Keresés

Részletes keresés

kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91529

én beszéltem több minisztériumi tisztviselővel BGordon 'kormányzása' alatt. Semmi nem történt, csak időt akatak nyerni, hogy eltüntessék a nyomokat, de kormányzás az nem volt. nos, ezt több cikluson keresztül elképzelni, az nem semmi - max Demszkyhez lehet hasonlítani....

Előzmény: altimus (91527)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91528

ahogy Zoli irja a kontraszelekcio nagy ero. 2010 ota a rezsim oldalan tobb multimilliardos nott fel, hizott az adofizetok zseben. ezek eseteben erkolcsrol, altruizmusrol, ... beszelni tobb, mint nevetseges. ergo tisztessegrol is. ugyhogy egyet kell ertenem Zolival, en se ismerek a rezsim oldalan olyan mertekado, sajat erejebol, tehetsegebol, szerencsejebol meggazdagodott embert aki onzetlenul segithetne az orszagon.

 

 

Előzmény: kifli (91526)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91527

> tökéletesen alkalmatlan volt, ráadásul senki nem választotta meg...

 

?? bajnai pillanatok alatt rendbeszedte a dolgokat es remek miniszterelnok volt.

annyira, hogyha o maradt volna a miniszterelnok 2010 utan (neadj isten tobb

ciklusra) ma nemhogy nem itt allnank hanem egy eu kompatibilis kultur orszagban

elnenk, euroval a zsebunkben, joval kozelebb ausztriahoz mint most. es legfokepp,

nem egy szetszakitott, haborus belharcokban igencsak gazdag tarsadalomban,

gazszerelokkel a nyakunkon es egy elprivatizalt (szetlopott) orszaggal.

Előzmény: kifli (91515)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91526

pedig vannak, de nem megyek bele szócsatákba feleslegesen. ha az egyik oldalon vannak akkor a másikon is, nem ismerek mindnekit, ha ennek az elfogadása sem megy akkor itt nincs remény, csak hitvita.

 

Bojárt sem.

 

a prekoncepció(i)ddal most sem tudok/fogok/akarok vitatkozni, mert ebben úgyis neked lesz igazad. meghagyom neked.

 

kibírom:))

Előzmény: BZoltan (91524)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91525

Ha a templomtoronyra gatyát lehetne húzni akkor az lenne a falu legfaszább legénye :)

 

Amúgy szerintem 2006 szeptember 18-án Gyurcsánynak le kellett volna mondania és elvonulnia a közélettől élvezni a nem csekély vagyonát. Ebben az esetben nem tudjuk, hogy ki győzött volna 2010-ben, de azt sem, hogy ki győzött volna 2014-ben vagy 2018-ban. Hogy NER nem lenne az fix. Ahogy nem lenne ilyen közmédia sem és nem lenne Mészáros Lölö sem.

Előzmény: kifli (91523)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91524

Értékelem a bátorságodat, hogy ilyen témában pont nekem akartál blöffölni :) De hát ugye erről beszélünk. Nem igazán vannak konzervatív, jobboldali gondolkodású és a közpénzektől tisztes távolságot tartó gazdag polgártársaink.

Előzmény: kifli (91522)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91523

ha megfogadták volna a tanácsom (:)) akkor ma jóeséllyel nem lenne kétharmad...

Előzmény: BZoltan (91520)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91522

Mészáros Lőrinc, Vajna Tímea:DDD

Előzmény: BZoltan (91521)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91521

Teljesen őszintén és komolyan kérdeztem. Tényleg. Mondjál kérlek 2-3 konzervatív értékrendű és vállaltan kormánypárti nagyon gazdag embert. Plusz pont jár azért ha az illető a nemzetközi versenyszférában gazdagodott meg és nem közbeszerzésekből :)

Előzmény: kifli (91519)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91520

Hát ha te nem jogászkodsz, akkor valakinek kell :)

 

Magyarországon közjogilag nincsen olyan, hogy miniszterelnök jelölt. Ez egy laikus kifejezés ami jogilag semmit nem jelent és semmire nem kötelez senkit.

 

Előrehozott választást pedig nem akkor szokás kiírni ha éppen úgy tűnik demokratikusabbnak hanem akkor amikor az országgyűlés nem tud olyan végrehajtó hatalmat (kormányt) jelölni amelyik bírja az országgyűlés bizalmát, vagyis 50+ százalékos támogatottságát.

 

Vagyis nem, nem kell és nem is szokás előrehozott választást kiírni akkor amikor a kormányfő bukik. Nézzél csak körül Európában. Most volt Svédországban egy kormányfő váltás, de Finnországban is volt nem rég ilyen.

Előzmény: kifli (91518)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91519

ez a kettős mérce miatt van. elvakít téged:)

Előzmény: BZoltan (91516)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91518

ne jogászkodj itten:)

 

annak a parlamentnek a megválasztásakor Gordon volt a miniszerelnökjelölt? 

 

egyébként  lett volna demokratikus (és jobb is) ha nem szerencsétlenkedik BGordon, mint miiszterelnök csődgondnok , hanem kirínak egy előrehozott vélasztást anno.

Előzmény: BZoltan (91517)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91517

Kifli, ilyenkor mindig arra gondolok, hogy valaki lenyúlta az azonosítódat. Képzett jogászként egészen biztosan tudnod kell, hogy Magyarországon a miniszterelnököt az országgyűlés választ. Vagyis, de igen megválasztották.

Előzmény: kifli (91515)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91516

Mondjál már egyet az egyik oldalról. A másikon nincsen sok az fix, de az egyiken én nem tudok egyről sem.

Előzmény: kifli (91513)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91515

tökéletesen alkalmatlan volt, ráadásul senki nem választotta meg...

Előzmény: altimus (91514)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91514

igen, talan bajnai volt a rendszervaltas utan az egyetlen olyan normalis miniszterelnok aki egy egyszeru szakmai feladatnak tekintette a poziciot es nem akarta megvaltani a vilagot, hanem probalta menedzselni a szakmai reszt. es mukodott is a dolog. a sok messiasra, vilagmegvaltora, profetara mindig rabaszunk.

Előzmény: BZoltan (91512)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91513

vannak ilyen emberek,

.

.

.

.

.

.

mindkét oldalon...

Előzmény: altimus (91510)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91512

Azért nem látják, mert a legtöbb ember számára a szenvedélyes zsenialitás nem különböztethető meg a komplett őrülttől.

 

A fő baj az, hogy a magyar választópolgárok többsége (tippem szerint bő 70%-a) azt hiszi,  hogy egy miniszterelnöknek karizmatikus, lángoló lelkű, szónoki tehetségű, penge nyelvű, tökéletesen felkészült zseniális stratégának kell lennie. Holott egy tisztességes hivatalnokot kellene találni aki képes vezetőként egy 1000-5000 fős államigazgatási rendszert menedzselni.

Előzmény: altimus (91508)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91511

Én még azt is el tudom képzelni, hogy vannak emberek akik az után, hogy kiderült mennyire okosak második lépésként gazdagok is lettek és a harmadik lépés, hogy most akkor más szépek is legyenek. Sok ilyent ismerek. A szépség alatt természetesen azt értem, hogy milyen a társadalmi, közösségi megítélésük. Ezért kezdenek el sokan jótékonykodni miután meggazdagodnak.

 

Simán reális, hogy az ilyen korszakos zsenik akiknek ráadásul az anyagi siker is megérkezett egy idő után mint igazi nagy hazafiak akarnak bekerülni a történelembe. Ebben van is ráció. Ha belegondolsz, tele van a magyar történelem is olyan mágnásokkal, hatalmas birtokokat összelapátoló nagy vagyonú nagy emberekkel akikre a kutya sem emlékszik. De ha már alapítottak pár iskolát, építettek pár templomot meg kórházat, esetleg lovardát és hidat akkor egyből mint nagy magyarok vonultak be a történelembe.

Előzmény: altimus (91510)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91510

Az is legitim kerdes, hogy hogy a joistenbe nem hiszik el azt az emberek, hogy egyszeruen vannak emberek, akik segiteni akarnak. Miert nem lehet az onzetlenseget, a joakaratot, a segitokeszseget ... ugy elfogadni, hogy nem firtatjuk a hatso szandekot?

Előzmény: BZoltan (91506)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91509

Igen, az legitim kerdes, hogy miert nem menekul ez az ember hanyattvhomlok es elvezi az eletet provance-ban? Bojar speciel egesz eleteben szoftverfejleszto, uzletember volt. Aztan tanitott jo ideig a ceu business schoolban egy tantargyat, belekezdett a graphisoft parkba, megalapitotta az AIT-t. Szoval szemmel lathatolag egy olyan ember akit nem elegit ki az, ha napestig kavezgat, borozgat a chateau kertjeben provance-ban. Vannak ilyen alakok. Mivel hosszu ideje ismerem elhiszem neki, hogy oszinten segiteni akar, es nem var el ezert semmi kesobbi karpotlast, visszaosztast. Egyszeruen semmi szuksege nincs ra.

Előzmény: Hepci (91504)
altimus Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91508

> Az más kérdés, hogy kell-e miniszterelnöknek lennie egy diagnosztizálhatóan elmebeteg embernek.

 

gondolom ez koltoi kerdes. en meg azt nem ertem, hogy a joistenbe nem latjak az emberek azt, hogy orban sulyosan zavart? ok, nincs atombombank, nem tudja megnyomni a gombot. de akkor is, valahol csak azt kellene az embereknek mondaniuk, hogy ok, koszonjuk, de mostmar pihenj inkabb egyet.

Előzmény: BZoltan (91499)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91507

akkor már értem, köszzönöm.

Előzmény: BZoltan (91506)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91506

Miért ne lenne? Én adtam is és kaptam is sokszor ingyen ebédet az életem során. Pedig nem is vagyok milliárdos.

 

Akármilyen hihetetlen vannak emberek akiknek a sok pénz nem cél, hanem eszköz.

Előzmény: kifli (91502)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91505

Majd írd meg előtte, hogy mid van jelenleg, esetleg kérek mást is.

Előzmény: Daeril (91503)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91504

Azt azért szerintem nem érdemes kétségbe vonnod, hogy léteznek jellemzően nem korrupt, nem hazug emberek, akik a pénzüket jellemzően nem kétes ügyletekből szerezték. Valószínűleg még a politikával érintkező vállalkozórétegben is léteznek ilyenek, mindkét oldalon.

Most kiállt az egyik, aki talán ilyen.

Én persze nem értem, de az ő dolga - én például akkor sem tennék a hazáért jelenleg semmit, ha milliószor annyi pénzem lenne, mint amennyi van. :)

Előzmény: kifli (91502)
Daeril Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91503

Be kell iktassalak a ritka és sűrű Budapesti köreimbe (rühellek Bp-n vezetni). Sajnálom, hogy ilyen régóta várakoztatlak és köszönöm a türelmed.

Előzmény: Hepci (91501)
kifli Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91502

de ki beszél itt most erről?

 

arról van szó, hogy nincs ingyenebéd...

Előzmény: BZoltan (91489)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91501

Vennék az újabb kékfrankosból, ha képes vagy némi marketingre (írsz, hogy letöltötted).

Előzmény: Daeril (91497)
Hepci Creative Commons License 2021.11.16 0 0 91500

Leginkább azt nem értem, ha itt a hazáért még tenni akar valaki valamit - Széchenyit manapság azonnal lecsótányoznák a netes fórumokon.

Azt sem értem, ha aránylag normális ember miniszterelnök szeretne lenni: kinek hiányzik ez a sok szarság, a stressz, meg hogy folyamatosan faszfejekkel kell konzultálni és izzasztó öltönyökben feszíteni? Megéri ezt, hogy mondjuk lopok és lopatok a haverjaimmal 2000 milliárd forintot?

Előzmény: altimus (91498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!