Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.10 0 0 733

Szeretnék. Ha lenne rajta.

Nem értek hozzá-még.

 

Lehet-e a fiatal és az idősebb fáknál MOST a vízhajtásokat oldalhajtásokat stb levágni?? Vagy várjak vele.

Eddig azért nem volt metszve mert nem értettem hozzá és segítségem most lett a tavasszal a szembemni szomszéd 2 idős bácsi.

 

 

Előzmény: Ali-bá (732)
Ali-bá Creative Commons License 2011.09.09 0 0 732

A csirkék nem eszik le a szőlőt??

Előzmény: Törölt nick (731)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 731

Köszi írok majd!

 

A szőllő úgy van trágyázva, hogy a kutyák oda járna melléje...ill. rengeteg csirke van a fák és szöllők alatt. 

Előzmény: alfi13 (730)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 730

A diófánál ha karvastagságnál vastagabbat vágsz le akkor ne teljessen tőböl fürészeld le hagyjál egy kb 10-cm es csonkot amit majd jövőre fürészeld le tőböl . A szőlővel most csak annyit kell csinálni hogy megtrágyázod  vagy szervestrágyával vagy ha az nincs akkor olyan mütrágyával amibe kevés a nitrogén, vagy egyáltalán nincs. Metszeni majd tavasszal kell.

Ugynevezett hosszúcsapos metszést javasolnák. Ha nem tudod ez hogy megy akkor irjál.

Előzmény: Törölt nick (729)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 729

Szia!

Most lehet a diófát metszeni?

Megyek és holnap megigazítom. Mekkora vastagságig lehet gallyalni? Sok helyet fog, magrólkelt 26éves.

 

Szöllő kb 40 éves elhanyagolt ágas-bogas , nagy lugas. Keveset terem. Mit csináljak vele? Zalagyöngye és Szöllőskertek kirélynője lehet.

Előzmény: alfi13 (728)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 728

A topik alszik valóban de a diófákat mostanában kell majd metszeni.

Előzmény: Ali-bá (727)
Ali-bá Creative Commons License 2011.08.25 0 0 727

Ez  meg a  metszés-é, de mostanában alszik. Na majd febr.-márc. tájékán!!

Előzmény: Törölt nick (726)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 726

Meggyfa - Index Fórum ez itt a meggyfa topicja!

Ali-bá Creative Commons License 2011.06.23 0 0 725

Ne bánsd, had fusson. Majd tavasszal visszavágod, ha kell. Fektesd el a lugas tetején, had süsse a Nap minél jobban.

Előzmény: BöPö (724)
BöPö Creative Commons License 2011.06.23 0 0 724

Ali-bá, a szőllő nő mint a bolondgomba! .-)) Elérte a kívánt magasságot, sőt már egy kicsit túl is haladta. Szerinted megmetszem a csúcsát, hogy idén már ne nőljön, csak erősödjön, vagy hagyjam had fusson??

Előzmény: Ali-bá (696)
Ali-bá Creative Commons License 2011.06.08 0 0 723

Itt egy jó nagy seb egy sárgabarack fán. Lehet, hogy sohasem forrja be, mert a nagysága miatt minimum 20 év kellene hozzá, ahogy saccolom. A bal oldalon már kezd kidudorodni a hegg, a jobb oldalon is feszül már a kéreg. Ezt bizony 1-2 évenként le kell kenni sebkezelővel, ha azt akarjuk, hogy ne korhadjon be. Tavaly kellett levágnom.

BöPö Creative Commons License 2011.05.27 0 0 722

Köszönöm, megpróbálom ezeket a fajtákat is..gondolom kertészetben kaphatók.

Előzmény: Ali-bá (720)
BöPö Creative Commons License 2011.05.27 0 0 721

Jövő héten kapok marhatrágyát..megszórom kicsit a tövüket, majd jól beöntözöm...meglátjuk mi lesz! :-))

Előzmény: tp329 (719)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.27 0 0 720

BöPö , nekem is van tetőlugasra bevált fajtám, oltóvesszőt tudnék küldeni és azt tavassal zöldbe-fás oltással könnyen meg lehet örökíteni, de kellene erős alany. Ültess minél előbb alanynak valót, vagy vegyél ősszel Klára, Eszter, Moldova, Néró, Palatina, Teréz fajták közül valamelyiket és ültesd el őket, aztán majd meglátod melyik hajlandó a legjobban teljesíteni. Ezek mind elég erős növekedésűek és jó csemege fajták.

tp329 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 719

Lehet a talajszerkezetben is valamilyen eltérés helyenként, ami a különbségeket okozza.  Esetleg itt-ott a talajvíz is feljebb jöhet, azért a szőlő nem szereti, ha nagyon ázik a lába. Az alma sokkal jobban bírja.

Először a tápanyag utánpótlást rendezd. Lehet semmi más bajuk nincs, csak a kötött talajban nem tudnak megindulni. Komplex műtrágyát esetleg még most is adhatsz vagy érett komposztot. A hideg fekvést nem minden fajta viseli el, célszerű néhány fagytűrőt kipróbálni.

Ha korábban parlag volt a terület, lehet sok pajor is ami most a gyökereket rágja. Egyet egyet kibontanék óvatosan és megnézném, milyenek a gyökerek. (ezzel most tenyészidőben azért vigyázz!)

Alanynak való túlélőm van, terem is, de apró fekete és nem jó ízű/nekem nem ízlik, a rigók szeretik. Nem tudom, milyen fajta (kaptam), vagy valamilyen alany, vagy régi direkttermő. Tavaly vízben állt vagy fél évet és kibírta, elfagyni sem szokása és nő mintha húznák, lapátnyi levelei vannak, nem kell permetezni, semmi nem fog rajta.

 

 

 

Előzmény: BöPö (718)
BöPö Creative Commons License 2011.05.26 0 0 718

Alma, körte, meg végre már a barack is...de ez érdekes mert nálam a dió is szépen nő, a szomszéd fája meg csak vegetál, évi 10-20 centit nő...

Talajvíz magas 1.5-2 méteren is van elég gyakran.

Kötött, az Alpok-alján lakom.

Ez a falu széle, 2000-2002-ben mértek ki itt telkeket, nem láttam sehol szőllőt, de a faluban, a régi házaknál elég sok és sokféle van.

Most megint kaptam vesszőket, már szépen levelesednek, ősszel megpróbálom ezeket is elültetni. Addig szerzek trágyát is.

A szüretnek már én is meg a gyerkőcök is nagyon örülnének! :-)) Az nagyon klassz lenne ha tudnál egy túlélő fajtát! Jóapámnak van egy (nekem) nagyon finom pirosszőllője. Alig gondozza, mégis rogyásig terem. Tőlünk 10 km-re lakik, nálam az is csak vegetál..

A szél, elég huzatos a kert, nem befolyásolhatja a növekedést??

Előzmény: tp329 (717)
tp329 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 717

Milyen gyümölcsfák hajtanak jól?

Talajvíz szintje hol van?

Milyen a talajod?

Közelben (szomszéd) van szőlő? Azok hogyan fejlődnek?

Amúgy a leírásod eleje (gyökereztetés, ültetés) OK!

Harmatgyökér a föld felszínéhez közel (kb 15-20 cm mélységig) képződött gyökér, a fiatal tőkékről illik leszedni, hogy az alsó (talp) gyökerek erősödjenek.

Ennyi év alatt valóban előbbre kellene tartanod.

 

Ősszel szerezz érett istálló trágyát tövenként legalább egy jó vödörrel.

Műtrágyából használj komplexet (N-P-K)vagy keverd őket, a pétisó csak nitrogén, ha a többi hiányzik akkor önmagában nem hasznosul. A Wuxal jó nyáron kiegészítőnek, ha szükséges (szerintem fölösleges), de az alapnak meg kell lenni. Ha nem tudsz trágyát venni, akkor készíts komposztot!

Én is csak amatőr vagyok. Szívesen segítek, nagyon kedves növényem a szőlő. Örülnék, ha hamarosan szüretelhetnél!

Gondolkodom egy túlélő típusú fajtán őszre, a számodra!

 

Előzmény: BöPö (716)
BöPö Creative Commons License 2011.05.25 0 0 716

Na jójó, amatőr vagyok kérem szépen..:-)) kaptam finom szőllőkből vesszőket, azt homokkal kevert földbe ledugtam, fél év múlva ami kigyökeresedett a helyére ültettem. Kb 40-50 centi vessző ment a föld alá..Harmatgyökér??

9 éve építkeztünk, parlagon heverő föld volt, bár találtam már tehén füljelzőt is..de érdekes a fák is néhol hajtanak ezerrel máshol meg csak sínylődnek...sitt mész biztosan nincs..Mit ajánlasz pétisó helyett??Terhelés?? alig hajtottak 10-15 centit évente abból a fele mindig visszafagyott..nem merem metszeni sem...

Holnap megkapálom...Nagyon köszönöm a segítségedet!!!!

Ismert fajta....már ott tartok, hogy mindegy csak teremjen!! 6-7 éve kínlódok, már szőllősgazdának kellene lennem amennyi szőllőt elültettem, de pár évig húzzák csak. Ja volt azért köztük oltvány is....nem csak saját gyökereztetésű

Előzmény: tp329 (715)
tp329 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 715

Saját gyökéren nem mindegyik szőlő fejlődik szépen. Hány évesek amúgy?

 

A pétisó kevés.

Harmatgyökereket leszedted?

Milyen hosszú veszőket gyökereztettél?

Nem voltak betegek a vesszők?

Milyen a talaj, nincs alattuk esetleg elásva sitt, régi meszesgödör stb.:?

Nem terhelted túl első éven?

Bocs a kérdésekért, de nem mindig egyszerű egy ilyen probléma okát megtalálni.

Jobban ki kéne takarítani a tövüket, Szőlő nem szereti a fedett talajt.

 

A lugasnak szánt szőlőd egyébként nekem (tévedés joga fenntartva) első ránézésre olyan "Izabellás". Csak ezért kérdeztem rá. Nem vagyok szőlész, csak spóroltam már gödörrel, trágyával, permetezéssel, így volt alkalmam a saját káromon tanulni.

A Narancs ízű jó fajta, nekem a testvére a Favorit van.

A helyedben csak ismert fajtából nevelnék ekkora lugast, mi van, ha pár év múlva derül ki, hogy nem bírja ezt  a módit, kezdheted elölről!

 

Előzmény: BöPö (712)
BöPö Creative Commons License 2011.05.25 0 0 714

Kelet-délkelet.Délig-egyig süti a nap. A többit (a nyomoroncokat) egész nap..tényleg nem tudom, azoknak mi hiányzik.

Szerinted elég ez az egy tő?

Ha már itt vagy, offoljunk egy kicsit, a közelben árulnak "ősi magyar körtefákat", Te melyik fajtát ajánlanád? Olyan kellene ami jóízű, könnyen tárolható, ellenálló és sövényként nevelhető...

Előzmény: Ali-bá (713)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.25 0 0 713

Melyik égtáj felé néz a terasz, mert a szőlő szereti ám a napot, legjobb, ha reggeltől estig sütkérezik. Ha szerencséd van, akkor olyan fajta, amelyik jól fut /és még terem is/.  Én nem vagyok szőlő szakértő, csak van sok szőlőm már vagy negyven éve, mert nagyon szeretjük, mint gyümölcsöt és mint mustot. Ma is kivettünk ez utóbbiból egy flakont a fagyasztóból.  /Szóval a gyümölcsfákhoz jobban értek./

Előzmény: BöPö (710)
BöPö Creative Commons License 2011.05.25 0 0 712

Igazából vesszőket kaptam, azokat gyökereztettem ki. Egyedül amelyik virágzik az "nemes", "narancs illatú vagy ízű"-ként vettem.

Csak műtrágyát kaptak, de azt rendszeresen. Ősszel pétisót, nyáron wuxalt.

Azaz érdekes, hogy a szépen növő és a sínylődők közöttkb 20 méter a távolság. Igaz az utóbbiak elég huzatos helyen vannak...

tp329 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 711

Szia!

 

Ez biztosan csemegeszőlő, a fénykép alapján én elbizonytalanodtam benne. Amúgy szépen növöget, majd Ali-bá megszakérti.

 

Csemegeszőlők:

Lehet, hogy rosszul fort össze az alannyal, vagy az alany nem arra a talajra való, azért nem növekszik. Egyik esetben se várj tőle javulást. Trágyát kaptak? Milyen fajta, az utolsó kép, mintha Pannónia kincse lenne?

Előzmény: BöPö (710)
BöPö Creative Commons License 2011.05.25 0 0 710

Íme a friss képek. Egytörzsesre metszettem, ahogy tanácsoltad.

 

   

 

Ezt a területet szeretném "befuttatni" vele:

 

 

 

Ezek a kert másik részén vannak, csemegeszőllők, de nem akarnak fejlődni..3-4 éve ültettem, az egyik szerintem már kínjában terem...alig 30-40 centisek....teljes a tanácstalanság...

 

   

 

 

BöPö Creative Commons License 2011.05.24 0 0 709

Bocsánat-bocsánat..mea culpa..most olvastam a méled.. :-)) Holnap fotózom, ezek "régebbi" képek, azóta sokat nőtt..jól érzi magát..hálistennek.. :-)

 

 

  

Előzmény: Ali-bá (708)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.15 0 0 708

Jobb idő van. Hol vannak a képek, kj

Előzmény: BöPö (703)
tp329 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 707

Vegyél méter széles csirkehálót (fémet), vágjál 60 cm széles csíkot belőle, formáld henger alakra és vedd vele körbe a fákat, Ne a fához rögzítsd, hanem külön karóhoz. Nem olyan szép, de távol tartja a macskát és nem kell kötözni a hajtásokat. A Fűzfát újra kell majd oltani! A többit, ahogy atifoci leírta. Macskának meg szerezz egy kaparófát, különben örök harc lesz. Ha más nincs, de van a környéken valamilyen fűzféle, vágjál róla ágat (a vastagságot már tudod), szúrd le és locsoljad, akkor nem szárad ki és hátha megtetszik a cicusnak, hogy a róka rágná le a karmait! (na ez csak mérgelődés volt!)

Előzmény: danielvonjeee (704)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 706

Persze,hogy érdemes,csak arra vigyázz,hogy a macska a közelükbe ne menjen.A friss hajtások mellé célszerű vmi karót rakni és óvatosan kötözgetni,mert sztem a gyökér tolnifogja rendesen.A csonkokat meg kend le sebkezelővel,

Előzmény: danielvonjeee (704)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.04.28 0 0 705

Bocsánat 4x írtam újra,lemaradt a sorrend:barka-alma-cseresznye

Előzmény: danielvonjeee (704)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.04.28 0 0 704

Sziasztok!

 

Ěrdemes ezekbol fát nevelnem,a cica tonkretette.Hogyan fogjak hozzá,ha igen?Kések 1-2 évet így.A felsobol neveljek vezért és azt ágaztassam szét?A barkáért megszakad a szívem.:-((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!