Keresés

Részletes keresés

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.01.21 0 0 37
Sir David Attenborough: A madarak élete. Vasárnap MTV1 15.40. aszem
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (36)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.21 0 0 36
Madármozi ? Ő mit tud ?
Előzmény: Rain (35)
Rain Creative Commons License 2000.01.21 0 0 35
szia mittudodteeztet :)))

a csízeknek tényleg fekete a fejük teteje. de a szárnyukon nem hosszanti, hanem keresztben sárga folt/csík van. a ződikéjén van hosszanti. a teraszon és a madárhatározókban is sokat néztem. és tényleg ződ. majd fotózok (bizonyítékot gyűjtök).

jön a hétvégi madármozi.

Előzmény: mittudoméneztet (31)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.01.21 0 0 34
amióta Lorenztől olvastam egy keveset, én is a varjak énekét kedvelem a leginkább ...
nem vicc! :-))))
nyman Creative Commons License 2000.01.21 0 0 33
Off
Vakwarju!
Megerositem SBE allitasat. Az egyik kresnel - hogy most ez melyik lehetett, gozom nincs - kiurult jo par topik. Anno fel is hoztam ugy 25-30-at. Nemelyik vissza is sulyed, de van amelyik mar azota 200-on is tul van. Volt amit valaki regi mentesebol helyre is allitottak, torolve a nullazasomat :)
On
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (30)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.01.20 0 0 32
Egy kis korrekció: az északról jött zöldikék nálunk telelnek, azok rájárhatnak az etetőre...
Előzmény: mittudoméneztet (31)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.01.20 0 0 31
A zöldike (Carduelis chloris ) nem nagyon jár rá az etetőre, ha mégis akkor az elég nagy ritkaság. Egyébként vonuló madár, max. október-novemberig marad itt, akkor meg még nem is nagyon kell etetni a madarakat. A csíz (Carduelis spinus) viszont téli vendég, az már gyakrabban előfordulhat etetőn, bár nem a belvárosban. A kettő madarat könnyű megkülönböztetni, a zöldike nagyobb, a szárnyán erős zöld csík van és nincs fejsávja, a csíznek halványabb a szárnycsíkja és van fejsávja. A hím csíznek fekete a homloka.
Előzmény: Rain (29)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.17 0 0 30
Nem egészen úgy van az a nullázás.
A tavalyi Nettós mentési hiányosságok és egy év eleji kress miatt tűntek el a bejegyzések - igaz ennyi nem volt mint mmost.

Némely cinke azért elidőzik - lehet, hogy válogat ? - az etetőnél, de tényleg muris, hogy két méterrel odébb kényelmesebb az étkezés :-)

Előzmény: vakwarju (23)
Rain Creative Commons License 2000.01.16 0 0 29
A férfiak utjai kifurkészhetetlenek... :)

A zoldikék felérol kulonben kiderult, hogy nem is zoldike, hanem inkább csiz. Azt hiszem... Vannak még vorosbegyek is (legalább is voros folt van az elejukon).
Az okorszem szuper mokás darab volt, nagyon tetszett. Kár, hogy csak egyet láttam.

Előzmény: Jake Maroc (28)
Jake Maroc Creative Commons License 2000.01.15 0 0 28
Mit akartok etetni, sasmadarat ?
Ökörszemek felénk is járnak. Múltkor egy szarka is volt, de az csak a terasz korlátján ücsörgött.
Rain Creative Commons License 2000.01.15 0 0 27
Az én kedvesem egy akkora madáretetovel tért haza mintegy 20 perce, ami nem fért be az kocsi csomagtartójába... Ki érti ezt, megtetszett neki a formája... :)
Ketten tudtuk felvinni az emeletre, ahol sikeresen installáltuk.

Reggel láttam ökörszemet, azonositottunk ujonnan erkezett etetolatogatokat: tengelicek.

Rain Creative Commons License 2000.01.14 0 0 26
Nálunk is igy csinálják. A cinkék.
Előzmény: Jake Maroc (25)
Jake Maroc Creative Commons License 2000.01.14 0 0 25
Én nyáron úgy tapasztaltam, hogy a verebek inkább a zsenge napraforgómagokat kedvelik, később a keményebb héjú magokat már nem annyira, így télen sem annyira járnak rá. A cinkék ügyesebbek, de a puhább tökmagot ők is jobban szeretik.
Egy-egy szem magért beszállnak az etetőbe, aztán átszállnak a szomszédos fára. Ha végeztek visszaszállnak az etetőbe.
Rain Creative Commons License 2000.01.14 0 0 24
Etetok rendben. :)
Előzmény: vakwarju (23)
vakwarju Creative Commons License 2000.01.14 0 0 23
Kicsit több segítséget kérnének a többszörösen hátrányos helyzetű madarak.
Köszönöm.
Ui.: Jól látom, hogy nyman majd egy év után nullázott?
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.14 0 0 22
Feltöltöttétek a madáretetőket ? Újabb havazás várható...
Rain Creative Commons License 2000.01.11 0 0 21
Dehogynem, csak valamiért szimpatikusabb a flakonok aljából kialakított tálkás módszer, talán jobban hozzáférnek... söprögetek szorgalmasan, a kiszórt mag meg újrafelhasználható.
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (19)
Siraly Creative Commons License 2000.01.11 0 0 20
Ha az etetőt felfüggeszted, s azon csak kis nyílás van, a verebek nem garázdálkodnak annyira. A cinkék ügyesen lógnak, kapaszkodnak az ilyen alkalmatosságokon, a verebek nem olyan ügyesek.
Előzmény: chicken (15)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.11 0 0 19
A rigók ellen nem használ, ha egy flakont töltesz meg magokkal és csak kis lyukat vágsz az oldalán, hogy éppen csak beférjenek az étkezéshez ?
Előzmény: Rain (17)
Rain Creative Commons License 2000.01.10 0 0 18
Akarom mondani:
...és vannak még azonositatlan repulo tollasok.
Előzmény: Rain (17)
Rain Creative Commons License 2000.01.10 0 0 17
Nalunk meg vannak cinkék, rigok, zoldikek (nem mukodik a magyar billentyuzetkiosztás), fakopancsot is lattunk, es szajkokrol is erkezett jelentes, és van, amit még azonositatlan repulo tollasok. A fele hetveget az ablakban toltottem, a teraszon is vannak etetok, nagy a pezsgés, szines, szélesvásznu, látni, ahogy szuszognak...
De a rigok kiszorják a szotymagot az etetobol, kupacokban áll a foldon, és alig marad a cinkéknek az edénykékben. Ja, és nem kell nekik a banán... :)
Jake Maroc Creative Commons License 2000.01.10 0 0 16
Nálunk az odaszokott cinkék megvédik a területüket.
chicken Creative Commons License 2000.01.10 0 0 15
Nekem van a madáretetéssel egy kis problémám.

Van egy etető (tele van magvakkal, és kb 20-25 cm magas), és mivel odaszoktak a verebek, így a kisebb madarak (cinkék) nem merészkednek a közelébe, és így őket nem is tudom etetni.:(
Lehet, hogy megoldás lenne egy kisebb etető is, de nagyon kicsi a különbség a két madárfaj között.

Nincs valami ötletetek?

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.10 0 0 14
O.K., de akkorra kannává változtatlak, hogy belőled ihassanak... :-))
Előzmény: sas (13)
sas Creative Commons License 2000.01.10 0 0 13
tegyétek mellém a verebek, galambok, rigok tálkáit, s akkor az én zord körülményem kánaánná válik.-)))
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.10 0 0 12
Igazat szólasz Thomas!

Az a helyzet, hogy e topic tartalmából a legutóbbi kress alkalmával sok hozzászólamlás törlődöttt sajnálatosan, azok között volt a Tiédhez hasonló, bennem meg még megvolt, hogy ez alapértelmezés.

Jó, hogy leírtad ! Köszönöm !

Előzmény: Thomas (11)
Thomas Creative Commons License 2000.01.10 0 0 11
FONTOS!
1.) Ha egyszer el kezdted etetni a madarakat, akkor a tavasz beáltáig folytasd az etetést, mert ha odaszoktak, akkor már nem máshol keresik a kaját, azaz ha befejezed idő előtt az etetést, akkor ők esetleg a létezést fejezik be, de ekkor a "reset" nem hasznal.... :((
2.) Ne kedvenc macskád tányérja mellé tedd a madáretetőt :)))

"-John!
-Igen uram,
-Etesse meg a kanárit
pár perccel később
-Megetette a kanárit?
Igen uram, a macskával....

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.01.10 0 0 10
On line madáretetőt installáltam az ablakunkba. Igy folyamatos a download-ja a tápláléknak, nem kell feleslegesen oda browse-olniuk a madárkáknak.

Te készítettél már madáretetőt ?

Madár Béla Creative Commons License 1999.11.23 0 0 9
Helyesen: sört.
Előzmény: Körte (5)
freier Creative Commons License 1999.11.23 0 0 8
Szoktunk, egyébként is ... de azért szép tőled, hogy felhívod a nép figyelmét! :-)
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!