Keresés

Részletes keresés

Missteria Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10505
Az ox-nál szoktam de az oasysnél nincs rá szükségem mert ott pikk pakk bennt van a lencse levegő nélkül :)
ŐŐŐ mit jelent az h görcsösen nézni?
Előzmény: McLaca (10501)
LátoGató Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10504

A panaszkönyv manapság semmit sem ér, mert a cégvezető válaszol a panaszokra. A saját cége ellen, meg még a Frankl Úr sem fog fellépni! :-)

A Fogyasztóvédelem nem vizsgál egyéni panaszt, marad a megyei békéltető testület, ha van még erre energiád!

Előzmény: Deep Down (10502)
Zsoltee85 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10503

McLaca!

Ma délután kell mennem kontrollra a kontaktológushoz. Az elég, ha ő megnézi a szemem?

Az a gond még ezzel az egésszel, hogy ma a kontrollra kl-ben kellett volna visszamennem, eddig ugye csak próbalencse volt. Ez nem fog így menni sajna :-(

Meglátjuk mit mond a kontaktológus...

Előzmény: McLaca (10501)
Deep Down Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10502

Még mindig nem én vagyok a szenvedő alany. :) Az illető már évek óta használja azt a bizonyos három havi lencsét, tavaly ment át ebbe az optikába (Ofotért helyett) és már rendelt itt lencsét. Most is csak egy sima rendelés történt. (Mint írtam, kb így, hogy egy évre elegendő három havi lencsét kérnék. Olyat, amilyen eddig volt? Igen.)

 

Ordítozásról - sajna nem vagyok egy ijesztő jelenség.

Nekem azért is böki a csőröm ez az ügy, mert eddig teljesen megbíztam bennük. :(

 

(Az már csak hab a tortán, hogy fel lettek hívva, mikor lehet átvenni a lencsét. Fél háromig. Kettőkor odamenés, minden zárva. Hát, köszönjük szépen a felvilágosítást és a plusz utat.)

Előzmény: McLaca (10501)
McLaca Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10501

Úgy kaptadt azt a lencsét, hogy nem is illesztették előtte (ha jól értettem...)

Simán fogyasztóvédelem ezek után, bár az már nem hatóság, javaslatot tehet, de el nem járhat... (Végső esetben az ordítozás is beválhat :) )

 

Missteria: szoktad a lencsét berakás után óvatosan, lazán körkörösen mozgatni? (Ettől jön ki alóla a levegő.) Ill. az is segít, ha berakás előtt egy kis csepp ápolót teszel a lencsébe, amitől ugyan végigfolyik az arcodon :D, de könnyebb "légmentesen" felrakni.

A fejfájásra: figyelj rá, hogy amikor rajtad van a lencse, ne nézz görcsösen.

 

Jar-Jar: az 1 napos lencséhez annyit tudok hozzátenni, hogy a gyári oldat, amiben ázik, nekem nem jön be, azaz az új lencséket muszáj beáztatnom egy éjszakára ápolóba, különben 2 óra után már elviselhetetlenek.

 

Zsoltee85: ha úgy érzed, hogy valami nincs rendben, nézesd meg egy dokival (igaz, vizitdíj, de még mindig olcsóbb, mint az "üvegszem" :) )

 

Üdv!

Előzmény: Deep Down (10487)
Zsoltee85 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10500

Lehet, hogy a csákány jobb lett volna, akkor legalább nem kellene aggódnom, hogy baj van-e.

Egyébként Focus Dailies Toric a kl.

Előzmény: macimoci (10499)
macimoci Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10499
Mit használtál csákányt? :-)
Előzmény: Zsoltee85 (10498)
Zsoltee85 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10498

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy ma reggel mikor beraktam a kontaktlencsémet (még csak próbalencse volt), csípett, szúrt a bal szemem, mikor kiakartam szedni a kl-t, már 2 darabban volt. Szerencsére sikerült kiszedni mindkét felét, de azóta is kicsit homályosan látok a bal szememmel.

Szerintetek megsérülhetett a szemem? Nem szeretném, ha valami maradandó károsodást szenvedne, elég nekem a szemüveg is, nem kell üvegszem :-(

 

Köszönettel:

Zsoltee

Deep Down Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10497
Frankl Optika, Tatabánya
Előzmény: SZem (10496)
SZem Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10496
Első lépés: írd ide, hol volt az eset!
Előzmény: Deep Down (10494)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10495
Felügyeleti szervek listája, vásárlók könyve... ha ezek egyike sincs jól látható helyen, akkor elkérni, és a könyvbe beleírni a nemláthatóság tényét (ez alapból egy kellemes bírság, vizsgálat vonzattal fog bírni), aztán leírni az esetet, majd saját példányodról másolat eljuttatása a felügyeleti szervek listájának összes eleméhez.
Előzmény: Deep Down (10494)
Deep Down Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10494

Nem én voltam és már megtörtént. Előre fizetéssel.

Reklamálás megtörtént, nagyon sajnálják, de visszavenni nem lehet, használja el, oszt' jóvan.

Nos, ilyenkor mi van? Már azon túl, hogy oda többet nem... (Azért marha logikus elbukni egy ügyfelet és potenciális reklámforrást húszezer forintért. Ehelyett rossz hírét keltjük, simán megérte, tuti.)

Előzmény: SZem (10492)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10493
Asszem ezzel sokan vagyunk ugy, mint Missteria... mmint igy vagy ugy, de fordítva vagyunk bekötve... ő a lencse ki-betét, más más ügyben...
Előzmény: SZem (10492)
SZem Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10492
davi2x0: ha tényleg semmi gondod vele akkor inkább ne próbálkozz! Párszor már rácsesztem, rábeszéltem emberünket a "jobb lencsére" aztán inkább visszatértünk. De ha pici panaszod van, akkor próbálkozz!

Missteria: fordítva vagy bekötve:) Nálam az Acuvue miatt nyafognak és pont az OX és a FND amit tudnak kezelni:)

Jar-Jar: most megtanítalak olvasni: "Örülök, hogy a napi lencsék népszerűsége nől (van Sauflon is)"=van Sauflon egynapos lencse :DDD
Cím pedig: Hercegprímás utca 6 telefon 4111666
Fekete tüskés hajú kollegát (nőt) keress! Ha lehet, a héten ne!

VE: hát igen. Multi, lánc... Hagyjuk! Egy optikus vagy szemorvos olyan lencsét ad, amivel kevés gondja lesz, mert azzal tud keresni. Namost azzal van kevés gondja, amivel a paciensnek semmi baja.

DeepDown: át ne vedd!

kishoris: te se! Ha átvetted, menj vissza reklamálni! És hazugság, hogy nincs olyan próbalencse! MINDENFÉLE VAN!
lovely timike Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10491
Próbálni KELL. Görbület meg egyéb dolgok inkább ki kell hogy derüljenek a próbalencsén mint egy többezres 30 darabos doboz első lencséjén. Meg hogy egyáltalán hogy viseli a szemed. Magadtól nem tudod milyet rendelj. Idő meg várakozás? Bemész egy óra alatt megvagy vizsgálatostul. :)

Egynaposban jó a Focus Dailies meg az Acuvue.
Sauflonnak énse találtam.
Ezekhez nem kell ápolófolyadék, mivel mikor kiveszed ki kell dobni. 1 üves (cca. 380 ml) lötyi 2500-4000 forint.

Általában 1 dobozban 30 db lencse van, ez 15 pár, de rendelhetsz többet is persze. :)
Előzmény: Jar-Jar (10490)
Jar-Jar Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10490
Helló!

Hát sok reakciót nem kaptam a hozzászólásomra, úgyhogy kicsit konkrétabb kérdésekkel állok elő:
A Sauflon-nak van napi cseréjű lencséje? (honlapjukon nem láttam)
Az Acuvue 1-Day lencséről mit tudodtok?
Ha választani kéne 1 naposak közül melyik márkát ajánlanátok?
1 naposhoz ugye nem kell ápolófolyadék meg miegymás? (árban kb hogy mozog?)
Lehet rendelni kb 30 napra elég lencsét? Ugyanis szemüveget hordok, csak a nyárra kéne lencse, sztem kb ennyi elég is lenne.
Megbízható márkánál/típusnál érdemes lencsét venni próbalencse nélkül? (csak mert az idő meg várakozás, miegymás)
Thx a válaszokat.
Missteria Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10489
Azért maradt meg mert kaptam próbalencsét és folyadékot is hozzá ami 60 mlis volt!És azt használtam el!SCA-t meg nem tudtam h lehet e ezzel a lencsével együtt használni!Ennyi!
OX-nál azért volt nehezebb a betétel mert olyan merev az egész lencse és állandoan levegő maradt a lencse alatt és folyton kipottyant és nem ment rá a szememre!Oasys-nél meg odateszem a szememre pislogok egyet és már rajta is van!OX-nál ilyen sosem volt!
Lenne egy kérdésem hozzátok!
Megint elkezdett fájni a fejem a lencsétől!Amit lehet nem az okoz de szerintem igen!A dioptria jó a lencse tök kényelmes de miután leveszem a szememről elkezd fájni a fejem ill a szemem!Nemrég voltam az orvosomnál tök egészséges a szemem, a dioptria jó a lencse kényelmes akkor mért fáj tőle a szemem?Ja és sosem hordom túl a lencsét sem még 1 nappal sem!Általában 6-8 órát van a szememen naponta és 2-3 nap lencseszünetet tartok!
Előzmény: McLaca (10482)
kishoris Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10488
Sziasztok!
Új vagyok itt, s látom zajlik az élet a fórumon. Ha jól vettem ki a hozzászólásokból vannak köztetek szakemberek. Problémám a következő: most vettem először kontaktlencséket, nem akarom reklámozni, hogy melyik nagyon régen létező boltban. Megvizsgálták a szemem, próbalencse, stb. Már a próbákkal sem láttam jól, de azt mondták, hogy a rendes lencsékkel nem lesz baj, mert próbából nem létezik pont olyan. Szóval megjöttek a lencsék és tök rosszak, hozzáteszem sajnos a jobb szememre torikus lencse kell, amiből állítólag megint nincs más, nem lehet jobban korrigálni. Itt megint azt nem értem, hogy a vizsgálatnál azt mondták, hogy így fog látni a lencsékkel. Jó volt. Aztán most meg bosszankodom, mert úgy érzem kidobtam 40eft-ot a semmiért. :( Egyébként J&J lencsékről van szó. Most azon gondolkodom, hogy keresek egy "magán" orvost, aki megvizsgál, és nem azt a lencsét adja ami éppen a boltban van. Esetleg tudnátok javasolni vkit Sopronban vagy környékén? Ha tudnátok segíteni megköszönném! Esetleg ha kell még vmi plusz info ami kimaradt, akkor írjatok már lécci! Még1x köszi!
Deep Down Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10487

Az milyen hely, ahol az ember megrendel egy évre elegendő három havi cseréjű lencsét (kérdezik olyat amilyen eddig volt? Igen.), ezek után kap egy pár egy éves lencsét? És nem hajlandók semmit tenni? Na de most komolyan, ilyet lehet??

Morcsi Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10486
Reider Optika: te tudsz valamit a Solo Care Hardról?
Előzmény: Reider Optika (10485)
Reider Optika Creative Commons License 2007.06.11 0 0 10485
Sziasztok! Gondoltam benézek:) Nagy élet van, látom. Örülök, hogy a napi lencsék népszerűsége nől (van Sauflon is) mert nekünk azzal van a legkevesebb gondunk. (tiszta pénz:)

A VE vitáról állásfoglalás nélkül annyit tudok mondani, hogy minden cégnél megfordulnak jobb és rosszabb hozzáálású, képességű szakemberek. Kérdés, hogy meddig maradnak, meddig vannak megelégedve a bérezéssel, üzletpolitikával stb.
Én személy szerint nem mennék VE-be, de ez más kérdés, hiszen a saját üzletben el tudom intézni a látásproblémáimat. Ez pillanatnyilag a napszemüvegkérdésben ki is merül:)

McLaca: Ha büdös, legalább nem isszák meg. Lehet, hogy az ásványvíz lobby van a háttérben:D

A 3 hónap azért van, mert az ápolószer aktív összetevői oxidálódnak. Ha a doboz bontva van, nap mint nap szellőzik akkor gyorsan. Lehet, hogy megköveznek érte, de elárulom, hogy hűtőben lelassul a folyamat.

A görbülettémáról annyit, hogy különböző átmérőjű, különböző anyagú és különböző dizájnú lencséket ne hasonlítgassatok össze, mert belekeveredtek. Mert úgyse tudjátok:)

Missteria: Bár a J&J nem kedveli a Ciba folyadékokat (ellenben a Complete-et, amit most visszahívtak igen:) használd el nyugodtan!
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10484
A VE-vel két baj van. Az 1ik a hozzáállásuk, ami változó. A másik az üzletfilozófiájuk, ami állandó. Lehet jó a bácsi, de igen nagy valószínűséggel adott cég adott lencséiből fog keresni egy jót, vagy jóközelit. Mert ez van kiadva neki.
Előzmény: szantotamas (10483)
szantotamas Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10483
A VisionExpress-nél is vannak kivételek.
Pl. az Árkádban van egy optometrista bácsi ,aki sztem nagyon jó , alapos szakember.

:)
pá...
McLaca Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10482

Nem értem az összefüggést... Miért maradt SCA folyadékod attól, hogy lencsét váltottál? Az SCA kiváló a J&J nagy oxigénáteresztésű lencséihez is, bár igaz, Acuvue lencséhez én is az Alcon-t (Optifree Express) szerettem.

Ha nem bontottad ki, akkor a lejárati idejéig eláll, ha meg kibontottad, hűtőben kissé lassítható a "megromlása" (hatásának csökkenése).

Apropó OX és Oasys: előbbi lencsénél mi okozta a nehézséget berakáskor, és utóbbinál mi okoz könnyebbséget? (Tapasztalatgyűjtés miatt kérdem)

 

Üdv!

Előzmény: Missteria (10477)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10481
Mondjuk talán ebben lehet megoldást találsz:
10453
Előzmény: Jar-Jar (10480)
Jar-Jar Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10480
Helló!
Lenne egy két kérdésem. Lehet hogy már le voltak írva, de elég sok hozzászólás született eddig. Szemüveget hordok, viszont nyárra vezetéshez meg napszemüveg alá szeretnék kontaktlencsét hordani. Ehhez szeretnék valami jó típust találni.
Mivel nem túl gyakran, és nem túl sokat hordanám őket, leginkább napi cserélésű lencsét szeretnék választani, és nagyon jó minőségűt (nem árra értem, hanem tényleg amiről lehet tudni hogy kiváló termék). Tudnátok ilyen kategóriában javasolni márkát, típust, stb?
BL ről rosszakat hallottam, míg a Sauflon-t ajánlották (de asszem tőlük nincs napi lencse). Vélemény?
Ami még érdekelne, hogy hol érdemes vizsgáltatni, csináltatni? Azt tudom hogy a Vision Express-t kerülni kell, a magán optikák közül bármi jó, vagy tudtok ajánlani valami kiemelten megfelelő helyet?
Előre is köszi a válaszokat.
Missteria Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10479
hát nekem nem tünt fel h kisebb lenne a görbülete :D Sőt nekem az oasys sokka lkényelmesebb , és pár pillanat alatt rátudom tenni a szememre.nem ugy mint az ox-ot:)
Előzmény: mary07 (10478)
mary07 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10478
Missteria:Neked nem volt gond OX után az Oasys kisebb görbülete?
Előzmény: Missteria (10477)
Missteria Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10477
Köcce a választ :) Igy már értem!:)

McLaca: betartom a szabályokat de mivel váltottam oxról oasysre igy a sca folyadékom megmaradt!egy egész üveggel!Szal még kb van 1 hónapom h elhasználjam!Ezért kérdeztem!
Előzmény: Talafuz (10476)
Talafuz Creative Commons License 2007.06.10 0 0 10476
helló Misteria! 3 hónap elteltével csökken a folyadék tisztító hatása (mivel tartósítószer van benne nem romlik meg) ezért inkább csak tisztításhoz használd-dörzsölés-öblítés:tároláshoz vegyél új folyadékot!!
Előzmény: Missteria (10471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!