Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 4143
Előzmény: Evicke (4142)
Evicke Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4142

ja értem, én is erre gondoltam igazából, csak nem tudtam összehozni a kajával. a hosszú cikkből meg első látásra nem derült ki.

candidánál tudtam erről a jelenségről, hasznos a cikk is, köszi!

Előzmény: sz332 (4141)
sz332 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4141

Kb. arról van szó, hogy figyelembe kell venni azt, hogy az étrend hatására elkezdenek meghalni a rosszfiúk. Igen ám, de punnyadt testük még dögszagot áraszt (elhalva is toxinokat

termelnek) amiket a szervezet nehezen tud feldolgozni, kitisztítani. Ez kandidás, de a témát itt is feszegetik:

http://www.thecandidadiet.com/candida-die-off.htm

Előzmény: Evicke (4140)
Evicke Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4140

mi az a die-off?

Előzmény: sz332 (4136)
Evicke Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4139

hát ez nem látszik... :-/
a www. paleorszag.hu-n fenn van a máj. 24-i PaleoFesztivál programja.

Előzmény: Evicke (4138)
Evicke Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4138

ha valaki még nem tudna róla...:


tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4137

 

Ha másra nem, hát arra talán jó lesz ez a nyomorult gluténkúra :(, meg a többszöri evés, hogy egy kicsit hízol. Csak próbáld aztán tartani is.

Na, ha jó az az enzim, csak kapkodd! :)

Előzmény: sz332 (4135)
sz332 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4136

Ez érdekes lehet, ha rosszabbodni érezzük az állapotunkat, nem biztos, hogy tényleg az történik:

http://scdlifestyle.com/2012/06/5-die-off-myths-everyone-needs-to-know-about/

sz332 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 4135

Na, az első gluténes szendvicsemen túl vagyok, jelentem, még élek :) Mondjuk ezen a szinten fogom tartani, napi egy szelet kenyeret kell csak megenni,

ha rosszabbul leszek, azonnal leállok. Úgy látom, hogy az omega3-nak nagyon jó hatása van a gyulladások tekintetében, illetve most elkezdtem a

papaya-ananász enzimtablettát szedni, az elvileg segít az emésztésben. Majd megirom, hogy hosszabb távon hogyan működik, egyelőre úgy látom,

mintha egy picit sikerült volna híznom, mondjuk most tényleg sokkal többet eszek, mint eddig...

Előzmény: tyúkanyó48 (4134)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4134

Hű, de érdekes, amiket mondasz, ez tényleg új megközelítés nekem, köszi, mert eddig mindenhol olyasmiket olvastam, hogy a lektinek meg a glutén (meg még egy csomó minden) okozhatja az ÁBSZ-t, ill. ezek elhagyása, életmódbeli tényezők javítása (alvás, stresszkezelés, stb.) meg gyógyíthatja.

Köszönöm szépen a linket, el fogom olvasni, meg kutakodok én is. Ha tudsz még valami újat majd, ne fogd vissza magad :) Köszi!

Előzmény: pucros (4132)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4133

Igen, igazad van, csak azt, hogy ne egyen glutént...

Meg a többiben is, igen. De valahogy úgy értettem, hogy egyszerűen elküldik az embert, ha nem "együttműködő", ha nem veti magát alá bizonyos vizsgálatoknak, vagy nem szedi be a cuccot, akkor "engedetlen beteg" felkiáltással képesek tovább nem foglalkozni vele.

Pedig úgy tűnik, nincs is neki klasszikus cöliákiája. Na mindegy, majd kiderül. Reméljük, nem lesz túl nehéz ez a pár hét.

Előzmény: Evicke (4126)
pucros Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4132

Nem vagyok benne otthon, csak elkezdtem utánanézni. De a másik vége felől, a "hogyan működik" felől, nem a "mit ehetek" irányából.

 

Itt például azt mondják, hogy a cöliákiásban akkor is harmincszor annyi a zonulin, mint a kontrollcsoportban, ha két éve gluténmentes diétát tart. Tehát nem a glutén teszi szivárgóvá a belet, hanem valami harmadik tényező okozza a gluténérzékenységet is meg az ábsz-t is.

Előzmény: tyúkanyó48 (4116)
Evicke Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4131

kurkuma nagyon jó gyulladáscsökkentő! nem a fűszer persze, hanem a 95%-os.

Előzmény: sz332 (4129)
Evicke Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4130

a szervi bajt, gyulladást glutén nélkül is kimutathatják.

a kezelés meg ugyanaz lesz.

 

mindegy, te tudod. nem akarok beleszólni, de én biztos nem mernék újra glutént enni...

és persze remélem, megnyugtat majd az eredmény.

Előzmény: sz332 (4127)
sz332 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4129

Amire most gondoltam addig is:

 

napi 5x próbálok étkezni, inkább kevesebbet, de többször

minden ételt jobban megrágok, mint korábban

fogok venni emésztőenzimet, és a főbb étkezésekkor fogom fogyasztani, mert egy sérült bélnél simán esélyes, hogy kevés az enzim

omega3-at rendszeresen szedem, napi 2x, gyulladáscsökkentés céljából

az étrendemben mindig csak 1-1 elemet bővítek, és figyelem a testem reakcióját, ha valami nem jó, akkor kihúzni

---

egy hét után behozom a probiotikumot, a korábbi nem jött be

ha az jó, akkor marad, ha nem, akkor repül

----

ha még ezután is életben vagyok, akkor az l-glutamin-t is be fogom hozni a táplálkozásba

----

van oregano kapszulám is, de túl sok mindent nem merek egyszerre szedni, szóval az lehet, hogy kimarad...

sz332 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4128

A gluténérzékenység kezelése hivatalosan is a gluténmentes diéta. Nekem papirom egyelőre csak a búzáról van.

A refluxot nekem is protonpumpa gátlóval akarták kezelni, nem is szedtem be, nem ettem meszet :D

 

 

Előzmény: Evicke (4126)
sz332 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4127

Igazából a történet most arról szól, hogy ha csinálnak egy teljes tükrözést, akkor ezzel együtt a gluténérzékenységet is ki akarom záratni. Teljesen kizárt, hogy az okozná a problémákat,

mert már kb. 8 hónapja gluténmentesen eszem, viszont a súlyom pár hónap alatt beállt 81->~70-re, viszont január óta (4-5 hónap alatt) leadtam további 7-8 kilót, ami viszont már elég

sok (63 kiló, kb. 180cm-hez), amihez társul egy vastagbélgyulladás, meg mindenféle intolerancia. SIBO már volt, antibiotikum volt, de biztosra akarok menni, hogy nincs-e véletlenül

valami szervi oka a törénetnek. Ha szerencsém van, akkor "csak" gyulladás, amit gyulladáscsökkentőkkel, megfelelő étrenddel, étrendkiegészítőkkel, és nyugizással lehet orvosolni. Csak

jussak már el odáig, hogy a szervi bajokat ki tudják zárni.

Előzmény: H_G (4122)
Evicke Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4126

jó, de milyen kezelést tudnak adni gluténérzékenységre??

 

nem, nem erős a megjegyzésed: erről van szó. bizonyos műtétek meg fertőzések kezelése sikeres lehet, de bármilyen krónikus betegséget max. tünetileg képesek kezelni (a gyógyszerek mellékhatása árán), és örülhetünk, ha nem cseszik el, és lesz még rosszabb az állapot. csak pár példa hirtelen: pm-túlműködésnél mi a "kezelés"? jódizotóppal elölik a pm-et, aztán egy életen át szedheti az ember a hormont.

reflux: protonpumpa-gátlókkal lecsökkentik az amúgy is kevés gyomorsavat, az emésztés meg jó, ha marad valamilyen egyáltalán... :-/

és lehetne sorolni...

Előzmény: tyúkanyó48 (4125)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4125

Igen, csak a papír miatt :((

De azt gondolom, amíg hivatalosan is ki nem mutatták, hogy gluténérzékeny/cöliákiás, addig semmilyen kezelést nem kezdenek el nála, hiába is várja,  csak egy helyben fognak tipródni, elküldik, hogy akkor mit akar még??

Én is nagyon sajnálom, de aki egyszer az orvostudomány karmaiba kerül....

Na jó, ez erős volt, de hát ez van.

Előzmény: Evicke (4123)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4124

Nézd, ha valakinek ennyi baja van, és még kutya sovány is mellette, nem az fogja földhöz vágni, ha kicsit többször eszik egy nap. Neki most túl kell élnie valahogy ezt a három hetet, és még ha 4-5 -ször is eszik, szerintem ennyi idő alatt ez még nem okoz bajt. Sokkal inkább a glutén - ahogy Evicke is írja -.

Ha valaki nem tud 2-3 étkezés alatt elegendő tápot bevinni, az talán ehet többször is, még mindig jobb, mintha elfogy, nem?

Nem kell a tökéletes étrendre törekedni, amikor a túlélés a cél. A kis adagok talán nem terhelik meg úgy az emésztőrendszerét, beleit, gyomrát, mintha egyszerre teletömi magát az ember. Csak ezért írtam, amit.

Lehet, hogy nekem is többször kéne ennem, mint 3. Mert egy dekát nem tudok így gyarapodni.

Előzmény: H_G (4122)
Evicke Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4123

Én csak azt nem értem, miért van szükség gluténterhelésre. Csak a papír miatt? És akkor majd másképp kezelnek, mint az alapján, amit most, glutén nélkül látnának?

Sztem max. azt mondják majd, ne egyél glutént, amit eddig is tudtál.. Pedig a lényeg az egyéb, érdemi terápián lenne....

Ha a glutén nélkül is rosszul voltál, most még szarabbul leszel és lehet, még jó hosszú időre haza is vágod az emésztésed, a glutén többi, előre nem is látható ártalmairól...

 

Előzmény: sz332 (4114)
H_G Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4122

Hogy tényleg erre lenne szüksége...

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4120)
sz332 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4121

Többször és kevesebbet... de asszem azért az emésztőenzimet be fogom szerezni :)

Előzmény: tyúkanyó48 (4120)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4120

Most melyiket, hogy nem jó többször gyakran enni (mert szerintem nem jó), vagy hogy most pár hétig kibírja, ha kicsit többször eszik naponta?

 

Az, hogy orvos mondta, engem nem vág hasra :)

Előzmény: H_G (4118)
sz332 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4119

Köszi szépen, most ezt fogom próbálni... igazából csak 3 hét, annyit fél lábon is ki lehet bírni (legalábbis igény, az volna rá...)

Előzmény: tyúkanyó48 (4117)
H_G Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4118

"Tényleg próbálj többször keveset, ha tudsz, talán nem ez a legjobb étkezési mód, de neked most erre van szükséged. "

 

Ezt honnan veszed? (Már azon túl, hogy egy orvos mondta.)

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4117)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4117

Hát igen, ez várható volt, elég sok problémád van, és végre pontot kell tenni a  dolgok végére, megtudni, mi is a bajod, légy erős, de legalább már fogod tudni, hányadán is állsz. Majd csak kibírod, persze most a gluténevés kemény lesz neked, utána meg az éhezés a tükrözés miatt, de gondolj arra, utána már sokkal jobb lesz :). Pontosabban fogod tudni, mit is kell enned, szedned.

Tényleg próbálj többször keveset, ha tudsz, talán nem ez a legjobb étkezési mód, de neked most erre van szükséged. Kitartás!

Előzmény: sz332 (4114)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4116

Igen, igazad van, én is úgy tudom, még az állati eredetű élelmiszerekben is van, sőt, még talán bennünk is (termelődik?:)), még a banánban és avokádóban, mangóban is, amik ugye inkább szupertáplálékok.

Lehet, hogy ezek lektinjei - ahogy mondod is - változatosak és nem mind annyira ártalmas. Elég, ha a nagyon ártalmasakat kerüljük, ill. aki nem tud lemondani róla - borsó, bab - áztatja, előkezeli, stb.

Ezért nem is érdemes szerintem táblázatokat bújni - bár én is megnéztem ezt azért alaposan - ,meg hőmérsékleteket, mert abba bele lehet bolondulni.

 

Amit a 4107-ben kérdeztem, nem tudnál rá válaszolni, nagyon érdekel a véleményed és mindenkié, látom, az ÁBSZ-ben is otthon vagy. :) Köszi.

 

Előzmény: pucros (4115)
pucros Creative Commons License 2014.05.12 0 0 4115

Szerintem ez azért lehet nehéz téma, merthogy állítólag lektin igen sokféle van, egész változatos mértékben ártalmasak, van köztük ártalmatlan is.

Előzmény: tyúkanyó48 (4113)
sz332 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 4114

Na, voltam orvosnál. Először is, lesz egy duplatükrözésem altatásban mintavétellel, illetve a glutént is vissza fogom terhelni 3 hétig (kb. akkor lesz a tükrözés), amennyiben nem leszek tőle nagyon rosszul, mert akkor a gluténérzékenység is kimutatásra kerülhet, ha tényleg gluténérzékeny vagyok. Alapvetően a glutén elhagyása óta jobban vagyok, de akkor is plusz egy papír. Azt javasolta, hogy napi 5x étkezzek, inkább kevesebbet, a 0-ról felépített étrend alapvetően jó, csak kicsit dinamikusabban kellene kiegészíteni, mert különben elfogyok :), illetve sokkal változatosabban kellene étkeznem.  Az étrend kiegészítőkhöz nem igazán értett, úgyhogy azt a részt nem is erőltettem... pont annyit tudott, amennyit a magyar egészségügy tud, sajnos iszonyatosan messze vagyunk az amerikaiaktól.. de legalább a szakanyagokat elérjük, ennyivel előrébb vagyunk...

Előzmény: tyúkanyó48 (4112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!