Keresés

Részletes keresés

kyra42 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 13159
Guszta lett. Ami egy tányéron van, az egy adagnyi?
Előzmény: Törölt nick (13158)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.24 0 0 13158

Döntöttem! :-D

1,5 dl-t használtam egy adaghoz, rögtön kettőt csináltam, ilyen lett:

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.24 0 0 13157

Kérdésem a 10perces fánkot sütőkhöz szól elsőrorban - az 1 pohár joghurt az mennyi? 1,5 dl, vagy 2?

Kaptunk egy meghívást egy kerti partira az imént, gondoltam gyorsan sütök egy adagot, hogy ne menjek üres kézzel. :-) Vagy rögtön 2 adagot süssek?  - mennyi lesz 1-ből?

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13156
Kis råadås.)
Előzmény: rice (13154)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13155

Na akkor nekiveselkedem:

 

 

Tejszines-joghurtos sårgadinnyetorta

 

 

Hozzåvalok:

Egy kerek piskota tortalap, kb 40-50dkg sårgadinnye, 7dl habtejszin, 2ek zselatin, kb 2dl vizben feloldva, izles szerint cukor, keves szegfuszeg, fahej, egy egesz lime, kb 3dl joghurt./natur/  disziteshez citromfu level

 

 

a krem elkeszitese:

A megtisztitott dinnyehusbol kivåjunk nehåny gömböt, amivel majd a torta tetejet diszitjuk. A többi dinnyet egy edenybe tesszuk, adunk hozzå izles szerint cukrot, nehany szegfuszeget, keves egesz fahejdarabot, es annyi vizzel öntjuk fel, ami eppen csak ellepi. Feltesszuk föni, es a forråstol szåmitva kb 8 percet fözzuk lassu tuzön. Ha megfött, kiszedjuk a fahejat es a szegfuszeget, es hagyjuk kihulni. Ha hiseg, mixerrel teljesen pepesre turmixoljuk. Közben 4dl tejszint kemeny habbå verunk, felidöben hozzåadunk kb 1dl feloldott de mår nem meleg zselatint, majd ha jo kemeny a hab, a joghurtban elkeverjuk a maradek feloldott zselatint, elkeverjuk vele a turmixolt dinnyet, majd lazån a tejszinhez keverjuk. En ilyenkor hagyom ugy 10 percet "huzni" a kremet a zselatinnal, majd a 3 reszre vagott tortalapokat megtoltom a kremmel. A torta tetejere is ez a krem kerul, vagy zöld szinu kis lime levevel megbolonditott gyumölcskocsonya. felverem a maradek tejszint is habbå, es azzal bevomom az oldalåt, tetejere diszitest nyomok habzsåk, es csillagcsö segitsegevel. A tortåt tetszes szerint diszitem dinnyevel, limevel, vagy ami eppen eszembe jut. Fontos, hogy ha nem azonnal tålaljuk, akkor a dinnyegömböcskeket mårtsuk folyekony zselatinba, igy nem töpped meg. Egyebkent ez minden gyumölcsdekoråcionål hasznos, mert sem megfonnyadni, sem bebarnulni nem engedi a gyumölcsöket. A fent leirt krem akårmilyen intenzivebb izu gyumölccsel is keszulhet. En szoktam eperrel, målnåval, söt öszibarackkal is.

Előzmény: Dharma (13150)
rice Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13154

betegre kivanom magam:( ket het mulva ilyen tallal kelek, fekszem:)

 

 

 

rizsa

Előzmény: Vanessa_ (13144)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13153
Megnyugodtam, hogy nem csak én csinálok néha bájosan házi kinézetű kajákat. :))) Én azzal magyarázom, hogy az ember életében van egy időszak, amikor kikisérletezi, miket szeret/tud főzni. És nálam most. :)

Ez a feta-süti jól hangzik, bár most éppen feta-bojkott van nálunk a rengeteg görögsali miatt. De egyszer csak végetér és akkor... Ezen a képen az van?


Tegnap: pizza: 1. sonka, szalámi, paradicsom, mozzarella 2. sonka, kolbász, bacon, feta
Ma: étterem :)
Holnap: rántott sajt + rizs és párolt zöldség köretnek + jégkrém (feltéve, hogy addig nem fedezi fel a párom a hűtőben)
Előzmény: Vanessa_ (13151)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13152
este begepelem, mert most nekem is keszulnöm kell a Midsommårra. Egy könnyed fincsi, friss torta.
Előzmény: Dharma (13150)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13151
:) Mint a kislånyom. Ö sem eszik meg semmi vizibigyot:) Igen. Ami eppen keznel van, minden mehet bele. De igen, csinåltam csunyåt. Pl keptelen vagyok normålis csaszårmorzsåt gyårtani, es evekig a szilvåsgomboccal, meg a grizgaluskåval is haragban voltam:)Ma mår megy:)egyebkent ajånlom figyelmedbe a fetapie-t mert ez hidegen es melegen is valami fantasztijkus akår husok, akår csak salåta melle. Nålunk gyakori vendegep a pie-k a konyhåban.)
Előzmény: kyra42 (13147)
Dharma Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13150

akkor írjad légyszi.

 

nagyon fenségesen néz ki

Előzmény: Vanessa_ (13146)
krisssz Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13149
Naná, hogy érdekel a recept:))
Előzmény: Vanessa_ (13146)
Dharma Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13148

jaj, a zsírban tárolt sült husit én is ismerem ám

 

de azért azzal óvatosan és az nem nyárra volt való

addig nem is szabad tartani

 

amúgy én tudod mit szerettem a mama spájzában?

 

kilesni az ablakon a szomszédhoz, de ahhoz fel kellett állni valamire. hát az ablak alatt volt a zsírszalonna tábla egy asztalon.

arra szoktunk felállni:-)))))))))))))))))

 

őrület mi?

Előzmény: kyra42 (13145)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13147
Nagyon szépek. Te még nem is csináltál csúnya kaját? :)
Sajna nem eszem vízben élő dolgokat, pedig biztosan nagyon egészséges.
De miket csavargattál a kenyérkébe? Paprika, sonka, sajt, saláta? Jól látom?
Előzmény: Vanessa_ (13143)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13146
Tejszines-joghurtos sårgadinnyetorta. Most van a dinnyeszezon. A kep ugyen nem friss, de ha valakit erdekel a recept, akkor beirom este.)
Előzmény: Vanessa_ (13144)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13145
Ez nem boltban vett és nem füstölt volt. :)
Egy viszonylag hűvös kamrában tárolták a kajákat alapból. 2 dolog volt, amit lelkesen kutattunk ott: barackbefőtt és lábaskák lesütött, zsírban eltett sült husival. :)
Általában sült oldalas és sült kolbi volt.
Előzmény: Dharma (13141)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13144
Ez pedig egy råktål:)
Előzmény: kyra42 (13140)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13143
Tessek egy kis hidegtål:) Ezek kulönbözöjeppen izesitett silek, avagy påcolt heringek. Nagyon mås az izuk, mint az otthon megszokott Bismarc-heringnek, vagy ruszlinak. Isteniek:) A måsik egy midsommåri epertortåcska.)a harmadik: Tunnbrödbe/lapp lepenykenyer/ csavaråszott finomsågok
Előzmény: kyra42 (13140)
Zolady Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13142
De hamar feladtad:)
Előzmény: Kanbéka (13139)
Dharma Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13141

boltban vette a húst nem?

 

Mert régen nem vágtak nyáron disznót. És nem volt hűtő. Akkor meg hogy a fenébe tartotta el nyárig?

Vagy füstölt?

Előzmény: kyra42 (13140)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13140
Én már ettem nyáron disznóhúst a nagymamámnál, akinek (akkor még) nem volt hűtője. :)

A tésztasaláta recepteket meg köszönöm. Pont tegnap találtam ki, hogy szeretnék valami hidegkonyhásat kipróbálni a hétvégén.
Kanbéka Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13139
neeeeeeeeeeeeeem, olyat még egyszer soha többet:)
Előzmény: Zolady (13131)
stefiadri Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13138

Persze, így van. De az influenza már csak poén volt, hogy ne csak a disznóhús legyen leszólva :-)

 

Én a melegre való tekintettel holnapra kinti tárcsás sütést vagy bográcsos főzést tervezek! Hogy melyik lesz az attól függ milyen hús tetszik meg a boltban hazafele.

Előzmény: kemese (13137)
kemese Creative Commons License 2006.06.23 0 0 13137

A disznóhúst remekül ki lehet váltani pulykacombbal. Senki nem veszi észre a különbséget, ha nem tudja :o)

Azt meg már megbeszéltük, hogy az influenza kórokozója 60 fokon elpusztul. Tehát mire a gombócokat megfőzöd, addigra már nincs a húsban.

Én se szeretem a paprikát a húson, ezért gombócokat gyártok, és a lébe teszem a paprikákat az ize miatt. Tálalás előtt meg kihalászom.

 

Most két napig nem kellett főznöm, nem voltak itthon a csemeték.

Szombatra karfiol levest, és tojásos nokedlit terveztem.

A vasárnapi kaja még nincs kitalálva, valami olyan kéne, ami fölött nem kell órágig állni a meleg konyhában... Egy biztos, palacsinta nem lesz!

Előzmény: stefiadri (13113)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13136
nem baj, majd jön vki, és felvilágosít, hogy mi mást jelent a tésztasaláta :-)
Mivel joghurtos öntetű már van, szerintem dobj össze egy paradicsom-paprika salátát a hagyományos ízekre vágyóknak, meg egy citromos-olajos-zöldfűszeres öntetűt valami előre tépkedett vegyesből (de te is tépkedhetsz, ha van időd)
Előzmény: krisssz (13135)
krisssz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13135
Hát igen, nagyon jók, el is mentettem, csak éppen abba nem fér bele, amit csinálok.
Előzmény: t3v3d3s (13134)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13134
Kimaradt, hogy ezeket leginkább magában szokás enni, nem köretként vagy salátaként, hanem egytálételként. Szerintem.
Előzmény: krisssz (13132)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13133
Zsanna

Giovanni saláta: Hozzávalók: 1 cs durumlisztből készült orsótészta, al dente főzve, kb. 20 dkg sonkaszerű felvágott vékony csíkokra metélve, 1 dobozos szeletelt gombakonzerv, 1 tubus majonéz, 1 nagypoharas tejföl, ízlés szerint esetleg kis mustár. Mindezeket jól összekeverjük, tálra tesszük, a tetejére kecsapot teszünk, reszelt sajttal borítjuk, paradicsomkarikákkal díszítjük. Jól behűtve fogyasszuk.

Nagyon finom lett! Én még annyit változtattam rajta, hogy a polcon árválkodó kukoricakonzervet is beleborítottam, ami csak a javára vált. Biztosan lehet "lájtosítani" joghurttal, v. kefírrel, esetleg a majonézt kiváltani valami kevésbé kalóriadús anyaggal.



Batka
Tésztasaláták (Frank Júlia receptjei)

Előre elkészíthető, hidegen fogyasztandó! A legjobb hozzájuk szerintem a spagetti és a szarvacska.

Kapros makarónisaláta

15 dkg kifőtt makaróni
1 közepes kígyóuborka héjastul lereszelve
4 dl kefir
fél citrom leve

bors
cukor
2 csokor kapor

A tésztát az öntetbe melegen beleforgatni, néhány órán keresztül érlelni. Ezt én nagyon szeretem.

Tonhalas spagettisaláta

15 dkg spagetti
25 dkg tonhalkonzerv
2 paradicsom
3 gerezd fokhagyma
1 ág vagy 1 púpos tk kakukkfű és bazsalikom
10 db olajbogyó
citromlé

bors

A hal olaján plusz egy kanál olajon zúzott fokhagymát megfuttatni, rá hal és darabolt olajbogyó, egy perc után fűszerek és citromlé. Kifőtt spagettira önteni, behűteni. Ez sem rossz, és furán hangzik, de tényleg csak hidegen jó.

Zöldfűszeres tésztasaláta

15 dkg csavart csőtészta
1 csokor kapor, petrezselelyem, zeller, tárkony
2 dl tejföl
citromlé

bors

2 ek olajon megfuttatni a zöldfűszereket, rá a tejföl és a többi, a tésztára önteni, behűteni. Én tárkony nélkül csináltam, mert utálom, de bármilyen fűszerkombó jó lehet. Nem túl tápláló, de nyáron talán nem is kell.

Gombás szarvacska saláta

15 dkg szarvacska
20 dkg gomba
1 dl tejszín
3 ek olaj
citromlé

bors
petrezselyemzöld

Az olajon megpirítani a gombát, fedő alatt megpárolni, rá tejszín, ízesítők. Bele tészta, behűteni.

A tészta-öntet arányokat érdemes betartani!

ezeket itt találtam:
http://www.gportal.hu/portal/emargit/

ezeken kívül a Stahl topikban kell lennie a következőknek: joghurtos-brokkolis tésztasaláta, sajtkrémes tésztasaláta, emese tésztasalátája (legalábbis a gépemen ezeket találtam).
Előzmény: krisssz (13132)
krisssz Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13132
Lányok! Van valakinek tésztasali receptje? Vasárnap hússütés lesz nálunk. Az már biztos, hogy lesz görögsali fetával, olivabogyóval. Lesz grillezett zöldség. Ez úgy szoktam csinálni, hogy olivaolajba belekeverek fűszereket, majd ezt összekutyulom a zöldségkeverékkel, amiben padlizsán, cukkini, gomba, hagyma, paprika és paradizsom van. Ezt grillezem. Gondoltam egy kis tésztasaláta is jól jönne, de valami olyasmi kellene, ami különbözik a másik kettőtől.
Zolady Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13131

Semmi:)

Deviszonellenben itt a meggy ideje!:))

Tuuudod::)

Előzmény: Kanbéka (13130)
Kanbéka Creative Commons License 2006.06.22 0 0 13130
semmi pipi?:)
Előzmény: Zolady (13129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!