Keresés

Részletes keresés

belaba3333 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 97

Reménykedni lehet, de mivel már nincs semmi kontroll felettük, ezért ha az ötletelésükkel elqrnak valamit, most már saját maguk felelnek akár büntetőjogilag is. És mostantól nincs hátramutogatás, a felelősség a narancsos szavazógépeké.

Előzmény: Törölt nick (87)
reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 96

Ezek szerint abba sem fog belehalni az ország?

Előzmény: Törölt nick (87)
reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 94

Jól teszi...

Nincs ellenvetésem...

Előzmény: Törölt nick (88)
reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 92

 

De nyugtass meg hogy az ország nem fog meghalni?

Előzmény: Hawilúd (85)
locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 89

Noha alapvetően ritkán értek Veled egyet, ezzel a hozzászólásoddal teljes mértékben.

Előzmény: Derek (77)
Hawilúd Creative Commons License 2010.11.16 0 0 85

A mai nap fényében kifüggesztheted az új tákományt a nenyi mellé.

Kb. egyforma szar lesz mindkettő.

Előzmény: reggelsanyi (82)
locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 83

Itt az ideje, hogy a jog azt a vagyont óvja, amely mögött munka, teljesítmény áll. Ha úgy tetszik, az igazságosság és méltányosság felé korreláljon a rendszer. Ha a jog ezt védi, az is jogállam. Nem véletlenül kérdeztem amúgy.

Előzmény: Törölt nick (72)
reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 82

Ajvé...

Már az ország is halálán van?

 

Mi lesz itt ha elkezdődik az alkotmányozás?

Előzmény: Törölt nick (79)
escéhá Creative Commons License 2010.11.16 0 0 81

Annak picit örülök, hogy egyelőre még van nyoma "ötletelésnek". Tehát vannak előretolt faszfejek, akik bármit kimondanak (ilyen most Lázár János), nem személyeskedek: ez a szerepük. Aki figyeli a cselekményeket, visszamenőleg fel tud sorolni akár a másik padsorból is ilyeneket. Aztán a bármire megvárják a sajtó és a zemberek reagálását. Majd azt figyelmen kívül hagyva cselekszenek. De legalább "úgy csinálja, mintha nem tudná".

 

Arról meg végképp nem én tehetek, hogy egy MSZP, egy Jobbik, egy LMP lófaszt nem csinál ellenzékben. Pólót osztogatnak? Egymással kötözködnek? A Jobbikról inkább nem is alkotnék véredényt.

 

Én egyszer majdnem azért szavaztam (volna) az MSZP-re, mert azt hittem, a híg fosnak lesz egy kemény szar ellenzéke. Nem tettem, s aztán ellenzékként a Fidesz az én szememben megbukott. Semmi konstruktivitás, csak szimpla ellenkezés. Kivéve a juttatásokat, of course.

pasztorbirka Creative Commons License 2010.11.16 0 0 80

>>>ez itt állítólag jogállam. annak meg az alapvető kritériuma az, hogy a törvényesen szerzett magántulajdont békén hagyák.<<<

Ez nem jogállami kritérium.

Egyébként én sem örülök neki, jobb lett volna, ha egyetemlegesen minden jövedelmre, 10% válságadót vetnek ki, és minden vagyonra 5% válság vagyonadót.

 

Ezzel teljesen jogszerűen hozzájuthatott volna az állam azokhoz a forrásokhoz, amikből a hiánycélt tartani tudná.

Előzmény: andzsin (36)
Derek Creative Commons License 2010.11.16 0 0 77

Meg lehet szuntetni,vagy korlatozni az ilyen vegkielegiteseket , de nem visszamenolegesen. azzal semmi gond nem lenne ha a kormany azt mondana,na innentol ennek vege,es meghatarozna egy adott osszeget ami maximum lenne.Ez teljesen OK.  De viszavenni azt amit az akkori torvenyek szerint jogosan kapott az abszurdum. Mi van ha tomegesen megtagadjak a visszafizetest arra hivatkozva nincs mibol akkor mit csinal a kormany,mert ha egy ketto azok ellen el tudnak jarni de egy tomeges engedetlenseg ellen lehetetlenseg .

 

Vegyen fel bankkolcsont ,ja, es mire fel adjon a bank kolcsont neki, ha latja ,hogy esely nincs a kolcson visszafizetesere.

Előzmény: locsemege (65)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 73

Csak visszaveszi amit elloptak, támogatom.

Előzmény: Törölt nick (72)
belaba3333 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 71

Nincs ebben semmi. A narancsos propaganda mostanság egy jól fizetett állás...

Előzmény: Törölt nick (67)
pasztorbirka Creative Commons License 2010.11.16 0 0 70

Fölösleges a felelősséget szétkenni. Akkoriban kétszámjegyűről kellett az inflációt leszorítani, ami fontos gazdasági érdek volt.

 

A nép pedig mi a manóért kezdett volna éppen az erősődő forint miatt hiteleket felvenni?

Ennek így értleme sincs. A lakossági eladósodás jóval kézőbb tetőzött.

 

A jegybank, szerintem is túl magasan tartotta egyébként azután már a kamatszinteket, de ennek más okai voltak mint Járai idején, és az ország eladósodása sem ennek köszönhető.

 

>>>Így értünk el oda, hogy egy fél ország van xarban.<<<<

 

Úgy értünk ide, hogy nyakló nélkül lopták szét az országot, eladták a közműveinket, évente hirdettek adóamnesztiát a külföldre lopott pénzeknek, hogy újra meg lehessen forgatni, hihetetlen mértékben eladósították az országot, minden közbeszerzés, minden vezető poszt egy lenyúlás, egy lenyúlóhely volt. Ezért jutottunk ide és nem más miatt.

Előzmény: andzsin (34)
reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 69

S akkor este melyik topikban fogod elmesélni mit láttál ebből akkoriban gyerekfejjel?

Csak hogy ne kelljen keresgetnem...

Előzmény: Törölt nick (67)
locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 68

Mi köze a jogállamnak a magántulajdonhoz?

Előzmény: andzsin (36)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 66

azért az már valahol elszomorító, vagy még inkább ijesztő, hogy mindig van olyan kritikai érzék nélküli fan, aki a legrémisztőbb kormányzati ötletelést is lelkesen megtapsolja.

aztán, ha észreveszi, hogy az ostor biz' rajta is csattan, akkor bután néz ki a fejéből, és az első, ami az eszébe jut a "rohattmocskoskomcsik" - de akkor már késő lesz, csaxszólok...

 

Előzmény: Mindenki egyéni, én nem. (15)
locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 65

Mondjuk ebben igazad van, ezzel az intézkedéssel ebben a formában én sem értek egyet.

Előzmény: Derek (31)
escéhá Creative Commons License 2010.11.16 0 0 64

Jó, de itt húsz évről beszélünk, meg így azért "teljesebb".

Még maradt idő igazodni, helyezkedni es.

Előzmény: Törölt nick (54)
locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 63

Azt hiszem, rosszul emlékszel 2006 történéseire. Vagy inkább az érdekeid úgy kívánják, hogy rosszul emlékezz.

Előzmény: gunyoros (27)
belaba3333 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 62

Nyugi srácok! Így lett teljesen tiszta a kép. Mindennemü kontrolt véglegesen kiaktattak. Innen a helyzet egyszerű, mostantól csak saját maguk vannak, azt csinálnak amit akarnak, és a magyar emkbereknek büntetőjogi felelősséggel tartoznak.

reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 61

Tehát remélhetem hogy csak esti meseként fogod elmesélni az ötvenhatos élményeid?

 

Előzmény: Törölt nick (58)
locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 59

Ugye az a probléma, hogy ezen nem is akartak elgondolkodni, hogy rendbetegyük ezt. A kereslet-kínálati egyensúly önmagában nyilván baromság. Ha nem az lenne, válság sem lenne, meg gyanítom, munkanélküliség sem nagyon, miközben a polcok rogyásik tele árukkal. Ennél még az is jobb, ha a nyereség maximumát törvény írja elő.

Valóban kb. az a probléma, amit írtál, de akkor nem az a megoldás, hogy azt mondjuk, jól van ez a társadalmi berendezkedés ilyen bugosan is, senki nem talált még ki jobbat, miközben emberek csúsznak le emberhez méltatlan életkörülmények közé, míg mások nyilvánvalóan olyan mennyiségű vagyon felett diszponálnak, amelyet nem képesek saját erőből létrehozni.

Éppen ezért alapvetően jó iránynak gondolom Matolcsy és Orbán ámokfutását, a gond talán az, hogy az erre adott válaszfüggvényeket ők sem ismerik. Az elképzelés viszont mindenképpen a vadhajtások nyírbálása irányába hat, aminek úgy gondolom, itt volt már az ideje.

Előzmény: Törölt nick (26)
reggelsanyi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 57

Na kezdődik má megint...

Előzmény: Törölt nick (54)
escéhá Creative Commons License 2010.11.16 0 0 53

Húsz év miatt nem kell beszarni, gyerekek. 1938-1958-ig hány év telt el? Mi minden történt? Olcsón megúsztuk az elmúlt húsz évet.

Próbáljátok meg feltagolni a történelmet másképp, nem úgy, ahogy a történelemkönyvek. Vegyetek egy léniát és bökjetek rá. Aztán vegyetek egy emberöltőt és jelöljétek ki a végét.

 

Bard_Taliesin Creative Commons License 2010.11.16 0 0 50

.... bőröndbérletet kell váltanom....

 

:-P

Derek Creative Commons License 2010.11.16 0 0 49

Nyugdijazaskor nem jar vegkielegites,ha nem tudnad.

Előzmény: Törölt nick (47)
andzsin Creative Commons License 2010.11.16 0 0 48

a lényegről próbáljatok meg beszélni:

 

"

Az európai alkotmánybíróságok három hullámban keletkeztek - mindhárom generáció összekapcsolódott egy-egy rendszerváltással, amikor egy korábbi elnyomó vagy tekintélyuralmi rendszer helyébe demokratikus jogállam lépett. Az első nemzedék, a német, az olasz AB, a francia Alkotmánytanács a világháború utáni újrakezdésből nőtt ki. A második generációs bíróságok a Franco-, illetve a Salazar-rezsim összeomlását követték Spanyolországban és Portugáliában, a katonai diktatúrát Görögországban az 1970-es években. A harmadik hullám a kommunista rendszerek bukása után söpört végig Közép- és Kelet-Európán és a volt Szovjetunión. (De ahogy már utaltam rá, ezt látjuk Európán kívül is: AB jött létre Dél-Afrikában az apartheid után.

Az AB-k létrehozását alapvetően motiválta a többségi demokráciával szembeni mélységes bizalmatlanság - hiszen ezek az országok megtapasztalták, hogy a parlamentek bármit megszavazhatnak."

 

"http://www.mindentudas.hu/solyomlaszlo/20050523solyom.html"

locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 46

Tényleg nem vagyok közgazdász, így ezen a téren valóban beszélhetek sületlenségeket, valamint nem kedvelem túlzottan a közgazdászok jelentős részét az önző, másokat kihasználó, azt teljesen normálisnak gondoló felfogásuk miatt.

Ugyanakkor azt megfigyeltem, hogy a hozzászólásomra nem érvek jönnek - tőled sem -, maximum egy beszólás, mellyel hülyeségnek deklarálod amit írtam. Ez így viszont harmatgyenge. Akkor mondd azt, hogy nem tetszik, mert sérti önző érdekeid. Azzal sem fogok egyetérteni, de legalább tisztességes. (Ja, közgazdásznak magyarázhatom ezt a szót, úgy sem érti.)

Előzmény: Reader61 (25)
Derek Creative Commons License 2010.11.16 0 0 44

Ne hulyeskedj man.es ha azota nincs jovedelme a nyugdijon kivul akkor mibol fizeti vissza. es ha a bank nem ad nerki hitelt? A 3. haz meg a gyereke neven van?En csak nezek, hogy egyesek nem fogjak fel az egesznek az abszurditasat. Mert ugye itt semmi masrol nincs szo mint kozonseges bosszurol ,de akkor tessek ezt nyiltan kimondani, mert ugye a fideszeseknek azzal nincs baja amit ok vettek fel mondjuk 2002-ben.

Előzmény: Törölt nick (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!