Keresés

Részletes keresés

native99 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 368
Kedves Titibi! Azt tudjuk, hogy neked Orbán-fóbiád van. Nekem fogalmam sincs arról, hogy OV-nek mi a véleménye a gumigyárakról. Azt viszont tudom, hogy egy új gyárat nem 50 vagy 100 éves üzemekhez kell hasonlítani, hanem a mai színvonalhoz, pl. a Poppe & Potthoff-hoz. De a leendő Mercedes-Benz miatt sem tiltakozik senki. Vajon miért? 
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 367

Azt hiszem a kérdés ennél sokkal egyszerűbb, ha OV azt mondja ez nem helyes akkor a jobb oldalon nincs ember aki azt mondaná helyes ha dumigyár épül. Szerencsére itt Ajkán nem egyszerű semilyen kérdésben népszavaztatni mire itt átmegy a kezdeményezés már áll is a gyár és termel. ;-)

 

Minap jöttem haza a nyolcas felől, az erőmű egy kéménnyel üzemelt és olyan kormolást rendezett, hogy a 10000 m-en repülő pilóta inkább letért az engedélyezett pályáról mert nem akart a fekete átláthatatlan füst oszlopba belerepülni. Ennél nem igen hiszem, hogy rosszabb lehet a dumigyár. Legalábbis amikor a Keletiben dolgoztam ott a főváros szívében dolgozott/dolgozik a mai napig is a Taurus hát kérem nem igen oszt vagy szoroz az ott léte. Az erőmű a fa tüzelés ellenére is csodálatos eregetéseket produkál, vjh mit tüzelnek ilyenkor, mert fát és szenet nem az majdnem tuti.

 

Tehát had jöjjön csak az a dumi gyár ha lesz munka akkor az jó, mellesleg eddig a helyi jobb oldal is végig azt szajkózta nincs munka, nincs mi itt tartsa fiatal tehetségeinket. Hát legyen itt tartó erő legyen újra 1000 főt foglalkoztató nagüzem Ajkán! Én még kedvezményeket is adnék nekik.

 

Gyöngyösi embereket meg sajnálom mert megvezették, mukahelyeiket politikai játszmára cserélték. :-(

 

Előzmény: futoz (366)
futoz Creative Commons License 2008.08.17 0 0 366
Hát én most egy Suzukira gyúrok.
Én úgy gondolom, hogy inkább létesüljön termelő üzem, mint kereskedelmi egység.
Az üveggyár , bánya mindig is egészségromboló volt. Megkéne nézni egy működő gumigyárat és azután elitélni, vagy melléállni.
Előzmény: native99 (365)
native99 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 365
Kedves Futoz! Valóban jó lenne ezek helyett korszerűbb üzemeket látni. Csak élvonalbeli technológiákkal lehetünk élvonalbeli ország. Az üveggyár és az erőmű is azok voltak, amikor létrejöttek. Éppen ezért nem szabad most második vonalbeli színvonallal megelégednünk. A végletekig leegyszerűsítve: Ha Marutit gyártunk, sosem lesz pénzünk arra, hogy Mercédesszel járjunk. Ha az első is megfelel, ám legyen...
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.17 0 0 364
Tegnap nyert az FC Ajka a Pápa ellen 3-0-ra! Jó volt a hangulat (1200-1300-an lehettünk kint) és jól játszott a csapat. Remélem hosszútávon is bent maradnak az NB2-ben!!
Ami nem igazán tetszik, hogy a nézők kissé mostoha körülmények közt nézhetnek meccset. És évről évre rosszabb lesz a lelátó. Legalább néhány 100 műanyag széket felszerelhettek volna, az a későbbiekben úgysem kér enni.
futoz Creative Commons License 2008.08.17 0 0 363
Követelem, hogy zárják be az üveggyárat. Sőt az erőművet és a városközpontot is.
Előzmény: native99 (362)
native99 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 362
Igen, jelenleg van. És azt szeretném, ha másoknak is lenne. Lehetőleg nem minimálbérért, és nem egészségre ártalmas környezetben. Technológiai élvonalba tartozó, szakértelmet kívánó, jó fizetéssel járó munkát kívánnék  mindannyiunknak. Az indiai gumigyár után már csak a bangladesi bőrgyár következhet. Én európaiként nem erre vágyom.
futoz Creative Commons License 2008.08.16 0 0 361
1000db
Előzmény: dzsynn (360)
dzsynn Creative Commons License 2008.08.16 0 0 360
Native,gondolom,van munkahelyed,ha egyből ilyen demagóg szöveggel jössz te is.  Mert elvettek többszáz munkahelyet ezzel a húzással.
native99 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 359
Az alpolgármester szerint Ajka befogadná az indiai gumigyárat. Honnan tudja? Legalábbis engem és az ismerőseimet nem kérdezett meg erről. Azt is kétlem, hogy tisztában lenne vele, mennyire környezetszennyező vagy nem. Annyi idő, mióta bejelentették, hogy Gyöngyösön nem épül meg az üzem nem lehetett elegendő az alapos tájékozódáshoz. Hogyan születnek a döntések?
native99 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 358

Kiválóan versenyzett Farkas András tanítványa. Minden elismerésem Kis Gergőnek, aki az olimpián tudta megjavítani legjobbját, és pontszerző helyre került négyszáz vegyesen. Mi ajkaiak, de minden magyar is büszke lehet rá.

 

Sajnos a magyar sport hasonló helyzetben van mint az ország. A rendszerváltás utáni olimpiákon átlagban 8,5 aranyat szereztünk, hát ebben most finoman fogalmazva nem bízom. Ezen a területen is lemaradóban vagyunk.  

Falusne Creative Commons License 2008.08.10 0 0 357
GERGŐNEK gratulálok!
Ajkaiak büszkék lehettek!
Én is büszke vagyok Gergőre!(is)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.10 0 0 356
Gratula Gergőnek!
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 355

Azért a friss hírek rovat rámoccant a témaára!

 

Gergő nyilatkozata:

 

"Lihegõs interjúja során az MR1 Kossuth Rádiónak elmondta, hogy még akkor, percekkel a futam után is alig érzi a lábát, annyira kihajtotta magát, rendkívü örül, nem számított erre a három és fél másodperces csúcsjavításra, különben pedig mindent köszön Édesanyjának, edzõjének, Bandi Bá'-nak, az érte szurkolóknak és a polgármester úrnak."

 

:-)


 

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 354

Gergő az Olimpiai döntőben 4*100 vegyesen. De szép lenne ha pontot szerezne.

 

Gó Gó Gergő!

 

Ilyenkor nem megy a város fóruma a város honlapján, az illetékesek szégyelhetik magukat!

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 353
Kiss Gergő most úszik az előfutamában........
dzsynn Creative Commons License 2008.08.02 0 0 352
Úgy tudom, NZ lett az összevont igazgató, vagyis maradt, és maradtak az eredeti helyettesek.
native99 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 351
Szerintem világos a megyei közgyűlés döntése. A 40-ből 4 ellenszavazattal úgy döntöttek, hogy megszűnik a Bercsényi önálló intézményként, és beolvad a Bánkiba. Tehát igazgató nyilván ott senki nem lesz. Valamiféle tagintézményi vezetö lesz, ha jól értem. A baloldalnak talán az fáj, hogy 6 év után egyszer valahova nem az ő klientúrájukhoz tartozó ember kerülhet kinevezésre?  A Fekete-Vörösmarty belekeverése - ha jól értem -, arra jó, hogy hatalmas pénzért propaganda jelleggel ott indítanak el szakokat. Mert a megyei közgyűlés elnöke azt mondta, hogy a négy megyei működtetésben levő ajkai iskolát együtt adná vissza, de ebbe meg nyilván belerokkanna a helyi költségvetés. Én úgy látom, hogy presztízs csata folyik a közgyűlés és Ajka polgármestere között, ami megint nekünk fog sokba kerülni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 350

Hát ez az ami az egészben gusztustalan.

 

Mindkét oldal bizonyítja, hogy ez az adok kapokkal messze de messze nem az oktatásról szól a történet, hanem róluk.

 

Kérdés akkor most a bercsényi már biztosan nem lesz önálló, de ajkai irányítás mellett a FV-ba olvad be vagy megyei irányítás mellett máshová? Akkro most a felmentett igazgató helyett FZ-lesz az új vezető?

Előzmény: native99 (349)
native99 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 349
Nem örülök az iskolák gazdasági kényszerből történő összevonásának. De!!! A pártsemleges Ajkai Szó szerint, ha a baloldal von össze (általános) iskolákat, az szakmai kérdés, ha a megyei jobboldal, az politikai ügy. Elgondolkodtató, hogy a baloldali kormány olyan szabályozókat alkot, amik kikényszerítik az összevonásokat. (Akinek van némi memóriája, az emlékszik rá, hogy tavaly a baloldali vezetésű Budapesten is balhék voltak a szakképző iskolák összevonása miatt.) Most ugyanezt a jobboldali vezetésű veszprémi közgyűlés is meglépi kényszerből, és Ajkán a baloldali!!!! vezetés tiltakozik ellene. Miért nem a kormány ellen tiltakoznak? Az meg már ízléstelen, hogy a suttogó propaganda szerint megszűnik az oktatás is, pedig a valóságban csak az önálló intézmény.  
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 348
[ lordcroft ]
2008-07-29 13:57:01

zusi,dzsinn:
Ha unjátok hogy a moderátor töröl titeket akkor regeljetek itt:
http://ajkaforum.extra.hu/forum/
Itt a fórumon kívül van PM (privát üzenet) lehetõség és ott a hsz-eiteket sem törlöm :)!

 

 

S egy másik alternatíva a kényszerű minimum három hetes szünet végéig, vagy tovább is.

Előzmény: Törölt nick (347)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 347

 

 

 

[ moderátor ]
2008-07-29 8:23:02

Tisztelt Fórumozók!

Tájékoztatlak benneteket, hogy az ajka.hu fórum-motorja ma, 2008. július 29-én 24.00-kor átmeneti idõre (várhatóan három hét) technikai okból le fog állni.

Addig Nektek is jó pihenést és jó idõt!

 

Ezt írta ma a moderátor az ajkai városi honlap fórumában..........

 

 

Azok után, hogy ÜS lenyilatkozta a városi lapnak, hogy a fórumon elhatalmasodott személyeskedések miatt a fórumot valószínűleg le kell majd állítani. Most meg jön a fórum-motoros maszlag.

 

Mi történt elfáradt a fórum motor? Mi tart három hétig?

 

 

G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.07.19 0 0 346
Előzmény: Törölt nick (345)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.19 0 0 345
A parlagfüves dolgot sajnos én is észleltem. Ha nagyon rosszak akarnánk lenni azt is feltételezhetnénk, hogy az illetékesek kapcsolatban állnak a gyógyszergyártókkal!:-)
Komolyra fordítva a szót, igen, most ott is van már parlagfű, ahol eddig nem volt. Ajkán nem írtják, hanem termesztik!! Csak remélni tudom, hogy egyszer az okosok is allergiások lesznek, aztán meglátják milyen rossz is az!

Ami a fórumon megy, számomra gyalázatos. Nem Ajkáról van szó, hanem egymás pocskondiázásáról. Senki ne lepődjön meg, ha törölni fogják......

Mennek tönkre a pár éve újra aszfaltozott utcák burkolatai. Már akkor is megjegyeztem, NEM SZAKSZERŰEN LETTEK CSINÁLVA, de azóta is így csinálják. 2006-ra elkészült utcák 2010-re kapnak újabb réteget???? Van itt pénz dögivel!!
G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.07.19 0 0 344
A házunk tája program keretében létrehozott parkokba a füvesítéssel együtt parlagfüvet is telepítettek. Rengeteg benne a parlagfű! Ahol eddig sosem volt, most tele van vele.
native99 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 343
Szerintem az ajka.hu fórumán a Peternics-ügy, és az Avar, Primer eladási szándék kitudódása után szabadultak el némileg az indulatok. Olvasva országos fórumokat, nem látok semmi okot a megszüntetésre. Különösen azért furcsa a helyzet, hiszen van moderálási lehetőség. Az vitathatatlan, hogy egyértelműen a jobbos többség jellemző, ami a város vezetőinek kellemetlen lehet. A szólásszabadság az egyik legfontosabb érték, amit mindenképpen meg kell védeni, még akkor is, ha a vélemények egy részével nem értünk egyet.
G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.07.17 0 0 342
Ezt tőlük kellene megkérdezni.
Többször is láttam már amikor megállnak kocsival a konténer mellett és a csomagtartóból átpakolják a sima háztartási szemetet.
Egész család a kocsiban, gyerekek hátul.
Szeméttelep messze van, ez meg útba esik munkába, iskolába menet.
Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.16 0 0 341

Szombatonként ingyenes a szeméttelep!

 

Miért hordják a városba?

 

:-(

Előzmény: G r a b o w s k y (340)
G r a b o w s k y Creative Commons License 2008.07.15 0 0 340
Kérem a kertes házban lakó ajkaiakat és Ajka környékieket, hogy a szemetüket ne hozzák be Ajkára a konténerekbe, mert nekünk is fizenünk kell az elszállításért!
Legközelebb a rendszámokat is ideírom.
mamuszika Creative Commons License 2008.07.11 0 0 339
Ha valakit érdekelne, de nem még nem olvasott róla, lehet pályázni Fecskeházra (sokan költöztek ki mostanság)...
No, persze, Ajkán is csak a 35 év alattiak kapnak ilyen fajta segítséget :((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!