(Én egy 28-105-ös obin gondolkodom, az így tudja az 1:2-es makrót, átkapcsolóval.) Nem makróobinak szeretném, de az 1:2-es leképezés jól jönne néha csak úgy általánosan akármikor váratlan lehetőségnél.... De nemtom, hogy itt is tudja-e azt a minőséget, amit egyébként. Erről van tapasztalatod?
(Ha át van kapcsolva makróra, akkor meg is szűnik a végtelen?)
Üdv! OK jövő hétvégén hosszú hétvége lesz, majd akkor scannelek párat, és megadom a címét. Az 1:2 arányt pont a 300 mm-es állásban tudja. Makróra váltó kapcsoló 200-300 között működik csak... Ha nem kapcsolom át makró módba a kapcsolóját, nem tudja az 1:2 arányt 300 mm-en sem...
Szia! Nem tudom, én analóg Eos 30V-n használom. Szerintem teljesen gépfüggetlen az 1:2 nagyítás, úgyhogy fix, hogy tudja... A fotóshétvégén is nagyon sok ilyen obit láttam digitális vázakon, úgyhogy fix...
Hát barátom az a gáz, hogy nagyon nincs időm és kedvem scannelni... Nyelvtanfolyamra járok, írom a diplomamunkám, készülök a ZH-kra, és mindemellett dolgozom... Fotózni sincs időm, nem hogy scannelni:(
Csákány!
On: Van valakinek tapasztalata (vagy tud valami linket) arról, hogy melyik telekonverter melyik obival ajánlott. (Azt hallottam, hogy nem mindegy... Meg hogy állítólag nagy fényerejű obikhoz nem célszerű.)
Csákány! Már egy 1-2 hónapja nekem is ez az obim van, ami neked! Makrókat még nem lőttem vele csak 1-2-t és tényleg nem a legmegfelelőbb az 1:2 arány... Igazából én elkezdtem gyűjteni a közgyűrűsorra, én azt fogom először kipróbálni, aztán majd meglátom még a többit. Szerintem ez a legjobb megoldás, ha nem is a legolcsóbb...
Szia !
Nekem van Sigma 70-300-s obim. Szóval az 1:2 leképezés kicsi, jól le kell rekeszelni, hogy szépen rajzoljon (min. 14), szerintem jó obi, de makrózáshoz nem teljes.
Nyilván az igazi megoldás egy Canon makro obi (jó drága).
Én most próbálkozom előtetlencsével (Soligor), esetleg közgyűrűvel. Van egy megoldás, lehet kapni ehhez az obihoz egy Sigma lencsét (58 mm), de a forgalmazó csak annyit tud róla , hogy 1.1 leképezést biztosít. Meg kell rendelni, mert Eddig Én voltam az első akit ez érdekelt.
Itt megnézheted:
(http://www.fotoplus.hu/fotoplus.php)
(http://www.fotoplus.hu/download.php?type=download&file_name=Sigma%20fogy%20ár%202005%2002.xls&file=wcs_zeus_1084.file)
Jó fényeket ! Nem tudom melyik az olcsó és elfogadható megoldás, szerinted ?
Kedves Mindenki !
Van nekem egy Canon EOS 300D gépem és hozzá a EF-S 18-55, valamint egy SIGMA 70-300 DG APO MAKRO obim.
A Sigma 1:2 leképezést tud, de Én szeretnék több és jobb makrókat készíteni.
Több megoldásban gondolkozom:
1. Soligor előtétlencse szett (1.2.3. dioptria), (7200 Ft.)
2. Soligor közgyűrűsor - amivel nem műkszik a 18-55 -s, (32.000)
3 Sigma előtétlencse. Erről a forgalmazó csak annyit tud, hogy 1:1 leképezést ad, de más infóval nem rendelkezik (13.000 Ft) (http://www.fotoplus.hu/fotoplus.php)
(http://www.fotoplus.hu/download.php?type=download&file_name=Sigma%20fogy%20ár%202005%2002.xls&file=wcs_zeus_1084.file)
Te mit tanácsolsz egy hobbi fotósnak !
Vajon melyik megoldás a jobb?
Esetleg ismered ezt a Sigma lencsét?
Kérek mindenkit szánjon rám egy pár percet és írja meg véleményét,
köszönöm !!
Tudna valaki nagylátó előtéttel / anélkül készült képet "mutatni", ahol látszik, hogy mennyit ront? (Digikompakthoz kellene, de nem tudom, hogy érdemes-e előtétben gondolkodni, vagy inkább más gép/obi a megoldás.)
Esetleg jó lenne egy normál körülmények közt készült kép, meg egy olyan, ahol jobban kijön a minőségromlás (mittomén, ellenfény...).
Vettem egy UV szűrőt. Kérdés: mivel, és hogyan lehet ezt tisztítani? Véletlenül ujjlenyomatos lett. Megpróbáltam hagyományos eszközzel, nem lett igazán jó, foltos lett. Mi a hivatalos tisztítási eljárás?
Ez manapság már egyszerű lehet, pld excelben, de régen nem volt annyira kézenfekvő. Azt mondja a régi könyv, a kihuzat mértéke (fnégyzet)/(t-f). Ha ezt kétszer alkalmazod, egyszer a beállítható legkisebbre, egyszer amekkora tárgytávolságot akarsz, a kettő különbsége adja meg, hogy a közgyűrű mennyi legyen. A megvilágítási idő növekedésaránya pedig (1+1/kisebbítés)négyzet
Na, komolyra f-ordítva a szót! Van ilyen, de bevallom én fejbül nem tudom ezt levezetgetni a lépcsőőőőn.
Meg kellene keresnem a szagkönyveket. Öreg vagyok én má' ehhez a fénytanhoz. Akik viszont nemrég tanulták, talán segítenek neked. Csak meg szerettelek volna nyugtatni, hogy van ilyen.
Sziasztok,
Van arra valamilyen képlet, hogy egy adott (x) méretű közgyűrűt használva egy adott gy.távolságú objektívnek (y) hogyan változik meg:
1. a max. leképezési aránya (ezt így mondják?) ?
2. a közelpontja ?
És mindezt hogyan befolyásolja a crop-kaftor (pl. 1,6 a 10D-n)
Köszi előre is,
Ceva
A Novoflex Retro roppant drága és az EF-S obikhoz nem biztos hogy használható. A barkácsolás sokkal olcsóbb az öszköltség kb. 15e Ft ha nincs esztergályos ismerős akkok kicsit drágább.
Esetleg vehetsz gyári, az összes adatot elektromos úton átvivő EOS fordítógyűrűt közel 300 Euroért. Akkor minden eddig felvetett gondod megszűnik. Használhatod az AF-es objektívjeidet retro állásban. Nem kamu, csak szerintem piszok drága.
A szűrőmenetet az elöbb kihagyram. Cokin adaptergyűrű felé kacsingatok valami cserélhetős kialakításban. Jelenleg egy kinai gumi napellenző gyűrűje van alkalmazásban (ez volt a legolcsóbb).
dallas-one Soligor 12mm-es közgyűrűt vettem ketté. Két műanyag gyűrű és egy nyák lemez, négy csavar és persze drót (amivel az érintkezőket összekötöd) kell plusz alkatrésznek. Aránylag jól szerelhető nem nehéz feladat elkészíteni. Az EF-S obi miatt a közgyűrűn némi változtatást kell eszközölni egy reszelővel. A makro topikban régebben elmélkedtünk a szétszerelés helyett két közgyűrű használatán.