Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91512

Azért nem látják, mert a legtöbb ember számára a szenvedélyes zsenialitás nem különböztethető meg a komplett őrülttől.

 

A fő baj az, hogy a magyar választópolgárok többsége (tippem szerint bő 70%-a) azt hiszi,  hogy egy miniszterelnöknek karizmatikus, lángoló lelkű, szónoki tehetségű, penge nyelvű, tökéletesen felkészült zseniális stratégának kell lennie. Holott egy tisztességes hivatalnokot kellene találni aki képes vezetőként egy 1000-5000 fős államigazgatási rendszert menedzselni.

Előzmény: altimus (91508)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91511

Én még azt is el tudom képzelni, hogy vannak emberek akik az után, hogy kiderült mennyire okosak második lépésként gazdagok is lettek és a harmadik lépés, hogy most akkor más szépek is legyenek. Sok ilyent ismerek. A szépség alatt természetesen azt értem, hogy milyen a társadalmi, közösségi megítélésük. Ezért kezdenek el sokan jótékonykodni miután meggazdagodnak.

 

Simán reális, hogy az ilyen korszakos zsenik akiknek ráadásul az anyagi siker is megérkezett egy idő után mint igazi nagy hazafiak akarnak bekerülni a történelembe. Ebben van is ráció. Ha belegondolsz, tele van a magyar történelem is olyan mágnásokkal, hatalmas birtokokat összelapátoló nagy vagyonú nagy emberekkel akikre a kutya sem emlékszik. De ha már alapítottak pár iskolát, építettek pár templomot meg kórházat, esetleg lovardát és hidat akkor egyből mint nagy magyarok vonultak be a történelembe.

Előzmény: altimus (91510)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91510

Az is legitim kerdes, hogy hogy a joistenbe nem hiszik el azt az emberek, hogy egyszeruen vannak emberek, akik segiteni akarnak. Miert nem lehet az onzetlenseget, a joakaratot, a segitokeszseget ... ugy elfogadni, hogy nem firtatjuk a hatso szandekot?

Előzmény: BZoltan (91506)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91509

Igen, az legitim kerdes, hogy miert nem menekul ez az ember hanyattvhomlok es elvezi az eletet provance-ban? Bojar speciel egesz eleteben szoftverfejleszto, uzletember volt. Aztan tanitott jo ideig a ceu business schoolban egy tantargyat, belekezdett a graphisoft parkba, megalapitotta az AIT-t. Szoval szemmel lathatolag egy olyan ember akit nem elegit ki az, ha napestig kavezgat, borozgat a chateau kertjeben provance-ban. Vannak ilyen alakok. Mivel hosszu ideje ismerem elhiszem neki, hogy oszinten segiteni akar, es nem var el ezert semmi kesobbi karpotlast, visszaosztast. Egyszeruen semmi szuksege nincs ra.

Előzmény: Hepci (91504)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91508

> Az más kérdés, hogy kell-e miniszterelnöknek lennie egy diagnosztizálhatóan elmebeteg embernek.

 

gondolom ez koltoi kerdes. en meg azt nem ertem, hogy a joistenbe nem latjak az emberek azt, hogy orban sulyosan zavart? ok, nincs atombombank, nem tudja megnyomni a gombot. de akkor is, valahol csak azt kellene az embereknek mondaniuk, hogy ok, koszonjuk, de mostmar pihenj inkabb egyet.

Előzmény: BZoltan (91499)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91507

akkor már értem, köszzönöm.

Előzmény: BZoltan (91506)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91506

Miért ne lenne? Én adtam is és kaptam is sokszor ingyen ebédet az életem során. Pedig nem is vagyok milliárdos.

 

Akármilyen hihetetlen vannak emberek akiknek a sok pénz nem cél, hanem eszköz.

Előzmény: kifli (91502)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91505

Majd írd meg előtte, hogy mid van jelenleg, esetleg kérek mást is.

Előzmény: Daeril (91503)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91504

Azt azért szerintem nem érdemes kétségbe vonnod, hogy léteznek jellemzően nem korrupt, nem hazug emberek, akik a pénzüket jellemzően nem kétes ügyletekből szerezték. Valószínűleg még a politikával érintkező vállalkozórétegben is léteznek ilyenek, mindkét oldalon.

Most kiállt az egyik, aki talán ilyen.

Én persze nem értem, de az ő dolga - én például akkor sem tennék a hazáért jelenleg semmit, ha milliószor annyi pénzem lenne, mint amennyi van. :)

Előzmény: kifli (91502)
Daeril Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91503

Be kell iktassalak a ritka és sűrű Budapesti köreimbe (rühellek Bp-n vezetni). Sajnálom, hogy ilyen régóta várakoztatlak és köszönöm a türelmed.

Előzmény: Hepci (91501)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91502

de ki beszél itt most erről?

 

arról van szó, hogy nincs ingyenebéd...

Előzmény: BZoltan (91489)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91501

Vennék az újabb kékfrankosból, ha képes vagy némi marketingre (írsz, hogy letöltötted).

Előzmény: Daeril (91497)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91500

Leginkább azt nem értem, ha itt a hazáért még tenni akar valaki valamit - Széchenyit manapság azonnal lecsótányoznák a netes fórumokon.

Azt sem értem, ha aránylag normális ember miniszterelnök szeretne lenni: kinek hiányzik ez a sok szarság, a stressz, meg hogy folyamatosan faszfejekkel kell konzultálni és izzasztó öltönyökben feszíteni? Megéri ezt, hogy mondjuk lopok és lopatok a haverjaimmal 2000 milliárd forintot?

Előzmény: altimus (91498)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91499

Értem én, de ez az önreflexióra képes túlsúlyos emberek dolga. Mondom, én csak fantáziátlannak (l.m.:Cyrano) tartom ezzel ekézni. Én még az egyre kevésbé kérdéses pszichoszomatikus tüneteivel sem savaznám. Semmilyen betegség nem móka. Az más kérdés, hogy kell-e miniszterelnöknek lennie egy diagnosztizálhatóan elmebeteg embernek.

Ahogy a fiával sem az a gáz, hogy jobban lázba jön egy erektált pénisz látványától mint egy gusztusos punciétól, hanem az, hogy közpénzből ment ki csörögni a Soho-ba. Most a szektás balfaszkodásáról nem is beszélve. Meg a lányával sem az a baj, hogy ronda mint a dög, hanem az, hogy egy szarházi tolvaj kis takonyporccal él egy háztartásban.

Előzmény: Hepci (91496)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91498

igen, ezen a teruleten volt/van nehany sikertortenet. olyan emberek/cegek, akik tenyleg elertek valamit, letettek valamit az asztalra. penzugyileg Bojar, a graphisoft, az Archicad valoban az egyik lesikeresebb volt, de Pl. a Logmein-es anka marton penzugyileg tobbet huzott be. https://hu.wikipedia.org/wiki/Anka_M%C3%A1rton . Van meg par ilyen ember, nem sorolom fel oket, mert tenyleg erosen off topic ez, meg nem is veletlen, hogy ezek az emberek kevesbe mutatjak magukat.

 

ahogy irtam megdobbento az a tempo ahogy bojart pl. azonnal letamadtak es le voros baroztak, ahogy megjelent a neve mzp mellett. egy masik topicban le is avosoztak, annak ellenere, hogy meg az avo feloszlatasakor is csak kiscsoportos ovodas volt szerencsetlen. Aztan meg az apjat vettek elo, aki igen prima fotografus volt es nagyszeru, maig erdekes es izgalmas fotokat keszitett. Erdemes utana keresni pl. a fortepan-on.

Előzmény: BZoltan (91494)
Daeril Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91497

Igen ez egy sikamlós lejtő és könnyen lehet belsőleg racionalizálni mint PR, marketing tevékenység. 

Biztos NER huszárok is tudják a tevékenységüket belsőleg racionalizálni

Nem tartom magam sikeres értékesítőnek, aminek az egyik oka, hogy nem kedvelem ezeket a játékokat. Szeretném ha a kereskedelmi láncok a maguk belső logikája alapján gördülnének. Ez az én naivitásom. Én mint termelő a kereskedőmmel szeretnék kapcsolatba lenni, és rábízni a képviseletem. Nem is nagyon látom be pl. export piacokon a fent leírt felállás hogyan képes működni. Ha jó a kereskedőd ő intézni gondolom.

 

Sajtó: Bár gyerekkorom óta foglalkoztam szőlővel-borral, nekem és az egész családnak kimaradt a 90-es évek 2000-es évek teljes borsajtója Borbarátostul, hőskorszakos Művalkeszostul. (Borvidéki Magyarországon nem volt semmi relevanciájuk) Kb. 2008-ban csatlakoztam erre a vonatra és kb 2-3 szondázás után levettem, hogy a teljes boros print akkor már egy súlytalan töltelékáru volt. Egy cikket nem találtam több folyóiratban ami bármi érdekességet tartalmazott volna. Művalkesz akkor kezdett ráfordulni az elérhetetlen külföldi borok végtelen boncolgatására. Gazda Albert még ment egy kört, Borrajongó is jó volt még. Tudom, hogy pár évvel korábban a SAP még az egyik pince volt aki a blogtérben tudott felemelkedni, de őszintén nem látom, hogy milliós olvasottságot bármikor össze tudtak volna hozni boros témában...

Előzmény: BZoltan (91484)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91496

A külsejének a változása tökéletes összhangban van a belsejének a változásával... és vannak szórakoztató, önreflexióra képes túlsúlyos emberek is... hát Pocak pont nem ilyen.

Előzmény: BZoltan (91495)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91495

Szerintem fantáziátlan a kinézetén élcelődni bárkinek. Van elég dolog amivel ekézni lehet a Vezénylő Tábornokot, nem a nadrágja mérete szerintem a legelső.

Előzmény: naivkezdo (91490)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91494

Nem. Ez nem így van. Én mint egykori szoftver fejlesztő pontosan az ilyen legendák miatt kezdtem a szakma iránt érdeklődni. Bojára bármi rosszat mondani olyan mintha valaki Darnyi Tamást fikázná. Vannak abszolút jó emberek, akik példaképek és idolok lehetnek több generáció számára. Egy sportolónak ilyen Darnyi egy szoftver fejlesztőnek pedig ilyen Bojár. Aki ezekre rosszat mond az vagy nem tudja, hogy kiről beszél vagy egy rosszindulatú pöcs.

 

Hogy ontopik is legyek... nem egyszerű feladat ilyen kaliberű személyt mondani a magyar borvilágból.

Előzmény: altimus (91491)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 1 91493

Hívhatnám Törpincsnek is, de ő az egyik macskánk és nagyságrendekkel szimpatikusabb, mint Orbán Viktor. :)

Előzmény: naivkezdo (91490)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91492

Ez rendben is van tőlem, de a korrupcióval kapcsolatos kijelentésekkel érdemes óvatosnak lenni: én a 4 legjobb barátomról is csak kettőért tenném tűzbe a kezem. Sőt, én is korrumpáltam egy időben, csak nem személyesen, mert az nem volt kedvemre, hanem az alkalmazottam osztotta a pénzes nylonzacsikat. Aztán elegem lett az egészből: akik csak így vettek, azokkal felszámoltam a kapcsolatot, az alkalmazottat, aki ezt az "üzletágat" tolta, pedig kirúgtam. A verseny egyébként nagy volt - volt olyan konkurens nagykereskedő, amelyik már nem (csak) 5 meg 10 százalékot osztott, hanem szállodai partikat szervezett a partnereinek luxuskurvákkal. Ezt nyilván beépítették az árakba, aztán pár év múlva bedőlt a cég.

Előzmény: altimus (91486)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91491

Nem azt irtam, hogy egy szent, hanem azt, hogy szamomra elkepzelhetetlen, hogy barmifele alantas indokbol tamogatna az ellenzeki jeloltet. Ahogy Zoli irta Bojar letett valamit az asztalra. Kepes volt a cege mo-rol egy vilagszinvonalu termeket es ceget letrehozni, a ceget elvinni a ny-i tozsdeig, utana a megfelelo pillanatban jo penzert eladni, majd ismet jot huzva a graphisoft parkba fektetni. Bojar kiveteles erzeku es szimatu uzletember, raadasul pontosan ismeri a sajat hatarait. Az, hogy a vilagrol mit gondol az o dolga. Nem veletlenul kritizalja hosszu evek ota az orban rezsimet, rendszeresen publikalva errol, kiallva a nyilvanossag ele.

Előzmény: kifli (91488)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91490

Mivel nem pocak (ez tetszik Hepci, olyan aranyos) oldalán áll így rossz katonája sem lehet, mint Jankovics. Szóval nem a nemzet része, ha sarkítok. Római jogból sem biztos, hogy vizsgázott így érdemi teljesítménye sem lehet. Szeretem az ügyvédeket, olyan okosak.

Előzmény: BZoltan (91489)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91489

Én értem, hogy kurva egyszerű ilyen félmondatos cinikus beszólásokkal mulatni az időt :)

 

De nézzél már utána, hogy ki is ez a Bojár Gábor.  A faszi már a 80-as években egy legenda volt. Senki, rajta kívül nem csinálta meg azt amit ő. A vasfüggöny mögött egy olyan építészeti szoftvert fejlesztett ki amit évtizedeken át az egész világon minden építész ismert és szinte mindegyik használta is. Innovációs és fejlesztési témában még csak a cipőfűzőjét sem kötheti meg neki egyetlen magyar vállalkozó sem.

 

Szóval, igen... ha kell mondani egy olyan kutatót, fejlesztőt, vállalkozót aki megkérdőjelezhetetlen értéket hozott létre a saját kezével és eszével akkor az Bojár Gábor és ebben a kontextusban igen, ő egy szent. Szoftverfejlesztő körökben ő egy Hajós Alfréd akit nem illik fikázni.

Előzmény: kifli (91488)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91488

Szoval egy szent:)

Előzmény: altimus (91486)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91487

Igen, ez a rágcsáló írtás is egy Kafka regénybe illő téma.

 

 

Valószínűleg picsaegyszerű lenne (lesz) kiejelentkezni a habzóbor gyártásból. Valszeg azért kerültünk ebbe, mert mi 2020-ban váltottunk egyszerüsített adóraktára a kisüzemről és akkor valamiért bekerült ez is. Nem tudatos döntés volt. A kutya gondolta volna, hogy baszakszás lesz belőle ha egyszer semmilyen dokumentum nincsen arról, hogy foglalkoznánk ilyennel, ahogy nem is foglalkozunk ilyennek. Konkrétan nem szeretem a habzóborokat... még a sámpányokat sem. A fröccsöt szeretem, minden más nekem parasztvakítás.

 

Amúgy ez a kisüzemi dolog is egy akkora átbaszcsi volt mint ide Szatymaz. Ugyanis EMCS indítást (harmadik országba, exportra ez már 2020-ban is elkerülhetetlen volt) kisüzemi borospince nem tud elektronikusan csinálni, csak papíron. Papírral viszont már komoly cég nem is foglalkozik. Szóval lényegében szürke zóna az, hogy egy kisüzemi pincéből hogyan vámoltatsz le egy exportra szánt bort. Elvileg ugye nekünk be kellene parkolni a kamionnal Veszprémbe, ott levámoltatni 3-4 raklap bort, majd ők adnak egy papírt amivel lehetne menni a budapesti logisztikai központba ahol lószart sem tudnak kezdeni a papírral. De ugye a vámosok egy az egyben törölték a rendszerből az összes bortermelőt aki a kisüzemi utat választotta... és akkor erről elfelejtettek szólni.

 

Na... szóval amikor azt mondom, hogy a Mauer Oszi elmehet a náthás picsába hogy ő mennyire magyar borász akkor ezekre szoktam gondolni. Hogy a lónak a túrós és véreres, gözölgő nagy fasztát azt magyar borász az Oszi. Az a magyar borász aki ilyen szarságokkal szopik napi szinten.

Előzmény: van_Persil (91481)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91486

> Hát, olyan ember még nem volt a történelemben, akinek még több pénz nem esett volna jól. :)

 

nem azt irtam, hogy nem esne neki jol a tobb penz, hanem azt, hogy nem fogja benyujtani a szamlat. szerintem azert csak van olyan ember, aki nem korrumpal, nem el vissza a hatalmaval ... biztos tudna bojar meg tobb penzt keresni, de mar elmult 70 es amennyire en ismerem nem az a szamlabenyujtos tipus. inkabb segiteni szeretne az ellenzeknek, mint lehuzni oket.

Előzmény: Hepci (91477)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91485

> biológiai módszerrel (é.: egérfogó+sajt) magam is elvégezhetem

 

esetleg kinevezhetsz egy macskat ragcsaloirtasi foosztalyvezetonek es a mumkakori leirasaban rogzitheted a ragcsaloirtasi kotelezettseget. persze ezesetben meg a tb mozdul majd rad, hogy fizeted-e neki a minimalbert, meg a kozterheket.

Előzmény: van_Persil (91481)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91484

Na, akkor próbáljunk pragmatikusak lenni és kerüljük a kettős mércét :) Kifejtem...

 

A sommelierek egy olyan borászat esetében ahol a borok túlnyomó része a gasztróban fogy el nagyon fontos szereplők. Ha a sommelier akarja akkor pik-pak eladja a boraidat, ha nem akarja akkor meg hiába van akár a poharaztatós listán a legmenőbb helyen az semmit nem fog érni. Vagyis minden gasztróban bort eladó borászatnak elemi létkérdés, hogy a sommelierekkel jóban legyen, ők tudják, hogy mi a helyzet a borászatnál, mikor jönnek ki új tételek, mi a szőlészeti és borászati technológia. Vagyis alapvetően a borászatnak érdemes jó nexust fenntartani azokkal a sommelierekkel akik a boraikkal dolgoznak. Ez egy alapvető dolog. Bízom benne, hogy ebben a kérdésben nincsen vita.

Namost akkor ez hogyan is valósul meg. Úgy, hogy időnként ha a sommelier van olyan jó fej, hogy meglátogatja a borászatot akkor megmutatjuk nekik a borokat. Vagy akár meghívjuk egy-egy ültetett kóstolóra. Sőt, akár házhoz visszük a portfóliót. Olykor akár egy pult alatti tételből egy-egy ajándék palackot is szokás adni sommeliernek. Ha egy sommelier aki mondjuk tizenöt éve lelkesen dolgozik a borainkkal megkeres egy nehéz időszakban, hogy tudok-e neki valamiben segíteni akkor nyilván segítek neki. Ha egy sommelier a jó nexus keretében folyamtosan küldi hozzánk a magán fogyasztókat az jó dolog.

Namost, hol húzod meg a határt? Mi az a szint ami még a borászatnak a PR ketagória és mi az aminél a köz mocskos utolsó korrupt gecinek fogja megbélyegezni a sommeliert?

 

Na, ezért mondom, hogy én nem ítélkezem, mert nem ismerek minden részletet, nem tudom, hogy pontosan mi a modell.

 

 

A nyilvánosság erejét tekintve sem vagyunk egy véleményen. A kétezres évek elején egy-egy borászatot és éttermet a nyilvánosság az egekbe tudott emelni vagy éppen tönkre tudott tenni.

 

Az, hogy most súlytalan a borsajtó nem jelenti azt, hogy szükségszerűen annak kellene lennie. Lehetne súlya a sajtónak. Ha a milliós olvasottságú híroldalaknak és publicisztikai oldalaknak lennének gasztrós, boros oldalaik (ahogy a művalkesz végső soron ez volt a nagyon régi Indexnek) akkor milliókat lehetne elérni boros, gasztrós tartalmakkal.

 

Előzmény: Daeril (91468)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91483

A jóléti rendszerváltást már Megyó is tervezte, ő el is ment valahová (Kuba?) koktélozni, csak a többiek (a magyarok) maradtak le.

Mostanra valószínűleg elértük a jólétet: Pocak egész pereputtya, valamint barátai és üzletfelei milliárdosok lettek.

Előzmény: naivkezdo (91480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!