Keresés

Részletes keresés

totya007 Creative Commons License 2000.06.02 0 0 306
Csőváz!

Valakit talán érdekel, hogy a PanaVue Image Assembler 2.03 Trial (panorámakép készítő) http://www.panavue.com/downloads/index.htm programhoz megjelent a crack http://www.astalavista.box.sk/ -n. A program szerintem nagyon szuper, érdemes kipróbálni, nem csak 360 fokos képet tud hanem bármennyit össze tud fűzni függőleges, ill. vízszintes irányban.

Raha Creative Commons License 2000.05.29 0 0 305
48M kártyát cca 55 rugóért vesztegetik a Media Markt-ban. De kapható 64M-s kártya is, de az valami 90e Ft. Érdemes venni hozzá PCMCIA adaptert, és azzal egy notebuciba be lehet gyorsan a képeket olvasni.
Előzmény: whisper (238)
racs Creative Commons License 2000.05.29 0 0 304
Hello ismet!

Szoval a het vegen nem jott ossze a digikamera adapterevel a moka, bar szerencsere nem sutottem meg a kamerat, viszont egyaltalan sehogy nem reagal az adapterre.
Hogy ennek mi az oka, meg nem sejtem, talan nem pontosan olyan a dugo, mint amilyet szeretne (egy kicsit mintha lotyogne, de van azert kontakt).

Egyelore megoldatlan a problema. (A telefonomat viszont sikerult megsutni a forditott tapfesszel, ilyen elmenyem is volt. Kicsit fustolt...)

totya007 Creative Commons License 2000.05.28 0 0 303
Sziasztok.

A hétvégén vásároltam egy Fuji MX-1700 Zoom fényképezőgépet, egyenlőre a próbálgatásnál tartok, ha valkinek kérdése van vele kapcsolatban akkor azt nyugodtan tegye fel. Remélem idővel sikerül minta képeket felraknom valahová.
ha valaki tud segiteni abbon hogy a frissen letöltött PanaVue image assembler 2.03-hoz cracket tud szerezni, vagy esetleg megvan neki a 2.02 trial (csak a 2.02-höz találtam crack-et a neten) akkor kérem dobjon meg egy emillel, köszönöm elöre is.

Totya

Ui.: Ne fogjatok ennyire vissza magatokat. (már 2 hete olvasom a fórumot, és azt tapasztalom, hogy elég langyos az aktivitás.)

Hát én Creative Commons License 2000.05.26 0 0 302
Sziasztok!

Szeretnék egy kérdést feltenni:

Szerintetek mennyit lehet elkérni egy Sony Mavica FD-73 típusú fényképezőgépért. Ill. Hol és ki venne ilyet? Boltban 180E forint körül láttam.

Minden véleményt, tanácsot szívesen fogadok, és nagyon köszönök!

chipichape!

Úgy olvastam, hogy Neked egy 2020-asod van. Én is szemezgetek egy ilyennel. Neked hogy vált be? Mennyire vagy megelégedve vele?
Előre is köszi a válaszod!

chipichape Creative Commons License 2000.05.26 0 0 301
Felhivnam figyelmeteket, hogy a digitalis kamerak döntö többsege (szvsz mind) ugy van tervezve, hogy NiCD vagy NiMH akkukkal is menjenek. Söt a legtöbbnek a kezikönyve kimondottan ajanlja ezek hasznalatat. Ugyhogy az 1.2V tuti biztosra be van tervezve.

En Olympus 1600mA-es akkukat hasznalok a C2020-asomban, ezekkel kb. 80 kepet lehet csinalni bekapcsolt LCD-vel. Ha nem hasznalom sokat a gepet, rendszerint több mint egy hetig bent van egy keszlet, utana azert szoktam kivenni öket, hogy biztos ami biztos feltöltödjenek.

Nikon950-nek lehet, hogy nagyobb az energiafogyasztasa, bar 40 kep/4 akku, ha van nalad 4 tartalek akku is, szvsz eleg egy napra.

Előzmény: Public Enemy (299)
racs Creative Commons License 2000.05.26 0 0 300
Sajna senki nem valaszolt a levelemre, de szerencsere egy amerikai urgetol sikerult kideritenem a halozati adapter parametereit es bekoteset az AGFA ePhoto1280-nal.
Az adapter parameterei: egyenaramu 5.5-6.5V, min. 800 mA terhelhetoseg, viszonylag stabil, jol szurt tap kell.
Egyelore nem probaltam ki (majd ma), de ha minden igaz, akkor a tuske a pozitiv, vagyis a dugonal a kulso hengerfelulet a negativ.
Hetfon majd megirom, hogy megsutottem-e a kameramat... :)
Public Enemy Creative Commons License 2000.05.24 0 0 299
Pontosan erről van szó!

A NiCd akkuk feszültsége 1,2 V, azaz 0,3 V-tal kevesebb, mint a szárazelemeké. Ha négy darab kell a gépbe, akkor épp be kellene tenni egy ötödiket, hogy meglegyen a normális tápfeszültség.* A kamera nem tud róla, hogy most NiCd akkuk vannak benne, csak azt veszi észre, hogy kicsi a feszültség, ezt közli veled és megtagadja a munkát.

* Kézi CB-rádióban láttam már ilyet: szárazelemből hatot + egy közdarabot, akkuból nyolcat kellett beletenni.

Előzmény: Raha (298)
Raha Creative Commons License 2000.05.24 0 0 298
Az lehet a probléma, hogy az akkuk 1.2V-tal dolgoznak, amíg az elemek 1.5V-tal. DE: nem akarok olyan sokat költeni elemekre, sokat fotózom vele...
Előzmény: HaWer (297)
HaWer Creative Commons License 2000.05.24 0 0 297
Én sok elemet végigpróbáltam, de végül azt tapasztaltam, hogy a legtovább a Kodak eleme bírja. Úgy 24 képet biztosan.
Előzmény: Raha (296)
Raha Creative Commons License 2000.05.24 0 0 296
Sziasztok!
Nikon Coolpix 950-et használok, és az a szomorú tapasztalatom, hogy nagyon eszi az elemeket. A Varta-nál gyártattam 1600MAh NiMH akkukat, de azok sem segítenek. Vakuval, LCD-vel max 30-40 kép megy, utána az akkuknak vége.
Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg valami jó tipp? Köszi!
racs Creative Commons License 2000.05.23 0 0 295
Lenne egy cseles kerdesem: van nekem egy AGFA ePhoto1280-om, csakhogy a halozati adapter nem szabvany tartozek. Persze lehet rendelni az AGFA-tol, viszont nem keves penzbe kerul.
Szoval van valakinek adata arrol, hogy milyen adapter kell? (Feszultseg/polaritas/aramerosseg)

Elore is koszi!

vbela Creative Commons License 2000.05.16 0 0 294
Szeretném a tanácsotokat kérni USB-s SmartMedia olvasó ügyében. Ki használt már ilyet, miket tud az olvasó, milyen driverei vannak (win2000?), ár, stb.
chipichape Creative Commons License 2000.05.15 0 0 293
Nem akarok slr-el vitaba szalni, de barmelyik digitalis kameranak van un. makro üzemmodja, amivel 20cm-2cm tavolsagbol (modelltol függ) lehet kepeket kesziteni.

(Pl. a Nikon CP950 nek es az uj 990-nek 2 cm is eleg :) mindenfajta extra nelkül

Minöseget meg mar kitargyaltuk, szvsz normal(A4 meretü) kepig otthoni hasznalatra egy jo fotonyomtatoval (mint pl. EPSON Stylus Photo 870) a digitalis tökeletesen megfelel.

http://www.dpreview.com/gallery/nikoncp990_samples1/000415-1648-03.jpg

Chipichape

Előzmény: Törölt nick (289)
syrius Creative Commons License 2000.05.11 0 0 292
Szia, ha itt vagy Bpesten szívesen beszáálok a Sony-mal egy pár tesztképre. Néha úgy tűnik ilyen célokra beválhat mert az 1024x768 már szép felbontás és ingyen próbálhatjuk a fény és egyéb viszonyokat. Ha érdekel küldhetsz emailt is.
Előzmény: belphnaque (290)
ZöPö Creative Commons License 2000.05.11 0 0 291
Kacérkodom egy Ricoh RDC-5300 megvételével. Mi a véleményetek róla? Ha volt már szó erről a gépről, akkor bocs, csak a hozzászólás számát mondja be valaki.
belphnaque Creative Commons License 2000.05.11 0 0 290
Húú, köszi...
A vakuval szkeptikus vagyok, baromi nagy arányban lett rossz, és nagyon rossz a fotók tömege, amit azzal csináltam, mert a csillanás nem sokat enged a továbbiakból látni. Utoljára természetes fénnyel próbálkoztam, de 36 kockáig lutri, hogy mi sikerült, pedig ha valami olyat vittek el a műhelyből, amilyet mégegyszer már nem csinálok, legalább egy valamilyen fotó jó volna. Erre sem jó a digitális, de olcsó gép? Nekem a helyben megtekintés sokat jelentene. Egyébként milyen tulajdonságokkal jellemezhető egy olyan gép amire nekem szükségem lehet, hogy legalább érdeklődni tudjak. Nekem egyébként nem kellenek papírképek, csak az volna az igény, hogy számítógépen legyen egy laikusnak megfelelő fotó, ami mellé grammot, karátot, dátumot, stb. írhatok, és egy idő után katalógusszerűen lapozhatnánk. Sajnos nem látom át a témát.
Belphnaque
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.11 0 0 289
Kedves Belphnaque!

Nem vagyok igazi szakértője a témának, de van egy néhány fényképezőgépem, közte digitális is, és van egy kevés amatőr tapasztalatom. Én még mindig úgy találom, hogy a digitális fényképezés sokkal drágább, ha ugyanazt a minőséget akarod elérni. Ha egy digitális kamera helyett sokkal kevesebb pénzt rászánsz egy jobb, Praktica-szerű de modernebb fényképezőgépre, jó minőségű fotókat készíthetsz, elég jó kihozatali aránnyal. Ha ötvös vagy, fontos lesz a kis méretű dolgok pontos ábrázolása, az anyagszerűség megjelenítése, meg sok minden más. Szerintem ehhez tükörreflexes kamera kell közgyűrűvel meg egy (vagy több) jó automata vakuval. Ezt digitálisban ma csak csillagászati összegért tudod beszerezni. Pont most vagyok túl egy élményen: színes negatívomat elvittem egy profi laborba, hogy ott digitalizálják. Döbbenetes, kifejezhetetlen a különbség - a digitalizált film javára - a párszázezer forintos amatőr digitális kamerák által készített képekhez képest.

SLR

Előzmény: belphnaque (288)
belphnaque Creative Commons License 2000.05.10 0 0 288
Sziasztok !

Nem vagyok itthon nalatok, es megis a segitsegetekert folyamodok. Lehet, hogy naszajandekkepp egy digitalis fenykepezogepet kapunk, ha sikerul eleg olcsot talalnunk olyat, ami megfelelo volna. Otvosok vagyunk a parommal, de a normal fotozassal allando gondjaink vannak(pl.:Hogy nem ertunk hozza). Nincs eleg kontraszt, nincs eleg szin, fenyhatasok, stb... Es meg ossze sem tudom loni magamnak az idealis beallitast, mert nem tudom, eppen milyet fotoztam, radasul mostmar a masodik tekercs Kodak PJ400 -am megy tonkre, mert kiderult, hogy a gep (egy practica) sem volt kifogastalan. Szoval honapok ota nincs egy jo kepem sem, es viszonyitasi alapom sem.
Tehat kene egy gep ami olcso, de tud minel kozelebbit csinalni, es ertekelhetot. Sajnos nem ismerem a lhetosegeket, hogy minek alapjan kell valasztani. Tudtok segiteni? Nagyon megkoszonnem.

Belphnaque

database Creative Commons License 2000.05.09 0 0 287
Egy lenyeges dolog kimaradt. Meg a Panasonic hivo"k is elismerik, hogy a Panasonicnak gyenge a kepstabilizalo elektronikaja. A Sony ebben joval fejlettebb.

Database

Előzmény: database (286)
database Creative Commons License 2000.05.09 0 0 286
SLR es akit meg erdekel!

Eddig nem tul sokat sikerult kideriteni. Ez foleg a Panasonic oldalara igaz. Ha valaki megnezi egy Sony es egy Panasonicnak a specifikaciojat akkor 3:1-es kulonbseget fog talalni. A lenyeg amit nehany lelkes (es gazdag) amature velemenye alapjan szurtem le: a Sony jobb ha nem csak megorokiteni akarod dolgaidat, hanem szerkesztgetni meg kulonfele egyeb utofeldolgozasok tekinteteben. (DV IN/OUT) Ami lenyeges, a ket kep kozel azonos minosegu. A Panasonic kamerat konnyebb kezelni. Van valami funkcioja ami automatikusan allit mindent es a buta user is el tud jatszasdozni vele. Az elonyok kb. itt ki is fogytak.
A Sony ellenben eleg sok mindent ad a kamera melle, amivel hasznalhatobb lesz a dolog. Pl. keszithtesz 640x480-as felveteleket floppyra, stb. Persze a kameranak nem ez a fo celja.
Amit nekem az adatok alapjan sikerult kideriteni. A ket kamera tenyleg nagyon azonos parameterekkel bir. Zoom, lux, minden kozel azonos. (Egy CCD-n a Sony eseteben 380k a Panasonicnal 270k pixel talahato.) Ha a magyar arakat nezzuk akkor a Sony 750e mig a Panasonic 500e korul van. Ha az amerikai (Panasonic 1680$, Sony 1720$) vagy nemet arakat nezem, akkor a ket gep kb. azonos arban van es 500-600e kozott mozognak.
Egy biztos a minoseget a profi studio kamerakeval vetekszik mind ket esetben.
Meg egy megjegyzes. A magyar Panasonic nem igazan valaszolt kerdeseimre meg az ar tekinteteben sem. Szoval ...

Database

Előzmény: Törölt nick (274)
laczi Creative Commons License 2000.05.09 0 0 285
SLR: "... negatívot, fényképezőgéppel jó minőségben?"

Miért ne lehetne? Megfelelő optikával lehet, csak -- mint már többen említették -- vigyázni kell a porszemek kiszűrésére. Szerintem egy tűkörreflexes vagy LCD keresős digitális fényképezőgép jó optikával pótolhatja a filmscannert is.

"Retus, korrekció meg ilyesmi: mindent megcsinál automatikusan?"
Én nem is akarom, hogy automatikusan megcsinálja. Éppen ilyen eljárásokat szeretnék magam kifejleszteni, miután van már némi jártasságom a digitális képfeldolgozásban, igaz, eddig egészen más jellegű képekkel (nem fotóval) foglalkoztam.

Az elérhető minőség tekintetében a SandMan (107) által végzett összehasonlítás alapján optimista vagyok. (107. hozzászólás, utolsó bekezdls)

Előzmény: Törölt nick (280)
laczi Creative Commons License 2000.05.09 0 0 284
Kösz. Ennek a photoCD szolgáltatásnak utánanézek. Remélem, ez pontosan az, amit keresek. (Addig, amíg nincs saját felszerelésem hozzá.)

Előzmény: mAlter (281)
chipichape Creative Commons License 2000.05.09 0 0 283
Ja a DSC-F505-nek kellet lennie az 5x-ös (kb. 200mm nek megfelelö) Zeiss objektivval.
Ez a kamera egyebkent a kivalo lencse ellenere el lett egy kicsit fuseralva (a tesztek szerint) mivel
a) nincs neki gyakorlatilag manualis üzemmodja
b) a JPEG algoritmus tulsagosan sokat tömörit (hiaba a Sonynak regebben floppyba kellet gyömöszölnie a kepeit :) es emiatt a kep zajos (JPEG artifact).
c) nincs tömöritettlen (TIFF) üzemmod

!!!VISZONT!!! a SONY most jelentette be a DSC-F505V nevü masinat (www.steves-digicams.com) ami gyakorlatilag ugyanez a kamera egy 3.3 megapixeles CCD-vel felszerelve es a fenti hibak (remelhetö) megoldasaval. Sajna mivel a software-t a 2.1-megapixeles modellhez fejlesztettek, a 3.3 megapixelböl csak 2.6 megapixeles kepet tud elöallitani (es a firmware nem upgradelhetö - csakugy mint a legtöbb SONY kameranal)

Oly 2020 rulez !!!

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.09 0 0 282
A DSC-F505-ről lehet szó. Attraktív amit írnak, de még mindig nem mernek fotográfiai paramétereket leírni...
Előzmény: mAlter (281)
mAlter Creative Commons License 2000.05.08 0 0 281
slr, itt vannak az új SONY modellek:
SONY product index
A komolyabb modellek úgy látszik mind $999-ba kerülnek. Nagyon biztatóan néznek ki.

Laci: biztosan említette már más is, de ha jól tudom a kodak csinál photoCD-t negatívról és diáról is (most nem tudom mennyiért, de régen 70 Ft/kép áron).

(mA)

Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.08 0 0 280
Strucc, Chipichape: néhány napja egy játékboltban (FR) láttam egy Sony fényképezőgépet. Nagyon pici volt a többi kamerához képest, és ahhoz képest nagyon komoly Carl Zeiss objektív volt rajta, négyszer akkora, mint maga a kamera. Eléggé úgy nézett ki, hogy itt az optika a főszereplő, ami már tetszik. Sajnos Magyarországon már nem találtam meg ezt a játékot, nem is tudom, mennyi az ára. Lehet, hogy utána kellene nézni? Ezen kívül a Tripontnál láttam egy Ricoh kamerát: az amolyan kompakt-féle volt, de nagyon korrektnek nézett ki: fém burkolat, filigrán fémredőny az LCD eltakarására kikapcsolt állapotban, finom kis darab. Legalábbis ránézésre.

Laci: negatívot, fényképezőgéppel jó minőségben? Ha van ilyen, ez engem is érdekel. Retus, korrekció meg ilyesmi: mindent megcsinál automatikusan?

SLR

laczi Creative Commons License 2000.05.08 0 0 279
"Laczi, ez olyan, mint a magas színvonalú, teljeskörű, ingyenes orvosi ellátás. A háromból egyszerre legfeljebb kettő igaz.
Nagyobb felbontású is legyen, meg olcsóbb is?"

IGEN !
Ha nem készül papírkép a diáról vagy negatívról, hanem megfelelő optikát használva egyszerűen lefényképezik az átvilágított filmet, akkor az lehet olcsóbb is meg jobb is. Megtakarítható a hagyományos papírkép ára, és a felbontás lehet olyan jó, mint ha már az eredeti felvétel digitális géppel készűlt volna.

Változatlanul érdekelne, hogy ilyen szolgáltatást végez-e valaki. Nem fontos, hogy nagy cég legyen, nekem magánszemély is megfelel, akinek megvan a megfelelő eszköze: egy jó digitális fényképezőgép cserélhető objektívekkel, előtétekkel, közgyűrűkkel stb.

77 dolláros gépet tudnék kölcsonkérni is, de az erre a célra nem alkalmas.

Előzmény: Törölt nick (274)
chipichape Creative Commons License 2000.05.08 0 0 278
Dear Mr. Strucc,

Sok jo fenykepet kivanok a KODAK-al

Chipichape

Előzmény: Strucc (277)
Strucc Creative Commons License 2000.05.08 0 0 277
Igen, ezeket a problémákat én is regisztráltam.

Ami igazából ezek közül egyedül aggaszt az az exponálási késedelem... Bár gyanítom, hogy ez csak akkor jelentős, ha vaku,, redeye autofokusz meg mindenbizbasz engedélyezve van... Engem nagyon idegesít (a félautomata tükörreflexes gépeknél is), hogy megnyomom a gombot, és csak 0.5 - 1 mp után exponál adott esetben.

Amit a zársebességről olvastam, hogy igazából azok a gépek sem tudják kihasználni, amik nagyobb zársebességet is lehetővé tesznek... (Legalábbis olvastam ilyet is).

Meg kell vallanom, a hétvégén kacérkodtam az Olympussal de a 3030-al (itt Dániában ha jól láttam már lehet kapni), vagy a Coolpix 990-nel (még nem kapható). Aztán úgy döntöttem: Végülis sajnos ez egy olyan sport, ahol ugyanazér az árér minden évben egy kétszer olyan jó gépet kapsz. És nekem most "olcsón" sokkal szimpatikusabb a DC290, amihez marad pízem extra stuffot is venni (pl. +kártya, külön USB kártyaolvasó, akkukészlet, táska, stb).

Sajnos volt szerencsém egy két nagyságrenddel drágább kodak kamerával is játszadozni: Beláttam, ezt a szintet nem lehet, és nem is akarom elérni.

Üdv.: A Strucc.

Mellesleg:

Előzmény: chipichape (276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!