Keresés

Részletes keresés

OPC-007 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 3518

Valaki írta hogy a sok kérdés-válasz után kiváncsi lesz melyik robotporszívót rendelem meg,hát a SAMSUNG VR9000H melett döntöttem ,dec 10.-én kapom meg !

P.ISTI Creative Commons License 2014.11.28 0 0 3517
emmaem Creative Commons License 2014.11.21 0 0 3515

Szia Doki,

 

nincs még fél éves a robotom (Roomba 790), és nem forognak a keféi működés közben. (Mindig takarítottuk a keféket)

Van valami ötleted erre?

 

Köszi.

ddsteel Creative Commons License 2014.11.18 0 0 3514

Nálam kb a nagy tér közepén van (mármint a fal mellett persze). A környékét úgy kerüli, mint ördög a tömjénfüstöt, mellette nem takarít :)

Előzmény: TarrG (3513)
TarrG Creative Commons License 2014.11.18 0 0 3513

Sziasztok!

 

A dokkolót hova érdemes rakni? Van valami szabály? Meg nagyjából mekkora hely kell neki? Lehet mondjuk asztal alá rakni? Vagy mondjuk a szoba végébe a szekrény mellé, amire nem látni rá, csak ha odasétálsz? Tulajdonképpen mi alapján találja meg a dokkolót? Gondolom nem vizuálisan.

 

Köszi!

OPC-007 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 3512

Ne haragudj valóban nem neked akartam írni ,de már annyi mindenkivel beszéltem és tanácsot kértem hogy teljes a káosz a fejemben......

Előzmény: robotdoki (3511)
OPC-007 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 3510

De jó ....felpörgött a fórum és egyre több infóm van hogy " milyen robotporszívót hozzon a Jézuska " a páromnak !

Egy kicsit megingott a bizalmam     lahuba    által mondott  620-as  típussal kapcsolatban ,de mivel többen nem írtatok ilyen jellegű problémáról így nem igazán foglalkozok vele úgy is a iRobot Roomba 880 választom vagy a Neato Botvac 85 -öt ha jól látom a 2 márka közül ezek most a csúcskészülékek ????

 

robotdoki írtad hogy ez egy Roomba fórum de remélem nem lépek bele senki lelkivilágába és nem leszolni akarok semmit ,de említetted hogy van nálad tesztelésre egy Samsung vr9000 erről tudsz írni előnyt illetve hátrány az IRobottal és a Neato-val szemben ? Ha esetleg nem passzol a fórum témájával akkor e-mail-ba is szívesen olvasnám

 

Az említett készülékekben esetleg színválaszték van nálad vagy egyátalán léteznek ezek több színben ??

laco___ Creative Commons License 2014.11.15 0 0 3508
Az anyóst? :)
Előzmény: TarrG (3507)
TarrG Creative Commons License 2014.11.15 0 0 3507

Azt befalaztuk. :)

Előzmény: cinyoka (3506)
cinyoka Creative Commons License 2014.11.15 0 0 3506

a kis szoba és a hall között nincs véletlenül egy ajtó? anyósomnak is ilyen alaprajzú a lakása :)

Előzmény: TarrG (3504)
laco___ Creative Commons License 2014.11.14 0 0 3505

Üdv

 

Nekem 46 m2-es a kecó,és mindenhova eljut,kb45 perc-1 óra kell neki,de akkor már többször volt mindenhol.Így a tapasztalataimra hivatkozva nem egy hét hanem egy óra alatt nálad is mindenhova el fog jutni.Szerintem a 620-as oké de várj még véleményeket,hogy ki mit fog mondani.

Előzmény: TarrG (3504)
TarrG Creative Commons License 2014.11.14 0 0 3504

Itt az alaprajz. Az előbb lemaradt. :)

TarrG Creative Commons License 2014.11.14 0 0 3503

Sziasztok!

 

Ilyen alaprajzú 53 nm-es panellakásban mennyire jó megoldás egy iRobot 620-as? Végig tudja takarítani a lakást egy töltéssel? Tudom, hogy nem érint így minden területet, meg lehet be se megy mindenhová, de ha minden nap elindul, csak eljut mindenhova egy hét alatt, nem? Ill. ha kimegy a szobából, ahonnan indult és ahol van a dokkoló egysége, akkor hogy talál oda vissza? Vagy csak szobánként képes elvégezni ezt úgy hogy mindig bezárom egy egy helyiségbe?

 

(küszöbök nincsenek, főként laminált padló van, meg egy nagyobb és egy kisebb szőnyeg.)

 

Köszönöm!

ddsteel Creative Commons License 2014.11.14 0 0 3502

Nem mozgolódik, 6 éves, szervizben még nem volt, először akkor megtisztítom, utángyártott akkut vettem bele, nem eredeti gyárit, a takarítási idővel nincs baj. Ha kicsit állítok rajta, feltölti rendesen, nem tudom, lehet-e ez az akku hibája, de ha ennyi, hogy néha megmozdítom és feltölti, akkor nincs vele bajom. Használtan vettem, de kb 3x használták, aztán elrakták a fiókba és elfeledkeztek róla 6 évre. Az állapota is makulátlan volt, persze akkucsere kellett.

Előzmény: robotdoki (3500)
lahuba Creative Commons License 2014.11.14 0 0 3498

Köszönöm, robotdoki!

 

Ez nagyon fontos információ volt, hogy a Roomba leállása - ha zöld a jelzőfénye a dokkolóról levéve -  nem azt jelenti, hogy lemerült a gép, és töltésre van szüksége, hanem csak azt, hogy teljesítettnek tekinti a felmért munkamennyiséget, és nem óhajt tovább dolgozni feleslegesen.

Ezek szerint minden ilyen leállás után nyugodtan újra lehet indítani egy új munkaciklust, mondjuk a másik helyiségben, és ez addig folytatható, amíg piros nem lesz a jelzőfény, amikor is már muszáj töltőre tenni.

Természetesen nem cél, hogy ennyire lemerítsem, valószínűbb, hogy hamarabb elfogy a feladat, és dokkolóra kerül a gép mielőtt pirosra váltana a jelzőfény.

Jól értelmezem?

Előzmény: robotdoki (3496)
ddsteel Creative Commons License 2014.11.14 0 0 3497

Ha már dokkolás: szépen dolgozik a robotom az új akkuval. Mindig dokkolóról indítom, oda is tér vissza. Arra lettem figyelmes, hogy dokkoláskor elkezd ugye tölteni, majd viszonylag hamar (1 órás takarítás után is akár), kb 1 óra múlva leáll a töltés. Ha kicsit megmozgatom a robotot, vagy kézzel leveszem a dokkolóról és visszarakom, újra tölti vagy fél-1órát. Olyan, mintha magától nem "pontosan" találna vissza a dokkolóra, vagy nem tudom. Meg kéne tisztítani az érzékelőit?

lahuba Creative Commons License 2014.11.13 0 0 3495

Szia robotdoki!

Köszönöm a javaslatokat, ennek nyomán megszületett a megoldás!

Erről sem volt szó a kezelési leírásban, de a robotom nagyon lusta, ha kéznél van a dokkoló, akkor 10-20 percen belül elkezd villogni a dokk jelzőfénye, és szépen rádokkol a fészkére, és elkezdett sárgán villogni a korábban zöld CLEAN gomb. Ezt én eddig úgy értelmeztem, hogy lemerült annyira, hogy töltést igényel, és a munkaciklus befejeződött, meg sem kíséreltem újraindítani.

A mai kísérletnél nem nyugodtam ebbe bele, levettem a dokkolóról, ami után újra zöld lett a CLEAN gomb kerete. A dokkolót el is tettem elérhetetlen helyre, és újra megnyomtam az indítógombot.

Csodák csodája, a gép szépen elindult, és dolgozott összesen több mint egy órát, többet nem is jelzett dokkolási szándékot. A végén én untam meg a sok zötyögést, és odaadtam neki a dokkolóját. Erre meg nem is akart magától rádokkolni, úgy kellett megnyomni a dokk gombot, hogy hazataláljon.

Szóval nem merült le 80 perc után sem. Megnyugodtam, hogy nem rossz az akkuja.

Úgy látszik vannak olyan tulajdonságai, amit a kezelési utasítás nem részletez, ki kell tapasztalni. :-)

Előzmény: robotdoki (3494)
pH03N1xM Creative Commons License 2014.11.13 0 0 3493

A legjobb mindig, ha lehet probalni eloben. Ha latod eloben, akkor konnyebb donteni. Nalam van mindketto, egy raertem jatszani es tesztelni. Lehet kizaro ok a magassag, a meret is (nem fer be valahova). Nalam volt olyan hely ahova a roomba befer, a neatom nem (magassag miatt), de pl. a neatom toltodokkja olyan helyen van, ahova a roomba soha nem tud bemenni (extrem pici a hely, neato is eppen befer, de azt mernoki precizseggel teszi). Volt olyan hely, ahova a roomba bemaszott, es nem tudott tobbet kijonni (extra vastag & fonott hangfalkabelen atverekedte magat, oszt visszafele mar nem birt atjonni), volt olyan kuszob, ahol a neato lement, de visszamenni nem tudott, mert a kuszob masik fele magasabb volt, volt olyan butor amire felmasztak a robotok (lapos szeklab illetve eros ivu butorlab), es fennakadtak rajtuk.

 

Ami nalam egyertelmuen a Neato fele dontott hasznalatban, az a kenyelem: az egesz szintet (~120m2) kepes kitakaritani mindenfele segitseg/vilagitotorony nelkul, ugy, hogy kozben feltolti magat egyszer es folytatja ahol abbahagyta. Be van fixen utemezve minden 2. napra, es teszi a dolgat. Neha ralesek kameran, hogy dolgozik-e, de csak ennyi a felugyelet az uritesen kivul. Utobbi par evben talan 2-3x akadt el (nem talalt vissza a dokkolora, es lemerult), de a 3.1-es sw frissites utan mar nem emlekszem ilyen nyugre. (prr, az is mar bo 1.5 eve kerult fel bele) 

Előzmény: OPC-007 (3491)
OPC-007 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 3491

Teljes mértékben  egyetértek veled,már csak amiatt is hogy én pont robotporszívó vásárlás előtt vagyok...

Előzmény: nohab (3488)
lahuba Creative Commons License 2014.11.13 0 0 3490

Újra átolvastam alaposan a magyar nyelvű használati útmutatót. Itt bizony egy szó sincs leírva az első üzembevételről.

Az idegennyelvű leírásokban találtam az erre vonatkozó információt:

 

"Before first use, charge Roomba overnight or until the CLEAN button light turns green."

 

illetve:

 

"Laden Sie Roomba vor dem ersten Einsatz über einen längeren Zeitraum auf: entweder über Nacht oder bis die CLEAN- Leuchte grün leuchtet."

Előzmény: lahuba (3489)
lahuba Creative Commons License 2014.11.13 0 0 3489

Szia robotdoki!

A készüléket mindig a dokkolóról indítottam, ahová vissza is dokkolt mindig.

A legnagyobb szoba, ahol indítottam olyan 25 m2 területű.

Megnéztem a karbantartásról szóló videókat, de sajnos arról nem szólnak, hogy mi az eljárás az új készülék beüzemelésénél.

Ha megnézed laco_ és köztem lezajlott üzenetváltásokat, látszik, hogy egész más eljárást ír a beüzemelésre.

Az ő kezelési utasítása azt írja, hogy az akkumulátor teljes lemerítésével kell kezdeni, majd egy 16 órás töltéssel kell feltölteni.

Az én utasításom meg azt írja, hogy rögtön tegyem töltőre, és töltsem egy éjszakát, vagy addig, amíg a sárga villogás zöldre nem vált, itt szó sincs lemerítésről, meg 16 órás töltésről.

Ez elég jelentős különbség. Létezhet, hogy nem azonos típusú, vagy előkezeltségű akkumulátoraink vannak, és ebből fakad a különbség?

Miután az én leírásomban nem szerepelt ez az indításkori lemerítés, ezt nem merem alkalmazni, hiszen éppen arra hívják fel a figyelmet, hogy a gép mindig töltésen legyen, ha nem dolgozik.

Megköszönném, ha tudnál az ügyben idevonatkozó információt szerezni.

Előzmény: robotdoki (3486)
nohab Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3488

Én örülnék annak, ha ebben a topicban lehetne beszélgetni az összes típusról. Amikor 2007-ben a topic megnyílt, még nem nagyon volt más gyártó, így nem igazán lett volna értelme "Robotporszívók" névvel megnyitni a fórumot.

 

Elfogadom, hogy neked az az üzleti érdeked, hogy ezen az általad jól bejáratott helyen lehetőleg ne legyen más robotról túl sok méltatás. De a többieknek szerintem az az érdekük, hogy korrekt összehasonlítások történjenek és a Roomba azzal nyerjen, hogy az összehasonlítást megnyeri, ne azzal, hogy más robotról itt nem szabad szépet írni.

 

Még mielőtt félreértenéd, nekem Roombám van és a kisebb hibái ellenére meg vagyok vele elégedve. De ha majd egyszer lecserélem (nem tervezem), akkor szívesen olvasnék ezen a fórumon minden más típusról is - aztán ha egyszer elkezdenek ömleni a hozzászólások, akkor majd talán lehet darabolni.

Előzmény: robotdoki (3469)
szalkaie Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3485

Nem vitatkozni szeretnék veled, mivel Neatom nincs, Roomba 780-as viszon igen! Ezért nem tudom azt állítani, hogy összehesonlítottam, hiszen az előbbiről csak olvastam eddig. Nálam van olyan helyiség, ahol több, kb. 100mm hosszú rojtokban végződő szőnyeg található. Ezeket felgyűri a Roomba és visszafordul, de előbb-utóbb a véletlenszerű mozgásnak köszönhetően más irányból végigmegy az adott területen is. Ezért érdekelne nagyon, hogy egy szisztematikus robot hogyan oldja meg ezt a problémát. Ha ezen a részen rövid időre átváltana "ding-dang" módra, éppenséggel nem lenne hátrány. Majd ezután folytathatná tovább a megszokott módon...

Mi a véleményed?

Előzmény: pH03N1xM (3457)
szalkaie Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3484

Teljesen egyetértek az általad elmondottakkal!

Attól még senki nem lett jobb, hogy a másikat szidta!

Az is igaz, hogy nincs egyetlen másik magyar nyelvű fórum sem (legalábbis én nem találtam), amely ilyen mélységben foglalkozna a robotporszívó témával. Korábban valaki nyitott egy Neato fórumot, de aztán abbamaradt.

Az iRobot úttörő szerepe elvitathatatlan. De azóta sok gyártó megjelent a maga termékeivel e témában.

A helyzet pikantériája, hogy a többségük Roomba koppintás. :-)

Szerintem felesleges lenne minden márkanévnek külön fórumot nyitni! Miért ne lehetne a véleményeket itt kicserélni?

Ha rossz ötlet, akkor hagyjuk!

A másik - számomra - nagy kérdés, a szisztematikusan, vagy véletlenszerűen takarító robotok?

Nem lepődnék meg, ha egy, maximum két éven belül az iRobot is előrukkolna a maga "térképezős" gépével, mert szerintem ez a fejlődés iránya. A kérdés csak az, hogy mennyivel lesz fejlettebb a jelenlegieknél?

 

 

Előzmény: robotdoki (3469)
lahuba Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3483

Megszólítanám itt robotdokit, mit szólsz hozzá, hogy ilyen különbségek lehetnek a kezelési leírásokban?

Mi lehet az oka, hogy ennyire különbözően írják le az első üzembehelyezéskor alkalmazandó eljárást, és melyik lehet a helyes?

Előzmény: laco___ (3482)
laco___ Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3482

Biztos vagyok benne,hogy ugyanaz a generációs gép,nincs semmi különbség.Ugyanaz az akksi,ugyanaz a töltő,és működési elv hidd el.

Előzmény: lahuba (3480)
laco___ Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3481

630-as,idén január végén vettem.

Előzmény: lahuba (3480)
lahuba Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3480

Köszi, nagyon rendes vagy.

A leírásod egyértelmű, az enyémben nincs hasonló eljárás leírva se magyarul se másképp. Úgy látszik, ez későbbi generációs gép, és másképp kell kezelni. Itt semmiféle lemerítésről nincs szó.

Egyébként a tiéd milyen típusú, hanyas számú modell?

Előzmény: laco___ (3479)
laco___ Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3479

Lefotóztam azokat a papírokat amiket anno kaptam hozzá,itt írja a töltést.Persze azt el is felejtettem,hogy előtte teljesen le kell meríteni.Tehát:kibontod,bekapcsolod és teljesen hagyod lemerülni.Utána kapja az első és egyben 16 órás töltést.

Itt vannak az írások:

 

Előzmény: lahuba (3478)
lahuba Creative Commons License 2014.11.12 0 0 3478

A porszívó teljesen új, tegnap lett beüzemelve.

A 16 órás töltés nem lett alkalmazva, mivel erre semmiféle utalás nincs a kezelési utasításban.

Ha kiderül, hogy ezt elfelejtették beleírni, akkor felrobbanok! Hihetetlen a trehányság egyébként is a magyar nyelvű kezelési utasításokkal kapcsolatban.

Az első beüzemelésről egy szó sincs benne, még szerencse, hogy volt hozzá egy többnyelvű tájékoztató is, ahol angolul és németül is megtaláltam a tennivalókat. Itt egyértelműen azt írták, hogy az első feltöltés vagy egy éjszakás legyen, vagy addig tartson, amíg a sárga villogó jel zöldre nem vált. Ez utóbbit alkalmaztuk.

A 16 órás töltésről igaz, van szó, de csak abban a vonatkozásban, hogy ha sokáig nem használtuk a gépet, akkor kell ennek a felélesztési üzemmódnak működni, ráadásul ezt a töltési módot maga a Roomba kell hogy kiválassza, és a fényjelzés is gyorsabban villog, mint normál töltésnél. Szóval én nem is tudom ezt a töltést indítani, legfeljebb normál töltéssel tudnék 16 órát tölteni, de erre nem volt semmi utalás.

Nem is ez az egyedüli hiányosság a kezelési utasításban, a karbantartásnál is csak annyit ír nagyvonalúan, hogy szedjük ki a szűrőt, és tisztítsuk meg. Hogy hogyan oldódik ki a helyéről, arról egy szó sem esik. Igen alkalmas arra, hogy az ember olyan módon erőltesse, hogy miután eltöri, rájön, hogy nem erre, hanem arra kell tolni, húzni, feszíteni. :-(

Szerencsére itt is az angol és német leírás segített, ahol nem felejtették el beírni, hogy a peremet lefelé kell kipattintani a kiszedéshez.

Mindenesetre megpróbálok most egy 16 órás töltést is, mielőtt lépek, de nem bízok benne, mert egész éjjel is töltőn volt, de így sem működött tovább 20 percnél. Igaz, kb. ennyi idő alatt vissza is töltődik, kigyullad a zöld jelzőfény.

Köszönöm az infót!

Előzmény: laco___ (3477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!