratlan lehetőségnél....  De nemtom, hogy itt is tudja-e azt a minőséget, amit egyébként. Erről van tapasztalatod?

(Ha át van kapcsolva makróra, akkor meg is szűnik a végtelen?)

Előzmény: **buci** (302)
**buci** Creative Commons License 2005.10.25 0 0 302
Üdv! OK jövő hétvégén hosszú hétvége lesz, majd akkor scannelek párat, és megadom a címét. Az 1:2 arányt pont a 300 mm-es állásban tudja. Makróra váltó kapcsoló 200-300 között működik csak... Ha nem kapcsolom át makró módba a kapcsolóját, nem tudja az 1:2 arányt 300 mm-en sem...
Előzmény: zorko (301)
zorko Creative Commons License 2005.10.25 0 0 301

A 300-at úgy értettem, hogy 300mm-en! :-)  Tehát hogy melyik zoom állásban tudja az 1:2-t?

Hát az időhiányt sajnálom... De hát ez van. Esetleg ha csak egyet vagy kettőt...? :-)))

Üdv, Z.

Előzmény: **buci** (300)
**buci** Creative Commons License 2005.10.24 0 0 300
Szia! Nem tudom, én analóg Eos 30V-n használom. Szerintem teljesen gépfüggetlen az 1:2 nagyítás, úgyhogy fix, hogy tudja... A fotóshétvégén is nagyon sok ilyen obit láttam digitális vázakon, úgyhogy fix... Hát barátom az a gáz, hogy nagyon nincs időm és kedvem scannelni... Nyelvtanfolyamra járok, írom a diplomamunkám, készülök a ZH-kra, és mindemellett dolgozom... Fotózni sincs időm, nem hogy scannelni:( Csákány!
Előzmény: zorko (299)
zorko Creative Commons License 2005.10.19 0 0 299

Az 1:2-t 300-on tudja?

Off: Az esküvői képekből van valami...? :-)

 

On: Van valakinek tapasztalata (vagy tud valami linket) arról, hogy melyik telekonverter melyik obival ajánlott. (Azt hallottam, hogy nem mindegy... Meg hogy állítólag nagy fényerejű obikhoz nem célszerű.)

Köszönöm, Z.

Előzmény: **buci** (298)
**buci** Creative Commons License 2005.09.30 0 0 298
Csákány! Már egy 1-2 hónapja nekem is ez az obim van, ami neked! Makrókat még nem lőttem vele csak 1-2-t és tényleg nem a legmegfelelőbb az 1:2 arány... Igazából én elkezdtem gyűjteni a közgyűrűsorra, én azt fogom először kipróbálni, aztán majd meglátom még a többit. Szerintem ez a legjobb megoldás, ha nem is a legolcsóbb...
Előzmény: merlot02 (296)
merlot02 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 297
Csak annyit, hogy 1.1 tud belőle csinálni, én elmegyek Bp. Róna u. és megnézem, ott ki lehet próbálni.
Előzmény: George300D (55)
merlot02 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 296
Szia ! Nekem van Sigma 70-300-s obim. Szóval az 1:2 leképezés kicsi, jól le kell rekeszelni, hogy szépen rajzoljon (min. 14), szerintem jó obi, de makrózáshoz nem teljes. Nyilván az igazi megoldás egy Canon makro obi (jó drága). Én most próbálkozom előtetlencsével (Soligor), esetleg közgyűrűvel. Van egy megoldás, lehet kapni ehhez az obihoz egy Sigma lencsét (58 mm), de a forgalmazó csak annyit tud róla , hogy 1.1 leképezést biztosít. Meg kell rendelni, mert Eddig Én voltam az első akit ez érdekelt. Itt megnézheted: (http://www.fotoplus.hu/fotoplus.php) (http://www.fotoplus.hu/download.php?type=download&file_name=Sigma%20fogy%20ár%202005%2002.xls&file=wcs_zeus_1084.file) Jó fényeket ! Nem tudom melyik az olcsó és elfogadható megoldás, szerinted ?
Előzmény: **buci** (233)
merlot02 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 295
Kedves Mindenki ! Van nekem egy Canon EOS 300D gépem és hozzá a EF-S 18-55, valamint egy SIGMA 70-300 DG APO MAKRO obim. A Sigma 1:2 leképezést tud, de Én szeretnék több és jobb makrókat készíteni. Több megoldásban gondolkozom: 1. Soligor előtétlencse szett (1.2.3. dioptria), (7200 Ft.) 2. Soligor közgyűrűsor - amivel nem műkszik a 18-55 -s, (32.000) 3 Sigma előtétlencse. Erről a forgalmazó csak annyit tud, hogy 1:1 leképezést ad, de más infóval nem rendelkezik (13.000 Ft) (http://www.fotoplus.hu/fotoplus.php) (http://www.fotoplus.hu/download.php?type=download&file_name=Sigma%20fogy%20ár%202005%2002.xls&file=wcs_zeus_1084.file) Te mit tanácsolsz egy hobbi fotósnak ! Vajon melyik megoldás a jobb? Esetleg ismered ezt a Sigma lencsét? Kérek mindenkit szánjon rám egy pár percet és írja meg véleményét, köszönöm !!
zorko Creative Commons License 2005.09.06 0 0 294

Tudna valaki nagylátó előtéttel / anélkül készült képet "mutatni", ahol látszik, hogy mennyit ront? (Digikompakthoz kellene, de nem tudom, hogy érdemes-e előtétben gondolkodni, vagy inkább más gép/obi a megoldás.)

Esetleg jó lenne egy normál körülmények közt készült kép, meg egy olyan, ahol jobban kijön a minőségromlás (mittomén, ellenfény...).

Köszönöm!

garfieldka Creative Commons License 2005.09.01 0 0 293
Hány mailt kell küldenem, hogy reagálj?
Előzmény: Fonzi (292)
Fonzi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 292

Sziasztok!

Nikonhoz közgyűrűsort keresek, akár" fapadosat" is . tel : 06-70-38-38-698 , vagy mail: rcsfonzi-kukac-axelero.hu

wadr Creative Commons License 2005.08.23 0 0 291

Üdv!

 

Az iránt érdeklődnék, van-e valakinek tapasztalata Soligor 1,6x CD típusú telekonverterrel?

kuriózum Creative Commons License 2005.08.18 0 0 290

Köszönöm!

Azt hittem, valami speckó cucc kell hozzá!

Lehet tisztítással eltávolítani réteget róla, ill. ha nem akkor mitől lett foltos nekem szerinted?

Előzmény: Majdnem (289)
Majdnem Creative Commons License 2005.08.15 0 0 289

lehel - dörzsöl száraz szemüvegtisztító kendővel

 

a kendőnek mindig az egyik felét fogjuk, a másikkal tisztítunk, aztán gondosan hajtogatjuk 

Előzmény: kuriózum (288)
kuriózum Creative Commons License 2005.08.15 0 0 288

Sziasztok! Segítség kellene!

 

Vettem egy UV szűrőt. Kérdés: mivel, és hogyan lehet ezt tisztítani? Véletlenül ujjlenyomatos lett. Megpróbáltam hagyományos eszközzel, nem lett igazán jó, foltos lett. Mi a hivatalos tisztítási eljárás?

 

Köszi előre is!

ötfelezős Creative Commons License 2005.07.20 0 0 287
Itt jól megijedt mindenki, talán a képleteidtől?  :)
norby Creative Commons License 2005.06.30 0 0 286
Nem tudom, ilyen képletekre gondolsz-e, vagy esetleg ilyesmi számolósra...
Előzmény: ceva_sony (281)
ötfelezős Creative Commons License 2005.06.30 0 0 285
Ez manapság már egyszerű lehet, pld excelben, de régen nem volt annyira kézenfekvő. Azt mondja a régi könyv, a kihuzat mértéke (fnégyzet)/(t-f). Ha ezt kétszer alkalmazod, egyszer a beállítható legkisebbre, egyszer amekkora tárgytávolságot akarsz, a kettő különbsége adja meg, hogy a közgyűrű mennyi legyen. A megvilágítási idő növekedésaránya pedig (1+1/kisebbítés)négyzet
Előzmény: garfieldka (284)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.30 0 0 284

Na, komolyra f-ordítva a szót! Van ilyen, de bevallom én fejbül nem tudom ezt levezetgetni a lépcsőőőőn.

 

Meg kellene keresnem a szagkönyveket. Öreg vagyok én má' ehhez a fénytanhoz. Akik viszont nemrég tanulták, talán segítenek neked. Csak meg szerettelek volna nyugtatni, hogy van ilyen.

Előzmény: ceva_sony (283)
ceva_sony Creative Commons License 2005.06.30 0 0 283
Ok, köszönöm. Publikus? ;))
Előzmény: garfieldka (282)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.30 0 0 282
Van.
Előzmény: ceva_sony (281)
ceva_sony Creative Commons License 2005.06.30 0 0 281
Sziasztok,

Van arra valamilyen képlet, hogy egy adott (x) méretű közgyűrűt használva egy adott gy.távolságú objektívnek (y) hogyan változik meg:

1. a max. leképezési aránya (ezt így mondják?) ?

2. a közelpontja ?

És mindezt hogyan befolyásolja a crop-kaftor (pl. 1,6 a 10D-n)

 

Köszi előre is,

 

Ceva

BbojsziI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 280
A Novoflex Retro roppant drága és az EF-S obikhoz nem biztos hogy használható. A barkácsolás sokkal olcsóbb az öszköltség kb. 15e Ft ha nincs esztergályos ismerős akkok kicsit drágább.
Előzmény: garfieldka (279)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.23 0 0 279
Esetleg vehetsz gyári, az összes adatot elektromos úton átvivő EOS fordítógyűrűt közel 300 Euroért. Akkor minden eddig felvetett gondod megszűnik. Használhatod az AF-es objektívjeidet retro állásban. Nem kamu, csak szerintem piszok drága.
Előzmény: Törölt nick (271)
BbojsziI Creative Commons License 2005.06.22 0 0 278
A szűrőmenetet az elöbb kihagyram. Cokin adaptergyűrű felé kacsingatok valami cserélhetős kialakításban. Jelenleg egy kinai gumi napellenző gyűrűje van alkalmazásban (ez volt a legolcsóbb).
Előzmény: BbojsziI (277)
BbojsziI Creative Commons License 2005.06.22 0 0 277
dallas-one
Soligor 12mm-es közgyűrűt vettem ketté. Két műanyag gyűrű és egy nyák lemez, négy csavar és persze drót (amivel az érintkezőket összekötöd) kell plusz alkatrésznek. Aránylag jól szerelhető nem nehéz feladat elkészíteni. Az EF-S obi miatt a közgyűrűn némi változtatást kell eszközölni egy reszelővel. A makro topikban régebben elmélkedtünk a szétszerelés helyett két közgyűrű használatán.
Előzmény: Törölt nick (273)
sefotos Creative Commons License 2005.06.22 0 0 276
Szembeforditani a Volna-9 (2.8/50, M42) igen megfelel, 1:0,5 nagyitást ad.
Előzmény: Törölt nick (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!