Keresés

Részletes keresés

gGAbesz Creative Commons License 2002.10.10 0 0 95
Sajna nekem sincs már igazán jó képem a MILFAV-ról.
De Hamszter kollégának igen!
Nézd meg:
http://www.telnet.hu/hamster/kozlekedes/fav2/

IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 94
Igen, a többivel kell majd sokat szöszölni. Először az alagút fala jön, majd az állomások kialakítása. Na az lesz egyfajta kemény meló.
Az eddigi pályát elég hamar meg lehet csinálni.
Úgyhogy mindenkinek: pályaépítésre fel! :-)
Előzmény: miniszter (93)
miniszter Creative Commons License 2002.10.09 0 0 93
Jó-persze, de ez volt az első pályád nem? A díszletek + jelzők - ezekkel sokat kell szöszmötölni?
IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 92
Köszönöm, de azért van még mit rajta fejleszteni.
Azt hiszem azt nem írtam, hogy a földalatti pályán a legkisebb ívet 100m-esre csináltam, mert így még kinéz valahogy. A valóságban viszont a pálya elején 40m sugarú ívek vannak!!!
Előzmény: miniszter (91)
miniszter Creative Commons License 2002.10.09 0 0 91
Jó a földalatti pálya!!!
V63_1668 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 90
A Gigant sebmérője már műxik,a szilinek is meglesz még ma.A Nohabot nem raktam fel,mert porblémák akadtak vele.A motorhangok használatáról nem találtam infót.Talán ti akadtatok ilyesmire?
IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 89
ATS: vannak helyhez kötött mágnesek a pályán, illetve ezek párjai a szerelvényeken. Ha elhaladsz egy mellett, akkor riasztást kapsz, melyet space-szel okézhatsz le, és ha szükséges, akkor csökkentened kell a sebességed. (Ezt ne tedd túl gyorsan, max 4-es fokozatba rakd a féket, és 4-5 km/h-val csökkentsd a sebességet, különben befékeződik a gép!) Ha a jelző pirosat mutat, meg kell állnod előtte, mert a mágnes a jelzőhöz közel van. Miután megálltál, az insert-tel iktasd ki a megszólaló figyelmeztetést. Ha a jelzés zöldre vált, nyomj End-et a riasztás leokézására.

ATC: automatikusan irányítja a sebességet és a jelzőket. Ha túl gyorsan mész, magától csökkenti a sebességet a seb.határig.

Eddig ennyit sikerült kideríteni ezekről. Majd még jöhet válasz a levlistáról, akkor azt is beírom ide.

IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 88
He-he, elkéstem, de igen, át lehet írni. :-)
Előzmény: bocimobil (86)
IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 87
OK, értem a problémát.
A ballast.csv-nek elvileg a BVE könyvtárában kell lennie, ha nincs ott, akkor nézd keress rá a file-ra a vinyódon. Ha megtaláltad, akkor másold be. Ugyanígy a többit is.
Asszem csinálok este egy kis módosítást, bezippelem az összes file-t, ami szükséges lehet hozzá, és akkor könnyebben fog menni az egész.

Más:
most kaptam választ a BVE levlistáról, hogy mi is a különbség az ATS és ATC között. Mindjárt fordítom, és írom be ide.

Előzmény: bocimobil (85)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.09 0 0 86
Megvan az alaphiba. Az uchibo-t nem tettem fel. :)) De még így is hiányol file-okat. Pl back:sb.bmp-t az objectből...
Gondolom ezeket is át lehet írni a letöltött file-ban.
bocimobil Creative Commons License 2002.10.09 0 0 85
Ez a rész világos. A vonat meg is van, de mindenféle csv fileokkal van gondja. Pl ballast csv stb. Tehát a kérdésem a következő: Kell csinálnom egy új dirt a rotuok közé és a letöltött file-ok mellé be kell másolnom ezeket? Vagy hogy kell használni ezt az utat?

Most az MSTS-ből indulok ki. Ott is egyes utak a megfelelő file-okat máshonnan másolják át. Érthető voltam? Remélem igen! :)

Előzmény: IST (84)
IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 84
Hát akkor íme:
Ha letöltötted a földalatti pályát, megnyitod a file-t egy wordpaddal mondjuk. Ott találsz egy olyan sort az elején, hogy
train.folder TW 6000
Ez azt takarja, hogy a Train könyvtáron belüli TW 6000 típusú szerelvényt fogja használni a progi. Ha letöltötted a V43-at, akkor azt másold könyvtárastól a BVE\Train-be, majd a csv file-ban írd át az előbbi sort a következőre:
train.folder V43
Mentsd el más néven (ezt spec. nem muszáj, csak célszerű), mondjuk legyen
m1_v43.csv
Ebből tudni fogod, hogy az m1-es metróvonalról van szó, v43-as géppel.
Ugyanígy járhatsz el bármelyik pályán, bármelyik szerelvénnyel, tehát pl. a Giganttal is.
Sok sikert!

V63_1668!
Egy kérés:
Mivel úgy vettem észre, hogy a peronok 25m hosszúak, a földalatti meg kb 30 méter hosszú, ezért kérlek vedd le a hosszúságát a készülő gépnek 25m-re. Tudom, hogy így nem élethű, de még mindig jobb, mintha a peronok lennének 50 méteresek. Köszönöm!

Előzmény: bocimobil (83)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.09 0 0 83
Biztos én vagyok a béna, de nem tudok rájönni hogy pl hogy próbálhatom ki a gingantot vagy a v43-at. Vagy a földalatti vonalat. Mit kell mellé tenni még? Vagy hogy kell? Ha nem kérek túl sokat, leírná valaki?
IST Creative Commons License 2002.10.09 0 0 82
Tegnap este 11 környékén töltöttem le Gigant-ot. Annyit fűznék csak hozzá, hogy nem látható sebességmérő készülék, vagy csak nem működik. Márpedig eléggé fontos lenne...
Előzmény: V63_1668 (80)
IST Creative Commons License 2002.10.08 0 0 81
Felraktam a honlapomra (ist.uw.hu) magyar nyelvű string.ini-t, illetve a kisföldalatti pályájának 1.0-ás verzióját. Ne számítsatok túl sok mindenre, egyenlőre a pálya van kész kanyarokkal, sebességkorlátozással, lejtőkkel, emelkedőkkel, állomásokkal. Még nagyon összevissza a dolog, de a semminél így is több.
Javítanivaló mindkét file-ban van egy csomó, kérlek jelezzétek amint találtok valami hibaüzenetet! Köszönöm!
V63_1668 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 80
Ma felteszem 11 felé az ujabb Gigantot,valamint holnap estefelé a Nohab nagyon béta protóját.A Király egyenlőre motorhangok nélkül fog menni,amig meg nem értem hogy hogy kell a motorhangokat beállitani.
Az mfavról várom a cabképet,és hamarosan az is futóképes lesz napokon belül.
bocimobil Creative Commons License 2002.10.08 0 0 79
Van valakinek leírása a jelzésekről? Lámpák, táblák stb. Ami használható lenne a bve-hez.
fant0mi Creative Commons License 2002.10.08 0 0 78
Nem szlovakiaba, hanem gondolom ragad ram valami, csak ugy a feelingbol... :)
Előzmény: IST (76)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.08 0 0 77
Köszi! Én is erre jutottam miután otthon is jelentkezett a hiba. És csak a japán route-oknál.
Előzmény: V63_1668 (72)
IST Creative Commons License 2002.10.08 0 0 76
BZ-vel mentek Szlovákiába? :-) Én még csak Szilivel voltam ott...
Péntek nekem nem jó, egész hétvégén Pesten leszek.
Előzmény: fant0mi (75)
fant0mi Creative Commons License 2002.10.08 0 0 75
Lusta lusta... en pl 5osre erettsegiztem nemetbol es mara csak azt tudom hogy "Halt oder schliessen" :)))

Penteken meg beiktatunk egy Bz-zest, hatha szlovakul is megtanulok. :)))

Előzmény: IST (73)
IST Creative Commons License 2002.10.08 0 0 74
Képeket gGAbesz tud adni, legalábbis reméljük. Meg, hogy lesz használható is közöttük. :-)
Előzmény: V63_1668 (71)
IST Creative Commons License 2002.10.08 0 0 73
Mer' lusta vótam. Meg messze van az a japán, hogy megtanuljak a nyelvükön. Jelenleg a némettel birkózok keményen, és eddig ő vezet. :-)

Más:
Ma reggel melóba indulás előtt megcsináltam a string.ini magyarosítását. A netre még nem raktam fel, mivel az első próbamenetnél kiderült, hogy nem kellett volna ékezeteket használni. A hiba ma este javításra kerül, majd a file letölthető lesz a honlapomról. Az esetleges tárgyi/fordítási tévedésekért elnézéseteket kérem, na meg persze a javítási észrevételeket. :-)

Előzmény: fant0mi (69)
V63_1668 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 72
láttam lejjebb a BVE hibaüzenetet,ezzel nem tudtok mit kezdeni
Természetes,mert a gyári ill.japán routék tartalmaznak olyan karaktereket,melyektől a nem japán vindózok nem tudnak mit kezdeni.
Mindez csupán a japán karakterkészlet miatt van.
Pl.a japán routek időtáblázata ilyen,mikor ezt akarja betölteni,nem sikerül neki.
A probléma nem vészes,jópárszor entert nyomsz,és megy tovább rendesen
V63_1668 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 71
IST,Köszönöm az adatokat,minden megvan benne,amire szükségem volt,a konfig fájlt elkezdtem irni.Csupán egy jó belső vab kép kell,és a prototipus napokon belül el is készülhet.
A V63as már fut,hamarosan a következő cimről tölthetitek le a gépet:
www.tar.hu/rollingpower63/EAS/Gigi_testmodel.zip
fant0mi Creative Commons License 2002.10.07 0 0 70

Mi az ATC és az ATS?

Nemtom, de talan Automatic Train ....

Előzmény: bocimobil (66)
fant0mi Creative Commons License 2002.10.07 0 0 69

Grat, hogy megtaláltad. Bizisten, én nem leltem. :-)

Szivesen.
Ha' me' nem tanultal meg rendesen japanul?:))))))))

Előzmény: IST (59)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.07 0 0 68
Igen én is erre jutottam. Majd küzdök vele, hátha el tudom tüntetni.
Előzmény: IST (67)
IST Creative Commons License 2002.10.07 0 0 67
Hát passz. Ezzel még nem találkoztam. Ha minden pályán előjön, akkor a gépeddel/windows-oddal lehet a gond.
Előzmény: bocimobil (65)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.07 0 0 66
Még egy kérdés: Mi az ATC és az ATS?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!