Keresés

Részletes keresés

ern0 Creative Commons License 2000.06.16 0 0 336
Haller,

Nagy hülyeséget kérdeztem (zársebesség, rekesz)? Öcsém mondta, hogy digi fényképészetben nem igazán játszanak ezek a fogalmak. Hogy is van?

--

ERN0.GLYKOLSTOP.E170
Studio-L - http://nexus.hu/ern0/studiol.htm

chipichape Creative Commons License 2000.06.16 0 0 335
Kedves Raha,

Bar nekem Oly2020-asom van, azt tanusithatom, hogy a Coolpix 950 valoban tudja az alabbiakat. Az EV korrekcot majdnem biztos menüböl tudod elerni, ISO allitas szintugy, a shutter priority modet meg az aperture priority mode-t meg menüböl lehet talan valasztani a manualis modhoz.

A mellekelt kezikönyvben (vagy CD-n) ezek le kellenek hogy irva legyenek, de a www.steves-digicams.com Coolpix 950 tesztjeben is elolvashatod.

Proba cseresznye....

off:
multkor kaptam valakitöl (Török??) egy mailt, aki innen ismer engem. Sajna a mail letörlödött egy varatlan rendszerujrainstallalas folytan, ugyhogy nem tudtam valaszolni. Ha fontos, please, jelentkezzen megegyszer...

Előzmény: Raha (334)
Raha Creative Commons License 2000.06.16 0 0 334
Van itt valaki aki profi szinten érti a Nikon Coolpix 950-et?
A fotovilag.com-on azt írják, hogy lehet (külső beállítási lehetőség???)EV korrekciót végezni, film érzékenységet állítani, és működik blendeelőválasztásos időautomatika módban és zársebesség választásos belndeautomatikával is. HOGYAN???
ern0 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 333
Haller,

Gyerekek, melyik az a legolcsobb digi.fenykepezogep, amelyiken van zarsebesseg, fokusz es rekesz allitasi lehetoseg? Arra kellene, hogy a macskainkat fenykepezzem aztan kitegyem a web-re (azaz nem kell ujsag szintu felbontas meg egyeb hencsem-bencsemek), de az un. automata gepektol baromira irtozom. Zenit-tel nyomultam eddig, csak maceras digitalizalni az anyagot.

Danke!

--

ERN0.GLYKOLSTOP.E170
Studio-L - http://nexus.hu/ern0/studiol.htm

fefefe Creative Commons License 2000.06.09 0 0 332
azt megneztem, sajna nem jartam sikerrel. vegigprobaltam az osszes letoltheto digi kamera plugint is hozza, hatha valamelyik kompatibilis a jvc-vel, de nem nyert.
Előzmény: landri (331)
landri Creative Commons License 2000.06.08 0 0 331
Sziasztok.

Talan erdemes megnezned az ACD See nevű képnézegető progit, elég sok formátumot ismer, és van olyan lehetőség benne, hogy egyszerre több kijelölt állományt konvertál a kivánt formátumra. Sajnos nem tudom megnezni, hogy a jlp formátumot ismeri-e, jelenleg nincs hasznalható gepem, idegen helyről írok. De ha érdekel. utánanézek.
landri

Előzmény: fefefe (329)
kane Creative Commons License 2000.06.08 0 0 330
Sziasztok,

Tudom, hogy nem piacon vagyunk, de eladó egy használt Fuji MX-1700 olcsón.

Érdeklődés: 06-20-984-5076

Üdv mindenkinek.

fefefe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 329
sziasztok!

van nekem egy JVC cybercam kameram, adtak hozza egy jlip video capture nevu szoftvert, ami a kamerabol a kepeket jlp kiterjesztessel (formatumban) szippantja le. ez meg menne nagyjabol automatice, de konvertalni mar csak egyesevel lehet bmp-re vagy jpg-re.
tudtok-e valami olyan progit, amivel a jlp kepeket sorozatban lehet atkonvertalni valami ismertebb formatumura?
vagy valami kepfeldolgozo progit, ami ismeri a jlp-t?
jvc-eknel csak neztek ram, mint a borju...

Piri Creative Commons License 2000.06.08 0 0 328
Magyarországon mindent örök áron akarnak árulni

Most voltam én is Münchenben és sajnos már a kaja is olcsóbb... (kivéve a húst)

Előzmény: Inner Circle (3590)
chipichape Creative Commons License 2000.06.08 0 0 327
Kedves Tusky,

Ha mar boltod van es ugyis elöntesz bennünket reklammal, aruld mar el (tenyleg csak kivancsisag, nem rosszindulat) mert van az, hogy az a Canon S10 ami Münchenben 1295 DM-be kerül (168 ezer Ft) nalunk 225 ezer Ft-ba van. Itt ugyan csak 16% AFA van, otthon meg 25%, de ez meg mindig nem indokolja a különbseget.
Ez egyebkent nem csak a te boltodra igaz, masutt is szemermetlen arakat latni....

Chipichape

Előzmény: Tusky (319)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 326
A képeid tetszenek. Személyes emlékeket idéznek fel és technikailag is elég jónak tűnnek. Elmélyedni még nem volt időm bennük :-( Ami késik...
Előzmény: Raha (325)
Raha Creative Commons License 2000.06.07 0 0 325
Plitvicében kb egy hónappal ezelőtt voltam. Semmi nem látszik a háborúból. Igaz, én nem láttam az azelőtti állapotot...
A fotóimról mi a véleményed?
Előzmény: Törölt nick (323)
Piri Creative Commons License 2000.06.07 0 0 324
Sziasztok!

Tudom hogy ez nem a hirdetési rovat de hátha van valaki akit érdekel egy NIKON Coolpix 950 es gép

Féláron!

ezen a számon tudtok elérni: 06 30 9999 501

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 323
Most már el. Mikor voltál Plitvicében? Rendbejött már? Tudod, hogy ott dördültek el a jugoszláv háború első lövései?
Előzmény: Raha (322)
Raha Creative Commons License 2000.06.07 0 0 322
Jól hangzik!
Ja, a digit fotóimat elérted?
Előzmény: Törölt nick (321)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 321
Vizsgám van, de nem a vízhez :-). Mellesleg úszni is tanulok.

A raha pénzt jelent észtül.

Előzmény: Raha (320)
Raha Creative Commons License 2000.06.07 0 0 320
Finnugor? Nem sajnos nem tudom mit jelent finnül a nevem. Pedig dolgoztam egy darabig Helsinkiben...
Bár akkor még nem használtam ezt a becenevet.

Megnézhetsz fotózás közben, de ahhoz búvárkodni kell! Van vizsgád?

Előzmény: Törölt nick (318)
Tusky Creative Commons License 2000.06.07 0 0 319
Sziasztok!

Látom bőséges itt a termés ezen a topicon, szerencsére sokan szeretünk fotózni.

Egy kis reklámot ha megengedtek nekem: gyertek nézzétek meg a köv. honlapot, rengeteg akció vár mindenkit, nagyokat estek az árak ( készlet erejéig )

Extreme Foto

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 318
Kedves Raha, ha olvasgacc... megtisztelő, bár amit írok egyre unalmasabb.

Kamerám nekem is van vagy húsz (persze már csak egy része működik :-), éppen most vagyok azon, hogy meg is tanuljam használni némelyikét. Kérdésem nem teljesen álnaiv volt: amit eddig digitben kipróbálhattam, az mind nagyon elemi masina volt, nem mérhető az igazi kamerákhoz (valahol lentebb írtam is erről, szemét módon egy Kodak DC 290-et mertem egy analóg slr kamerához mérni).

Szóval tényleg izgat, hogy maga a fotográfia megváltozik-e attól, hogy digitális. Emlékképeket gyorsan lőni és továbbküldeni már tudok, de... Az én digi gépem sajna messze van a Coolpixtől.

Az a vízi dolog nagyon érdekelne. Nem mintha csinálni tudnám, de megnézném, Te mit művelsz. A nicked finnugor? Tudod, mit jelent észtül?

Előzmény: Raha (317)
Raha Creative Commons License 2000.06.06 0 0 317
Szia slr! Te vagy akit olvasgatok a másik fotós listán is?
A kérdésedre a válasz:
Nagyon más digitre fotózni. Nagyon más. Bár...

Nekem van mindkettő. Vagyis mindhárom:
digit: Coolpix 950
normál: F100 + cuccok
víz alatt: Nikonos V, SB-105 (bár most készülök romba dönteni az anyagi helyzetemet, és tokba rakni az F100-at)

A digitet Point and Shoot gépnek használom főleg. Mindig nálam van. Bulikon, kiránduláson ezerrel lövök. Amíg az elemek bírják. Nem kell azon gondolkodni, hogy mennyibe kerül majd előhívatni. Szóval az első nagy különbség: SZABADSÁG

Meglepően okos a masina. Háromféle fénymérés, white balance, slow sync vaku, red eye, FF, timer, vaku kikapcsol, vagyis szinte bármi amit a "nagyok" tudnak.
Azonnal visszanézem, sokat lehet belőle tanulni. Sokszor először digittel lekapom, utána ha OK, mehet a "nagy". Mint mondjuk a stúdióban a polaroid. Második: AZONNAL KÉP

Amikor eltöltöm a notebucira, egy csomó dolgot kompenzálok. A géphez jött egy Adobe Photoshop LE is. Egy csomó dolog innen is változik. Harmadik:
DIGITÁLIS UTÓMUNKA

Ja, és nem kell filmet cserélni. Nekem egy 48M kártyára közepes színhűséggel 96 kocka fér fel 1200x1600-as bontásban.
Amikor az internetre fotózom, akkor 640x480 tökéletesen megfelel (ja ez egy honlapra, kis képnek!)
Negyedik: TÖBB KÉP, ÉS TÖRÖLHETŐ

Nekem nagyon bejött, de 2.1Mpixel nem tudja azt amit a "kémiai" fotók. Ez más, kiegészíti.

Ja, egy pár fotó, nyugodtan kritizáld (de csak privát, mert nagyon nagy az ego-m *grin*

http://www.scubadiving.hu/digit/digit.html

Előzmény: Törölt nick (313)
Strucc Creative Commons License 2000.06.06 0 0 316
Üdv,

Nos, immár 2 hete buldog digitális kamra tulajdonos vagyok: mint említettem a Kodak DC-290 mellett kötöttem ki: és végül nem bántam meg. Olyannyira, hogy ezidáig szóhoz sem jutottam. Szóval nagyon megszerettem ezt a masinkát, tegnap készítettem a 499. képet. Alighanem a következő beruházás egy CD író lesz.

A lényeg: ha minden igaz, estefelé prezentálok itten egy URL-t ahol meg lehet nézni a képeket, amiket készítettem vele: Végül is minden területen sikerült kipróbálnom a gépet, ami engem érdekel: fényképeztem lovat, természetet, tengert, lakást... Sőt, csináltam pár extrém képet is. Igen, alighanem azér még sokat kell tanulnom a fényképezés területén, de számomra kedvesek ezek a fotók.

Tapasztalatok:
- Az automata funkciók nagyon jók: némi scripting használatával aztán tovább is lehet tunningolni őket. A manuális beállítások működnek, de meg kell hogy valljam, ha fényképezni szeretnék többnyire nincs időm a menüben kotorászni... Beállított képeknél, hosszú expozíciónál használatosak, és érdemes is velük játszani, elég jó efekteket lehet csinálni az előtér és a háttér élességét/életlenségét kihasználva. Mindamellett azt kell hogy mondjam, a legtöbb körülmény között tökéletesen viselkedik az automatika: elég jól kitalálja, mit is szeretnék. A white ballance beállításokat csak néha, vakus képek esetén piszkálom. A színek élénkek (ez kevésbé jó portré készítésénél, de csoportkép esetén, háttérrel már igen. Azér a portré is működik, de ott jobban szeretem a saját beállításaimat használni)

- A kamera felbontása nagyon komoly, gond nélkül lehet A4-es nyomatot csinálni. Internetes alkalmazásokhoz, online prezentációhoz a felbontás túlzottan is nagy: sebaj, legalább magamféle ügyetlen fotósok képeit utólag is lehet vágni.

- A kamerának nagyon kényelmes, biztos fogása van, egykezes vagy kétkezes módban is. A legtöbb funkcó (mint vakuhasználat, EV, képminőség) kezelhető a felső kis LCD kijelző és a két funkciógomb használatával.

- A kereső viszonylag pontos: ami abban benne van, mindig rajta van a képen is. Ez már csak ezért is fontos, mert az LCD nem mindig látszik megfelelően, pl erős napsütésben.

- A gép sebessége kielégítő:
Elindulás úgy 4-5 másodperc (jó, ez lehetne gyorsabb is), Autofocus, stb távoli tárgyak esetén ~0.5sec, közeliek esetén ~1sec, exponálás 0.5 sec-en belül. Szóval még nem csúszott ki semmi a képből, pedig fényképeztem lovat, madarat, mókust...

- Úgy kb 1.5-2 másodpercenként lehet új képet csinálni; a csúcsfelbontásban ahogy én általában használom simán le lehet nyomni 5-6 képet gyors egymás utánban, utána azonban már várni kell, míg feldolgozza a buffert. Ez néha idegesítő lehet.
Persze burst mode-ban ennél gyorsabban is tud egymás után képeket csinálni.

- A zársebességgel kapcsolatos aggodalmaim teljesen szertefoszlottak: saját hibámon kívül még nem sikerült elmosódott képet csinálni: fényképeztem száguldó vonatot - na itt még trükköztem is egy kicsit, hogy valahogy érzékeltessem a sebességét, de éles is legyen a kép - meg lehulló vízcseppet.

- A sötétben fényképezés működik, de nagyon kell figyelni minden zajforrásra (telefon, nagyfesz hálózat), porra a levegőben, stb. Erre a célra valószínűleg jobb egy nagyobb fényérzékenységű CCD: kiváncsi lennék azok zajérzékenységére - ugyan ez számomra elég periférikus alkalmazás.

- A vaku vörösszem funkciója jól működik, szemben sok más kamerával.

- Vaku nélkül egy elemkészlettel (1.2V-os akku) simán lehet 60-80 képet csinálni. Vakuval ez azért jóval kevesebb (30-40), de sebaj, van 2 tartalék készlet.

- A gépen a képek nézhetők, nagyíthatók, sőt akár szerkeszthetők is (persze ennek nincsen sok értelme). A TV kép jó, csak egy picit lassú a megjelenítés... Úgy kb 5 sec, mire kiélesíti, kirészletezi a képet, és lehet kezdeni nagyítgatni. A számítógépes képek kitűnőek: sajnos a kamera Win2K drivere még várat magára, de Win98/NT alatt megy, de én úgyis főleg az USB kártyaolvasót/írót használom.

- A hangfelvételek jók: a tengerzúgást és a távoli madárcsicsergést is szépen felveszi. vigyázni kell a mikrofonra, hogy az ember az ujjaival ne okozzon zajt.

- A Scripting roppant hasznos dolog: Pl van HTML generátor script (ezzel tényleg roppant gyorsan lehet dolgozni). Egy másikat arra használok hogy a PC-n való katalogizáláshoz adatokat gyűjtsek ki a képekről.

- Van egy távolság/magasságmérő scriptem is, ez is hasznos. Aztán egy mókás lehetőség a változás vezérelt expozíció: a kamera akkor fényképez, ha valami változás van a háttérben.

- Nemsokára megjelenik az az alkalmazás, amivel direktben lehet emailt (és persze képet) küldeni a kameráról, mobiltelefon segítségével - én speciel ennek nagyon örülnék.

- A fejlesztőeszközök, dokumentációk (Windows SDK, Digita SDK, EXIF, stb) nagyrészt szabadon hozzáférhetők: ez nekem nagyon tetszik.

Szóval, összefoglalva, ez valóban egy Point'n'Shoot kamera, sok beállítási lehetőséggel. Nagyon barátságos, könnyű megszokni, megtanulni. Nincs elbonyolítva.

A képek jönnek ma-holnap...

Hegis Creative Commons License 2000.06.05 0 0 315
Üdv!

------- totya007!

A fényképezőgép Smart memóriáját lehet a nyomtatóba tenni, és arról nyomtatni. A letöltött fájlból csináltattam többféle nyomatot, többek között egy HP 930C festéksugaras nyomtatóval HP Photo papírra (egészen meglepődtem a jó minőségtől:-), még a nyomdai proof-készítőket is megszégyeníti) szóval nem volt gond. Csak ezzel a Fuji fotonyomtatóval nem sikerült. Amit lehetett a boltban mindent kipróbáltak, valamelyik képszerkesztőbe amit a Fuji MX2700-hoz adtak abban újra elmentették, de így sem sikerült.

---------- slr

Jan Novak:Digitális technika ezt ajánlom, egész jó könyv, és nem csak a digitális kamerákról szól, hanem szó van a digitális videoról, DVD-ről is benne. Ára: 1494 Ft Cser kiadó 1999

Előzmény: totya007 (311)
Cryptoman Creative Commons License 2000.06.05 0 0 314
"A NiCd akkuk feszültsége 1,2 V, azaz 0,3 V-tal kevesebb, mint a szárazelemeké."

Azért vigyázzunk, az 1,24V-os cellafeszültség gyakorlatilag kimerült akkumulátort jelent. Feltölteni hivatalosan úgy 1,48V-ig lehet őket. Használat közben a feszültség valóban sokat csökken (hamar működési problémákat okozhat) és ugyan manapság már nem jellemző túlságosan, de a kezdeti, nagy feszültséggel tönkretehetjük a készülékeket!

Tibor
=/8-)

Előzmény: Public Enemy (299)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 313
Nos kedves Totya, ezek mind konkrétan érdekelnének. De érdekelne az is, hogy úgy egyáltalán két különböző dolog-e a digitális és a kémiai fényképezés.
Előzmény: totya007 (311)
CommandAir Creative Commons License 2000.06.05 0 0 312
Ha valaki mostanában szeretne új digitális fényképezőt venni az írjon nekem emailt és küldök árlistát!
totya007 Creative Commons License 2000.06.05 0 0 311
Sziasztok!

***Hegis***

Az valami speckós nyomtató? (ugyértem a fényképezőhöz van-e kapcsolva?). Mert ha igen akkor ki kellene próbálni egy mezei lézer nyomtatóval ami a számítógéphez van kötve.
Vagy nekem a gépek által készített JPEG-ekkel néha szokott baj lenni ilyenkor egyszerűen betöltöm a Photoshop-ba majd egyszerűen Save, és már meg is javul a kép, ezt is érdemes kipróbálni.

***slr***
Konkrétabban mire vagy kíváncsi? Mert ugye rengeteg a külömbség, ittvan pl. a gyorsaság, vagy az ár/kép arány, vagy az utómunka bonyolultsága, stb.

***chipichape***
Csatlakozom az előttem szólóhoz, volt nálam tesztelésre egy Oly 2000Zoom, és szerintem is ez a legjobb gép ár/teljesítmény, manuális beállítások viszonyban, ha valakinek van ennyi zsetonja, akkor ne habozzon vegyen egyett. Gyönyörű szinek 1600x1200 felbontás, és akár 16 másodperces záridő. Bár csak nekem is lett volna rá pénzem :((( de sajnos csak egy Fuji MX-1700 ra futotta.
Majd talán a következő gépem, már ilyen lesz.

chipichape Creative Commons License 2000.06.05 0 0 310
Kedves hat en,

(Bocs, nincsenek magyar ekezeteim, csak nemetek... :(

A 2020-as szvsz nagyon jo kis gep, nekem legalabbis nagyon bevalt. Egy EPSON Photo Stylus 870-es nyomtatoval, fotopapirra a4 metetig gond nelkül tudok fotokat nyomtatni. A gepnek vannak mindefele manualis modjai, 32-105mm es (3x) zoomja, jakateknak videofelvetel lehetösege. Kicsi, strapabironak nez ki es lehet ra tenni elötet lencseket is.

Viszont : mar egy ideje aruljak a Oly3030-at (igaz majd ezer markaval dragabban) :
- akinek lehet allitani a vaku teljesitmenyet
- nagyobb RAM buffere van
- 3.3 megapixeles CCD-je van

Persze nem biztos, hogy megeri az arkülönbözetet....

Mindenesetre a 2020-ast tudom ajanlani, szvsz ez ma a legjobb masina a sajat (2 megapixel, ar) kategoriajaban (a Nikon 950-es nek nincs annyi manualis lehetösege...)

Mindenesetre probalj ki mindent...

chipichape

Előzmény: Hát én (302)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 309
Szevasztok!

Hálás lennék, ha valaki összefoglalná, van-e, és ha igen, mi a különbség a 'fényképezés' és a 'digitális fényképezés' között. Üdv SLR

Hegis Creative Commons License 2000.06.04 0 0 308
Na hát sikeres regisztráció után mindenkit üdvözlök a topicon:-)!
Egyelőre ismerkedési viszonyban vagyok a digitális fényképezéssel, amit találtam irodalmat a témával kapcsolatosan azokat elolvastam, ezek a következők voltak:
1. Berke-Hegedűs-Kelemen:Digitális képfeldolgozás és alkalmazásai
2.Pétery:Digitális fényképezőgépek
3.Novak:Digitális technika
4. AGFA:Digitális színvilág sorozatban A Digitális Fényképezés I-II. füzete

Egyrészt érdekelne milyen könyvet tudtok ajánlani még a témában (én nem találtam mást), másrészt meg lenne egy kérdésem, valaki hátha tud rá válaszolni.
Szóval az umbrella.emg.hu-n a tesztképek közül letöltöttem az Olympus C-2000Z két tesztképét (erkélyes kép), illetve a Fuji MX-2700 egy tesztképét (szintén erkélyes kép). A képeket egy Fuji NX70-es nyomtatón szerettem volna kinyomtatni, mint szakdolimhoz a digitális fényképezögépek a képsokszorosításban példaként. Azonban többszöri próbálkozásra sem sikerült, pedig az üzletben, ahol próbálkoztam pont egy Fuji MX-2700-as gépet használnak igazolványképek készítéséhez, amit az NX70-en nyomtatnak ki, legalább az ezzel a géppel készült képet illett volna kinyomtatni. Össz eredmény annyi volt, hogy a floppyról a Smart kártyára másolt képek az MX-2700-ba téve megjelentek az LCD-n. Voltam a Corvin melletti Fuji laborban, de ott nem használnak ilyen nyomtatót, és ötletük sem volt mi lehet a gond, pedig amikor a Fuji irodáját felhívtam mi a gondom, akkor azt mondták ide menjek. Ez már a szakdolimból kimarad, viszont piszkálja a kíváncsiságomat:-). Ötletek?
Ja meg ha valaki tud helyet, ahol ilyen nyomtatót használnak, írja meg, hátha épp arra járok.

Köszi, és Minden Jót a topic látogatóinak!

Hegis Creative Commons License 2000.06.04 0 0 307
Üdv! Próba

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!