Keresés

Részletes keresés

Ivan66 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 5393

Gratulálok! És írigykedem!!

Te már ott vagy....és belelátsz az egészségügybe is???A párom ápolónő és fogalmunk nincs,hogy hogy kezdjük el a keresgélést még itthonról.Nincs rá ötleted????A nyelvi kurzusod általános vagy szakirányú nyelv??

Előzmény: Törölt nick (5388)
Ivan66 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 5392

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!Írtad valahol egy hozzásszólásban,hogy nem mindenhol kérik a papirt a targoncavezetésről,csak a "gyakorlatot" nézik,....szerinted ez így van még mostanában is???Találtam nyári munkákakat,de nem tudom,hogy ezeket kimondottan csak diákoknak érdemes,vagy esetleg nekünk is lenne esélyünk megpályázni??És még egy kérdésem lenne,szerinted itthonról érdemes laptopot vinni (még nincs) és csak nagyon olcsóban gondolkodok,mert hát az anyagiak....vagy kint érdemes venni valami használtat,bizva a finnek becsületességében!Köszi előre is,tudom sok a kérdés,de próbálok felkészülni és tavasszal útrakellni:-) Ha miskolcon jársz addig,tisztességes barack- (50%)- pálinkával meghálálom,vagy kiviszem majd:-)))))A D.Józsiét már félretettem!

Előzmény: pertsi (5387)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.12 0 0 5391

Elaphus, a két terminál (a terminál és a melléképület) nincs ugyan messze egymástól, de nincs járda, sem semmi, csak az út. Talán közvilágítás, vagy az sem. Jó hír azonban, hogy tapasztalatom szerint a buszmenetrend mindig járat érkezéséhez/indulásához igazodik, amikor a pajtához kettesre repülő fog érkezni, hipp-hopp a busz is megjelenik. Ellenőrizétek majd le indulás előtt a múltkori honlapot.

A Magyar Kedd azóta is üzemel, a legutóbbi alakalommal összesen nyolcan voltunk, ha jól számolok, a főpályaudvar melletti jégkorongos bárban.

 

Babyloo, tavaly beszéltünk a látnivalókról, bár főleg inkább a főváros és környékiekről. A tamperei Lenin-múzeumra azonban még emlékszem ;) Pörgessétek ki a Fórumot tavaly február-március-április környékére. Kimis dolgot nem tudok, nem vagyok rajongó :)

Elaphus Creative Commons License 2012.01.11 0 0 5390

Sziasztok!

 

Köszönjük szépen a segítségeteket!

 

D.Józsi

 

Milyen messze van a 2 terminál az 1-től? Mert feltételezem, hogy akkor az 1-esről indul az R jelzésű járat, ami a 22:00 kor érkező Wizz csatlakozása. És át kell sétálni a 2-ről.

 

 

Működik még a "magyar kedd" intézménye? 

 

 

Az autóbérlés valóban nem olcsó mulatság, de elgondolkodtató, ha az ember fel akarja fedezni a környéket. Hiszen ott áll meg, ahol akar, és addig marad ott, amíg jólesik.

Egyébiránt ez is a célunk, mert hosszútávú terveink lennének finnországban, amennyiben a kirándulásunk alkalmával pozitív tapasztalatokat szerzünk.

 

babyloo Creative Commons License 2012.01.11 0 0 5389

Sziasztok!

Egy 4 napos útra megyünk márciusban Finnországba. Abszolút "légből kapott" ötlet! A párom Kimi rajongó és amikor megtudta, hogy visszatér a Forma1-be a nagy örömködés közepedte beígért nekem egy utazást...... én pedig kaptam az alkalmon. Repjegyünk már van, de azon kívül semmi. Nem vagyunk nagy túrázók, sem pedig múzeum lesők, viszont minden érdekel minket ami érdekes. Segítségre lenne szükségem, hogy mit-hol érdemes megnézni, ha már ott vagyunk. Meddig érdemes autózni/ vonatozni/ belső járattal repülni észak felé? Nagyjából a három éjszakát különböző helyeken akarjuk tölteni. Illetve hol találunk valami "kimis" dolgot? Egy emléktábla a szülői házon vagy múzeum vagy hasonló.... Persze nem túl drága szállás és autóbérlési lehetőség is érdekel. Előre is köszönöm a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 5388

Ujra itt vagyok!:) Csak,hogy irjak valami pozitivat is:

 

Gondoltam megirom,hogy amennyire szornyulkodtem es utalkoztam az orszaggal kapcsolatban (annak ellenere,hogy kijovetelem elott odaig voltam meg vissza) , mostanra valahogy kezdem egyre jobban megkedvelni, ugy latszik nalam minden forditva mukodik.:D Mar a magas arak sem zavarnak, mondjuk az elejen se azoktol borultam ki.

 

Hamarosan megkezdem az 1 eves nyelvkurzusomat,amit mar nagy kivancsisaggal varok.

 

 

pertsi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 5387

targonca: trukki

targoncavezetö: trukinkuljettaja

földmunkagép? esetleg kaivinkone ill. kaivinkoneenkuljettaja?

Előzmény: Ivan66 (5386)
Ivan66 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 5386

Sziasztok!

A változatosság kedvéért,újfent segítséget szeretnék kérni....a targoncavezető és a földmunkagép vezető....fogalmakat letudná valaki fordítani,hogy pontosabban tudjak állás után vadászni??:-)

esakk Creative Commons License 2012.01.10 0 0 5385

Szia! Meg tudod adni az e-mail cimedet?

Előzmény: Tigriscicus (5384)
Tigriscicus Creative Commons License 2012.01.10 0 0 5384

Sziasztok!

25 éves Fiatal házaspár keres munkát külföldön. Bármilyen lehetőség érdeklne minket, de elsősorban magyar családhoz mennénk, ha van rá lehetőség. Aki tud valamit az kérem írjon nyugodtan.

L.Zoleee Creative Commons License 2012.01.09 0 0 5383

Mi tavaly és tavalyélőt úgy mentünk, hogy itthon kerestünk a -huvila.net/1229/ (a számokat variálhatod) egy faházat és netten lefoglaltuk le, a kocsit szintén itthon a Hertz vagy a Sixt -nél béreltük és Turkuba ahogy megérkeztünk vártak kocsival. Nem olcsó, de kényelmes.

Előzmény: Elaphus (5379)
sunsvol 2 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 5382

Ez biza így van!!!!!!!!

Előzmény: ulrika (5362)
pertsi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 5381

2. Hostel Turku: http://www.turkutouring.fi/en/hostel-turku_en Ettöl sokkal olcsobb nem nagyon lesz. Esetleg meg lehet probalni a Couch Surfing, Hospitality Club jellegu oldalakat.

 

Előzmény: Elaphus (5379)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 5380

Szia!

 

1: nem, egy feladott poggyász után Bp-Turku útvonalon 5500 Ft fizetendő, lásd itt és itt. Mivel a kézipoggyászba egy kézibőrönd belefér, sokan csak azzal utaznak (és igen, emiatt lemérik a súlyát), ha többen utaztok, lehet variálni, hogy csak egy nagy bőröndöt adtok fel, stb, ízlés szerint. Főleg, hogy a max. súlya 32 kg lehet. Mindenképpen on-line check-int válasszatok, bár a Wizz-t ismerve nyárig még sok minden drágulhat megváltozhat.

 

2: [ezt majd más]

 

3: ha menetrend szerint érkezik a gép, akkor van busz, ami a központon keresztül a kikötőbe jár. Innen elérhető a menetrend, line 1. Megjegyzések: a honlapon csak az április 22-ig érvényes menetrend van; a Wizz a 2-es terminálra (ami amúgy egy pajtaépület, nem vicc!) jár, vagyis csak a K-val jelzett járatok a térnek be oda. A jegy ára 2,50 euró.

 

4: teljesen mindegy, mindkettő harminc euró körüli árral üzemel per koponya per irány. Ha vonattal utaztok, feltétlenül emeletre kérjetek jegyet.

 

Olvass vissza a fórumon kb. egy évre visszamenőleg, ha jól emlékszem tavaly február-március körül írtunk sokat a látnivalókról.

Előzmény: Elaphus (5379)
Elaphus Creative Commons License 2012.01.07 0 0 5379

Sziasztok,

Segítségeteket szeretnénk kérni. Nyáron szeretnénk Finnországba utazni néhány napra. Ezzel kapcsolatban néhány kérdés felmerült bennünk:

1, a WizzAir honlapján feltüntetett jegyárak minden költséget tartalmaznak-e, vagy vannak-e rejtett költségek (poggyász-és egyéb díjak)?

2, Turkuba szeretnénk maradni, de csak borsos árú hoteleket találtunk. Vannak-e olcsóbb apartmanok, vagy házi turizmus (mint nálunk a falusi szállások)?

3, Mivel a repülő késő éjszaka érkezik meg Turkuba, kérdésünk, hogy van-e akkor még tömegközlekedés (busz). Ha nem,akkor marad a taxi.

4, Turkuból Helsinkibe történő utazás során melyik távolsági közlekedési mód éri meg jobban? A vonat vagy a busz? 

 

Egyelőre ennyi jutott eszünkbe, de lehet, hogy még lesz kérdésünk.

 

A válaszokat előre is köszönjük.

 

 

 

osszilány Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5377

Köszi a választ! 

Előzmény: RogerWilco (5376)
RogerWilco Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5376

Szvsz a "körzetibe" biztosan, bár nem tudom, hogy finn nyelvtudás nélkül ez mennyire megy.

 

Ha tud angolul/franciául/oroszul/németül olyan szinten, hogy tud azon a nyelven (nem nyelvet!) tanulni, akkor érdemes a helyi olyan tannyelvü iskolát megpróbálni (már ha van) Az enyéimek (angol) sulijába folyamatosan jöttek év közben új tanulók/diákok

Előzmény: osszilány (5375)
osszilány Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5375

Boldog új évet mindnekinek! 

Meg tudná valaki mondani,hogy  a fiamat évközben is felvennék e valamelyik finn iskolába? Vagy meg kell várni a következő év elejét? Ő most 5.osztályos.

Ivan66 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 5374

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek :)

ulrika Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5373

Igen, júniusban érkezett az újjlenyomatolvasó.

Előzmény: RogerWilco (5372)
RogerWilco Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5372

Ha már "követségi ember" voltál - tudnak már "normál" útlevelet készíteni? (vagy amikor ott voltál, tudtak már?)

Előzmény: ulrika (5371)
ulrika Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5371

Köszönöm szépen! Bár be kell valljam, már most érzem, hogy már nem annyira jó, mint ahogy volt. Pedig majdnem minden nap használom, könyvekek olvasok, internetezek, chatelek a barátaimmal. De nem ugyan az, mint ott lakni, vagy ahogy a követségen munkához használtam. Igen, ha valaki idén (júliusig) telefonált a helsinki magyar követségre, nagy valószínűséggel velem beszélt. =)

Előzmény: RogerWilco (5370)
RogerWilco Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5370

Kedves Ulrika, csak csodálattal tudok adózni magyar nyelvtudásodnak!

Előzmény: ulrika (5360)
ulrika Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5369

Véletlen volt. =) Finnek közül sok ilyen "három napra jöttem, most már 15 éve itt lakom"-történetet ismerem. Én 2,5 hónapra mentem cserediáknak (nem volt más lehetőség, azért arra mentem, ahova mehettem) és ott ragadtam.

Előzmény: Törölt nick (5368)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5368

Es milyen szel fujt magyar foldre? Ha nem tul privat.

Előzmény: ulrika (5367)
ulrika Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5367

Nem nyert. =) Én 100% finn vagyok, mindkét szülőm az és a felmenőim közül is mindenki finn. Férjem meg nincs, nem is volt, de remélem majd egyszer lesz. Remélhetőleg finn, de az nem feltétel. ;)

Előzmény: Törölt nick (5366)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 5366

Kanadat en nagyon rendben talalom, akkor fogalmazzunk ugy burokratikus rend. Mindennek megvan a helye es pont. Es ez nekem tetszik is, mert en is ilyen vagyok. Az eletem is eszerint a katonas rend szerint elem. Finnorszagban is csak megmondtak,hogy mit kell tennem, es a magyar tapasztalataimmal szemben, ugy is tortent, ahogy mondtak. Nekem ez nem gond, ilyen miatt sose idegeskedem. En akkor idegeskedem, ha valami nem ugy tortenik,ahogy lennie kellene, mert az nalam mar a hazugsag kategoria. "Sajnos" ilyen vagyok, igy nevelkedtem. Ha ezt nezem eddig nincs is gond,  lehet majd lesz, remeljuk nem.  Sot ezt meg kedvesseggel is megfoloztek, mert tenyleg az a papir 1 honapig ervenyes es pont. En oda se akartam adni, automatikusan ujat akartam kerni, ami sok penz es ido. De tenyleg meg se fordult a fejemben, hogy ilyen lazan tudnak barmit is kezelni, azt mondtak ne koltsek meg egyszer, elfogadjak igy fel ev utan is. Ha nem kerdeznek ra, automatikusan ujat kerek.

 

Beszelek franciaul, de nem hiszem, hogy emiatt ereztem magam otthon. Sot ott sem ereztem magam eloszor otthon. De mas volt az elso benyomas. Franciaorszagban, aki nem talalja meg a helyet, az mindenbizonnyal mashol sem. Nem akarok altalanositani, csak aki elt mar ott nyilvan tudja. Persze elvarjak, hogy beszeljen az ember franciaul, de ezt mindenhol elvarjak, ha letelepedesi szandekkal megy az ember. Egyszeruen mas a mentalitas, az eleterzes, minden. Sokan azt gondoljak a franciak csak tivornyaznak, kerulik a munkat, sokat beszelnek,es csak esznek, raadasul tartos baratsagokat kulfoldiekkel nem alakitanak ki. Azok az emberek, akikkel igy kulfoldrol is tartom a kapcsolatot, szinte mind franciak. Szerintem a finnek mar idegesitoen sokat beszelnek, raadasul nagyon hangosan, hozzam/hozzank kepest, legalabbis amit eddig tapasztaltam. Meg ugy par ev soran, mikor erintkeztem a ferjem ismeroseivel, illetve azoknak az ismeroseivel.:) Valamint ossze vissza esznek mindenfelet, tul sokat is, mert, hogy "tradicio". A franciakrol sokszor olvasom, hogy eleg nacionalistak, nem 2 napot eltem ott, de meg egy olyan igazi francia nacionalistaval se talalkoztam. Finnel mar nem eggyel, pl. a ferjem is az.  Jozsi: Mit hallottal a franciakrol? Csak kivancsisagkepp erdekelne. Egyebkent furcsa, hogy szinte mindenhol, ahol eddig jartam szoges ellentetet ereztem az altalanositasoknak. Pedig valami alapjuk csak van..vagy talan volt, jo sok evvel ezelott. Inkabb az utobbira gyanakszom.

 

Ulrika: Te hogy vagy finn? Egyik szulod az, vagy ferjed reven lettel az, vagy x ev utan megigenyelted? Persze meg az is opcio, hogy mindket szulod az, es magyar a ferjed.:)

Előzmény: Törölt nick (5365)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 5365

Látod, ez érdekes. Franciaországban is éltél. Én soha nem jártam ott, ellenben nagyon sok embertől hallottam ugyanazt: a franciák finoman fogalmazva nem nyitottak a külföldiekre. Távol álljon tőlem, hogy megbántsak valakit is, abból fogok ítélkezni, amit majd saját magam megtapasztalok - de ennyi sok ember feltehetőleg nem téved.

Érdekes, hogy Te ezt kevésbé tapasztaltad, vagy kevésbé találtad zavarónak, mint amit Finnországban találtál - vagy csak egyszerűen nem tartottad fontosnak megemlíteni(?).

(Bár ha Kanada, feltehetően beszélsz franciául, s akkor már kevésbé vagy idegen Franciaföldön.)

 

Bürokrácia... Ez is attól függ, hogy ki mit gondol annak: a rendetlenség->rend->bürokrácia mindenkinek mást jelent :) Néha a rendtevést érezzük bürokratikusnak... A csoda tudja. Papírokat én is jó sokat töltöttem már ki, sokszor feleslegesen, akkor meglehetősen papírozósnak tűnt az a rend. Máskor papír nélkül elhiszik, amit mondok, ráadásul személyenként változó ugyanannak a hivatalnak az ügyintézése, ez a tapasztalatom.

Előzmény: Törölt nick (5363)
ulrika Creative Commons License 2011.12.26 0 0 5364

Talán ez az érzésed olyan mint ez az ország és az emberek: racionálisak, egyenesek, kicsit egyszerűek, minden fölösleges nélkül. =) Természetesen általánosítva.

Előzmény: Törölt nick (5363)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.26 0 0 5363

Szerintem ratapintottal a lenyegre, valami ilyesmit erezhetek, csak furcsa, hogy nalam a " mezeshetek" elmaradnak. En mar most olyannak latom amilyennek, szoval eleg racionalisan. Szakmai dolgoknal olyan alap dolgoktol elajultak, hogy hihetetlen, mondjuk ez ugyben meg csak par emberrel beszelgettem. Remelem nem kiabaltam el, de eddig a burokracia elott le a kalapommal. Eleve elfogadtak egy olyan papirom, ami csak 1 honapig ervenyes, eloszor azt mondtak, talan 4honap is belefer, aztan pedig azt, hogy se baj, hogy mar fel eves, azt hittem ilyen nincs csak a meseben. Ez egy igazolas, jobban nem is melyednek bele, mert otthon egy remalom volt mire megkaptam, itt kb 10 perc alatt elinteztem ugyanazt. Viszont eddig valahogy, hmm nem is tudom olyan, pont ahogy irtad "semmi sem jo" erzesem van. Kanada es Magyarorszag a hazam, ezen kivul eltem meg Franciaorszagban, ott is megtalaltam a hazai izeket, igy vagy ugy de kihoztam mindenbol. Itt meg..mintha semminek se lenne ize, es olyan..nem is tudom, nem negativ, csak olyan "semmilyen". Remelhetoleg ez hamar elmulik, mindenesetre harcolok ellene eroteljesen.:) Szegeny ferjemet sajnalom csak, nem esik neki jol, hogy ezt mondom a hazajarol, de szerencsere errol is tudunk nyiltan beszelgetni.

Előzmény: ulrika (5362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!