Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hawaii Creative Commons License 2001.04.25 0 0 191
Csövi Sabian,

Gratulaaaaaa! :-))) Az üléskárpit miatt meg tényleg ne szomorkodj, azt hiszem nem is az a lényeg a kocsiban (meg a szürke nem is olyan kényes :-)) ), de azért nagyon nem szép Pug-éktól, hogy elrontották :-(((.

Szóval mit mondjak: egyszerűen csak irigyellek :-))) Mi lett/lesz a 306 RG-vel?

MetaCode,
Hát igen a németek... üzleti tárgyalásokból kifolyólag nekem is volt "tapasztalatom" velük.

Üdv,
H.

Báj dö véj, végre megtekintettem a TAXI 2-t! Cool!!! És az a fehér csoda...!!!

Előzmény: sabian (189)
Grrrr Creative Commons License 2001.04.25 0 0 190
206 tali:
Május 6., Vasárnap, délelőtt 10 óra.
A Flóriánnal szemben elhelyezkedő parkolóban.
Gyertek sokan!
Előzmény: sabian (189)
sabian Creative Commons License 2001.04.25 0 0 189
Csöööööööööviiiiiiiiii!!! Megy a traktor????

Jelentem nem tűntem el. A Fekete Lyuk sem nyelt el, habár nagyon ragaszkodó. Otthon nyomtam az ágyat tegnap meg tegnapelőtt mintegy 38.5-ös lázzal. (szerelem lázában égek az oroszlán iránt)

Ma reggelig 780 km-t mutat az óra az autóban. Mint sejtettem elrontották az ülések színét és nem bézs autóban ülök, hanem szürke plüsben. Elfogadtam, hogy mindenki hibázhat (én is szoktam, egyébként meg nagyon jól áll neki ez is) és kitalálunk valamit kompenzálásul (pl egy króm kipufvéget, amolyan kis szolidat :))).

Lucifer egy álom autó! Mit autó! Gépjármű!!! Ami nincs benne: motorzaj és futóműzaj. A menetszél is csak 150-él kezd hangosodni. Efölé nem merészkedtem még, mert 4000 fölé nem nagyon akartam még pörgetni az autót. Minden példás rendben működik, prezícen. Határozott kapcsolásúak a kezelőszervek. A bajuszkapcsolók jelentem engem nem zavarnak (igaz tempomat nincs benne, tehát csak három bajuszka van).
A váltó, mint általában a Pug-nál kicsit karcos és nem társ a gyors kapcsolgatásban. Ugyan sokat nem is kell neki kapcsolgatni, mert 2-4000 között nagy jól érzi magát.
A könyöklő (a hírekkel szemben) nekem nagyon bejött. Épp a legjobb helyen van, és annak ellenére, hogy "hosszú" úton jár a váltó csuklóból lehet azt kapcsolni a könyöklőről.
A szervo egy álom, és meglepően fordulékonnyá teszi az autót. Lehet hogy csak érzékcsalódás, de mintha fordulékonyabb lenne a 306RG-nél.
Voltam vele Miskolcon (autópálya, autóút) és Aggteleken is (hegyi út). Pörgetés nélkül is 3000-es fordulat mellett nagyon kellemes autózás volt (Pug! Vezetni mindig élvezet).

Ahogy kihoztuk a szalonból azonnal elkezdett esni az eső, amely el sem állt vasárnap délig :(((. Szegény Lucifer úgy nézett kis mint egy kismalac (de elegáns kismalac) :))). Vasárnap délután az első napsugárt kézenfogva lemostuk az autót. Szép is volt, amíg a párom mögé nem osont és törölt rajta egyet-kettőt, hogy csillogjon. No ettől lett Lucifer szép csíkos... no comment.

Élmények:
kanyarodok Miskolcon a 3-ra közvetlen egy ezüst 406 mellé, oldalra pillantok, látom az ifjú hölgy is ezt teszi. Jött velünk egészen a Tescoig. Ott köszöntünk egymásnak egy jó nagyot miután kiszálltunk az autókból és mindenki ment a maga dolgára.
Csillaghegyen egy fekete jött szembe. Egy villantással jeleztem, hogy "a Tiéd is szép autó, legalább annyira mint az enyém...". A válasz egy integetés formájában azonnal érkezett... :)))
Nagyon érdekes az emberek lelkivilága. Mert ugyan nem mentem gyorsan, nem villogtam, nem indexeltem, hogy tessék vigyázni jövök..., de amikor meglátták a fekete nagy autót maguk mögött, mindenki tűzott ki a szélső sávba...
Ja és ami nagy lényeg: max 400 km kellett hozzá és teljesen hozzáidomultam az autóhoz, mert olyan kézre álló...

Imádom Lucifer!!!

206 tali
Nagyon jó ötlet! Ugyan 5-én Békéscsabára megyek esküvőre, de ha előtte belefér, akkor ott a helyem, remélem Ti is jöttök....

Üdv:
sabian
Ui.: bocsi ha kicsit hosszú voltam (még tudtam volna írni)

MetaCode Creative Commons License 2001.04.24 0 0 188
Hawaii: Én is..:-)) De két és fél évig éltem a németeknél, azt megtanultam hogy ne vitázzak velük, pláne nem német áruról..:-)))

Jelentem, Sabian eltűnt. Elnyelte egy Fekete Lyuk (és itt minddenki szabadon asszociálhat..:-))))

M.

Hawaii Creative Commons License 2001.04.24 0 0 187
MetaCode,
Végülis, igazad van, elég szép eredmény ez így is! :-))) Csak megmozdult az igazságérzetem, meg telhetetlen vagyok... :-)))
Előzmény: MetaCode (186)
MetaCode Creative Commons License 2001.04.24 0 0 186
Kedves Hawaii,

mint Sabi említette, NÉMET újságról van szó. Ami a hazai hozsannázása mellett a hagyományosan "jó" francia-német barátság jegyeit is magán viseli. Én spec azon csodálkoztam, hogy a 206 miért tudott ott nyerni. Mondjuk van is akkora durranás az a kis éxerdoboz, hogy lesöpörjön mindenkit..:-))

Sabian: Mi van csövi? Má mi meg is szűntünk?:-)))

M.

Előzmény: Hawaii (185)
Hawaii Creative Commons License 2001.04.24 0 0 185
Sansalvador,
Érdekes lista! De hogy a 406 "csak" 7. a kategóriájában, és az A4 az 1., hááááát... nem tudom hova rakták a szemüket...
A többivel körvonalakban(!) egyet tudnék érteni, bár én a 306-ot is előbbre rangsoroltam volna, ha nem is az első 3-ba. Illetve még a 406 coupe nálam no. 1. a kategóriájában.
Előzmény: sansalvador (181)
Hawaii Creative Commons License 2001.04.24 0 0 184
Sabian, hova tűntél?
Kíváncsian várjuk, sőt követeljük a beszámolót! :-))))) Talán még ki sem szálltál a járgányból? :-))) Net meg még nincs benne, mi? :-)))
BlackDiamond Creative Commons License 2001.04.23 0 0 183
Elrontottam a Web-címet
Helyesen: www.nexus.hu/plymo
BlackDiamond Creative Commons License 2001.04.23 0 0 182
Helló Mindenki!

Eladó egy fehér 97-es 406-os 1,6 benzines Peugeot.
További infó a www.nexusw.hu/plymo oldalon.
További kellemes csevegést.

sansalvador Creative Commons License 2001.04.22 0 0 181
Sziasztok!

A "kockafejű" Németországban a Motorpresse Stuttgart lapkiadó vállalat egyik kiadványa, az Autostassenverkher magazin az olvasói körében készitett egy felmérést, hogy szerintük melyek a legszebb autók 12 kategóriában. Mivel tudjuk, hogy Némethonban egyébként is nehéz dolguk van más nemzet autóinak, mivel a német BAUHAUS stilus elég nagy hatással van a dicső állampolgárokra és előnyben részesitenek, illetve szépnek minősitenek olyan autókat, amik vajmi kevés fantáziával lettek a tervezés folyamán megáldva (akárcsak tervezőik fantáziája:-) ), nos kiváncsi voltam, milyen helyezéseket értek el a Pugok. Ime a fontosabb eredmények német kategórizálás szerint innen:



A miniknél:

1. Seat Arosa 48,5%
2. VW Lupo 42,4%
3. Peugeot 106 23,5%

Kisautók:

1. Peugeot 206 43,9%
2. Opel Corsa 26,1%
3. VW Polo 25,6%

Alsó-közép:

1. Alfa Romeo 147 42,4%
2. Audi A3 24,4%
3. Seat León 21,7%
.
.
.
13. Peugeot 306 2.8%

Közép:

1. Audi A4 35,4%
2. Mercedes C-Klasse 34,0%
3. Alfa Romeo 156 28,9%
.
.
7. Peugeot 406 8,7%

Felső-közép:

1. BMW Fünfer 34,1%
2. Peugeot 607 30,4%
3. Audi A6 26,8%

Kombik:

1. Alfa Romeo Sportwagon 29,1%
2. Audi A6 Avant 20,0%
3. Volvo V70 18,4%
.
.
10. Peugeot 406 Break 8,3%

Egyterűek:

1. Opel Zafira 26,7%
2. VW Sharan 25,3%
3. Renault Espace 24,2%
.
.
12. Peugeot 806 4,5%

Cabriók:

1. Ferrari 360 Modena Spider 21,5%
2. Peugeot 206 CC 15,3%
3. Mercedes SLK 14,4%
.
.
19. Peugeot 306

Kupék:

1. BMW M3 32,0%
2. Mercedes CL Coupé 31,6%
3. Mercedes CLK Coupé 28,8%
4. Peugeot 406 Coupé 24,7%

Na ennyi. Innen is látszik, hogy ahol a Peugeot már az új formatervvel alkotott autóival indul, ott meglepően jól szerepel (206, 206 CC, 607). A femérés egyébként leközli az egy-egy autóra pozitivan és negativan szavazók százalékos arányát is. A negativ szavazatokat kapó (Ablehnung) oldalon érdemes megnézni, hogy a Peugeot-kra lényegesen kevesebb negativ szavazat érkezett, mint a konkurenciára (pl a 406 esetében csak 0,9%). De pl érdekes az Audi A2-es is: 28,2% pozitiv és 26,3% negativ szavazat, igy jön ki az átlag 1,9%. Nagyon sok embernek nem tetszik, ami nem is csoda.:-))

sansalvador Creative Commons License 2001.04.22 0 0 180
Sabian!

Nos én is kiváncsian várom majd az első tapasztalataidat. Viszont van egy dolog, amiben még kiváncsibban várom majd az észrevételeidet, ez pedig a festés.
Az én feketém immár 4 hónapos és ami nem feltétlenül tetszik az sajnos a (metál)festés. Mindeddig minden Peugeot-mnak kiváló volt a fényezése, abban semmilyen kivetnivalót nem találtam, sőt egyértelműen kijelenthető, hogy kifejezetten kiváló minőségű és kiváló rétegvastagságú a felvitt festék illetve lakkréteg. A német autók bármelyekéhez is hasonlitottam, azok csak csókolomot köszönhettek a Pugnak, a feleségem 100-as Audi-jainak fényezése sem volt rossz, de nem érte el a francia szintjét. Pl még az első 605-ösömnek egyszer valaki egy parkolóban végighúzta a komplett bal oldalát, de hála a jó minőségű fényezésnek, nem kellett javittatnom, pedig faszán rányomta az a köcsög a szerszámát.

Nos az a festés ugyebár nem volt éppen környezetbarát, ezért a mostani autókat már az új környezetbarát vizbázisú festékekkel festik. A gondom tulajdonképpen azzal van, hogy amellett, hogy a fényezés valóban szép és igényes, a felvitt anyag sajnos szerintem vékony és nagyon sérülékeny. Már most is -4 hónap után- látni egy két felverődő kő helyét, ami sajnos apró fehér foltot hagyott maga után, szinte mindenütt: az elején, motorháztetőn, tükörházon, stb. Ez bosszantó. Tulajdonképpen ami a legjobban bosszant, az az amikor kifizeti az ember a 90 ezres metál felárat és megkapja a lakkmentes(!) csillogós fekete festést, amiben ugyan csillognak a metálra utaló kis ezüstös szemcsék, de sajnos a metálra éppen jellmező lakkréteg -a környezetvédelem miatt- sajnos lemaradt és igy nincs meg az a plusz védelem a festés felett, ami eddig megvolt minden metálos autón.:-( Tulajdonképpen az eddigi metál autóimon a lakk gyönyörűen megvédte a festést a felpattanó kövektől.

Éppen a napokban beszéltem egy ismerősömmel, aki mesélte, hogy a haverja a vadiúj (német)autóját a szalonból azonnal a fényzőműhelybe vitte és a vizbázisú gyári festésre azonnal egy lakkréteget fujatott. Azt mondja szebb lett, mint amikor kihozta a szalonból. Na szóval szép dolog ez a környezetvédelem, de amikor azt látom négy hónap után, hogy a kocsim hátulján a lámpák felett, pont a karosszéria csücskén a festés kezd szépen megmattulni (igaz csak nagyon közelről látszik), akkor egy kicsit szomorú vagyok. Mondjuk ehhez az is bejátszik, hogy az én autóm hetente legalább 2x de inkább 3x mosva van (kézzel), mert ugye a fekete szin baromi kényes és hamar koszolódik. A kézi (kimélő) mosás ellenére azonban a szép napsütésben is már látszanak a mosás okozta körkörös apró csikozások a karosszérián. El nem tudom képzelni, hogy mi lenne, ha csak gépi mosóba járnék vele...

Szóval szép-szép, de szerintem gyenge, nagyon vigyázni kell vele, nehogy nekinyisd valaminek, mert azonnal meglátszik. Bezzeg korábban nem volt ilyen gondom, bárminek nekinyithattam az ajtót, meg se látszott rajta. Hasonló tapasztalatok?

Előzmény: sabian (177)
MetaCode Creative Commons License 2001.04.22 0 0 179
Hahó,

ez teljesen jó 5let! Legalább megnézhetnénk Sabi fekete oriját, meg a sok szép éxerdobozt is!

M.

12qper Creative Commons License 2001.04.20 0 0 178
Kedves nagytestvérek :)

szerveződik egy Pug 206-os találka, úgy kb május 5 vagy 6-ra, ha van kedvetek szívesen látunk Titeket is egy közös autókázás + kajálás...etc-re

jelenlegi minimális infó itt

qper

sabian Creative Commons License 2001.04.20 0 0 177
Kedves Topiclakók!

Ezúton kívánok kellemes hétvégét mindannyiótoknak! Az enyémnél kellemesebb úgyse nagyon lehet... :)))) gondolom érthető miért...
Még max 2 óra és tütütütüüüüü

Megígérem, hogy hétfőre minden befolyástól és szubjektivitástól mentes :)))) beszámolót készítek, hogy 1.8 117LE hogyan mozgatja szelíd üzemben a fekete köntöst.

Addig legyetek jók és ne feledjétek: "Csövi! Megy a traktor???"

üdv:
sabian

Hawaii Creative Commons License 2001.04.20 0 0 176
KariAti,
Köszi az infót, megnyugtattál.

Sabian,
Sok sikert, hétfőn várjuk az élménybeszámolót! :-)))

Jó hétvégét mindenkinek.

Előzmény: sabian (175)
sabian Creative Commons License 2001.04.20 0 0 175
Hawaii
Köszönet a kimerítő PTK részletért! Remélem nem lesz rá szükség....

Ma van a nagy nap, délután (ha meglettek a papírok) átvehetem az oroszlánt!!! No pezsgő, mert tiszta fejjel kell neki vágni az első teli tank elhasználásához. Irány Miskolc anyósékhoz, kis kirándulás Aggteleken, némi hegyi menet, országút meg autópálya. Kicsit oda-oda lépve neki, de nem tartva folyamatosan magasan a fordulatszámot. Jó fajta CD bekészítve, ugyan az odaúton inkább a motort hallgatom majd (már amennyi hallatszik belőle)...
Már nagyon várom, alig egy két óra lehet hátra....és minden másodperccel kevesebb....
sabian

KariAti Creative Commons License 2001.04.19 0 0 174
Kedves Hawaii!

A 206 volt az elsö dizel autóm. Mikor rendeltem, még nem volt kapható HDI-vel. Városban elég is lett volna a sima dizel, de rendszeresen járok vidékre is, és bizony elözésnél hiányzott a gyorsulás. (Ne feledd, elözöleg Mazda 626 2.0 volt.) Ez az egyik ok.

Másrészt az utasfülke szigetelése és a motor felfüggesztése nem elég komfortos a relative hangos és rezgö dizelhez. Ezért kb 1600-as fordulatig hangosan rezonált az utastér, kb 2500-tól pedig már a fordulattól volt nagy a motorzaj. Volt pár egyéb apróság is ami nem a motorral függ össze, de az talán elanyagolható. Föleg e két ok miatt cseréltem le. Bár a 406-osban sem HDI van ott nagyon jól megoldották a szigetelést (más kategória). És persze megy is rendesen.

Amikor váltottam, mérlegeltem a 206 HDI-s változatát is, de úgy érzem egy három éves 406-os full extrával többet nyújt (nekem), mint egy fullos 206-os újan. S árban kb ugyanaz.

Egyéb szempontból nagyon tetszett a 206-os. Nagyon jó futómüve van (nem véletlenül rally bajnok), és formailag is nagyon eltalált. A kanyarokban szerintem jobban fekszik, mint a passziv hkerekes 406. Ha az 1.9 helyett egyböl HDI-t rendeltem volna, akkor talán még most is az lenne.

KariAti.

Előzmény: Hawaii (173)
Hawaii Creative Commons License 2001.04.19 0 0 173
Sziasztok.

Sabian,

Felelősséget nem vállalok, de a tanácsom (előre is bocs a hosszért):
Először is nézd meg, hogy papírod (szerződés, megrendelés stb.) van-e arról hogy bézs színt rendeltél. Ha van akkor zöld a lámpa: ha tényleg nem bézs, csapjál oltári nagy balhét, lobogtatva a papírt. Esélyük sem lesz: el kell ismerniük a hibát.

Ezután jogilag szerintem két eset lehetséges, abból kiindulva, hogy ez "szerződés hibás teljesítésének" minősül (Ptk 305§). A Ptk. 306§ szerint pedig:

306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult választása szerint kijavítást vagy megfelelő árleszállítást kérhet.
(2) Ha a szerződésben a dolgot fajta és mennyiség szerint határozták meg, hibás teljesítés esetén a jogosult kérheti a dolog kicserélését is, kivéve ha a hiba rövid idő alatt értékcsökkenés nélkül kijavítható, és a kijavítás a jogosult érdekeinek sérelme nélkül lehetséges. Ezt a szabályt kell alkalmazni akkor is, ha a termelői vagy kereskedelmi forgalomban az egyébként helyettesíthető dolgot elkülönítéssel vagy kiválasztással határozták meg.
(3) Ha a hibás teljesítés miatt a jogosultnak a teljesítéshez fűződő érdeke megszűnt – így különösen, ha a hiba nem javítható ki, a kötelezett a hiba kijavítását nem vállalja, vagy a hiba kijavítása rövid idő alatt értékcsökkenés és a jogosult érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges –, a jogosult elállhat a szerződéstől.
(4) A jogosult a hiba felfedezése után haladéktalanul köteles kifogását a kötelezettel közölni. A közlés késedelméből eredő kárért felelős.
(5) Hibás teljesítés esetén a jogosult az ellenszolgáltatás arányos részét a kijavításig vagy a kicserélésig visszatarthatja.
(6) Ha ez a jogosult érdekeinek sérelme nélkül lehetséges, a kötelezett a kijavítás vagy árleszállítás helyett a dolgot kicserélheti.

Tehát az (1) bekezdés szerint főszabályként
1. vagy helyrehozzák a hibát (ez ebben az esetben szerintem ésszerűen nem lehetséges),
2. vagy megfelelő mértékű árcsökkentést kell adniuk. Abból kiindulva, hogy milyen költséget jelentene a kárpítozás cseréje, ez az összeg szerintem akár több 100.000-es nagyságrendű kell, hogy legyen!

Mindenesetre a vonatkozó teljes Ptk. előírást (a fenti csak részlet!) ajánlom tanulmányozásra.

Azért remélem a fentiekre nem lesz szükség, és tényleg bézs a kárpit!!! Ismét bocs a hosszért!

Üdv,
H.

KariAti,
Ha nem vagyok indiszkrét, miért váltál meg a 206-tól? Nem volt jó?

Előzmény: sabian (171)
KariAti Creative Commons License 2001.04.19 0 0 172
Csövi Sabian!

Sajna nem az elejétöl enyém a verda, úgyhogy csak az utóbbi 13e km-röl tudnék bármit mondani. Elözöleg egy 1.9-es dizel 206-om volt. Hát ahhoz képest nagyon megy. Söt az azelötti 2.0-as benzines Mazdamat is üti szerintem. Nagyon könnyedén mozgatja a kasznit. Ez még nem annyira finom járású, mint a HDI. Ez abban nyilvánul meg, hogy 1400-as fordulat alatt van egy kis rezonancia. Addig elég lusta is. 1500-tól kezd magához térni. 2000-nél már nagyon tolja a gépet, de 2500-nél még egy löket van benne. Nedves aszfalton még harmadikban is kipörög! 3400-nél tovább már nem nagyon érdemes pörgetni, ott már erötlen. Fogyasztás belvárosban 7.1, országút/város felesben 6-6.2, Max 6.5 ha jobban meghajtom.

Kompenzációként, szerintem egy ingyen riasztót, vagy ingyen szervízt meg lehetne pendíteni. A 206-nál nekem a riasztóból sikerült alkudnom, mondván, hogy akkor máshol szereltetem be.

KariAti.

sabian Creative Commons License 2001.04.19 0 0 171
Azon gondolkodom, hogy milyen kompenzációt kérjek, ha valóban elrontották a dolgot. Van valakinek már ilyen irányú tapasztalata????
(nagyon ajánlom, hogy csak a nejlon legyen sötét és ne az ülés...)

sabian

Előzmény: MetaCode (170)
MetaCode Creative Commons License 2001.04.19 0 0 170
Nyugi, csak poros a nejlon benne..:-)))) De csörtess be, nézd meg, és borítsd az asztalt a megfelelő irányba ha kell!

M.

Előzmény: sabian (169)
sabian Creative Commons License 2001.04.19 0 0 169
Sorry, a tegnapi nap kimaradt, házon kívűli intézkedések miatt....

Hellóka, és külön "Csövi! Megy a traktor?" KariAtinak!!

KariAti látom az az 100.000 km is szakértővé tett. Mindenféle hasznos tanácsot nagyon szívesen fogadok. Azt hiszem, mindig mindenkinek lehet újat mondani.
A "régi" (nem HDI) mennyire volt kultúrált, meg nyomatékos és mi a pálya a fogyival???

MetaCode
Nem venném a lelkemre ha elpazarolnánk egy üveg pezsgőt az autóoldalán, meg aztán, ha az üveg még visszaváltható is anyagi veszteséget okozna (20 HUF asszem). Szóval inkább majd igyuk meg a pezsgőt, az üveget meg váltsuk vissza!!! :)))

Kedden azt mondták, hogy csütörtök délután, vagy pénteken, de legkésőbb hétfőn átvehetem az oroszlánt... Úgy nyúlik mint a rétestészta...még az a szerencséjük, hogy rendkívűl türelmes ember vagyok: "HOL AZ AUTÓM VAZZE!!!!" :))))

Valszeg ma délután megtudom a végleges, órára lebontott időpontot.....

Ma benéztem Kovács udvarára, láttam az autót. Az ülés be van nejlonozva és nagyon úgy tűnt, mintha nem bézs színű, hanem szürke lenne az ülés....grrrr

üdv:
sabian

MetaCode Creative Commons License 2001.04.18 0 0 168
Sziasztok,

Padre: csak lazán..:-))) Együtt, egymásért! Asszem ezt olvastam már valahol...:-))

Passzív hkerék: Tényleg kicsit meglibben, de csak annyira mint a barátnőd szoknyája. Nem leszel kész tőle, de azért megdobban a szíved..:-))))

Sabian: lehet pezsgőt vágni az oldalához, ha megjön?:-))))))))))) Megkeresztelni...

Este jövök

M.

KariAti Creative Commons License 2001.04.17 0 0 167
Sziasztok traktor falók!

Kicsit késve ugyan, de végre észrevettem ezt a listát.
Én egy 406 SVDT-t nyúzok lassan egy fél éve (sajna még nem a HDI), és alapjában véve elégedett vagyok vele. Korábban volt szó a passzív hátsókerék kormányzásról. Na ez az ami nekem nem nagyon jön be. Amíg teljesen síma úton használod, addíg nincs is vele gondom. Sot tényleg nagyon tartja a szük íveket. Viszont ha bármilyen úthiba közbejön (márpedig ez igen gyakori), akkor bizony kitör a fara. Ezzel nektek nincs hasonló "élményetek"? Egy barátomnak ugyanez a tapasztalata a Xsara-val.

Másrészrol gratulálok sabiannak, ahogy így pár óra alatt végigolvastam a listát, szinte magam is egyre feszültebben várom a gép érkezését. Az elso pillanatok varázsát kevés dolog múlja felül. Egyszer már volt részem benne, mikor egy 206-ost vettem át. Az is fekete volt! Nagyon állat szín mondhatom!

Gondok:
- Sajnos egy hónapja a vezeto oldali ülés futése beadta a kulcsot. Mire lehet számítani árban?
- Az automata ablaktörlo szemerkélo esoben néha elfelejt muködni. Ilyenkor ki-be kapcs, aztán úgy tunik magához tér.
- Utólag kerestem hozzá CD tárat. Kereskedotol cca 140 + kabel + keret + kárpitelem + szerelés. Viszont sikerült kinyomoznom, mivel megy a rádió, s így 70-bol kijött.
- 100 feletti tempónál fékezve rángat a kormány - megérett a csere a féktárcsákra.

Apropó: másik topicban olvastam a Peugeot Klinik Groszról. Valaki másnak van tapasztalata a szervízzel? Közeleg ugyanis a 100 000-es szervíz.

Klíma:
Azért párásodik be az ablakod kikapcsolás után, mert használat közben a radiátor teste deresedik. Ha kikapcsolod, az elolvad a párásítja a levegot. (Vagy valami ilyesmi.) Viszont, ha reggel indulások már be sem kapcsolod, akkor nincs ilyen gond. Szerintem észrevehetoen visszafogja az autót. Én csak akkor használom, ha tényleg kell, illetve hetente pár percre bekapcsolom, hogy a tömítettség megmaradjon.

Üdv, és bocs a terjedelem miatt.

KariAti.

sabian Creative Commons License 2001.04.17 0 0 166
mea culpa accepted nyema probléma, de így hála az égnek legalább tiszta sor van a fejemben a klímáról....
Azt a nézetet pedig osztom, ha van benne, azért van benne, hogy használjuk. Másrészt viszont pl. tavasszal, ősszel nincs is annál szebb, mint 20-22 fokban lehúzott ablakkal menni:
Kellemes szél, 50-el a körúton, megállni az Octogonnál a lámpánál, a mélynyomóból szól az Áj sud bi szó láki, vagy a Cseri Cseri Lédi (slágergyanús szerzemények), Ray Ben koppintott 1000 Ft-os foncsorozott napszemcsi rulez.....és a makkos cipő csak úgy simul a gázpedálra... :))) Ja hogy ez nem egy 1500-ös ütős Lada, koppánnyal a kipufban.... :))))

Egyébként most várom a telefont, hogy mikorra lehet menni az oroszlánért....remélem minél előbb....

Legújabb megfigyelésem, hogy nagyon-nagyon kevés 406 szaladgál gyári alupapucsokkal. A legtöbbön "csak" dísztárcsa van. Pedig annyira gyönyörű szvsz a gyári könnyűfém rajta. Sőt a 90K felár nem egy nagy ugrás...

Üdv:
sabian

Előzmény: padre666 (165)
padre666 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 165
Mea culpa mea maxima culpa:)

Naszoval: az otomata klima megiscsak kikapcsolható:)))))(én voltam a béna na:)))
De nemsok értelme van mert nekem alighogy kinyomtam elkezdett veszett mod párásodni a kocsi, és hogy néz ki a nagyerős fekete oroszlán tiszta párás ablakkal?:)))
De szerintem aki megvette vele az otomata klimat az ne kapcsolgassa:)))
A fogyasztásrol:
a 3000 -es V6 ost bizti nem a fogyasztása miatt veszik a népek:)))))

14 körul van városban klima nelkul, nemtom meg a klima mennyit tesz majd rá.
A sima 2 literes az nyáron megette a11-12 őt klimával , de országúton lement 9 körülire.
Na majd meglátom

na csao es mégeccer bocs a lámaságomért:))

Előzmény: MetaCode (164)
MetaCode Creative Commons License 2001.04.17 0 0 164
Sziasztok,

Sabian: emészd a sonkát..:-))) 9,7 volt ajtótól ajtóig (1479 km) az átlag, végig az Optimaxot használva. Szvsz nem túl sok...

Itt jegyzem meg, hogy a klímát nekem sikerült kikapcsolni. Kinyomod az A/C-t, ekkor automatikusan elalszik az auto felirat, és voilá. Visszakapcsoláskor - alapjáratban próbáltam - érezhető volt a rándulás a járásban.

Üdv

M.

sabian Creative Commons License 2001.04.17 0 0 163
MetaCode!

A compúter mennyit mutatott fogyasztás címén ennél az erőltetett menetnél? Azért lenne ez különösen érdekes, mert jómagam is sok hasonló erőltetett túrában fogok résztvenni a fekete oroszlánnal....

sabian

Előzmény: MetaCode (157)
sabian Creative Commons License 2001.04.17 0 0 162
Csövi! Megy a traktor???

Jelentem ma a 306RG nem ment úgy ahogy szokott. Nem gyorsult a kicsike! De valszeg ez a súlynövekménynek köszönhető, amely a magahoz vett sonkák arányának duplája.. :)))

No de félre a tréfával....
Ez az automata klíma kikapcsolható vagy sem téma engem nagyon érdekel. Most ki lehet kapcsolni vagy sem??? Már azt sem tudom mit gondoljak erről.
Az logikusnak hangzik, ha van benne AC gomb, akkor az kikapcsolható, meg ha a ventilátor kikapcs, akkor a klíma hatása sem érződik. De ez így igaz??? Meg miért is kellene kikapcsolni az automata klímát??? Talán a fogyasztás végett???

Megtennétek, hogy eloszlatnátok a kétség felhőit a fejemből!!!!

Köszke:
sabian

Előzmény: padre666 (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!